Olav Kooij w Wielkiej Brytanii nie znalazł sobie równego sprintera. Elisa Balsamo pokonała Lorenę Wiebes w sprincie na Simac Ladies Tour, a Jesus Herrada ograł dobre grono rywali w wyścigu o etap Vuelta a Espana. Oto przegląd informacji z 6 września.
Jesus Herrada wygrał jedenasty etap Wyścigu Dookoła Hiszpanii. Raport i wyniki
Hiszpan z grupy Cofidis wygrał trzeci w karierze etap Vuelta a Espana. Dzisiejszy triumf dał mu też prowadzenie w klasyfikacji górskiej.
Nigdy nie wiadomo, kiedy nadarzy się okazja. Próbujesz, próbujesz, próbujesz i czasem się udaje. Wiedziałem, że ta końcówka mi odpowiada, ale miałem świadomość, że będzie trudno zabrać się do ucieczki. Udało mi się po dużych staraniach. To była duża grupa, trudno było ich wszystkich skłonić do pracy, bo jechało kilku kolarzy FDJ i Geraint Thomas
– relacjonował na mecie.
33-letni Herrada nie dał się sprowokować licznym atakom na ostatnim kilometrze i wyczekał na swój moment.
Czułem się dobrze, czekałem ze sprintem na ostatnie 300 metrów i zrobiłem swoje. Nie mogę sobie nic zarzucić: celem było wygranie etapu. Na starcie i na mecie czekał na mnie tata. Cieszę się, że bliscy są ze mną, to zwycięstwo jest dla nich, bo bez nich bym tego nie osiągnął
– zaznaczył.
Geraint Thomas (Ineos Grenadiers) odrobił do rywali ponad 5 minut, ale w klasyfikacji generalnej nie daje mu to wiele. Walijczyk przesunął się z 21. miejsca na 18. lokatę. Do prowadzącego Seppa Kussa traci 7 minut i 34 sekundy, do Remco Evenepoela 6 minut i 25 sekund.
Ostatnim wyścigiem w szosowej karierze trzykrotnego mistrza świata Petera Sagana (TotalEnergies) będzie 1 października Tour de Vendée (1.1).
Włoszka Elisa Balsamo (Lidl-Trek) triumfowała na drugim etapie holenderskiego wyścigu Simac Ladies Tour.
Druga finiszowała Holenderka Lorena Wiebes (SD Worx), a trzecia Charlotte Kool (Team dsm-firmenich).
Marta Jaskulska (Liv Racing Teqfind) zajęła 18. miejsce, Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM) 29., Karolina Kumięga (UAE Team ADQ) 47., a Agnieszka Skalniak-Sójka 75. miejsce.
W klasyfikacji generalnej prowadzi Kool. Skalniak-Sójka ma 18 sekund straty i zajmuje 35. lokatę, Niewiadoma jest 46., za stratą 20 sekund.
