Dominika Włodarczyk zajęła piąte miejsce w Bretagne Ladies Tour, a Natalia Grzegorzewska w zawodach w Novym Mescie. Na Giro błędy Evenepoela to zysk Roglica i ekipy Ineos Grenadiers. Oto informacje z 13 maja.
Ben Healy (EF Education-EasyPost), zwycięzca etapu: – Za mną bardzo dobry początek sezonu. Trochę ryzykowałem przyjeżdżając na Giro po krótkiej przerwie, ale na starcie czułem się bardzo świeży. Nie jestem na poziomie, jaki prezentowałem podczas Ardeńskich Klasyków, ale miałem bardzo dobry dzień. Wcześniej nie udało mi się zrealizować celu, jakim było wygranie czwartego etapu i przejęcie maglia rosa. Czasami za bardzo się podpalam, muszę się wyluzować. Taki reset pomógł mi przed dzisiejszym etapem. Zaznaczyłem ten etap krzyżykiem w książce wyścigu.
Kiedy odjechałem, próbowałem trzymać równe tempo, ostatni podjazd zacząłem z dwuminutową przewagą, a tłumy kibiców niosły mnie na szczyt. Wiedziałem, że muszę dojechać na solo, tylko to gwarantuje zwycięstwo.
Andreas Leknessund (Team DSM), lider: – Nie wiedziałem, czego się dziś spodziewać. Poszło mi dobrze. Na ostatnim podjeździe, zwłaszcza w końcówce, męczyłem się bardzo, ale cieszę się, że zachowałem prowadzenie i z tego jak je obroniłem. Jeśli jutro stracę koszulkę, cieszę się, że przynajmniej dziś mogłem o nią walczyć. Może mogłem trzymać się Remco do szczytu, ale nie żałuję. Musiałem dać z siebie wszystko i tak też zrobiłem. Nie myślę o generalce, ale chciałbym wygrać etap.
Primoz Roglic (Jumbo-Visma): – To był dobry dzień. Miałem dziś dobre nogi. Udało mi się to wykorzystać i nadrobić nad rywalami. Muszę wykorzystywać okazje, kiedy się nadarzają. W takich momentach muszę czynić wyścig trudnym. Jestem skupiony, jestem zadowolony ze swojej formy.
Remco Evenepoel (Soudal-Quick-Step): – To nie był mój najlepszy dzień. Chciałem przeskoczyć do Roglica, ale 400 metrów przed szczytem zrobiło się stromo i nogi odmówiły posłuszeństwa. Powinienem był pojechać jak Thomas, swoim tempem. To kolejna rzecz, której uczę się od doświadczonych zawodników. To trochę niefortunne, trochę głupie. Miałem nogi, ale nie wykorzystałem ich z głową.
Tao Geoghegan Hart (Ineos Grenadiers): – Przed startem etapu założyliśmy, że chcemy nadrobić czas nad każdym, kogo uda się nam urwać. Ale chcieliśmy ryzykować. To się udało. Trudno planować ten wyścig, jest dwóch faworytów i kilka ekip na podobnym poziomie. My jesteśmy mocni, ale nie zawsze możemy wykorzystać: dużo się dzieje. Trzeba jechać swój wyścig, raz zachowywać spokój, a innym razem ruszać samemu, jak my dziś.
Valentine Fortin (Cofidis) triumfowała w ostatnim dniu wyścigu Bretagne Ladies Tour.
Drugie miejsce zajęła Włoszka Arianna Fidanza (Ceratizit-WNT), a trzecie jej rodaczka Martina Alzini (Cofidis). Dziewiąta finiszowała Dominika Włodarczyk (MAT Atom Deweloper Wrocław).
W klasyfikacji generalnej triumfowała Australijka Grace Brown (FDJ-Suez), która o 17 sekund wyprzedziła Francuzkę Coralie Demay (St Michel – Mavic – Auber93) i Włoszkę Alessię Vigilię (Top Girls Fassa Bortolo).
Piąte miejsce zajęła Włodarczyk, a ósme Marta Lach (Ceratizit-WNT), która wygrała też klasyfikację górską.
