Marta Lach straciła prowadzenie w Bretagne Ladies Tour po czasówce. Mads Pedersen wygrał upragniony etap Giro d’Italia. Oto przegląd informacji z 11 maja.
Mads Pedersen ma 27 lat, na koncie tytuł mistrza świata, a od ubiegłego sezonu także zwycięstwa etapowe na trasach Tour de France i Vuelta Espana. Duńczyk nie potrzebował dużo czasu, aby wygrać na trasie Giro d’Italia, choć sukces na szóstym etapie nie przyszedł bez problemów.
Pedersen był typowany jako faworyt sprinterskich potyczek po pagórkowatych etapach włoskiego Grand Touru, ale w pierwszych dniach finiszował drugi i trzeci. Na etapie do Neapolu ekipa Trek-Segafredo pracowała, aby dogonić dwójkę uciekinierów. Dwójka wygów na czele broniła się jednak dobrze i kilka ekip musiało rzucić pomocników do pracy, aby Alessandro De Marchiego i Simona Clarke’a złapać na ostatnich 300 metrach etapu.
Zawód przeżywali dziś nie tylko dwaj doświadczeni uciekinierzy. We Francji, po czasówce rozgrywanej w ramach Bretagne Ladies Tour, z koszulką liderki wyścigu pożegnała się Marta Lach. Polka, która świetnie radziła sobie w gonitwie na drogach Bretanii, w jeździe na czas nie jest specjalistką, więc strata prowadzenia nie jest zaskoczeniem.
Lach, która wygrała pierwszy etap wyścigu, ma jeszcze dwa etapy, aby powiększyć swój dorobek. Zawodniczce Ceratizit-WNT sekunduje Dominika Włodarczyk, która jest szósta w klasyfikacji generalnej.
Mads Pedersen (Trek-Segafredo): – Jestem zadowolony, po to tutaj przyjechaliśmy. To był trudny dzień dla zespołu, miło jest wynagrodzić im tę pracę. W finale nie było łatwo, musieliśmy poświęcić wszystkich zawodników, my i inne ekipy, bo uciekinierzy utrzymywali przewagę.
Złapaliśmy ich 300 metrów przed metą: szkoda mi ich, bo świetnie pojechali, ale cieszę się ze zwycięstwa. Na przyspieszenie Fernando Gavirii nie było łatwo odpowiedzieć. Chciałem rozpocząć sprint wcześnie, żeby złapać uciekinierów, ale kiedy on ruszył, miałem się za kim pociągnąć.
Simon Clarke (Israel-Premier Tech), złapany na ostatnich 300 metrach, cytowany przez “Cyclingnews”: – Jestem załamany. Nie jest miło przegrać w taki sposób, wolałbym, żeby złapali mnie 10 kilometrów przed metą. Nie zawsze się udaje, ale trzeba próbować. Jutro jest nowy dzień. W finale zawsze nadchodzi moment, w którym decydujesz, że nie będziesz więcej pracował. Nie możesz jechać na zmianie do końca. Potrzebowaliśmy 10-15 sekund więcej, tak bywa. Pracuję ciężko co roku, każdego roku staram się bardziej. Nie zastanawiam się nad tym, ile mam lat, a większe wysiłki na treningach pozwalają mi na takie występy jak dziś.
Grace Brown (FDJ-Suez) wygrała jazdę indywidualną na czas wyścigu Bretagne Ladies Tour Ceratizit i została liderką wyścigu.
Australijka na pofalowanej trasie, znanej z GP Plouay, o długości niespełna 20 kilometrów, wyprzedziła o 1:09 Holenderkę Maaike Boogerd (AG Insurance-Soudal-Quick-Step) i Coralie Demay (St Michel – Mavic – Auber93).
Dotychczasowa liderka Marta Lach (Ceratizit-WNT), zajęła 33. miejsce, ze stratą 2:49. Polka spadła na 9. miejsce i do Brown traci 1:30. Piętnaste miejsce na czasówce zajęła Dominika Włodarczyk (MAT Atom Deweloper Wrocław), co pozwoliło jej na utrzymanie się w pierwszej dziesiątce, na szóstym miejscu.
