Mikkel Bjerg (UAE Team Emirates) wygrał w Belmont-de-la-Loire czwarty etap wyścigu Criterium du Dauphine, jazdę indywidualną na czas.
24-letni Duńczyk na dystansie 31 kilometrów okazał się lepszy od swojego rodaka Jonasa Vingegaarda (Jumbo-Visma) i Francuza Remiego Cavagny (Soudal-Quick Step).
Rafał Majka (UAE Team Emirates) uzyskał 32. wynik dnia.
Bjerg objął prowadzenie w wyścigu.
Czasówka na czwartym etapie stanowiła przedsmak górskich etapów, jakie w Alpach zaplanowali organizatorzy. Trasa prowadząca do maleńkiej miejscowości Belmont-de-la-Loire, w departamencie Loara, w regionie Owernia-Rodan-Alpy, stanowiła ciekawe wyzwanie. Droga wznosiła się na pierwszych trzech kilometrach, następnie opadała przez niecałe 17 kilometrów. Na ostatnich 11 kilometrach było trudniej: droga zaczynała się delikatnie wznosić, a na ostatnich 5 kilometrach nachylenie nie przekraczało 2-3%. Wszystkim kolarzom towarzyszyła słoneczna pogoda.
Najlepiej czasówkę rozpoczął Vinegaard, który na pierwszym pomiarze czasu (11,4 km) o 12 sekund był lepszy od Daniela Martineza (Ineos Grenadiers) i Cavagny. Bjerg zajmował tu 8. lokatę, tracąc 20 sekund
Środkowa część nie wyszła najlepiej Duńczykowi. Po 20,5 km na prowadzenie wyszedł Cavagna. Ten sam czas notował Bierg, a Vingegaard tracił jedną sekundę.
Kwestia zwycięstwa pozostawała do końca otwarta. Cavagna wyszedł na prowadzenie, ale musiał przełknąć gorzką pigułkę, gdy na metę wpadł Bjerg, który poprawił wynik Francuza aż o 27 sekund. Vingegaard również nie znalazł sposobu na zawodnika UAE Team Emirates, meldując się spóźniony o 12 sekund.
Wyniki 4. etapu Criterium du Dauphine 2023 (2.UWT), Cours – Belmont-de-la-Loire (31,1 km; jazda indywidualna na czas):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 37:28 |
2. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 0:12 |
3. | Remi Cavagna | Soudal-Quick Step | 0:27 |
4. | Fred Wright | Bahrain Victorious | 0:34 |
5. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | 0:41 |
6. | Felix Grossschartner | UAE Team Emirates | 0:44 |
7. | Rune Herregodts | Intermarche-Circus-Wanty | 0:54 |
8. | Adam Yates | UAE Team Emirates | 0:57 |
9. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 1:02 |
10. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 1:05 |
11. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | 1:07 |
12. | Luke Durbridge | Team Jayco AlUla | 1:08 |
13. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | |
14. | Julian Alaphilippe | Soudal-Quick Step | 1:12 |
15. | Jack Haig | Bahrain Victorious | 1:15 |
16. | Lawson Craddock | Team Jayco AlUla | |
17. | James Shaw | EF Education-EasyPost | 1:33 |
18. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | 1:37 |
19. | David de La Cruz | Astana Qazaqstan Team | 1:42 |
20. | Sean Quinn | EF Education-EasyPost | 1:44 |
21. | Christophe Laporte | Jumbo-Visma | 1:50 |
22. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | 1:53 |
23. | Ryan Mullen | Bora-hansgrohe | 1:55 |
24. | Harry Sweeny | Lotto Dstny | 1:59 |
25. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 2:00 |
26. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | 2:01 |
27. | Benjamin Thomas | Cofidis | 2:03 |
28. | Pierre Latour | TotalEnergies | 2:04 |
29. | Lorenzo Milesi | Team DSM | 2:05 |
30. | Louis Meintjes | Intermarche-Circus-Wanty | 2:08 |
31. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 2:13 |
32. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | 2:15 |
33. | Oscar Onley | Team DSM | 2:17 |
34. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 2:22 |
35. | Guillaume Martin | Cofidis | 2:25 |
36. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | 2:31 |
37. | Esteban Chaves | EF Education-EasyPost | 2:32 |
38. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | |
39. | Chris Harper | Team Jayco AlUla | |
40. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 2:37 |
41. | Maxim van Gils | Lotto Dstny | 2:38 |
42. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis | 2:39 |
43. | Richard Carapaz | EF Education-EasyPost | |
44. | Enric Mas | Movistar Team | 2:40 |
