Dominika Włodarczyk wygrała etap Tour de Feminin. Marta Lach po raz kolejny na etapowym podium w Turyngii. Oto przegląd informacji z 27 maja.
Oczy całego kolarskiego świata zwrócone były dziś na strome zbocza Monte Lussari, gdzie Giro d’Italia wygrał Primoz Roglic.
Koniec maja to jednak sezon w pełni, a w sobotę zmagania toczyły się w Wielkiej Brytanii, w Niemczech, w Czechach, w Estonii, w Polsce, w Norwegii, w Belgii i we Francji.
Dominika Włodarczyk (MAT Atom Deweloper Wrocław) wygrała trzeci etap Tour de Feminin w miejscowości Rumburk.
Polka po 111 kilometrach finiszowała sekundę przed grupą prowadzoną przez Belgijkę Julię Kopecky (AG Insurance-NXTG U23) i Tiffany Keep (Hutchinson-Brother).
Polka zajmuje nadal drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i przed ostatnim etapem czeskiego wyścigu ma 29 sekund straty do liderki, Ukrainki Olhy Kulnych (Duolar-Chevalmeire).
Piąte rozdanie wyścigu Internationale LOTTO Thüringen Ladies Tour trafiło do mistrzyni Europy Loreny Wiebes (SD Worx).
Holenderka, po zaliczeniu trasy Schmalkalden – Schmalkalden (132,6 km) i finiszu z peletonu była szybsza od Włoszki Marty Bastianelli (UAE Team ADQ) oraz Marty Lach (Ceratizit-WNT).
W wyścigu prowadzenie objęła Wiebes, a Lach pozostała na 6. pozycji.
Czwarty etap Orlen Nations Grand Prix padł w Nowym Sączu łupem Roberta Donaldsona.
Brytyjczyk na finiszu pokonał swojego rodaka Lukasa Nerurkara oraz Francjasco Busatto z Włoch.
W czołowej, 32-osobowej grupie, zabrakło polskich zawodników.
Prowadzenie w wyścigu obronił Duńczyk Nikolaj Mengel. Najlepszy z Polaków jest Michał Sędzielewski, zajmujący 41. lokatę.
Arnaud Demare (Groupama-FDJ) triumfował w trzecim dniu Boucles de la Mayenne – Crédit Mutuel.
Francuski sprinter na trasie z Saint-Berthevin do Meslay-du-Maine (181,3 km) pokonał Milana Mentena (Lotto Dstny) i Arvida De Kleijna (Tudor).
Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Hiszpan Oier Lazkano (Movistar Team).
Mike Teunissen (Intermarche-Circus-Wanty) zwyciężył w drugim dniu Tour of Norway.
Holender na skróconym ze względu na pogodę etapie z Røldal do Hovden (85,2 km) finiszował przed Tobiasem Andersenem (Team DSM) i Jordim Meeusem (Bora-hansgrohe).
Liderem wyścigu pozostał Brytyjczyk Ben Tulett (Ineos Grenadiers).
Caleb Ewan (Lotto Dstny) zwyciężył na mecie belgijskiej jednodniówki Van Merksteijn Fences Classic, z Kortrijk do Zwevegem (199,4 km).
Australijczyk ograł w sprincie Belgów: Tima Merliera (Soudal-Quick-Step) i Gerbena Thijssena (Intermarche-Circus-Wanty).
Polaków zabrakło na starcie.
Duńczyk Rasmus Wallin (Restaurant Suri – Carl Ras) wygrał drugi i ostatni etap Tour of Estonia oraz klasyfikację generalną wyścigu.
Wallin na 165-kilometrowej trasie wokół Tartu odjechał rywalom i na mecie miał 17 sekund przewagi nad grupą prowadzoną przez drużynowego kolegę, Mathiasa Larsena. Podium dopełnił trzeci Duńczyk, Matias Malmberg (Maloja Pushbikers).
W klasyfikacji generalnej na podium obok Wallina stanęli Malmberg i Norman Vahtra z reprezentacji Estonii.
Chloe Dygert (Canyon//SRAM Racing) zwyciężyła w drugim dniu RideLondon Classique.
Amerykanka po finiszu z 28-osobowej grupy pokonała Brytyjkę Elizabeth Deignan (Trek-Segafredo) oraz swoją koleżankę z zespołu, Włoszkę Sorayę Paladin.