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Grace Brown | FDJ-SUEZ | 0:26:57 |
2. | Maaike Boogaard | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 1:09 |
3. | Coralie Demay | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
4. | Cedrine Kerbaol | Ceratizit-WNT | 1:17 |
5. | Alessia Vigilia | Top Girls Fassa Bortolo | 1:22 |
6. | Audrey Cordon-Ragot | Human Powered Health | 1:25 |
7. | Victoire Berteau | Cofidis Women Team | 1:34 |
8. | Severine Eraud | Cofidis Women Team | 1:36 |
9. | Celia Le Mouel | St Michel-Mavic-Auber93 WE | 1:37 |
10. | Britt Knaven | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 1:42 |
11. | Clara Koppenburg | Cofidis Women Team | 1:45 |
12. | Lily Williams | Human Powered Health | 1:49 |
13. | Emilia Fahlin | FDJ-SUEZ | 1:52 |
14. | Maëva Squiban | Stade Rochelais Charente-Maritime | 1:56 |
15. | Dominika Włodarczyk | MAT Atom Deweloper Wrocław | |
16. | Romy Kasper | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
17. | Yuliia Biriukova | UAE Development Team | 2:07 |
18. | Danielle de Francjasco | Arkea Pro Cycling Team | 2:12 |
19. | Ilse Pluimers | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 2:13 |
20. | Marion Norbert-riberolle | Fenix-Deceuninck | |
21. | Linda Zanetti | UAE Development Team | 2:18 |
22. | Valentine Fortin | Cofidis Women Team | 2:21 |
23. | Daria Pikulik | Human Powered Health | 2:22 |
24. | Martina Alzini | Cofidis Women Team | 2:34 |
25. | Marthe Goossens | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 2:36 |
26. | Julia Borgstrom | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 2:40 |
27. | Anais Morichon | Arkea Pro Cycling Team | 2:41 |
28. | Alison Avoine | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
29. | Marine Allione | Stade Rochelais Charente-Maritime | 2:45 |
30. | Alice Barnes | Human Powered Health | 2:46 |
31. | Maaike Colje | Arkea Pro Cycling Team | 2:48 |
32. | Ane Iversen | Team Coop-Hitec Products | 2:49 |
33. | Marta Lach | Ceratizit-WNT | |
34. | Amandine Fouquenet | Arkea Pro Cycling Team | 2:53 |
35. | Arianna Fidanza | Ceratizit-WNT | 2:59 |
36. | Maria Martins | Fenix-Deceuninck | 3:02 |
37. | Kathrin Schweinberger | Ceratizit-WNT | 3:07 |
38. | Marie-Morgane Le Deunff | Arkea Pro Cycling Team | 3:12 |
39. | Sandrine Bideau | St Michel-Mavic-Auber93 WE | 3:13 |
40. | Katarzyna Wilkos | MAT Atom Deweloper Wrocław | |
41. | Jasmin Liechti | WCC Team | 3:20 |
42. | Olha Kulynych | Duolar-Chevalmeire Cycling Team | |
43. | Wiktoria Pikulik | MAT Atom Deweloper Wrocław | 3:22 |
44. | Flora Perkins | Fenix-Deceuninck | 3:25 |
45. | Emilie Fortin | Cynisca Cycling | 3:27 |
46. | Eugenie Duval | FDJ-SUEZ | 3:29 |
47. | Jessica Roberts | Team Coop-Hitec Products | 3:31 |
48. | Anna Kay | Fenix-Deceuninck | 3:32 |
49. | Maurène Tregouet | Arkea Pro Cycling Team | |
50. | Maude Le Roux | WCC Team | 3:34 |
51. | Antonia Grondahl | Duolar-Chevalmeire Cycling Team | 3:35 |
52. | Giorgia Bariani | Top Girls Fassa Bortolo | 3:36 |
53. | Alice Palazzi | Top Girls Fassa Bortolo | |
54. | Elisa Lemetayer | Bretagne | 3:44 |
55. | Cecilia van Zuthem | Fenix-Deceuninck | 3:45 |