Wyniki 1. etapu Simac Ladies Tour 2023 (2.WWT), Gennep - Gennep (139,1 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Elisa Balsamo | Lidl-Trek | 3:28:45 |
2. | Lorena Wiebes | Team SD Worx | |
3. | Charlotte Kool | Team dsm-firmenich | |
4. | Arlenis Sierra | Movistar Team | |
5. | Maria Giulia Confalonieri | Uno-X Pro Cycling Team | |
6. | Letizia Paternoster | Team Jayco AlUla | |
7. | Maike van der Duin | Canyon//SRAM Racing | |
8. | Chiara Consonni | UAE Team ADQ | |
9. | Anna Henderson | Jumbo-Visma | |
10. | Ilaria Sanguineti | Lidl-Trek | |
11. | Mylène de Zoete | Ceratizit-WNT | |
12. | Karlijn Swinkels | Jumbo-Visma | |
13. | Susanne Andersen | Uno-X Pro Cycling Team | |
14. | Lotte Kopecky | Team SD Worx | |
15. | Ruby Roseman-Gannon | Team Jayco AlUla | |
16. | Jeanne Korevaar | Liv Racing TeqFind | |
17. | Jelena Eric | Movistar Team | |
18. | Marta Jaskulska | Liv Racing TeqFind | |
19. | Sofia Bertizzolo | UAE Team ADQ | |
20. | Babette van der Wolf | Lifeplus Wahoo | |
21. | Katrijn de Clercq | Lotto Dstny Ladies | |
22. | Barbara Guarischi | Team SD Worx | |
23. | Lea Lin Teutenberg | Ceratizit-WNT | |
24. | Pfeiffer Georgi | Team dsm-firmenich | |
25. | Floortje Mackaij | Movistar Team | |
26. | Mischa Bredewold | Team SD Worx | |
27. | Henrietta Colborne | GT Krush Rebellease Pro Cycling | |
28. | Franziska Koch | Team dsm-firmenich | |
29. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon//SRAM Racing | |
30. | Alicia Gonzalez | Movistar Team | |
31. | Zoe Backstedt | Canyon//SRAM Racing | |
32. | Evy Kuijpers | Fenix-Deceuninck | |
33. | Maggie Coles-lyster | Israel Premier Tech Roland | |
34. | Alice Sharpe | Israel Premier Tech Roland | |
35. | Eva Buurman | Liv Racing TeqFind | |
36. | Eugenia Bujak | UAE Team ADQ | |
37. | Romy Kasper | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
38. | Quinty Schoens | Parkhotel Valkenburg | |
39. | Marthe Goossens | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
40. | Kirstie van Haaften | Parkhotel Valkenburg | |
41. | Tiffany Cromwell | Canyon//SRAM Racing | |
42. | Christina Schweinberger | Fenix-Deceuninck | |
43. | Annemiek van Vleuten | Movistar Team | |
44. | Caroline Baur | Israel Premier Tech Roland | |
45. | Yara Kastelijn | Fenix-Deceuninck | |
46. | Ally Wollaston | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
47. | Karolina Kumięga | UAE Team ADQ | |
48. | Riejanne Markus | Jumbo-Visma | |
49. | Alexandra Manly | Team Jayco AlUla | |
50. | Clara Lundmark | GT Krush Rebellease Pro Cycling | |
51. | Lucinda Brand | Lidl-Trek | |
52. | Julie de Wilde | Fenix-Deceuninck | |
53. | Sophie Wright | Fenix-Deceuninck | |
54. | April Tacey | Lifeplus Wahoo | |
55. | Quinty Ton | Liv Racing TeqFind | |
56. | Tamara Dronova-balabolina | Israel Premier Tech Roland | |
57. | Maud Rijnbeek | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
58. | Demi Vollering | Team SD Worx | |