45. | Clement Champoussin | Team Arkea Samsic | 2:42 |
46. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
47. | Max Poole | Team DSM | 2:43 |
48. | Hermann Pernsteiner | Bahrain Victorious | |
49. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | 2:49 |
50. | Lenny Martinez | Groupama-FDJ | 2:51 |
51. | Anthony Perez | Cofidis | 2:55 |
52. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | |
53. | Kamil Gradek | Bahrain Victorious | 2:56 |
54. | Andrea Piccolo | EF Education-EasyPost | |
55. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | 2:57 |
56. | Thomas de Gendt | Lotto Dstny | 3:06 |
57. | Andrea Bagioli | Soudal-Quick Step | 3:07 |
58. | Florian Stork | Team DSM | 3:09 |
59. | Edvald Boasson Hagen | TotalEnergies | 3:15 |
60. | Dorian Godon | AG2R Citroën Team | 3:16 |
61. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | 3:20 |
62. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | 3:25 |
63. | Gianmarco Garofoli | Astana Qazaqstan Team | 3:26 |
64. | Ivo Oliveira | UAE Team Emirates | 3:29 |
65. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | 3:31 |
66. | Georg Zimmermann | Intermarche-Circus-Wanty | 3:32 |
67. | Jason Osborne | Alpecin-Deceuninck | 3:42 |
68. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | 3:45 |
69. | Dylan van Baarle | Jumbo-Visma | |
70. | Tobias Bayer | Alpecin-Deceuninck | 3:46 |
71. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | 3:56 |
72. | Florian Senechal | Soudal-Quick Step | 4:01 |
73. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 4:03 |
74. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | 4:04 |
75. | Matteo Vercher | TotalEnergies | |
76. | Robert Stannard | Alpecin-Deceuninck | 4:09 |
77. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 4:11 |
78. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | 4:12 |
79. | Elmar Reinders | Team Jayco AlUla | |
80. | Attila Valter | Jumbo-Visma | |
81. | Marco Brenner | Team DSM | 4:16 |
82. | Ethan Vernon | Soudal-Quick Step | 4:20 |
83. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | |
84. | Owain Doull | EF Education-EasyPost | 4:21 |
85. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | |
86. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | 4:26 |
87. | Jimmy Janssens | Alpecin-Deceuninck | 4:29 |
88. | Tiesj Benoot | Jumbo-Visma | 4:30 |
89. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | 4:33 |
90. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 4:34 |
91. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 4:35 |
92. | Harrison Wood | Cofidis | 4:36 |
93. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 4:37 |
94. | Łukasz Owsian | Team Arkea Samsic | 4:39 |
95. | Tsgabu Grmay | Team Jayco AlUla | |
96. | Markus Hoelgaard | Trek-Segafredo | 4:42 |
97. | Mauri Vansevenant | Soudal-Quick Step | 4:48 |
98. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 4:55 |
99. | Fabien Grellier | TotalEnergies | 4:58 |
100. | Matevz Govekar | Bahrain Victorious | 5:02 |
101. | Rudy Porter | Team Jayco AlUla | 5:04 |
102. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | 5:08 |
103. | Nicola Conci | Alpecin-Deceuninck | 5:09 |
104. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 5:11 |
105. | Alexis Vuillermoz | TotalEnergies | 5:12 |
106. | Antonio Nibali | Astana Qazaqstan Team | |
107. | Leon Heinschke | Team DSM | 5:14 |
108. | Rein Taaramae | Intermarche-Circus-Wanty | 5:16 |
109. | Tom Paquot | Intermarche-Circus-Wanty | 5:17 |
110. | Dries Devenyns | Soudal-Quick Step | 5:18 |
111. | Reuben Thompson | Groupama-FDJ | 5:19 |
112. | Jon Aberasturi | Trek-Segafredo | 5:23 |
113. | Axel Zingle | Cofidis | 5:25 |
114. | Simon Guglielmi | Team Arkea Samsic | |
115. | Martin Urianstad | Uno-X Pro Cycling Team | 5:28 |
116. | Fredrik Dversnes | Uno-X Pro Cycling Team | |
117. | Anders Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 5:31 |
118. | Jorge Arcas | Movistar Team | 5:32 |
119. | Eduardo Sepulveda | Lotto Dstny | |
120. | Franck Bonnamour | AG2R Citroën Team | 5:34 |
121. | Brent van Moer | Lotto Dstny | 5:37 |
122. | Donavan Grondin | Team Arkea Samsic | 5:46 |