56. | Enora Oger | Lanester Women Morbihan | 3:48 |
57. | Olga Wankiewicz | MAT Atom Deweloper Wrocław | 3:53 |
58. | Lucy Gadd | Stade Rochelais Charente-Maritime | 3:57 |
59. | Tamara Szalinska | MAT Atom Deweloper Wrocław | 3:58 |
60. | Pauline Allin | Cynisca Cycling | 4:05 |
61. | Emily Watts | Team Bridgelane WE | 4:08 |
62. | Elisabeth Ebras | UAE Development Team | 4:10 |
63. | Anastasia Carbonari | UAE Development Team | 4:11 |
64. | Rotem Gafinovitz | Hess Cycling Team | 4:13 |
65. | Eri Yonamine | Human Powered Health | 4:14 |
66. | Emilie Jamme | Lanester Women Morbihan | 4:17 |
67. | Nikol Płosaj | MAT Atom Deweloper Wrocław | 4:18 |
68. | Cleo Kiekens | Duolar-Chevalmeire Cycling Team | 4:19 |
69. | Danique Braam | Duolar-Chevalmeire Cycling Team | 4:21 |
70. | India Grangier | Team Coop-Hitec Products | 4:26 |
71. | Johanna Martini | Hess Cycling Team | 4:27 |
72. | Suzanne Malaquin | Bretagne | 4:32 |
73. | Greta Richioud | Cynisca Cycling | 4:34 |
74. | Natalia Franco | WCC Team | 4:36 |
75. | Sylvie Swinkels | Team Coop-Hitec Products | |
76. | Lea Lin Teutenberg | Ceratizit-WNT | 4:40 |
77. | Coline Raby | Hess Cycling Team | 4:41 |
78. | Sophia Zwaan | UAE Development Team | 4:42 |
79. | Dziyana Lebedz | WCC Team | 4:43 |
80. | Charlotte Clarke | Hess Cycling Team | 4:46 |
81. | Lise Menage | Bretagne | 4:55 |
82. | Keely Bennett | Team Bridgelane WE | 4:56 |
83. | Lea Bonnafous | Lanester Women Morbihan | 4:59 |
84. | Beatrice Caudera | UAE Development Team | 5:00 |
85. | Malin Eriksen | Duolar-Chevalmeire Cycling Team | 5:01 |
86. | Roxane Fournier | St Michel-Mavic-Auber93 WE | 5:04 |
87. | Maja Wróblewska | WCC Team | 5:10 |
88. | Iris Monticolo | Top Girls Fassa Bortolo | 5:11 |
89. | Alizee Rigaux | Stade Rochelais Charente-Maritime | 5:17 |
90. | Gina Ricardo | Team Bridgelane WE | 5:18 |
91. | Haylee Fuller | Team Bridgelane WE | 5:32 |
92. | Marine Louboutin | Lanester Women Morbihan | 5:33 |
93. | Manon Briand | Bretagne | 5:36 |
94. | Chiara Reghini | Top Girls Fassa Bortolo | 5:37 |
95. | Mia Hayden | Team Bridgelane WE | 5:48 |
96. | Lillee Pollock | Team Bridgelane WE | 5:52 |
97. | Lucie Jounier | Team Coop-Hitec Products | |
98. | Josephine Denieul | Bretagne | 5:57 |
99. | Andrea Martinez | Duolar-Chevalmeire Cycling Team | 6:02 |
100. | Luciana Roland | WCC Team | 6:03 |
101. | Elea Raison | Bretagne | 6:14 |
102. | Chloe Fourmigue | Cynisca Cycling | 7:21 |
103. | Txell Claret | Hess Cycling Team | 7:54 |
104. | Lorelei Vachey | Lanester Women Morbihan | 8:21 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Grace Brown | FDJ-SUEZ | 6:41:05 |
2. | Coralie Demay | St Michel-Mavic-Auber93 WE | 0:17 |
3. | Alessia Vigilia | Top Girls Fassa Bortolo | 0:28 |
4. | Audrey Cordon-Ragot | Human Powered Health | 0:37 |
5. | Romy Kasper | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 1:07 |
6. | Dominika Włodarczyk | MAT Atom Deweloper Wrocław | 1:08 |
7. | Maaike Boogaard | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 1:10 |
8. | Cedrine Kerbaol | Ceratizit-WNT | 1:18 |
9. | Marta Lach | Ceratizit-WNT | 1:33 |
10. | Victoire Berteau | Cofidis Women Team | 1:35 |