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Valentine Fortin | Cofidis Women Team | 3:25:15 |
2. | Arianna Fidanza | Ceratizit-WNT | |
3. | Martina Alzini | Cofidis Women Team | |
4. | Grace Brown | FDJ-SUEZ | |
5. | Marie-Morgane Le Deunff | Arkea Pro Cycling Team | |
6. | Flora Perkins | Fenix-Deceuninck | |
7. | Lily Williams | Human Powered Health | |
8. | Celia Le Mouel | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
9. | Dominika Włodarczyk | MAT Atom Deweloper Wrocław | |
10. | Anastasia Carbonari | UAE Development Team | |
11. | Cecilia van Zuthem | Fenix-Deceuninck | |
12. | Romy Kasper | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
13. | Alessia Vigilia | Top Girls Fassa Bortolo | |
14. | Marthe Goossens | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
15. | Coralie Demay | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
16. | Marta Lach | Ceratizit-WNT | |
17. | Cedrine Kerbaol | Ceratizit-WNT | |
18. | Victoire Berteau | Cofidis Women Team | |
19. | Eugenie Duval | FDJ-SUEZ | 0:09 |
20. | Maëva Squiban | Stade Rochelais Charente-Maritime | |
21. | Lucie Jounier | Team Coop-Hitec Products | |
22. | Clara Koppenburg | Cofidis Women Team | |
23. | Anna Kay | Fenix-Deceuninck | |
24. | Ilse Pluimers | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
25. | Danielle de Francjasco | Arkea Pro Cycling Team | |
26. | Yuliia Biriukova | UAE Development Team | |
27. | Emilia Fahlin | FDJ-SUEZ | 0:14 |
28. | Severine Eraud | Cofidis Women Team | |
29. | Alison Avoine | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
30. | Emily Watts | Team Bridgelane WE | |
31. | Tamara Szalinska | MAT Atom Deweloper Wrocław | |
32. | Marion Norbert-riberolle | Fenix-Deceuninck | |
33. | Audrey Cordon-Ragot | Human Powered Health | |
34. | Natalia Franco | WCC Team | |
35. | Olga Wankiewicz | MAT Atom Deweloper Wrocław | |
36. | Emilie Fortin | Cynisca Cycling | |
37. | Maaike Boogaard | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
38. | Julia Borgstrom | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 0:21 |
39. | Sandrine Bideau | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
40. | Rotem Gafinovitz | Hess Cycling Team | |
41. | Elisa Lemetayer | Bretagne | |
42. | Sylvie Swinkels | Team Coop-Hitec Products | |
43. | Coline Raby | Hess Cycling Team | 0:24 |
44. | Olha Kulynych | Duolar-Chevalmeire Cycling Team | |
45. | Kathrin Schweinberger | Ceratizit-WNT | 0:26 |
46. | India Grangier | Team Coop-Hitec Products | |
47. | Anais Morichon | Arkea Pro Cycling Team | |
48. | Wiktoria Pikulik | MAT Atom Deweloper Wrocław | 0:28 |
49. | Pauline Allin | Cynisca Cycling | |
50. | Maurène Tregouet | Arkea Pro Cycling Team | 0:35 |
51. | Katarzyna Wilkos | MAT Atom Deweloper Wrocław | 0:37 |
52. | Eri Yonamine | Human Powered Health | |
53. | Roxane Fournier | St Michel-Mavic-Auber93 WE | 0:38 |
54. | Amandine Fouquenet | Arkea Pro Cycling Team | 0:46 |
55. | Greta Richioud | Cynisca Cycling | |
56. | Antonia Grondahl | Duolar-Chevalmeire Cycling Team | 1:51 |
57. | Danique Braam | Duolar-Chevalmeire Cycling Team | |
58. | Britt Knaven | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
59. | Lea Lin Teutenberg | Ceratizit-WNT | |
60. | Dziyana Lebedz | WCC Team | 2:27 |
61. | Elisabeth Ebras | UAE Development Team | |
62. | Sophia Zwaan | UAE Development Team | |
