Skalniak-Sójka i Włodarczyk zwycięskie w Premondiale Giro Toscana

Agnieszka Skalniak-Sójka i Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław

Dominika Włodarczyk wygrała ostatni etap, a Agnieszka Skalniak-Sójka klasyfikację generalną włoskiego wyścigu Premondiale Giro Toscana (2.2).

Włodarczyk na ostatnim etapie finiszowała pierwsza z niewielkiej grupki. 21-latka na mecie pokonała Ukrainkę Olgę Shekel i swoją koleżankę z ekipy Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław, Agnieszkę Skalniak-Sójkę. Grupę pościgową przyprowadziła spóźniona o 28 sekund Karolina Kumięga (Valcar – Travel & Service). Zawodniczka włoskiej ekipy finiszowała piąta, a na 9. miejscu sklasyfikowano Aurelę Nerlo (Massi-Tactic).

Skalniak-Sójka, która do rywalizacji ostatniego dnia przystąpiła jako liderka zmagań, triumfowała w klasyfikacji generalnej i punktowej wyścigu. Drugie miejsce zajęła Włodarczyk, a trzecie Shekel. Włodarczyk wygrała też klasyfikację młodzieżową, a zespół Atom Deweloper Pościellux.pl Wrocław triumfował w klasyfikacji drużynowej.

Włoski wyścig zdominowały w tym roku polskie zawodniczki: Skalniak-Sójka wygrała prolog, Kumięga drugi etap, a Włodarczyk trzeci.

Dla Skalniak-Sójki to czwarty wygrany wyścig etapowy w tym roku: 25-latka triumfowała już w Lotto Belgium Tour (2.1), Gracia Orlova (2.2) i w Princess Anna Vasa Tour (2.2).