Na 20. miejscu zameldowała się Kaja Rysz (Lifeplus Wahoo), a Karolina Kumięga (UAE Team ADQ) przyprowadziła drugą grupę, ze stratą 3:40.
W wyścigu wciąż prowadzi Holenderka Charlotte Kool (Team DSM). Rysz zajmuje 18. pozycję.
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Chloe Dygert | Canyon//SRAM Racing | 3:26:33 |
2. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo | |
3. | Soraya Paladin | Canyon//SRAM Racing | |
4. | Anna Henderson | Jumbo-Visma | |
5. | Eleonora Camilla Gasparrini | UAE Team ADQ | |
6. | Simone Boilard | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
7. | Cedrine Kerbaol | Ceratizit-WNT | |
8. | Coralie Demay | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
9. | Pfeiffer Georgi | Team DSM | |
10. | Teuntje Beekhuis | Jumbo-Visma | |
11. | Kirstie van Haaften | Parkhotel Valkenburg | |
12. | Carlijn Achtereekte | Jumbo-Visma | |
13. | Victoire Berteau | Cofidis Women Team | |
14. | Lauretta Hanson | Trek-Segafredo | |
15. | Noemi Ruegg | Jumbo-Visma | |
16. | Lucinda Brand | Trek-Segafredo | |
17. | Maike van der Duin | Canyon//SRAM Racing | |
18. | Roxane Fournier | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
19. | Lea Lin Teutenberg | Ceratizit-WNT | |
20. | Kaja Rysz | Lifeplus Wahoo | |
21. | Eugenie Duval | FDJ-SUEZ | |
22. | Charlotte Kool | Team DSM | |
23. | Thalita de Jong | Liv Racing TeqFind | |
24. | Katia Ragusa | Liv Racing TeqFind | |
25. | Maëlle Grossetete | FDJ-SUEZ | |
26. | Maggie Coles-lyster | Israel Premier Tech Roland | |
27. | Silvia Zanardi | Bepink | |
28. | Elinor Barker | Uno-X Pro Cycling Team | |
29. | Karolina Kumięga | UAE Team ADQ | 3:40 |
30. | Lucie Jounier | Team Coop-Hitec Products | |
31. | April Tacey | Lifeplus Wahoo | |
32. | Monica Greenwood | DAS-Handsling | |
33. | Laura Tomasi | UAE Team ADQ | |
34. | Camilla Ranes Bye | Torelli | |
35. | Caroline Baur | Israel Premier Tech Roland | |
36. | Sofia Collinelli | Israel Premier Tech Roland | |
37. | Marith Vanhove | Parkhotel Valkenburg | |
38. | Valentina Basilico | Bepink | |
39. | Emilia Fahlin | FDJ-SUEZ | |
40. | Maria Giulia Confalonieri | Uno-X Pro Cycling Team | |
41. | Alice Towers | Canyon//SRAM Racing | |
42. | Hannah Buch | Israel Premier Tech Roland | |
43. | Hayley Preen | Torelli | |
44. | Grace Lister | DAS-Handsling | |
45. | Lisa Klein | Trek-Segafredo | |
46. | Jeanne Korevaar | Liv Racing TeqFind | 3:49 |
47. | Jessica Finney | AWOL O'Shea | |
48. | Amalie Lutro | Uno-X Pro Cycling Team | |
49. | Eva Buurman | Liv Racing TeqFind | |
50. | Alex Morrice | Canyon//SRAM Racing | |
51. | Flavie Boulais | Cofidis Women Team | |
52. | Marine Guerin | AWOL O'Shea | |
53. | Maeve Plouffe | Team DSM | |
54. | Giorgia Vettorello | Bepink | |
55. | Cindy Pomares | AWOL O'Shea | |
56. | Andrea Casagranda | Bepink | 3:55 |
57. | Clara Copponi | FDJ-SUEZ | |
58. | Libby Smithson | AWOL O'Shea | |
59. | Chiara Consonni | UAE Team ADQ | 3:58 |
60. | Laura Asencio | Ceratizit-WNT | |
61. | Martina Alzini | Cofidis Women Team | |
62. | Amalie Dideriksen | Uno-X Pro Cycling Team | |