63. | Lise Menage | Bretagne | 2:34 |
64. | Maaike Colje | Arkea Pro Cycling Team | |
65. | Gina Ricardo | Team Bridgelane WE | |
66. | Marine Allione | Stade Rochelais Charente-Maritime | 3:41 |
67. | Maude Le Roux | WCC Team | 4:32 |
68. | Jasmin Liechti | WCC Team | |
69. | Manon Briand | Bretagne | 5:39 |
70. | Iris Monticolo | Top Girls Fassa Bortolo | 5:46 |
71. | Lillee Pollock | Team Bridgelane WE | |
72. | Maja Wróblewska | WCC Team | |
73. | Alice Palazzi | Top Girls Fassa Bortolo | |
74. | Enora Oger | Lanester Women Morbihan | |
75. | Chiara Reghini | Top Girls Fassa Bortolo | 5:48 |
76. | Charlotte Clarke | Hess Cycling Team | 5:49 |
77. | Johanna Martini | Hess Cycling Team | 9:34 |
78. | Haylee Fuller | Team Bridgelane WE | |
79. | Keely Bennett | Team Bridgelane WE | 10:24 |
80. | Maria Martins | Fenix-Deceuninck | 10:27 |
81. | Chloe Fourmigue | Cynisca Cycling | |
82. | Alizee Rigaux | Stade Rochelais Charente-Maritime | |
83. | Emilie Jamme | Lanester Women Morbihan | |
84. | Beatrice Caudera | UAE Development Team | |
85. | Marine Louboutin | Lanester Women Morbihan | 10:32 |
86. | Giorgia Bariani | Top Girls Fassa Bortolo | |
87. | Cleo Kiekens | Duolar-Chevalmeire Cycling Team | |
88. | Suzanne Malaquin | Bretagne | |
89. | Jessica Roberts | Team Coop-Hitec Products | |
90. | Luciana Roland | WCC Team | 16:15 |
91. | Josephine Denieul | Bretagne | 18:50 |
92. | Elea Raison | Bretagne | 24:39 |
93. | Txell Claret | Hess Cycling Team |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Grace Brown | FDJ-SUEZ | 13:33:42 |
2. | Coralie Demay | St Michel-Mavic-Auber93 WE | 0:17 |
3. | Alessia Vigilia | Top Girls Fassa Bortolo | 0:26 |
4. | Audrey Cordon-Ragot | Human Powered Health | 0:50 |
5. | Dominika Włodarczyk | MAT Atom Deweloper Wrocław | 1:03 |
6. | Romy Kasper | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 1:07 |
7. | Cedrine Kerbaol | Ceratizit-WNT | 1:18 |
8. | Marta Lach | Ceratizit-WNT | 1:30 |
9. | Victoire Berteau | Cofidis Women Team | 1:35 |
10. | Lily Williams | Human Powered Health | 1:50 |
11. | Severine Eraud | Cofidis Women Team | 1:51 |
12. | Clara Koppenburg | Cofidis Women Team | 1:55 |
13. | Maëva Squiban | Stade Rochelais Charente-Maritime | 2:06 |
14. | Emilia Fahlin | FDJ-SUEZ | 2:07 |
15. | Yuliia Biriukova | UAE Development Team | 2:17 |
16. | Danielle de Francjasco | Arkea Pro Cycling Team | 2:19 |
17. | Ilse Pluimers | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 2:23 |
18. | Martina Alzini | Cofidis Women Team | |
19. | Valentine Fortin | Cofidis Women Team | 2:35 |
20. | Marthe Goossens | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 2:37 |
21. | Marion Norbert-riberolle | Fenix-Deceuninck | 2:44 |
22. | Arianna Fidanza | Ceratizit-WNT | 2:48 |
23. | Maaike Boogaard | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 2:53 |
24. | Alison Avoine | St Michel-Mavic-Auber93 WE | 2:56 |
25. | Julia Borgstrom | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 3:02 |
26. | Anais Morichon | Arkea Pro Cycling Team | 3:08 |
27. | Marie-Morgane Le Deunff | Arkea Pro Cycling Team | 3:13 |
28. | Flora Perkins | Fenix-Deceuninck | 3:26 |
29. | Kathrin Schweinberger | Ceratizit-WNT | 3:34 |
30. | Sandrine Bideau | St Michel-Mavic-Auber93 WE | 3:35 |
31. | Eugenie Duval | FDJ-SUEZ | 3:38 |
