Reprezentacja Niemiec wygrała piąty etap Tour de l’Avenir – jazdę drużynową na czas rozgrywaną pomiędzy Gueugnon, a Saint Vallier.
Sześcioosobowa ekipa, w składzie Felix Engelhardt, Michel Hessmann, Pierre-Pascal Keup, Luis-Jose Luhrs, Georg Steinhauser i Hannes Wilksch, na płaskiej trasie (27,9 km) pokonała Belgów, których reprezentowali Gil Gelders, William Junior Lecerf, Thibau Nys, Alec Segaert, Cian Uijtdebroeks i Lennert Van Eetvelt.
Podium skompletowali Norwegowie – Per Strand Hagenes, Johannes Staune-Mittet, Søren Wærenskjold, Martin Tjøtta, Stian Fredheim i Embret Svestad-Bårdseng.
Nowym liderem Tour de l’Avenir został przedstawiciel zwycięzców, Niemiec Michel Hessmann.
Piątego dnia “Wyścigu Przyszłości” organizatorzy wysłali do walki ponownie całe ekipy – wcześniej drużynówkę na otwarcie wygrała reprezentacja Holandii. Tym razem trasa była dłuższa, licząc 28 kilometry. Profil był nieco pofałdowany, lecz ogólnie niezbyt wymagający.
Niemcy byli trzecią drużyną od końca biorącą udział w czasówce. Na pokonanie trasy potrzebowali 32 minut i 43 sekundy, o dwie sekundy wyprzedzając Belgów. Norwegom do sukcesu zabrakło z kolei 23 sekund.
Wyniki 5. etapu Tour de l'Avenir 2022 (2.Ncup), Gueugnon - Saint Vallier (27,9 km, jazda drużynowa na czas):
Poz. | Zespół | Czas |
---|---|---|
1. | Niemcy | 32:43 |
2. | Belgia | 00:02 |
3. | Norwegia | 00:23 |
4. | Wielka Brytania | 00:28 |
5. | Holandia | 00:34 |
6. | Dania | 00:49 |
7. | Czechy | 00:52 |
8. | Włochy | 00:56 |
9. | Francja | 01:04 |
10. | Luksemburg | 01:08 |
11. | Pays de la Loire | 01:10 |
12. | Szwajcaria | 01:27 |
13. | Kazachstan | 01:36 |
14. | Hiszpania | 01:42 |
15. | Irlandia | 01:48 |
16. | Australia | 02:14 |
17. | Auvergne-Rhône-Alpes | 02:24 |
18. | Kanada | 02:28 |
19. | Kolumbia | 02:31 |
20. | Słowenia | 02:46 |
21. | Stany Zjednoczone | 03:32 |
22. | Centre Mondial du Cyclisme | 04:00 |
23. | Słowenia | 04:08 |
24. | Ekwador | 04:09 |
25. | Meksyk | 04:15 |
26. | Erytrea | 05:18 |
27. | Austria | 06:12 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Michel Hessmann | Niemcy | 13:04:35 |
2. | Thomas Gloag | Wielka Brytania | 00:25 |
3. | Hannes Wilksch | Niemcy | 00:33 |
4. | Luis-Joe Luhrs | Niemcy | |
5. | Georg Steinhauser | Niemcy | |
6. | Lennert van Eetvelt | Belgia | 00:35 |
7. | William Junior Lecerf | Belgia | 00:48 |
8. | Søren Waerenskjold | Norwegia | 00:51 |
9. | Johannes Staune-mittet | Norwegia | 00:56 |
10. | Embret Svestad-bÅrdseng | Norwegia | |
11. | Casper van Uden | Holandia | 01:00 |
12. | Samuel Watson | Wielka Brytania | 01:01 |
13. | Leo Hayter | Wielka Brytania | |
14. | Rick Pluimers | Holandia | 01:07 |
15. | Loe van Belle | Holandia | |
