Jest amerykańska odpowiedź na Remco Evenepoela? Jenthe Biermans najszybszy w Luksemburgu. Wyniki i wiadomości z peletonu 21 września.
“GCN” informuje, że Ineos Grenadiers chce zatrudnić 17-letniego (w grudniu skończy 18 lat) Andrew Augusta. Amerykanin miał odrzucić ofertę Hagens Berman Axeon na rzecz brytyjskiej formacji.
August wygrał w tym roku Grand Prix West Bohemia (1.1) i Ain Bugey Valromey Tour (2.1), był drugi w juniorskim Wyścigu Pokoju, został mistrzem kraju w jeździe indywidualnej na czas, a w tej samej konkurencji na mistrzostwach świata wywalczył 9. miejsce. Startuje również w przełajach, wygrał Koppenbergcross i został mistrzem USA juniorów.
August obecnie jeździ w Hot Tubes Cycling. W przeszłości w tej amerykańskiej drużynie juniorów między innymi występowali Lawson Craddock, Matteo Jorgenson i Magnus Sheffield. Według Toby’ego Stantona – założyciela i menadżera zespołu – August ma jeszcze większy potencjał, niż wspomniane nazwiska.
Prowadzę ten zespół od 32 lat i jest to najbardziej utalentowany zawodnik, jakiego miałem czy widziałem. Pojechał na obóz treningowy Ineos na Majorce w styczniu tego roku, gdzie przeprowadzili na nim testy, w tym test Vo2 i wyszło im 92. Powiedzieli, że nie mają nikogo takiego. To Remco, ale prawdopodobnie z większą mocą
– powiedział Stanton w “GCN”.
Szwajcar Stefan Küng, w wyniku upadku na trasie jazdy indywidualnej na czas mistrzostw Europy doznał złamania dłoni i kości policzkowej, a także lekkiego wstrząśnienia mózgu.
Amstel Gold Race od 2025 roku będzie miał nowego organizatora.
Przejdzie pod skrzydła Flanders Classics, posiadającego już w pakiecie najważniejsze belgijskie klasyki (poza Strzałą Walońską i Liege-Bastogne-Liege, należących do ASO) i wyścigi przełajowego Pucharu Świata.
Dotychczasowy organizator i dyrektor Amstel Gold, Leo van Vliet, w 2026 roku przejdzie na emeryturę, a do tego czasu płynnie przekaże holenderski klasyk w ręce Flanders Classics.
Jenthe Biermans (Arkea Samsic) wygrał drugi etap Wyścigu Dookoła Luksemburga.
Belg na finiszu z peletonu pokonał Sørena Kragha Andersena (Alpecin-Deceuninck) i Tima van Dijke’a (Jumbo-Visma).
Andersen objął prowadzenie w wyścigu.
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Jenthe Biermans | Team Arkea Samsic | 4:31:10 |
2. | Søren Kragh Andersen | Alpecin-Deceuninck | |
3. | Tim van Dijke | Jumbo-Visma | |
4. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | |
5. | Andrea Bagioli | Soudal-Quick Step | |
6. | Alex Kirsch | Lidl-Trek | |
7. | Alex Aranburu | Movistar Team | |
8. | Maxim van Gils | Lotto Dstny | |
9. | Franck Bonnamour | AG2R Citroën Team | |
10. | Rick Pluimers | Tudor Pro Cycling Team | |
11. | Richard Carapaz | EF Education-EasyPost | |
12. | Giulio Ciccone | Lidl-Trek | |
13. | Ilan van Wilder | Soudal-Quick Step | |
14. | Laurence Pithie | Groupama-FDJ | |
15. | Felix Grossschartner | UAE Team Emirates | |
16. | Axel Laurance | Alpecin-Deceuninck | |
17. | Victor Campenaerts | Lotto Dstny | |
18. | Alexandre Delettre | Cofidis | |
19. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | |
20. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | |
21. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
22. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | |
23. | Fausto Masnada | Soudal-Quick Step | |
24. | Tiesj Benoot | Jumbo-Visma | |
25. | Vito Braet | Team Flanders-Baloise | |
26. | Marc Hirschi | UAE Team Emirates | |
27. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
28. | Arthur Kluckers | Tudor Pro Cycling Team | |
29. | Bastien Tronchon | AG2R Citroën Team | |
30. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | |
31. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | |
32. | Brent van Moer | Lotto Dstny | |
33. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
34. | Julian Alaphilippe | Soudal-Quick Step | |
35. | Mathias Bregnhoj | Leopard TOGT Pro Cycling | |
36. | Sam Oomen | Jumbo-Visma | |
37. | Florian Dauphin | Team Arkea Samsic | |
38. | Quinten Hermans | Alpecin-Deceuninck | |
39. | Will Barta | Movistar Team | |
40. | Ben Healy | EF Education-EasyPost | |
41. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | |
42. | Krists Neilands | Israel-Premier Tech | |
43. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | |
44. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | |
45. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | |
46. | Ewen Costiou | Team Arkea Samsic | |
47. | Luca Vergallito | Alpecin-Deceuninck | |
48. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | |
49. | Remy Mertz | Bingoal WB | |
50. | Frederik Wandahl | Bora-hansgrohe | |
51. | Dylan Teuns | Israel-Premier Tech | |
52. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
53. | Baptiste Gillet | Team Arkea Samsic | |
54. | Thibault Guernalec | Team Arkea Samsic | |
55. | Bob Jungels | Bora-hansgrohe | |
56. | Asbjørn Hellemose | Lidl-Trek | |
57. | Jose Joaquin Rojas | Movistar Team | |
58. | Ion Izagirre | Cofidis | |
59. | Mauri Vansevenant | Soudal-Quick Step | |
60. | Giacomo Ballabio | Global 6 Cycling | |
61. | Archie Ryan | Jumbo-Visma | |
62. | Andreas Stokbro | Leopard TOGT Pro Cycling | |
63. | Tony Gallopin | Lidl-Trek | |
64. | Natnael Tesfatsion | Lidl-Trek | |
65. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | 0:15 |
66. | Alexis Guerin | Bingoal WB | |
67. | Xandro Meurisse | Alpecin-Deceuninck | |
68. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | |
69. | Jonas Rutsch | EF Education-EasyPost | |
70. | Johan Meens | Bingoal WB | |
71. | Lucas Eriksson | Tudor Pro Cycling Team | |
72. | Johannes Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | |
73. | Hugo Houle | Israel-Premier Tech | |
74. | Tom Wirtgen | Global 6 Cycling | 0:21 |
75. | Michael Vink | UAE Team Emirates | |
76. | Marco Haller | Bora-hansgrohe | 0:26 |
77. | Anthony Perez | Cofidis | 0:33 |
78. | Jan Christen | UAE Team Emirates | 0:45 |
79. | Andrey Amador | EF Education-EasyPost | 0:47 |
80. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 0:50 |
81. | Juri Hollmann | Movistar Team | |
82. | Jelle Wallays | Cofidis | |
83. | Mathijs Paasschens | Lotto Dstny | |
84. | Jacob Eriksson | Tudor Pro Cycling Team | |
85. | Fabio van Den Bossche | Alpecin-Deceuninck | 0:53 |
86. | Jens Keukeleire | EF Education-EasyPost | 1:10 |
87. | Harm Vanhoucke | Lotto Dstny | 1:15 |
88. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | |
89. | Adne Holter | Uno-X Pro Cycling Team | 2:03 |
90. | Oliver Knight | Cofidis | 2:37 |
91. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | |
92. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
93. | Cedric Pries | Leopard TOGT Pro Cycling | |
94. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | |
95. | Magnus Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | |
96. | Dries Devenyns | Soudal-Quick Step | |
97. | Lennert Teugels | Bingoal WB | |
98. | Sander de Pestel | Team Flanders-Baloise | 4:56 |
99. | Gilles de Wilde | Team Flanders-Baloise | |
100. | Pascal Eenkhoorn | Lotto Dstny | |
101. | Elias Maris | Team Flanders-Baloise | |
102. | Luca van Boven | Bingoal WB | |
103. | Alexander Kamp | Tudor Pro Cycling Team | 5:26 |
104. | Anders Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 6:58 |
105. | Dario Cataldo | Lidl-Trek | |
106. | Kasper Viberg Sogaard | Leopard TOGT Pro Cycling | |
107. | Kenneth van Rooy | Bingoal WB | |
108. | Gabriel Muller | Global 6 Cycling | 13:05 |
109. | Mats Wenzel | Leopard TOGT Pro Cycling | 14:21 |
110. | Jonas Hjorth | Global 6 Cycling | 20:32 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Søren Kragh Andersen | Alpecin-Deceuninck | 8:21:59 |
2. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | 0:02 |
3. | Alex Aranburu | Movistar Team | 0:08 |
4. | Quinten Hermans | Alpecin-Deceuninck | 0:09 |
5. | Alex Kirsch | Lidl-Trek | 0:11 |
6. | Andrea Bagioli | Soudal-Quick Step | 0:12 |
7. | Rick Pluimers | Tudor Pro Cycling Team | |
8. | Giulio Ciccone | Lidl-Trek | |
9. | Maxim van Gils | Lotto Dstny | |
10. | Ilan van Wilder | Soudal-Quick Step | |
11. | Franck Bonnamour | AG2R Citroën Team | |
12. | Axel Laurance | Alpecin-Deceuninck | |
13. | Richard Carapaz | EF Education-EasyPost | |
14. | Tiesj Benoot | Jumbo-Visma | |
15. | Felix Grossschartner | UAE Team Emirates | |
16. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
17. | Fausto Masnada | Soudal-Quick Step | |
18. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
19. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | |
20. | Marc Hirschi | UAE Team Emirates | |
21. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | |
22. | Victor Campenaerts | Lotto Dstny | |
23. | Julian Alaphilippe | Soudal-Quick Step | |
24. | Sam Oomen | Jumbo-Visma | |
25. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | |
26. | Mathias Bregnhoj | Leopard TOGT Pro Cycling | |
27. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | |
28. | Arthur Kluckers | Tudor Pro Cycling Team | |
29. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
30. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | |
31. | Brent van Moer | Lotto Dstny | |
32. | Luca Vergallito | Alpecin-Deceuninck | |
33. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
34. | Ben Healy | EF Education-EasyPost | |
35. | Dylan Teuns | Israel-Premier Tech | |
36. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | |
37. | Ewen Costiou | Team Arkea Samsic | |
38. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | |
39. | Bob Jungels | Bora-hansgrohe | |
40. | Mauri Vansevenant | Soudal-Quick Step | |
41. | Frederik Wandahl | Bora-hansgrohe | |
42. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | |
43. | Tim van Dijke | Jumbo-Visma | 0:23 |
44. | Will Barta | Movistar Team | 0:27 |
45. | Thibault Guernalec | Team Arkea Samsic | |
46. | Tony Gallopin | Lidl-Trek | |
47. | Remy Mertz | Bingoal WB | 0:31 |
48. | Archie Ryan | Jumbo-Visma | |
49. | Natnael Tesfatsion | Lidl-Trek | |
50. | Ion Izagirre | Cofidis | 0:33 |
51. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 0:39 |
52. | Lucas Eriksson | Tudor Pro Cycling Team | 0:42 |
53. | Hugo Houle | Israel-Premier Tech | 0:48 |
54. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | 0:54 |
55. | Johannes Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | 1:10 |
56. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | 1:17 |
57. | Baptiste Gillet | Team Arkea Samsic | |
58. | Asbjørn Hellemose | Lidl-Trek | |
59. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
60. | Alexis Guerin | Bingoal WB | 1:24 |
61. | Xandro Meurisse | Alpecin-Deceuninck | 1:32 |
62. | Jonas Rutsch | EF Education-EasyPost | |
63. | Anthony Perez | Cofidis | 1:50 |
64. | Bastien Tronchon | AG2R Citroën Team | 1:54 |
65. | Alexandre Delettre | Cofidis | 1:57 |
66. | Giacomo Ballabio | Global 6 Cycling | |
67. | Jenthe Biermans | Team Arkea Samsic | 2:50 |
68. | Laurence Pithie | Groupama-FDJ | 3:00 |
69. | Fabio van Den Bossche | Alpecin-Deceuninck | 3:02 |
70. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | 3:15 |
71. | Harm Vanhoucke | Lotto Dstny | 4:05 |
72. | Jose Joaquin Rojas | Movistar Team | 4:28 |
73. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | 4:34 |
74. | Luca van Boven | Bingoal WB | 5:26 |
75. | Elias Maris | Team Flanders-Baloise | 5:51 |
76. | Tom Wirtgen | Global 6 Cycling | 5:52 |
77. | Mathijs Paasschens | Lotto Dstny | 6:21 |
78. | Oliver Knight | Cofidis | 6:49 |
79. | Vito Braet | Team Flanders-Baloise | 6:51 |
80. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | 6:54 |
81. | Florian Dauphin | Team Arkea Samsic | |
82. | Krists Neilands | Israel-Premier Tech | |
83. | Andreas Stokbro | Leopard TOGT Pro Cycling | |
84. | Alexander Kamp | Tudor Pro Cycling Team | 6:58 |
85. | Johan Meens | Bingoal WB | 7:09 |
86. | Michael Vink | UAE Team Emirates | 7:15 |
87. | Jan Christen | UAE Team Emirates | 7:39 |
88. | Andrey Amador | EF Education-EasyPost | 7:41 |
89. | Juri Hollmann | Movistar Team | 7:44 |
90. | Jacob Eriksson | Tudor Pro Cycling Team | |
91. | Jelle Wallays | Cofidis | |
92. | Sander de Pestel | Team Flanders-Baloise | 7:56 |
93. | Jens Keukeleire | EF Education-EasyPost | 8:04 |
94. | Pascal Eenkhoorn | Lotto Dstny | 9:06 |
95. | Marco Haller | Bora-hansgrohe | 9:15 |
96. | Lennert Teugels | Bingoal WB | 9:30 |
97. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 9:31 |
98. | Magnus Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | |
99. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | |
100. | Dries Devenyns | Soudal-Quick Step | |
101. | Adne Holter | Uno-X Pro Cycling Team | 10:29 |
102. | Kasper Viberg Sogaard | Leopard TOGT Pro Cycling | 11:26 |
103. | Gilles de Wilde | Team Flanders-Baloise | 11:50 |
104. | Dario Cataldo | Lidl-Trek | 13:52 |
105. | Kenneth van Rooy | Bingoal WB | |
106. | Anders Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 15:24 |
107. | Cedric Pries | Leopard TOGT Pro Cycling | 18:27 |
108. | Mats Wenzel | Leopard TOGT Pro Cycling | 22:45 |
109. | Gabriel Muller | Global 6 Cycling | 28:55 |
110. | Jonas Hjorth | Global 6 Cycling | 36:22 |