59. | Elinor Barker | Uno-X Pro Cycling Team | |
60. | Ilse Pluimers | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
61. | Lauretta Hanson | Lidl-Trek | |
62. | Shirin van Anrooij | Lidl-Trek | |
63. | Margaux Vigie | Lifeplus Wahoo | |
64. | Maaike Boogaard | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
65. | Elena Pirrone | Israel Premier Tech Roland | |
66. | Elise Uijen | Team dsm-firmenich | |
67. | Arianna Fidanza | Ceratizit-WNT | |
68. | Mijntje Geurts | Lotto Dstny Ladies | |
69. | Amalie Lutro | Uno-X Pro Cycling Team | |
70. | Lieke Nooijen | Parkhotel Valkenburg | |
71. | Amalie Dideriksen | Uno-X Pro Cycling Team | |
72. | Elena Hartmann | Israel Premier Tech Roland | |
73. | Julie Sap | Lotto Dstny Ladies | |
74. | Anniina Ahtosalo | Uno-X Pro Cycling Team | |
75. | Agnieszka Skalniak-Sójka | Canyon//SRAM Racing | |
76. | Elena Cecchini | Team SD Worx | |
77. | Teniel Campbell | Team Jayco AlUla | |
78. | Lourdes Oyarbide | Movistar Team | |
79. | Georgie Howe | Team Jayco AlUla | |
80. | Marith Vanhove | Parkhotel Valkenburg | |
81. | Kristýna Burlova | Lotto Dstny Ladies | |
82. | Lara Vieceli | Israel Premier Tech Roland | |
83. | Meike Uiterwijk Winkel | GT Krush Rebellease Pro Cycling | |
84. | Francjasca Barale | Team dsm-firmenich | |
85. | Femke Markus | Team SD Worx | |
86. | Carina Schrempf | Fenix-Deceuninck | |
87. | Scarlett Souren | Parkhotel Valkenburg | |
88. | Nienke Veenhoven | Jumbo-Visma | |
89. | Wilma Aintila | Lotto Dstny Ladies | |
90. | Georgia Baker | Team Jayco AlUla | |
91. | Anneke Dijkstra | GT Krush Rebellease Pro Cycling | |
92. | Sabrina Stultiens | Liv Racing TeqFind | |
93. | Brodie Chapman | Lidl-Trek | |
94. | Femke Gerritse | Parkhotel Valkenburg | |
95. | Alice Towers | Canyon//SRAM Racing | |
96. | Aude Biannic | Movistar Team | |
97. | Rebecca Koerner | Uno-X Pro Cycling Team | |
98. | Lisa Klein | Lidl-Trek | |
99. | Valerie Demey | Liv Racing TeqFind | |
100. | Eluned King | Lifeplus Wahoo | |
101. | Madelaine Leech | Lifeplus Wahoo | |
102. | Thalita de Jong | Liv Racing TeqFind | |
103. | Julie Hendrickx | Lotto Dstny Ladies | |
104. | Martina Fidanza | Ceratizit-WNT | |
105. | Millie Couzens | Fenix-Deceuninck | |
106. | Maud Oudeman | Jumbo-Visma | |
107. | Sandra Alonso | Ceratizit-WNT | |
108. | Anya Louw | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
109. | Daniek Hengeveld | Team dsm-firmenich | 0:20 |
110. | Laura Tomasi | UAE Team ADQ | |
111. | Eleonora Camilla Gasparrini | UAE Team ADQ | 0:54 |
112. | Anniek Mos | GT Krush Rebellease Pro Cycling | 1:08 |
113. | Neve Bradbury | Canyon//SRAM Racing | 1:56 |
114. | Femke de Vries | GT Krush Rebellease Pro Cycling | 2:26 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Charlotte Kool | Team dsm-firmenich | 3:31:45 |
2. | Elisa Balsamo | Lidl-Trek | 0:02 |
3. | Lorena Wiebes | Team SD Worx | 0:03 |