11. | Severine Eraud | Cofidis Women Team | 1:37 |
12. | Clara Koppenburg | Cofidis Women Team | 1:46 |
13. | Lily Williams | Human Powered Health | 1:50 |
14. | Emilia Fahlin | FDJ-SUEZ | 1:53 |
15. | Maëva Squiban | Stade Rochelais Charente-Maritime | 1:57 |
16. | Yuliia Biriukova | UAE Development Team | 2:05 |
17. | Valentine Fortin | Cofidis Women Team | 2:10 |
18. | Danielle de Francjasco | Arkea Pro Cycling Team | 2:13 |
19. | Ilse Pluimers | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 2:14 |
20. | Marion Norbert-riberolle | Fenix-Deceuninck | |
21. | Daria Pikulik | Human Powered Health | 2:19 |
22. | Linda Zanetti | UAE Development Team | |
23. | Martina Alzini | Cofidis Women Team | 2:31 |
24. | Marthe Goossens | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 2:37 |
25. | Julia Borgstrom | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 2:41 |
26. | Anais Morichon | Arkea Pro Cycling Team | 2:42 |
27. | Alison Avoine | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
28. | Maaike Colje | Arkea Pro Cycling Team | 2:49 |
29. | Amandine Fouquenet | Arkea Pro Cycling Team | 2:54 |
30. | Arianna Fidanza | Ceratizit-WNT | 3:00 |
31. | Maria Martins | Fenix-Deceuninck | 3:03 |
32. | Britt Knaven | AG Insurance-Soudal Quick-Step | 3:07 |
33. | Kathrin Schweinberger | Ceratizit-WNT | 3:08 |
34. | Marie-Morgane Le Deunff | Arkea Pro Cycling Team | 3:13 |
35. | Sandrine Bideau | St Michel-Mavic-Auber93 WE | 3:14 |
36. | Katarzyna Wilkos | MAT Atom Deweloper Wrocław | |
37. | Olha Kulynych | Duolar-Chevalmeire Cycling Team | 3:21 |
38. | Wiktoria Pikulik | MAT Atom Deweloper Wrocław | 3:23 |
39. | Flora Perkins | Fenix-Deceuninck | 3:26 |
40. | Emilie Fortin | Cynisca Cycling | 3:27 |
41. | Eugenie Duval | FDJ-SUEZ | 3:29 |
42. | Jessica Roberts | Team Coop-Hitec Products | 3:32 |
43. | Anna Kay | Fenix-Deceuninck | 3:33 |
44. | Elisa Lemetayer | Bretagne | 3:45 |
45. | Cecilia van Zuthem | Fenix-Deceuninck | 3:46 |
46. | Olga Wankiewicz | MAT Atom Deweloper Wrocław | 3:54 |
47. | Emily Watts | Team Bridgelane WE | 4:09 |
48. | Marine Allione | Stade Rochelais Charente-Maritime | 4:10 |
49. | Elisabeth Ebras | UAE Development Team | 4:11 |
50. | Anastasia Carbonari | UAE Development Team | 4:12 |
51. | Eri Yonamine | Human Powered Health | 4:15 |
52. | Danique Braam | Duolar-Chevalmeire Cycling Team | 4:22 |
53. | India Grangier | Team Coop-Hitec Products | 4:27 |
54. | Natalia Franco | WCC Team | 4:37 |
55. | Sylvie Swinkels | Team Coop-Hitec Products | |
56. | Lea Lin Teutenberg | Ceratizit-WNT | 4:41 |
57. | Beatrice Caudera | UAE Development Team | 5:01 |
58. | Malin Eriksen | Duolar-Chevalmeire Cycling Team | 5:02 |
59. | Iris Monticolo | Top Girls Fassa Bortolo | 5:12 |
60. | Lucy Gadd | Stade Rochelais Charente-Maritime | 5:22 |
61. | Pauline Allin | Cynisca Cycling | 5:30 |
62. | Chiara Reghini | Top Girls Fassa Bortolo | 5:38 |
63. | Rotem Gafinovitz | Hess Cycling Team | |
64. | Lucie Jounier | Team Coop-Hitec Products | 5:53 |
65. | Greta Richioud | Cynisca Cycling | 5:59 |
66. | Gina Ricardo | Team Bridgelane WE | 6:43 |
67. | Haylee Fuller | Team Bridgelane WE | 6:57 |