32. | Emilie Fortin | Cynisca Cycling | 3:41 |
33. | Olha Kulynych | Duolar-Chevalmeire Cycling Team | |
34. | Anna Kay | Fenix-Deceuninck | 3:42 |
35. | Cecilia van Zuthem | Fenix-Deceuninck | 3:46 |
36. | Katarzyna Wilkos | MAT Atom Deweloper Wrocław | 3:48 |
37. | Wiktoria Pikulik | MAT Atom Deweloper Wrocław | 3:51 |
38. | Amandine Fouquenet | Arkea Pro Cycling Team | 3:54 |
39. | Elisa Lemetayer | Bretagne | 4:06 |
40. | Olga Wankiewicz | MAT Atom Deweloper Wrocław | 4:08 |
41. | Anastasia Carbonari | UAE Development Team | 4:12 |
42. | Emily Watts | Team Bridgelane WE | 4:22 |
43. | Natalia Franco | WCC Team | 4:51 |
44. | India Grangier | Team Coop-Hitec Products | 4:53 |
45. | Sylvie Swinkels | Team Coop-Hitec Products | 4:58 |
46. | Eri Yonamine | Human Powered Health | 5:08 |
47. | Britt Knaven | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 5:37 |
48. | Pauline Allin | Cynisca Cycling | 5:58 |
49. | Rotem Gafinovitz | Hess Cycling Team | 5:59 |
50. | Lucie Jounier | Team Coop-Hitec Products | 6:02 |
51. | Danique Braam | Duolar-Chevalmeire Cycling Team | 6:13 |
52. | Lea Lin Teutenberg | Ceratizit-WNT | 6:32 |
53. | Elisabeth Ebras | UAE Development Team | 6:38 |
54. | Greta Richioud | Cynisca Cycling | 6:45 |
55. | Marine Allione | Stade Rochelais Charente-Maritime | 8:07 |
56. | Gina Ricardo | Team Bridgelane WE | 9:53 |
57. | Tamara Szalinska | MAT Atom Deweloper Wrocław | 11:11 |
58. | Iris Monticolo | Top Girls Fassa Bortolo | 11:14 |
59. | Chiara Reghini | Top Girls Fassa Bortolo | 11:49 |
60. | Maria Martins | Fenix-Deceuninck | 13:30 |
61. | Maaike Colje | Arkea Pro Cycling Team | 13:53 |
62. | Jessica Roberts | Team Coop-Hitec Products | 14:04 |
63. | Beatrice Caudera | UAE Development Team | 15:28 |
64. | Celia Le Mouel | St Michel-Mavic-Auber93 WE | 15:35 |
65. | Haylee Fuller | Team Bridgelane WE | 16:47 |
66. | Maurène Tregouet | Arkea Pro Cycling Team | 18:28 |
67. | Alice Palazzi | Top Girls Fassa Bortolo | 18:29 |
68. | Lise Menage | Bretagne | 19:14 |
69. | Coline Raby | Hess Cycling Team | 20:38 |
70. | Jasmin Liechti | WCC Team | 20:59 |
71. | Giorgia Bariani | Top Girls Fassa Bortolo | 21:12 |
72. | Sophia Zwaan | UAE Development Team | 23:08 |
73. | Roxane Fournier | St Michel-Mavic-Auber93 WE | 23:20 |
74. | Manon Briand | Bretagne | 23:59 |
75. | Antonia Grondahl | Duolar-Chevalmeire Cycling Team | 24:27 |
76. | Dziyana Lebedz | WCC Team | 24:48 |
77. | Marine Louboutin | Lanester Women Morbihan | 24:49 |
78. | Maja Wróblewska | WCC Team | 28:42 |
79. | Enora Oger | Lanester Women Morbihan | 32:28 |
80. | Cleo Kiekens | Duolar-Chevalmeire Cycling Team | 33:18 |
81. | Charlotte Clarke | Hess Cycling Team | 34:31 |
82. | Keely Bennett | Team Bridgelane WE | 35:01 |
83. | Maude Le Roux | WCC Team | 36:51 |
84. | Lillee Pollock | Team Bridgelane WE | 37:48 |
85. | Johanna Martini | Hess Cycling Team | 39:08 |
86. | Alizee Rigaux | Stade Rochelais Charente-Maritime | 39:32 |
87. | Luciana Roland | WCC Team | 40:12 |
88. | Chloe Fourmigue | Cynisca Cycling | 51:16 |
89. | Emilie Jamme | Lanester Women Morbihan | 1:00:46 |
90. | Josephine Denieul | Bretagne | 1:25:04 |
91. | Suzanne Malaquin | Bretagne | 1:29:55 |
92. | Elea Raison | Bretagne | 1:31:28 |
93. | Txell Claret | Hess Cycling Team | 1:39:07 |
Szwajcar Yannis Voisard (Tudor) wygrał czwarty etap wyścigu Tour de Hongrie.
