Giro d’Italia 2023. Thomas i Geoghegan Hart na czele Ineos Grenadiers

Geraint Thomas i Tao Geoghegan Hart będą liderami Ineos Grenadiers na Giro d’Italia (6-28 maja).

Brytyjski zespół ostrożnie podchodzi do stawiania sobie celów przed pierwszym z Grand Tourów, ale obecność dwóch zawodników, którzy wygrali już wyścig trzytygodniowy, mówi sama za siebie.

28-letni Geoghegan Hart, zwycięzca Giro z 2020 roku, w ostatnich tygodniach wygrał Tour of the Alps, a wcześniej zajął trzecie miejsce w Tirreno-Adriatico i szóste w Vuelta a Andalucia.

Jestem w dobrej formie, cieszę się ściganiem z ekipą. Dobrze było wynagrodzić ciężką pracę kolegów i obsługi dobrymi wynikami w Tirreno-Adriatico i Tour of the Alps. Spędziliśmy ze sobą dużo czasu, więc do wyścigu przystępujemy z pewnością siebie i spróbujemy wyciągnąć ile się da z tego wyścigu

– powiedział oględnie w komunikacie prasowym.

36-letni Thomas, triumfator Tour de France z 2018 roku i trzeci zawodnik ubiegłorocznej “Wielkiej Pętli”, za sobą ma starty w trzech etapówkach, ale na razie bez wyników. Walijczyk jak zwykle kładzie nacisk na radość ze ścigania, ale zapowiada, że jest gotowy.

Nie mogę się doczekać walki na Giro. Nie ukończyłem dwóch ostatnich podejść do tego wyścigu, więc mam nadzieję, że tym razem dojadę do Rzymu. Moje przygotowania musiały kilka razy wyhamować, ale jestem na właściwej ścieżce, forma przychodzi w dobrym momencie. Za nami naprawdę dobre zgrupowanie w Sierra Nevada i sprawdzian w Tour of the Alps, więc morale jest wysokie. Jesteśmy pewni swego

– zapewnił.

Chcę się cieszyć wyścigiem. Ostatni tydzień będzie oczywiście decydujący, dlatego chciałbym dotrwać do tego momentu, dobrze wczuć się w wyścig i dać z siebie wszystko z chłopakami.

Dwójkę wesprą Holender Thymen Arensman, Belg Laurens de Plus, Francuz Pavel Sivakov oraz Włoch Salvatore Puccio i Brytyjczyk Ben Swift.

W składzie znalazł się też rekordzista globu w jeździe godzinnej, Włoch Filippo Ganna, który celuje w zwycięstwo na otwierającej wyścig czasówce i zdobycie maglia rosa.