123. | Kevin Ledanois | Team Arkea Samsic | 5:52 |
124. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | 5:54 |
125. | Sergio Samitier | Movistar Team | 6:14 |
126. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 6:20 |
127. | Eddy Fine | Cofidis | 6:25 |
128. | Fabio van Den Bossche | Alpecin-Deceuninck | 6:28 |
129. | Manuele Boaro | Astana Qazaqstan Team | 6:35 |
130. | Andrey Amador | EF Education-EasyPost | 6:38 |
131. | Lionel Taminiaux | Alpecin-Deceuninck | 6:39 |
132. | Madis Mihkels | Intermarche-Circus-Wanty | 6:43 |
133. | Dylan Groenewegen | Team Jayco AlUla | 6:52 |
134. | Milan Menten | Lotto Dstny | 7:05 |
135. | Alexandr Riabushenko | Astana Qazaqstan Team | 7:28 |
136. | Natnael Tesfatsion | Trek-Segafredo | 7:39 |
137. | Victor Campenaerts | Lotto Dstny | 7:53 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 12:59:19 |
2. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 0:12 |
3. | Fred Wright | Bahrain Victorious | 0:34 |
4. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | 0:41 |
5. | Felix Grossschartner | UAE Team Emirates | 0:44 |
6. | Rune Herregodts | Intermarche-Circus-Wanty | 0:50 |
7. | Adam Yates | UAE Team Emirates | 0:57 |
8. | Julian Alaphilippe | Soudal-Quick Step | 1:00 |
9. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | 1:07 |
10. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | 1:08 |
11. | Jack Haig | Bahrain Victorious | 1:15 |
12. | Christophe Laporte | Jumbo-Visma | 1:27 |
13. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | 1:37 |
14. | Sean Quinn | EF Education-EasyPost | 1:44 |
15. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 2:00 |
16. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | 2:01 |
17. | David de La Cruz | Astana Qazaqstan Team | 2:04 |
18. | James Shaw | EF Education-EasyPost | 2:14 |
19. | Oscar Onley | Team DSM | 2:17 |
20. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 2:22 |
21. | Guillaume Martin | Cofidis | 2:25 |
22. | Louis Meintjes | Intermarche-Circus-Wanty | 2:30 |
23. | Esteban Chaves | EF Education-EasyPost | 2:32 |
24. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | |
25. | Chris Harper | Team Jayco AlUla | |
26. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 2:33 |
27. | Richard Carapaz | EF Education-EasyPost | |
28. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | 2:34 |
29. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | 2:37 |
30. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
31. | Maxim van Gils | Lotto Dstny | 2:38 |
32. | Clement Champoussin | Team Arkea Samsic | 2:42 |
33. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
34. | Max Poole | Team DSM | 2:43 |
35. | Enric Mas | Movistar Team | 2:55 |
36. | Hermann Pernsteiner | Bahrain Victorious | 3:05 |
37. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | 3:11 |
38. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | 3:14 |
39. | Edvald Boasson Hagen | TotalEnergies | 3:15 |
40. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | 3:20 |
41. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | 3:25 |
42. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | |
43. | Lenny Martinez | Groupama-FDJ | 3:26 |
44. | Harry Sweeny | Lotto Dstny | 3:37 |
45. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | 3:46 |
46. | Dorian Godon | AG2R Citroën Team | 3:52 |
47. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | 4:00 |
48. | Jason Osborne | Alpecin-Deceuninck | 4:04 |
49. | Georg Zimmermann | Intermarche-Circus-Wanty | 4:07 |
50. | Robert Stannard | Alpecin-Deceuninck | 4:09 |
51. | Marco Brenner | Team DSM | 4:16 |
52. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | 4:18 |
53. | Florian Senechal | Soudal-Quick Step | 4:26 |
54. | Attila Valter | Jumbo-Visma | 4:34 |
55. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 4:35 |
56. | Harrison Wood | Cofidis | 4:36 |
57. | Markus Hoelgaard | Trek-Segafredo | 4:42 |
58. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 4:50 |
59. | Axel Zingle | Cofidis | 5:25 |
60. | Simon Guglielmi | Team Arkea Samsic | |
61. | Rudy Porter | Team Jayco AlUla | 5:26 |
62. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | 5:30 |
63. | Tobias Bayer | Alpecin-Deceuninck | |
64. | Nicola Conci | Alpecin-Deceuninck | 5:31 |
65. | Alexis Vuillermoz | TotalEnergies | 5:34 |
66. | Andrea Bagioli | Soudal-Quick Step | 5:36 |
67. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | 6:19 |
68. | Antonio Nibali | Astana Qazaqstan Team | 6:24 |
69. | Martin Urianstad | Uno-X Pro Cycling Team | 6:26 |
70. | Tiesj Benoot | Jumbo-Visma | 6:31 |
71. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 7:24 |
72. | Remi Cavagna | Soudal-Quick Step | 8:08 |
73. | Gianmarco Garofoli | Astana Qazaqstan Team | 8:41 |
74. | Natnael Tesfatsion | Trek-Segafredo | 9:04 |
75. | Anthony Perez | Cofidis | 9:41 |
76. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 9:48 |
77. | Tsgabu Grmay | Team Jayco AlUla | 9:54 |
78. | Ethan Vernon | Soudal-Quick Step | 10:00 |
79. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 10:07 |
80. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | 10:30 |
81. | Brent van Moer | Lotto Dstny | 10:53 |
82. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | 11:38 |
83. | Lawson Craddock | Team Jayco AlUla | 11:39 |
84. | Eduardo Sepulveda | Lotto Dstny | 11:42 |
85. | Andrey Amador | EF Education-EasyPost | 12:29 |
86. | Eddy Fine | Cofidis | 13:11 |
87. | Benjamin Thomas | Cofidis | 13:16 |
88. | Lorenzo Milesi | Team DSM | 13:44 |
89. | Matteo Vercher | TotalEnergies | 14:05 |
90. | Jorge Arcas | Movistar Team | 14:06 |
91. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis | 14:18 |
92. | Andrea Piccolo | EF Education-EasyPost | 14:35 |
93. | Mauri Vansevenant | Soudal-Quick Step | 14:40 |
94. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | 14:44 |
95. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | 14:54 |
96. | Luke Durbridge | Team Jayco AlUla | |
97. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 15:02 |
98. | Jon Aberasturi | Trek-Segafredo | 15:47 |
99. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 16:02 |
100. | Jimmy Janssens | Alpecin-Deceuninck | 16:06 |
101. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | 16:16 |
102. | Fredrik Dversnes | Uno-X Pro Cycling Team | 16:20 |
103. | Łukasz Owsian | Team Arkea Samsic | 16:37 |
104. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | 16:43 |
105. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 16:44 |
106. | Kamil Gradek | Bahrain Victorious | 16:55 |
107. | Tom Paquot | Intermarche-Circus-Wanty | 17:11 |
108. | Franck Bonnamour | AG2R Citroën Team | 17:13 |
109. | Matevz Govekar | Bahrain Victorious | 17:26 |
110. | Owain Doull | EF Education-EasyPost | 17:38 |
111. | Elmar Reinders | Team Jayco AlUla | |
112. | Fabio van Den Bossche | Alpecin-Deceuninck | 17:46 |
113. | Pierre Latour | TotalEnergies | 18:07 |
114. | Madis Mihkels | Intermarche-Circus-Wanty | 18:14 |
115. | Milan Menten | Lotto Dstny | 18:21 |
116. | Ivo Oliveira | UAE Team Emirates | 18:34 |
117. | Ryan Mullen | Bora-hansgrohe | 18:44 |
118. | Dylan Groenewegen | Team Jayco AlUla | 18:49 |
119. | Reuben Thompson | Groupama-FDJ | 19:18 |
120. | Thomas de Gendt | Lotto Dstny | 19:26 |
121. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | 19:35 |
122. | Fabien Grellier | TotalEnergies | 19:50 |
123. | Florian Stork | Team DSM | 19:58 |
124. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 20:27 |
125. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 20:30 |
126. | Leon Heinschke | Team DSM | 21:07 |
127. | Rein Taaramae | Intermarche-Circus-Wanty | 21:09 |
128. | Anders Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 21:24 |
129. | Kevin Ledanois | Team Arkea Samsic | 21:44 |
130. | Manuele Boaro | Astana Qazaqstan Team | 22:28 |
131. | Sergio Samitier | Movistar Team | 23:18 |
132. | Victor Campenaerts | Lotto Dstny | 23:56 |
133. | Alexandr Riabushenko | Astana Qazaqstan Team | 24:17 |
134. | Dylan van Baarle | Jumbo-Visma | |
135. | Lionel Taminiaux | Alpecin-Deceuninck | 25:17 |
136. | Dries Devenyns | Soudal-Quick Step | 28:51 |
137. | Donavan Grondin | Team Arkea Samsic | 40:18 |