68. | Giorgia Bariani | Top Girls Fassa Bortolo | 10:40 |
69. | Tamara Szalinska | MAT Atom Deweloper Wrocław | 10:57 |
70. | Johanna Martini | Hess Cycling Team | 11:26 |
71. | Alice Palazzi | Top Girls Fassa Bortolo | 12:04 |
72. | Marine Louboutin | Lanester Women Morbihan | 14:01 |
73. | Nikol Płosaj | MAT Atom Deweloper Wrocław | 14:36 |
74. | Celia Le Mouel | St Michel-Mavic-Auber93 WE | 15:35 |
75. | Jasmin Liechti | WCC Team | 16:27 |
76. | Lise Menage | Bretagne | 16:40 |
77. | Mia Hayden | Team Bridgelane WE | 17:35 |
78. | Maurène Tregouet | Arkea Pro Cycling Team | 17:37 |
79. | Manon Briand | Bretagne | 17:53 |
80. | Ane Iversen | Team Coop-Hitec Products | 18:14 |
81. | Maude Le Roux | WCC Team | 18:54 |
82. | Maja Wróblewska | WCC Team | 19:06 |
83. | Sophia Zwaan | UAE Development Team | 20:02 |
84. | Coline Raby | Hess Cycling Team | 20:14 |
85. | Alice Barnes | Human Powered Health | 21:09 |
86. | Cleo Kiekens | Duolar-Chevalmeire Cycling Team | 22:07 |
87. | Antonia Grondahl | Duolar-Chevalmeire Cycling Team | 22:15 |
88. | Dziyana Lebedz | WCC Team | 22:20 |
89. | Chloe Fourmigue | Cynisca Cycling | 22:41 |
90. | Roxane Fournier | St Michel-Mavic-Auber93 WE | |
91. | Enora Oger | Lanester Women Morbihan | 22:49 |
92. | Keely Bennett | Team Bridgelane WE | 23:36 |
93. | Luciana Roland | WCC Team | 23:40 |
94. | Charlotte Clarke | Hess Cycling Team | 23:47 |
95. | Lorelei Vachey | Lanester Women Morbihan | 25:03 |
96. | Alizee Rigaux | Stade Rochelais Charente-Maritime | 25:13 |
97. | Lillee Pollock | Team Bridgelane WE | 28:15 |
98. | Emilie Jamme | Lanester Women Morbihan | 32:11 |
99. | Andrea Martinez | Duolar-Chevalmeire Cycling Team | 33:56 |
100. | Lea Bonnafous | Lanester Women Morbihan | 37:35 |
101. | Josephine Denieul | Bretagne | 40:36 |
102. | Elea Raison | Bretagne | 40:55 |
103. | Txell Claret | Hess Cycling Team | 44:59 |
104. | Suzanne Malaquin | Bretagne | 46:58 |
Fabio Jakobsen (Soudal-Quick-Step) zapisał na swoim koncie drugi etap Wyścigu Dookoła Węgier.
Holender na finiszu pokonał Niemca Phila Bauhausa (Bahrain Victorious) i Belga Vito Braeta (Team Flanders – Baloise).
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Fabio Jakobsen | Soudal-Quick Step | 4:05:21 |
2. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | |
3. | Vito Braet | Team Flanders-Baloise | |
4. | Casper van Uden | Team DSM | |
5. | Maikel Zijlaard | Tudor Pro Cycling Team | |
6. | Thibau Nys | Trek-Segafredo | |
7. | Caleb Ewan | Lotto Dstny | |
8. | Taj Jones | Israel-Premier Tech | |
9. | Matteo Moschetti | Q36.5 Pro Cycling Team | |
10. | Matyaš Kopecky | Team Novo Nordisk |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Fabio Jakobsen | Soudal-Quick Step | 7:48:07 |
2. | Dylan Groenewegen | Team Jayco AlUla | |
3. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | 0:04 |
4. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | |
5. | Matuš Stocek | ATT Investments | 0:05 |
6. | Caleb Ewan | Lotto Dstny | 0:06 |
7. | Vito Braet | Team Flanders-Baloise | |
8. | Ward Vanhoof | Team Flanders-Baloise | 0:09 |
9. | Maikel Zijlaard | Tudor Pro Cycling Team | 0:10 |
10. | Matyaš Kopecky | Team Novo Nordisk |