Zawodnik szwajcarskiej ekipy na metę wjechał 10 sekund przed grupą prowadzoną przez Thibau Nysa (Trek-Segafredo) i Sylvaina Moniqueta (Lotto Dstny).
Liderem klasyfikacji generalnej pozostaje Szwajcar Marc Hirschi (UAE Team Emirates).
Królewski etap wyścigu kończył się układem dwóch wspinaczek, Pilsszanto (2 km; 8,7%) i Dobogókő (10,9 km; 4,3%).
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Yannis Voisard | Tudor Pro Cycling Team | 5:04:14 |
2. | Thibau Nys | Trek-Segafredo | 0:10 |
3. | Sylvain Moniquet | Lotto Dstny | |
4. | Marc Hirschi | UAE Team Emirates | |
5. | Ben Tulett | Ineos Grenadiers | |
6. | Max Poole | Team DSM | |
7. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
8. | Oscar Onley | Team DSM | |
9. | Davide Piganzoli | EOLO-Kometa | |
10. | Paul Double | Human Powered Health | |
11. | Rudy Porter | Team Jayco AlUla | |
12. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
13. | Alex Martin | EOLO-Kometa | |
14. | Abel Balderstone | Caja Rural-Seguros RGA | |
15. | Eduardo Sepulveda | Lotto Dstny | |
16. | Andrea Garosio | EOLO-Kometa | |
17. | Yves Lampaert | Soudal-Quick Step | 0:16 |
18. | Jasper de Buyst | Lotto Dstny | 0:18 |
19. | Gianluca Brambilla | Q36.5 Pro Cycling Team | 0:20 |
20. | Jakob Fuglsang | Israel-Premier Tech | 0:21 |
21. | Asbjørn Hellemose | Trek-Segafredo | 0:28 |
22. | Kamiel Bonneu | Team Flanders-Baloise | |
23. | Edward Planckaert | Alpecin-Deceuninck | 0:48 |
24. | Fausto Masnada | Soudal-Quick Step | |
25. | Marton Dina | ATT Investments | |
26. | Alois Charrin | Tudor Pro Cycling Team | |
27. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | 0:54 |
28. | Kelland O'brien | Team Jayco AlUla | |
29. | Fernando Barcelo | Caja Rural-Seguros RGA | 1:23 |
30. | Matteo Badilatti | Q36.5 Pro Cycling Team | |
31. | Casper Pedersen | Soudal-Quick Step | |
32. | Jan Maas | Team Jayco AlUla | 1:29 |
33. | Axel Laurance | Alpecin-Deceuninck | |
34. | Jakub Otruba | ATT Investments | |
35. | Tim Declercq | Soudal-Quick Step | |
36. | Filippo Baroncini | Trek-Segafredo | |
37. | Ben Hermans | Israel-Premier Tech | |
38. | Daniel Turek | ATT Investments | |
39. | Byron Munton | Epronex-Hungary Cycling Team | |
40. | Finn Fisher-black | UAE Team Emirates | |
41. | Eduard Prades | Caja Rural-Seguros RGA | 1:49 |
42. | Peter Kusztor | Team Novo Nordisk | 1:50 |
43. | Roland Thalmann | Tudor Pro Cycling Team | 2:43 |
44. | Reto Hollenstein | Israel-Premier Tech | 3:54 |
45. | Nicolo Buratti | Bahrain Victorious | |
46. | Nicolo Parisini | Q36.5 Pro Cycling Team | |
47. | Conor Schunk | Sofer Savini Due OMZ | 4:01 |
48. | Yesid Albeiro Pira | Caja Rural-Seguros RGA | |
49. | Vito Braet | Team Flanders-Baloise | 5:25 |
50. | Dries de Bondt | Alpecin-Deceuninck | 5:26 |
51. | Elias Maris | Team Flanders-Baloise | |
52. | Jiri Petrus | ATT Investments | 6:12 |
53. | Jonas Rickaert | Alpecin-Deceuninck | |
54. | Joey Rosskopf | Q36.5 Pro Cycling Team | |
55. | Gijs van Hoecke | Human Powered Health | |
56. | Sebastian Schonberger | Human Powered Health | |
57. | David Lozano | Team Novo Nordisk | |
58. | Silvan Dillier | Alpecin-Deceuninck | |