16. | Cian Uijtdebroeks | Belgia | 01:16 |
17. | William Blume Levy | Dania | 01:22 |
18. | Petr Kelemen | Czechy | 01:25 |
19. | Mathias Vacek | Czechy | |
20. | Davide Piganzoli | Włochy | 01:29 |
21. | Alessandro Fancellu | Włochy | |
22. | Alessio Martinelli | Włochy | |
23. | Carl-Frederik Bevort | Dania | 01:35 |
24. | Karel Vacek | Czechy | 01:38 |
25. | Cedric Pries | Luksemburg | 01:41 |
26. | Arthur Kluckers | Luksemburg | |
27. | Jakub Ťoupalik | Czechy | 01:43 |
28. | Lorenzo Milesi | Włochy | 01:45 |
29. | Filip Reha | Czechy | 01:47 |
30. | Lenny Martinez | Francja | 01:50 |
31. | Alec Segaert | Belgia | 01:54 |
32. | Tomaš Kopecky | Czechy | 01:57 |
33. | Lucas Boniface | Pays de la Loire | 01:59 |
34. | Arnaud Tendon | Szwajcaria | 02:00 |
35. | Gleb Brussenskiy | Kazachstan | 02:09 |
36. | Igor Arrieta | Hiszpania | 02:15 |
37. | Mats Wenzel | Luksemburg | |
38. | Felix Stehli | Szwajcaria | 02:18 |
39. | Alex Baudin | Francja | |
40. | Per Strand Hagenes | Norwegia | 02:19 |
41. | Archie Ryan | Irlandia | 02:21 |
42. | Matteo Vercher | Pays de la Loire | 02:31 |
43. | Matthew Dinham | Australia | 02:33 |
44. | Nicolas Rivard | Kanada | |
45. | Martin Messner | Austria | |
46. | Luke Lamperti | Stany Zjednoczone | 02:34 |
47. | Darren Rafferty | Irlandia | 02:37 |
48. | Gil Gelders | Belgia | 02:38 |
49. | Nicolas Vinokurov | Kazachstan | 02:50 |
50. | Daniil Pronskiy | Kazachstan | |
51. | Benjamin Marais | Pays de la Loire | 03:10 |
52. | Alexander Hajek | Austria | 03:14 |
53. | Nixon Efrain Rosero | Ekwador | 03:15 |
54. | Harold Martin Lopez | Ekwador | |
55. | Edgar Andres Pinzon | Kolumbia | 03:20 |
56. | Baptiste Vadic | Pays de la Loire | 04:14 |
57. | Joshua Giddings | Wielka Brytania | |
58. | Felix Engelhardt | Niemcy | 04:33 |
59. | Antoine Devanne | Pays de la Loire | 04:53 |
60. | Robert Donaldson | Wielka Brytania | 04:54 |
61. | Nils Brun | Szwajcaria | 05:10 |
62. | Nicolas David Gomez | Kolumbia | 05:14 |
63. | Enekoitz Azparren | Hiszpania | 05:25 |
64. | Nurbergen Nurlykhassym | Kazachstan | 05:32 |
65. | Romain Gregoire | Francja | 05:37 |
66. | Dean Harvey | Irlandia | 05:38 |
67. | Loic Bettendorff | Luksemburg | 05:40 |
68. | Raphael Parisella | Kanada | 05:43 |
69. | Gal Glivar | Słowenia | 05:44 |
70. | Travis Stedman | Centre Mondial du Cyclisme | |
71. | Edgar Cadena | Meksyk | |
72. | Matthew Riccitello | Stany Zjednoczone | |
73. | Anthony Baudis | Auvergne-Rhône-Alpes | |
74. | Remi Capron | Auvergne-Rhône-Alpes | |
75. | Samuel Kovac | Słowacja | |
76. | Joris Delbove | Francja | 05:56 |
77. | Sebastian Kolze Changizi | Dania | 06:12 |
78. | Stian Fredheim | Norwegia | 06:15 |
79. | Martin Tjotta | Norwegia | 06:16 |
