Norweg Søren Waerenskjold został mistrzem świata w jeździe indywidualnej na czas zawodników do lat 23.
22-letni zawodnik pokonał 19-latka z Belgii Aleca Segaerta oraz 21-letniego Brytyjczyka Leo Haytera.
W stawce 42 zawodników Kacper Gieryk zajął 26. miejsce, a Mateusz Gajdulewiecz był 27.
Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym w Wollongong drugiego dnia miały w planie tylko jeden wyścig: czasówkę mężczyzn do lat 23. Młodzieżowcy pokonywali nieco zmodyfikowaną rundę elity, liczącą 14,1 kilometra. Okrążenie było stosunkowo płaskie, dość techniczne w pierwszej partii, po której wyrastała wspinaczka na Mount Ousley (800 m; 5,6%), usytuowana na 7. i 22. kilometrze trasy.
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Søren Waerenskjold | Norwegia | 34:13 |
2. | Alec Segaert | Belgia | 0:16 |
3. | Leo Hayter | Wielka Brytania | 0:24 |
4. | Logan Currie | Nowa Zelandia | 0:33 |
5. | Michel Hessmann | Niemcy | 0:39 |
6. | Carl-Frederik Bevort | Dania | |
7. | Eddy Le Huitouze | Francja | 0:51 |
8. | Raul Garcia Pierna | Hiszpania | 1:02 |
9. | Mathias Vacek | Czechy | 1:03 |
10. | Lorenzo Milesi | Włochy | 1:05 |
11. | Fran Miholjevic | Chorwacja | 1:07 |
12. | Fabian Weiss | Szwajcaria | 1:16 |
13. | Kaden Hopkins | Bermudy | 1:33 |
14. | Lennert van Eetvelt | Belgia | 1:37 |
15. | Aivaras Mikutis | Litwa | 1:42 |
16. | Davide Piganzoli | Włochy | 1:44 |
17. | Andrey Remkhe | Kazachstan | 1:49 |
18. | Mick van Dijke | Holandia | 1:54 |
19. | Tristan Jussaume | Kanada | 2:09 |
20. | Hannes Wilksch | Niemcy | 2:14 |
21. | Yuhi Todome | Japonia | 2:20 |
22. | Gleb Brussenskiy | Kazachstan | 2:21 |
23. | Joonas Kurits | Estonia | 2:32 |
24. | Axel van der Tuuk | Holandia | |
25. | Alexandre Balmer | Szwajcaria | |
26. | Kacper Gieryk | Polska | 2:39 |
27. | Mateusz Gajdulewicz | Polska | 2:44 |
28. | Patrick Welch | Stany Zjednoczone | 2:58 |
29. | Carson Miles | Kanada | 3:06 |
30. | Adam Holm Jorgensen | Dania | 3:52 |
31. | Christopher Morales | Portoryko | 4:40 |
32. | Ahmed Madan | Bahrain | 4:55 |
33. | Callum Ormiston | RPA | 5:31 |
34. | Ahmed Naser | Bahrain | 5:35 |
35. | Hamza Amari | Algeria | 5:39 |
36. | Tiano Da Silva | RPA | 5:44 |
37. | Tsun Wai Chu | Hong Kong | 5:53 |
38. | Mohammad Almutaiwei | Zjednoczone Emiraty Arabskie | 6:01 |
39. | Amanuel Mehari | Erytrea | 7:05 |
40. | Juan Manuel Barboza | Kolumbia | 7:25 |
41. | Muhammad Ismail Anwar | Pakistan | 8:00 |
42. | Simon Tesfagaber | Erytrea | 8:50 |
43. | Blayde Blas | Guam | 10:04 |