59. | Alessandro Fancellu | EOLO-Kometa | |
60. | Matevz Govekar | Bahrain Victorious | |
61. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | 8:41 |
62. | Elmar Reinders | Team Jayco AlUla | |
63. | Andrea Pietrobon | EOLO-Kometa | 9:52 |
64. | Michael Leonard | Ineos Grenadiers | |
65. | Balazs Rozsa | Epronex-Hungary Cycling Team | 12:10 |
66. | Mark Valent | Epronex-Hungary Cycling Team | |
67. | Tomaš Barta | Caja Rural-Seguros RGA | |
68. | Ward Vanhoof | Team Flanders-Baloise | |
69. | Nikiforos Arvanitou | Sofer Savini Due OMZ | |
70. | Emil Dima | Sofer Savini Due OMZ | |
71. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
72. | Michael Vink | UAE Team Emirates | |
73. | Caleb Ewan | Lotto Dstny | |
74. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | |
75. | Jacopo Guarnieri | Lotto Dstny | |
76. | Mika Heming | Tudor Pro Cycling Team | |
77. | Ryan Mullen | Bora-hansgrohe | |
78. | Sebastian Kolze Changizi | Tudor Pro Cycling Team | |
79. | Tobias Lund Andresen | Team DSM | |
80. | Maikel Zijlaard | Tudor Pro Cycling Team | |
81. | Fabio Jakobsen | Soudal-Quick Step | |
82. | Casper van Uden | Team DSM | |
83. | Luka Mezgec | Team Jayco AlUla | |
84. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | |
85. | Alex Edmondson | Team DSM | |
86. | Dylan Groenewegen | Team Jayco AlUla | |
87. | Rick Zabel | Israel-Premier Tech | |
88. | Taj Jones | Israel-Premier Tech | |
89. | Jarrad Drizners | Lotto Dstny | |
90. | Cameron Scott | Bahrain Victorious | |
91. | Elia Viviani | Ineos Grenadiers | |
92. | Matteo Moschetti | Q36.5 Pro Cycling Team | |
93. | Marc Brustenga | Trek-Segafredo | |
94. | Jon Aberasturi | Trek-Segafredo | |
95. | Matthew Walls | Bora-hansgrohe | |
96. | Zoltan Antal Lepold | Sofer Savini Due OMZ | 14:35 |
97. | Adam Kristóf Karl | Epronex-Hungary Cycling Team | 15:11 |
98. | Ahmed Madan | Bahrain Victorious | |
99. | Enzo Leijnse | Team DSM | 15:31 |
100. | Matuš Stocek | ATT Investments | 15:42 |
101. | Gergely Szarka | Epronex-Hungary Cycling Team | |
102. | Filippo Ridolfo | Team Novo Nordisk | |
103. | Andrea Peron | Team Novo Nordisk | |
104. | Zeteny Szijarto | Węgry | |
105. | Viktor Filutas | Węgry | |
106. | Adam Papai | Węgry | |
107. | Matyaš Kopecky | Team Novo Nordisk | 16:35 |
108. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | 17:58 |
109. | Itamar Einhorn | Israel-Premier Tech | |
110. | Matthew Gibson | Human Powered Health | |
111. | Daniel Babor | Caja Rural-Seguros RGA | 18:48 |
112. | Pavel Kelemen | ATT Investments | |
113. | Jules Hesters | Team Flanders-Baloise | |
114. | Sasha Weemaes | Human Powered Health | |
115. | Batuhan Ozgur | Sofer Savini Due OMZ | |
116. | Jakub Mareczko | Alpecin-Deceuninck | |
117. | Olivier More-gosselin | Sofer Savini Due OMZ | |
118. | Michael Morkov | Soudal-Quick Step | |
119. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | |
120. | Alvaro Jose Hodeg | UAE Team Emirates | |
121. | David Martin | EOLO-Kometa | 18:52 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Marc Hirschi | UAE Team Emirates | 17:19:28 |
2. | Ben Tulett | Ineos Grenadiers | 0:10 |