80. | Thibau Nys | Belgia | 06:20 |
81. | Mathis Le Berre | Francja | 06:25 |
82. | Adam Holm Jorgensen | Dania | 06:31 |
83. | Tom Paquet | Luksemburg | 06:44 |
84. | Pierre-Pascal Keup | Niemcy | 07:06 |
85. | Jorge Peyrot | Meksyk | 07:18 |
86. | Alexandre Vinokurov | Kazachstan | 07:46 |
87. | Samuel Tuka | Słowacja | 07:52 |
88. | Gabriel Shipley | Stany Zjednoczone | 08:06 |
89. | Dylan Hopkins | Australia | 08:34 |
90. | Victor Bohal | Pays de la Loire | 08:42 |
91. | Fernando Tercero | Hiszpania | 09:10 |
92. | Antoine Roussel | Auvergne-Rhône-Alpes | 11:02 |
93. | Negasi Haylu Abreha | Centre Mondial du Cyclisme | 11:29 |
94. | Theo Degache | Auvergne-Rhône-Alpes | 11:36 |
95. | Emanuel Zangerle | Austria | 12:07 |
96. | Aljaz Colnar | Słowenia | 12:34 |
97. | Maximilian Kabas | Austria | 13:21 |
98. | Quentin Cowan | Kanada | 13:59 |
99. | Andrey Remkhe | Kazachstan | 14:08 |
100. | Ephrem Ghebrehiwet | Erytrea | 14:10 |
101. | Juan Manuel Barboza | Kolumbia | 14:36 |
102. | Jack Brough | Wielka Brytania | 15:01 |
103. | Kiya Rogora | Centre Mondial du Cyclisme | 15:12 |
104. | Boštjan Murn | Słowenia | |
105. | Ewen Costiou | Francja | 15:19 |
106. | Ivan Romeo | Hiszpania | 15:27 |
107. | Enzo Leijnse | Holandia | 15:44 |
108. | Jensen Plowright | Australia | 15:46 |
109. | Anze Skok | Słowenia | 15:47 |
110. | Welay Hagos Berhe | Centre Mondial du Cyclisme | 16:10 |
111. | Jordan Labrosse | Auvergne-Rhône-Alpes | 16:12 |
112. | Carlos Alfonso Garcia | Meksyk | 16:16 |
113. | Loris Coss | Auvergne-Rhône-Alpes | |
114. | Fabian Weiss | Szwajcaria | 16:45 |
115. | Kevin Mccambridge | Irlandia | 16:51 |
116. | Luka Ziherl | Słowenia | 17:04 |
117. | Lukaš Kubis | Słowacja | 17:16 |
118. | Carson Miles | Kanada | 18:13 |
119. | Brandon Alejandro Rojas | Kolumbia | 18:39 |
120. | Eric Muhoza | Centre Mondial du Cyclisme | 21:02 |
121. | Adam Ward | Irlandia | 21:21 |
122. | Bryan Raul Obando | Ekwador | 21:25 |
123. | Jakob Klahre | Szwajcaria | 21:28 |
124. | Robin Donze | Szwajcaria | 23:03 |
125. | Cooper Johnson | Stany Zjednoczone | 23:05 |
126. | Simon Dalby | Dania | 23:54 |
127. | Mehari Tewelde | Erytrea | |
128. | German Dario Gomez | Kolumbia | 25:52 |
129. | Milkias Kudus | Erytrea | 26:02 |
130. | Pavol Rovder | Słowacja | 26:26 |
131. | Nahom Zerai | Erytrea | 26:47 |
132. | Lukaš Sokolik | Słowacja | 27:19 |
133. | Dylan George | Australia | 28:15 |
134. | Axel van der Tuuk | Holandia | 30:41 |
135. | Diego Arreola | Meksyk | 31:44 |
136. | Filip Lohinsky | Słowacja | 32:25 |
137. | Hamza Amari | Centre Mondial du Cyclisme | 35:18 |
138. | Mihael Stajnar | Słowenia | 41:30 |
139. | Thomas Schellenberg | Kanada | 45:34 |