4. | Riejanne Markus | Jumbo-Visma | 0:08 |
5. | Lotte Kopecky | Team SD Worx | |
6. | Demi Vollering | Team SD Worx | 0:10 |
7. | Anna Henderson | Jumbo-Visma | 0:11 |
8. | Maike van der Duin | Canyon//SRAM Racing | |
9. | Zoe Backstedt | Canyon//SRAM Racing | 0:12 |
10. | Pfeiffer Georgi | Team dsm-firmenich | |
11. | Karlijn Swinkels | Jumbo-Visma | |
12. | Annemiek van Vleuten | Movistar Team | 0:13 |
13. | Maaike Boogaard | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
14. | Barbara Guarischi | Team SD Worx | |
15. | Mischa Bredewold | Team SD Worx | 0:14 |
16. | Christina Schweinberger | Fenix-Deceuninck | |
17. | Arlenis Sierra | Movistar Team | |
18. | Maud Rijnbeek | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
19. | Ally Wollaston | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
20. | Lucinda Brand | Lidl-Trek | 0:15 |
21. | Elise Uijen | Team dsm-firmenich | |
22. | Georgia Baker | Team Jayco AlUla | |
23. | Chiara Consonni | UAE Team ADQ | 0:16 |
24. | Franziska Koch | Team dsm-firmenich | |
25. | Marthe Goossens | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
26. | Martina Fidanza | Ceratizit-WNT | |
27. | Lieke Nooijen | Parkhotel Valkenburg | |
28. | Julie de Wilde | Fenix-Deceuninck | 0:17 |
29. | Ruby Roseman-Gannon | Team Jayco AlUla | |
30. | Millie Couzens | Fenix-Deceuninck | |
31. | Ilse Pluimers | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
32. | Shirin van Anrooij | Lidl-Trek | 0:18 |
33. | Lisa Klein | Lidl-Trek | |
34. | Floortje Mackaij | Movistar Team | |
35. | Agnieszka Skalniak-Sójka | Canyon//SRAM Racing | |
36. | Carina Schrempf | Fenix-Deceuninck | 0:19 |
37. | Sabrina Stultiens | Liv Racing TeqFind | |
38. | Marith Vanhove | Parkhotel Valkenburg | |
39. | Elena Cecchini | Team SD Worx | |
40. | Anneke Dijkstra | GT Krush Rebellease Pro Cycling | 0:20 |
41. | Romy Kasper | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
42. | Margaux Vigie | Lifeplus Wahoo | |
43. | Lauretta Hanson | Lidl-Trek | |
44. | Letizia Paternoster | Team Jayco AlUla | |
45. | Madelaine Leech | Lifeplus Wahoo | |
46. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon//SRAM Racing | |
47. | Kristýna Burlova | Lotto Dstny Ladies | |
48. | Mylène de Zoete | Ceratizit-WNT | 0:21 |
49. | Thalita de Jong | Liv Racing TeqFind | |
50. | Marta Jaskulska | Liv Racing TeqFind | 0:22 |
51. | Francjasca Barale | Team dsm-firmenich | |
52. | Femke Markus | Team SD Worx | 0:23 |
53. | Jeanne Korevaar | Liv Racing TeqFind | |
54. | Scarlett Souren | Parkhotel Valkenburg | |
55. | Eugenia Bujak | UAE Team ADQ | |
56. | Lourdes Oyarbide | Movistar Team | 0:24 |
57. | Ilaria Sanguineti | Lidl-Trek | |
58. | Alexandra Manly | Team Jayco AlUla | |
59. | Yara Kastelijn | Fenix-Deceuninck | |
60. | Caroline Baur | Israel Premier Tech Roland | |
61. | Karolina Kumięga | UAE Team ADQ | |
62. | Alice Towers | Canyon//SRAM Racing | 0:25 |