3. | Yannis Voisard | Tudor Pro Cycling Team | 0:13 |
4. | Max Poole | Team DSM | 0:16 |
5. | Sylvain Moniquet | Lotto Dstny | 0:18 |
6. | Oscar Onley | Team DSM | 0:22 |
7. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
8. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
9. | Davide Piganzoli | EOLO-Kometa | 0:45 |
10. | Abel Balderstone | Caja Rural-Seguros RGA | |
11. | Jakob Fuglsang | Israel-Premier Tech | 0:46 |
12. | Alex Martin | EOLO-Kometa | 0:47 |
13. | Gianluca Brambilla | Q36.5 Pro Cycling Team | 0:52 |
14. | Kamiel Bonneu | Team Flanders-Baloise | 0:57 |
15. | Rudy Porter | Team Jayco AlUla | 1:04 |
16. | Eduardo Sepulveda | Lotto Dstny | |
17. | Marton Dina | ATT Investments | 1:11 |
18. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | 1:23 |
19. | Edward Planckaert | Alpecin-Deceuninck | 1:43 |
20. | Fausto Masnada | Soudal-Quick Step | 1:45 |
21. | Alois Charrin | Tudor Pro Cycling Team | |
22. | Matteo Badilatti | Q36.5 Pro Cycling Team | 1:46 |
23. | Ben Hermans | Israel-Premier Tech | 1:56 |
24. | Asbjørn Hellemose | Trek-Segafredo | 2:02 |
25. | Filippo Baroncini | Trek-Segafredo | 2:04 |
26. | Jan Maas | Team Jayco AlUla | 2:06 |
27. | Andrea Garosio | EOLO-Kometa | 2:07 |
28. | Fernando Barcelo | Caja Rural-Seguros RGA | 2:12 |
29. | Finn Fisher-black | UAE Team Emirates | 2:18 |
30. | Eduard Prades | Caja Rural-Seguros RGA | 2:26 |
31. | Yves Lampaert | Soudal-Quick Step | 2:36 |
32. | Daniel Turek | ATT Investments | 2:37 |
33. | Jakub Otruba | ATT Investments | 2:40 |
34. | Byron Munton | Epronex-Hungary Cycling Team | |
35. | Axel Laurance | Alpecin-Deceuninck | 3:09 |
36. | Tim Declercq | Soudal-Quick Step | 3:18 |
37. | Kelland O'brien | Team Jayco AlUla | 3:30 |
38. | Peter Kusztor | Team Novo Nordisk | 3:35 |
39. | Roland Thalmann | Tudor Pro Cycling Team | 4:23 |
40. | Nicolo Buratti | Bahrain Victorious | 4:29 |
41. | Thibau Nys | Trek-Segafredo | 5:32 |
42. | Reto Hollenstein | Israel-Premier Tech | 5:43 |
43. | Jasper de Buyst | Lotto Dstny | 5:46 |
44. | Sebastian Schonberger | Human Powered Health | 7:19 |
45. | Vito Braet | Team Flanders-Baloise | 7:34 |
46. | Matevz Govekar | Bahrain Victorious | 7:46 |
47. | Conor Schunk | Sofer Savini Due OMZ | 8:00 |
48. | Silvan Dillier | Alpecin-Deceuninck | 8:48 |
49. | Dries de Bondt | Alpecin-Deceuninck | 10:18 |
50. | Nicolo Parisini | Q36.5 Pro Cycling Team | 11:27 |
51. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | 12:50 |
52. | Andrea Pietrobon | EOLO-Kometa | 13:17 |
53. | Joey Rosskopf | Q36.5 Pro Cycling Team | 13:45 |
54. | Yesid Albeiro Pira | Caja Rural-Seguros RGA | 15:52 |
55. | Mika Heming | Tudor Pro Cycling Team | 16:19 |
56. | Tobias Lund Andresen | Team DSM | 16:30 |
57. | Elias Maris | Team Flanders-Baloise | 16:34 |
58. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 17:17 |
59. | Michael Vink | UAE Team Emirates | |
60. | Jonas Rickaert | Alpecin-Deceuninck | 17:27 |
61. | Caleb Ewan | Lotto Dstny | 17:34 |
62. | Luka Mezgec | Team Jayco AlUla | 18:02 |
63. | Jarrad Drizners | Lotto Dstny | 18:54 |
64. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 19:01 |