63. | Elynor Backstedt | Trek-Segafredo | |
64. | Celia Le Mouel | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
65. | Margot Pompanon | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
66. | Madelaine Leech | Lifeplus Wahoo | |
67. | Sarah Roy | Canyon//SRAM Racing | |
68. | Danielle Shrosbree | DAS-Handsling | |
69. | Anna Trevisi | UAE Team ADQ | |
70. | Connie Hayes | AWOL O'Shea | |
71. | Nicole Frain | Parkhotel Valkenburg | |
72. | Sofie van Rooijen | Parkhotel Valkenburg | |
73. | Gabrielle Pilote Fortin | Cofidis Women Team | 4:04 |
74. | Rachele Barbieri | Liv Racing TeqFind | 4:06 |
75. | Silke Smulders | Liv Racing TeqFind | 0:00 |
76. | Sylvie Swinkels | Team Coop-Hitec Products | 4:08 |
77. | Jessica Roberts | Team Coop-Hitec Products | 4:17 |
78. | Scarlett Souren | Parkhotel Valkenburg | 4:19 |
79. | Franziska Koch | Team DSM | 4:28 |
80. | Megan Jastrab | Team DSM | |
81. | Valentine Fortin | Cofidis Women Team | 0:00 |
82. | Hanna Johansson | Torelli | 7:06 |
83. | Susanne Andersen | Uno-X Pro Cycling Team | 7:14 |
84. | Karolina Karasiewicz | Torelli | 10:18 |
85. | Nienke Veenhoven | Jumbo-Visma | 10:19 |
86. | Sammie Stuart | DAS-Handsling | 11:18 |
87. | Eluned King | Lifeplus Wahoo | |
88. | Sophie Lewis | DAS-Handsling | |
89. | Amalie Winther Olsen | Torelli | |
90. | Lisa van Helvoirt | Parkhotel Valkenburg | 11:22 |
91. | Emma Jeffers | DAS-Handsling | |
92. | Matilde Vitillo | Bepink | 11:29 |
93. | Francjasca Morgans-slader | AWOL O'Shea | |
94. | Typhaine Laurance | Lifeplus Wahoo | |
95. | Georgia Danford | Team Coop-Hitec Products |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Charlotte Kool | Team DSM | 7:22:53 |
2. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo | 0:05 |
3. | Chloe Dygert | Canyon//SRAM Racing | 0:10 |
4. | Maike van der Duin | Canyon//SRAM Racing | 0:13 |
5. | Thalita de Jong | Liv Racing TeqFind | |
6. | Eleonora Camilla Gasparrini | UAE Team ADQ | 0:14 |
7. | Cedrine Kerbaol | Ceratizit-WNT | 0:15 |
8. | Teuntje Beekhuis | Jumbo-Visma | |
9. | Pfeiffer Georgi | Team DSM | |
10. | Noemi Ruegg | Jumbo-Visma | |
11. | Elinor Barker | Uno-X Pro Cycling Team | 0:20 |
12. | Soraya Paladin | Canyon//SRAM Racing | 0:26 |
13. | Lauretta Hanson | Trek-Segafredo | 0:28 |
14. | Anna Henderson | Jumbo-Visma | 0:45 |
15. | Simone Boilard | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
16. | Roxane Fournier | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
17. | Eugenie Duval | FDJ-SUEZ | |
18. | Kaja Rysz | Lifeplus Wahoo | |
19. | Lucinda Brand | Trek-Segafredo | |
20. | Victoire Berteau | Cofidis Women Team | |
21. | Silvia Zanardi | Bepink | |
22. | Carlijn Achtereekte | Jumbo-Visma | |
23. | Kirstie van Haaften | Parkhotel Valkenburg | |
24. | Lea Lin Teutenberg | Ceratizit-WNT | |
25. | Katia Ragusa | Liv Racing TeqFind | |
26. | Coralie Demay | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
27. | Maggie Coles-lyster | Israel Premier Tech Roland | |
28. | Maëlle Grossetete | FDJ-SUEZ | |
29. | Valentine Fortin | Cofidis Women Team | |
30. | Silke Smulders | Liv Racing TeqFind | |