63. | Femke Gerritse | Parkhotel Valkenburg | |
64. | Elena Hartmann | Israel Premier Tech Roland | |
65. | Evy Kuijpers | Fenix-Deceuninck | |
66. | Susanne Andersen | Uno-X Pro Cycling Team | |
67. | Quinty Schoens | Parkhotel Valkenburg | |
68. | Aude Biannic | Movistar Team | |
69. | Maud Oudeman | Jumbo-Visma | |
70. | Maria Giulia Confalonieri | Uno-X Pro Cycling Team | |
71. | Jelena Eric | Movistar Team | 0:26 |
72. | Wilma Aintila | Lotto Dstny Ladies | |
73. | Sofia Bertizzolo | UAE Team ADQ | |
74. | Valerie Demey | Liv Racing TeqFind | |
75. | Quinty Ton | Liv Racing TeqFind | |
76. | Kirstie van Haaften | Parkhotel Valkenburg | |
77. | Sophie Wright | Fenix-Deceuninck | |
78. | Elinor Barker | Uno-X Pro Cycling Team | 0:27 |
79. | Nienke Veenhoven | Jumbo-Visma | |
80. | Tamara Dronova-balabolina | Israel Premier Tech Roland | |
81. | Meike Uiterwijk Winkel | GT Krush Rebellease Pro Cycling | |
82. | Tiffany Cromwell | Canyon//SRAM Racing | 0:28 |
83. | Teniel Campbell | Team Jayco AlUla | |
84. | Alicia Gonzalez | Movistar Team | |
85. | Brodie Chapman | Lidl-Trek | |
86. | Anniina Ahtosalo | Uno-X Pro Cycling Team | |
87. | Lara Vieceli | Israel Premier Tech Roland | |
88. | Anya Louw | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
89. | Georgie Howe | Team Jayco AlUla | 0:29 |
90. | Elena Pirrone | Israel Premier Tech Roland | |
91. | Katrijn de Clercq | Lotto Dstny Ladies | |
92. | Rebecca Koerner | Uno-X Pro Cycling Team | |
93. | Amalie Dideriksen | Uno-X Pro Cycling Team | |
94. | Maggie Coles-lyster | Israel Premier Tech Roland | 0:30 |
95. | Alice Sharpe | Israel Premier Tech Roland | 0:31 |
96. | Sandra Alonso | Ceratizit-WNT | |
97. | Arianna Fidanza | Ceratizit-WNT | |
98. | Lea Lin Teutenberg | Ceratizit-WNT | 0:33 |
99. | Mijntje Geurts | Lotto Dstny Ladies | 0:34 |
100. | Babette van der Wolf | Lifeplus Wahoo | |
101. | Clara Lundmark | GT Krush Rebellease Pro Cycling | |
102. | Julie Sap | Lotto Dstny Ladies | 0:35 |
103. | Eluned King | Lifeplus Wahoo | |
104. | April Tacey | Lifeplus Wahoo | |
105. | Henrietta Colborne | GT Krush Rebellease Pro Cycling | 0:36 |
106. | Eva Buurman | Liv Racing TeqFind | 0:37 |
107. | Julie Hendrickx | Lotto Dstny Ladies | 0:38 |
108. | Amalie Lutro | Uno-X Pro Cycling Team | 0:39 |
109. | Daniek Hengeveld | Team dsm-firmenich | 0:42 |
110. | Laura Tomasi | UAE Team ADQ | 0:46 |
111. | Eleonora Camilla Gasparrini | UAE Team ADQ | 1:23 |
112. | Anniek Mos | GT Krush Rebellease Pro Cycling | 1:43 |
113. | Neve Bradbury | Canyon//SRAM Racing | 2:33 |
114. | Femke de Vries | GT Krush Rebellease Pro Cycling | 2:58 |
Olav Kooij wygrał czwarty z rzędu etap wyścigu Tour of Britain.
Holender tym razem na kresce w Newark-on-Trent ubiegł Holendra Caspera van Udena (Team dsm-firmenich) oraz Brytyjczyka Ethana Vernona.
Kooij pozostaje liderem wyścigu i jutro ma szansę na piąte z rzędu zwycięstwo.