65. | Jon Aberasturi | Trek-Segafredo | 19:07 |
66. | Casper Pedersen | Soudal-Quick Step | 19:16 |
67. | Jiri Petrus | ATT Investments | 22:14 |
68. | Paul Double | Human Powered Health | 22:22 |
69. | Alessandro Fancellu | EOLO-Kometa | 22:44 |
70. | Ward Vanhoof | Team Flanders-Baloise | 23:24 |
71. | David Lozano | Team Novo Nordisk | |
72. | Taj Jones | Israel-Premier Tech | 23:25 |
73. | Elmar Reinders | Team Jayco AlUla | 23:57 |
74. | Gijs van Hoecke | Human Powered Health | 24:49 |
75. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | 24:57 |
76. | Dylan Groenewegen | Team Jayco AlUla | 25:31 |
77. | Casper van Uden | Team DSM | 25:41 |
78. | Alex Edmondson | Team DSM | |
79. | Ryan Mullen | Bora-hansgrohe | |
80. | Michael Leonard | Ineos Grenadiers | 25:54 |
81. | Matuš Stocek | ATT Investments | 27:19 |
82. | Cameron Scott | Bahrain Victorious | 28:09 |
83. | Maikel Zijlaard | Tudor Pro Cycling Team | 28:12 |
84. | Matteo Moschetti | Q36.5 Pro Cycling Team | |
85. | Marc Brustenga | Trek-Segafredo | |
86. | Elia Viviani | Ineos Grenadiers | |
87. | Rick Zabel | Israel-Premier Tech | |
88. | Tomaš Barta | Caja Rural-Seguros RGA | |
89. | Sebastian Kolze Changizi | Tudor Pro Cycling Team | |
90. | Filippo Ridolfo | Team Novo Nordisk | 28:29 |
91. | Enzo Leijnse | Team DSM | 29:02 |
92. | Jacopo Guarnieri | Lotto Dstny | 29:04 |
93. | Mark Valent | Epronex-Hungary Cycling Team | 29:33 |
94. | Balazs Rozsa | Epronex-Hungary Cycling Team | 30:14 |
95. | Itamar Einhorn | Israel-Premier Tech | 30:34 |
96. | Fabio Jakobsen | Soudal-Quick Step | 31:36 |
97. | Nikiforos Arvanitou | Sofer Savini Due OMZ | |
98. | Andrea Peron | Team Novo Nordisk | 31:44 |
99. | Matyaš Kopecky | Team Novo Nordisk | 32:37 |
100. | Zoltan Antal Lepold | Sofer Savini Due OMZ | 32:40 |
101. | Gergely Szarka | Epronex-Hungary Cycling Team | 33:55 |
102. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | 34:00 |
103. | Michael Morkov | Soudal-Quick Step | 34:50 |
104. | Adam Kristóf Karl | Epronex-Hungary Cycling Team | 36:07 |
105. | Matthew Gibson | Human Powered Health | 36:35 |
106. | Ahmed Madan | Bahrain Victorious | 37:10 |
107. | Jules Hesters | Team Flanders-Baloise | 37:58 |
108. | David Martin | EOLO-Kometa | 38:19 |
109. | Daniel Babor | Caja Rural-Seguros RGA | 38:21 |
110. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | 38:22 |
111. | Alvaro Jose Hodeg | UAE Team Emirates | 38:24 |
112. | Sasha Weemaes | Human Powered Health | 38:26 |
113. | Zeteny Szijarto | Węgry | 39:45 |
114. | Viktor Filutas | Węgry | 39:46 |
115. | Emil Dima | Sofer Savini Due OMZ | 40:14 |
116. | Adam Papai | Węgry | 41:13 |
117. | Batuhan Ozgur | Sofer Savini Due OMZ | 41:38 |
118. | Matthew Walls | Bora-hansgrohe | 44:59 |
119. | Jakub Mareczko | Alpecin-Deceuninck | 45:22 |
120. | Olivier More-gosselin | Sofer Savini Due OMZ | 45:25 |
121. | Pavel Kelemen | ATT Investments | 50:25 |
Francuz Paul Penhoet (Groupama-FDJ) wygrał w miejscowości Quimper wyścigu Tour du Finistère.
21-latek pokonał na finiszu 193-kilometrowego wyścigu Sandy’ego Dujardina (TotalEnergies) i Alexa Zingle’a (Cofidis).