31. | Susanne Andersen | Uno-X Pro Cycling Team | |
32. | Clara Copponi | FDJ-SUEZ | 4:02 |
33. | Monica Greenwood | DAS-Handsling | 4:04 |
34. | April Tacey | Lifeplus Wahoo | 4:22 |
35. | Valentina Basilico | Bepink | 4:25 |
36. | Karolina Kumięga | UAE Team ADQ | |
37. | Maria Giulia Confalonieri | Uno-X Pro Cycling Team | |
38. | Camilla Ranes Bye | Torelli | |
39. | Lucie Jounier | Team Coop-Hitec Products | |
40. | Emilia Fahlin | FDJ-SUEZ | |
41. | Hayley Preen | Torelli | |
42. | Alice Towers | Canyon//SRAM Racing | |
43. | Lisa Klein | Trek-Segafredo | |
44. | Grace Lister | DAS-Handsling | |
45. | Eva Buurman | Liv Racing TeqFind | 4:34 |
46. | Giorgia Vettorello | Bepink | |
47. | Jessica Finney | AWOL O'Shea | |
48. | Flavie Boulais | Cofidis Women Team | |
49. | Alex Morrice | Canyon//SRAM Racing | |
50. | Laura Asencio | Ceratizit-WNT | 4:43 |
51. | Chiara Consonni | UAE Team ADQ | |
52. | Amalie Dideriksen | Uno-X Pro Cycling Team | |
53. | Elynor Backstedt | Trek-Segafredo | |
54. | Celia Le Mouel | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
55. | Anna Trevisi | UAE Team ADQ | |
56. | Nicole Frain | Parkhotel Valkenburg | |
57. | Sofia Collinelli | Israel Premier Tech Roland | 4:45 |
58. | Rachele Barbieri | Liv Racing TeqFind | 4:51 |
59. | Sarah Roy | Canyon//SRAM Racing | 4:55 |
60. | Martina Alzini | Cofidis Women Team | 5:03 |
61. | Laura Tomasi | UAE Team ADQ | 5:05 |
62. | Marith Vanhove | Parkhotel Valkenburg | 9:27 |
63. | Jeanne Korevaar | Liv Racing TeqFind | 9:36 |
64. | Cindy Pomares | AWOL O'Shea | |
65. | Andrea Casagranda | Bepink | 9:42 |
66. | Madelaine Leech | Lifeplus Wahoo | 9:45 |
67. | Sofie van Rooijen | Parkhotel Valkenburg | |
68. | Margot Pompanon | St Michel-Mavic-Auber93 WE | 9:50 |
69. | Gabrielle Pilote Fortin | Cofidis Women Team | 9:51 |
70. | Jessica Roberts | Team Coop-Hitec Products | 10:04 |
71. | Franziska Koch | Team DSM | 10:20 |
72. | Caroline Baur | Israel Premier Tech Roland | 12:03 |
73. | Hannah Buch | Israel Premier Tech Roland | 12:05 |
74. | Libby Smithson | AWOL O'Shea | 12:20 |
75. | Connie Hayes | AWOL O'Shea | 12:28 |
76. | Amalie Lutro | Uno-X Pro Cycling Team | 12:31 |
77. | Sylvie Swinkels | Team Coop-Hitec Products | 12:33 |
78. | Scarlett Souren | Parkhotel Valkenburg | 12:48 |
79. | Megan Jastrab | Team DSM | 13:12 |
80. | Marine Guerin | AWOL O'Shea | 15:31 |
81. | Maeve Plouffe | Team DSM | |
82. | Danielle Shrosbree | DAS-Handsling | 15:40 |
83. | Matilde Vitillo | Bepink | 17:16 |
84. | Typhaine Laurance | Lifeplus Wahoo | |
85. | Karolina Karasiewicz | Torelli | 18:41 |
86. | Nienke Veenhoven | Jumbo-Visma | 18:44 |
87. | Hanna Johansson | Torelli | 19:36 |
88. | Emma Jeffers | DAS-Handsling | 20:13 |
89. | Sophie Lewis | DAS-Handsling | 23:00 |
90. | Sammie Stuart | DAS-Handsling | 23:46 |
91. | Eluned King | Lifeplus Wahoo | 23:50 |
92. | Amalie Winther Olsen | Torelli | |
93. | Francjasca Morgans-slader | AWOL O'Shea | 24:05 |
94. | Georgia Danford | Team Coop-Hitec Products | 24:08 |
95. | Lisa van Helvoirt | Parkhotel Valkenburg | 33:12 |