Wyniki 4. etapu Tour of Britain 2023 (2.Pro), Sherwood Forest - Newark-on-Trent (166,6 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Olav Kooij | Jumbo-Visma | 3:45:40 |
2. | Casper van Uden | Team dsm-firmenich | |
3. | Ethan Vernon | Wielka Brytania | |
4. | Milan Fretin | Team Flanders-Baloise | |
5. | Max Kanter | Movistar Team | |
6. | Stian Fredheim | Uno-X Pro Cycling Team | |
7. | Davide Persico | Bingoal WB | |
8. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | |
9. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | |
10. | Davide Bomboi | TDT-Unibet Cycling Team | |
11. | Rory Townsend | Bolton Equities Black Spoke | |
12. | Luke Lamperti | Trinity Racing | |
13. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | |
14. | Paul Magnier | Trinity Racing | |
15. | Nicolo Parisini | Q36.5 Pro Cycling Team | |
16. | Tord Gudmestad | Uno-X Pro Cycling Team | |
17. | Alexander Salby | Bingoal WB | |
18. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | |
19. | Harry Birchill | Saint Piran | |
20. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | |
21. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | |
22. | Tom Wirtgen | Global 6 Cycling | |
23. | Ryan Christensen | Bolton Equities Black Spoke | |
24. | Giacomo Ballabio | Global 6 Cycling | |
25. | Oliver Wood | Wielka Brytania | |
26. | Stephen Williams | Wielka Brytania | |
27. | Noah Hobbs | Wielka Brytania | |
28. | Joey Rosskopf | Q36.5 Pro Cycling Team | |
29. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | |
30. | Martin Urianstad | Uno-X Pro Cycling Team | |
31. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | |
32. | Tobias Lund Andresen | Team dsm-firmenich | |
33. | Robert Donaldson | Trinity Racing | |
34. | Johan Meens | Bingoal WB | |
35. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | |
36. | Niklas Markl | Team dsm-firmenich | |
37. | Mark Donovan | Q36.5 Pro Cycling Team | |
38. | Zeb Kyffin | Saint Piran | |
39. | Joren Bloem | TDT-Unibet Cycling Team | |
40. | Magnus Sheffield | Ineos Grenadiers | |
41. | Matthew Bostock | Bolton Equities Black Spoke | |
42. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
43. | Roger Adria | Equipo Kern Pharma | |
44. | Hartthijs de Vries | TDT-Unibet Cycling Team | |
45. | Damien Howson | Q36.5 Pro Cycling Team | |
46. | Fredrik Dversnes | Uno-X Pro Cycling Team | |
47. | Alex Colman | Team Flanders-Baloise | |
48. | Lennert Teugels | Bingoal WB | |
49. | Iñigo Elosegui | Equipo Kern Pharma | |
50. | Sander de Pestel | Team Flanders-Baloise | |
51. | Harry Tanfield | TDT-Unibet Cycling Team | |
52. | Dimitri Peyskens | Bingoal WB | |
53. | Oliver Rees | Trinity Racing | |
54. | Finn Crockett | Saint Piran | |
55. | Alexandar Richardson | Saint Piran | |
56. | Floris de Tier | Bingoal WB | |
57. | Jack Rootkin-gray | Saint Piran | |
58. | William Tidball | Saint Piran | |
59. | Max Walker | Trinity Racing | |
60. | Igor Arrieta | Equipo Kern Pharma | |
61. | Oscar Rodriguez | Movistar Team | |
62. | Tomoya Koyama | Global 6 Cycling | |
63. | Jose Felix Parra | Equipo Kern Pharma | |
64. | Liam Johnston | Trinity Racing | |
65. | Mark Stewart | Bolton Equities Black Spoke | |
66. | Abram Stockman | TDT-Unibet Cycling Team | |
67. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | |
68. | Tim Naberman | Team dsm-firmenich | |
69. | Kamiel Bonneu | Team Flanders-Baloise | |
70. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | |
71. | Patrick Bevin | Team dsm-firmenich | |
72. | Nicolas Sessler | Global 6 Cycling | |
73. | Evan Russell | Global 6 Cycling | |
74. | Elias Maris | Team Flanders-Baloise | |
75. | Szymon Sajnok | Q36.5 Pro Cycling Team | |
76. | Fernando Gaviria | Movistar Team | |
77. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | |
78. | Ryan Mullen | Bora-hansgrohe | |
79. | Jack Brough | Wielka Brytania | |
80. | Joshua Giddings | Wielka Brytania | |
81. | Kamil Małecki | Q36.5 Pro Cycling Team | 0:25 |
82. | James Fouche | Bolton Equities Black Spoke | 0:29 |
83. | Ibon Ruiz | Equipo Kern Pharma | |
84. | Danny van der Tuuk | Equipo Kern Pharma | |
85. | Callum Ormiston | Global 6 Cycling | 0:36 |
86. | Matthew Walls | Bora-hansgrohe | 0:44 |
87. | Connor Swift | Ineos Grenadiers | 0:58 |
88. | Jacob Scott | Bolton Equities Black Spoke | 1:08 |
89. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 1:10 |
90. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | 1:41 |
91. | Ide Schelling | Bora-hansgrohe | 1:48 |
92. | Carlos Verona | Movistar Team | |
93. | Enzo Leijnse | Team dsm-firmenich | |
94. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 2:11 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Olav Kooij | Jumbo-Visma | 13:25:31 |
2. | Ethan Vernon | Wielka Brytania | |
3. | Max Kanter | Movistar Team | |
4. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | |
5. | Davide Bomboi | TDT-Unibet Cycling Team | |
6. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | |
7. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | |
8. | Casper van Uden | Team dsm-firmenich | |
9. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | |
10. | Rory Townsend | Bolton Equities Black Spoke | |
11. | Paul Magnier | Trinity Racing | |
12. | Davide Persico | Bingoal WB | |
13. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | |
14. | Giacomo Ballabio | Global 6 Cycling | |
15. | Johan Meens | Bingoal WB | |
16. | Robert Donaldson | Trinity Racing | |
17. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | |
18. | Tom Wirtgen | Global 6 Cycling | |
19. | Harry Birchill | Saint Piran | |
20. | Luke Lamperti | Trinity Racing | |
21. | Joey Rosskopf | Q36.5 Pro Cycling Team | |
22. | Niklas Markl | Team dsm-firmenich | |
23. | Alexander Salby | Bingoal WB | |
24. | Milan Fretin | Team Flanders-Baloise | |
25. | Roger Adria | Equipo Kern Pharma | |
26. | Finn Crockett | Saint Piran | |
27. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | |
28. | Iñigo Elosegui | Equipo Kern Pharma | |
29. | Stephen Williams | Wielka Brytania | |
30. | Alex Colman | Team Flanders-Baloise | |
31. | Damien Howson | Q36.5 Pro Cycling Team | |
32. | Joren Bloem | TDT-Unibet Cycling Team | |
33. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
34. | William Tidball | Saint Piran | |
35. | Mark Donovan | Q36.5 Pro Cycling Team | |
36. | Lennert Teugels | Bingoal WB | |
37. | Zeb Kyffin | Saint Piran | |
38. | Magnus Sheffield | Ineos Grenadiers | |
39. | Floris de Tier | Bingoal WB | |
40. | Hartthijs de Vries | TDT-Unibet Cycling Team | |
41. | Martin Urianstad | Uno-X Pro Cycling Team | |
42. | Dimitri Peyskens | Bingoal WB | |
43. | Sander de Pestel | Team Flanders-Baloise | |
44. | Mark Stewart | Bolton Equities Black Spoke | |
45. | Oscar Rodriguez | Movistar Team | |
46. | Szymon Sajnok | Q36.5 Pro Cycling Team | |
47. | Igor Arrieta | Equipo Kern Pharma | |
48. | Alexandar Richardson | Saint Piran | |
49. | Oliver Rees | Trinity Racing | |
50. | Jack Rootkin-gray | Saint Piran | |
51. | Nicolas Sessler | Global 6 Cycling | |
52. | Max Walker | Trinity Racing | |
53. | Jose Felix Parra | Equipo Kern Pharma | |
54. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | |
55. | Kamiel Bonneu | Team Flanders-Baloise | |
56. | Elias Maris | Team Flanders-Baloise | |
57. | Ryan Mullen | Bora-hansgrohe | 0:14 |
58. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | 0:15 |
59. | Abram Stockman | TDT-Unibet Cycling Team | 0:19 |
60. | Noah Hobbs | Wielka Brytania | 0:20 |
61. | Fredrik Dversnes | Uno-X Pro Cycling Team | 0:26 |
62. | Tord Gudmestad | Uno-X Pro Cycling Team | 0:32 |
63. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | |
64. | Ryan Christensen | Bolton Equities Black Spoke | 0:39 |
65. | Joshua Giddings | Wielka Brytania | 0:42 |
66. | Nicolo Parisini | Q36.5 Pro Cycling Team | 0:44 |
67. | Stian Fredheim | Uno-X Pro Cycling Team | 0:52 |
68. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 1:46 |
69. | Connor Swift | Ineos Grenadiers | 1:54 |
70. | Tobias Lund Andresen | Team dsm-firmenich | 1:57 |
71. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 2:03 |
72. | Ide Schelling | Bora-hansgrohe | 2:27 |
73. | Matthew Bostock | Bolton Equities Black Spoke | 2:44 |
74. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | 2:48 |
75. | James Fouche | Bolton Equities Black Spoke | 2:54 |
76. | Liam Johnston | Trinity Racing | 3:31 |
77. | Tim Naberman | Team dsm-firmenich | 3:44 |
78. | Patrick Bevin | Team dsm-firmenich | 3:45 |
79. | Danny van der Tuuk | Equipo Kern Pharma | 4:23 |
80. | Jacob Scott | Bolton Equities Black Spoke | 4:38 |
81. | Callum Ormiston | Global 6 Cycling | 5:17 |
82. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | 5:52 |
83. | Evan Russell | Global 6 Cycling | 5:59 |
84. | Kamil Małecki | Q36.5 Pro Cycling Team | 6:11 |
85. | Fernando Gaviria | Movistar Team | 7:11 |
86. | Matthew Walls | Bora-hansgrohe | 8:51 |
87. | Ibon Ruiz | Equipo Kern Pharma | 10:25 |
88. | Carlos Verona | Movistar Team | 15:19 |
89. | Oliver Wood | Wielka Brytania | 17:18 |
90. | Jack Brough | Wielka Brytania | 18:27 |
91. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 18:35 |
92. | Harry Tanfield | TDT-Unibet Cycling Team | 19:24 |
93. | Enzo Leijnse | Team dsm-firmenich | 20:45 |
94. | Tomoya Koyama | Global 6 Cycling | 32:53 |
Michaela Drummond (Farto-BTC) wygrała drugi etap Tour de l’Ardèche, na płaskiej trasie wokół Nimes (91,3 km).
Nowozelandka finiszowała przez Lucią Ruiz (Eneicat-CMTeam – Seguros Deportivos) oraz Sarah van Dam z DNA Pro Cycling.
Daria Pikulik (Human Powered Health) zajęła 78. miejsce i straciła koszulkę liderki wyścigu.
Mark Cavendish wygrał etap Wyścigu Dookoła Węgier. Pelayo Sanchez wyrwał etap Giro swojemu idolowi. Oto wyniki i informacje z 9…
Zapowiedź 7. etapu Giro d’Italia 2024. 10 maja (piątek): Foligno – Perugia (40,6 km, jazda indywidualna na czas ⭐️⭐️⭐️⭐️).
Pelayo Sanchez wygrał w Rapolano Terme szósty etap wyścigu Giro d'Italia.
Sam Welsford wygrywa na Węgrzech. Fabio Jakobsen bez formy. Weź udział w Mistrzostwach Polski Branży Budowlanej. Wiadomości i wyniki ze…
Zapowiedź 6. etapu Giro d’Italia 2024. 9 maja (czwartek): Torre del Lago Puccini – Rapolano Terme (180 km ⭐️⭐️⭐️).
Francuz Benjamin Thomas, po ucieczce czterech zawodników, wygrał piąty etap Giro d’Italia.