Francuz Romain Grégoire po finiszu z kilkunastoosobowej grupki wygrał w Oyonnax szósty etap tegorocznego Tour de l’Avenir.
Drugie miejsce w sprincie zajął Holender Loe van Belle, zaś na trzeciej lokacie dojechał Włoch Davide Piganzoli.
Koszulkę lidera zachował czwarty na mecie Niemiec Michel Hessmann.
Największy wyścig dla młodzieżowców w środę wjechał do Jury, proponując mocno pagórkowatą trasę z różnicą przewyższeń wynoszącą ponad 2500 metrów. Organizatorzy przewidzieli pięć górskich premii, w tym dwie – Col de Matafelon (2,8 km; 6%, kat. 3) i Cote de Ceyssiat (3,5 km; 6,4%, kat. 3) następujące kolejno 16,7 i 5,8 kilometra przed kreską w Oyonnax.
Trasa prowadziła od razu pod górę, a przy zwiększonym tempie przy wstępnych atakach peleton szybko zaczął się przerzedzać. Akcja dnia powstała dopiero po kilku kilometrach, a utworzyli ją lider po otwierającej wyścig drużynówce Loe van Belle (Holandia), a także Gleb Brussenskiy (Kazachstan), Alessandro Fancellu (Włochy), William Blume Levy, Simon Dalby (obaj Dania) i Mathis Le Berre (Francja).
Przewaga uciekinierów rosła powoli, sięgając maksymalnie tylko półtorej minuty. Peleton kontrolował sytuację na pagórkach i nie dał śmiałkom utrzymać się na czele zbyt długo. Na trzeciej premii dnia, Côte de l’Aubépin (4,6 km; 5,2%) niemal 70 kilometrów przed finiszem został Van Belle. Gdy na czele peletonu pojawili się Niemcy trzymali przewagę na poziomie około minuty przez dłuższy okres.
Na Col de Matafelon (2,8 km; 6%, kat. 3) szachowali się uciekinierzy, a za premią zwolnił Le Berre, który dzięki punktom zdobytym na etapie został nowym liderem klasyfikacji górskiej. Gdy odskoczył Dalby w pościg za nim ruszyli Levy i Brussenskiy. Peleton po chwili złapał goniącą dwójkę, Dalby zaś utrzymywał się na czele jeszcze przez chwilę.
Podjazd pod Cote de Ceyssiat (3,5 km; 6,4%, kat. 3) nie zmienił za wiele, inaczej jednak sytuacja wyglądała w kontekście zjazdu. Na nim odjechał Romain Grégoire (Francja), zaś na jego kole siadł jadący na żółto Michel Hessmann (Niemcy) i jeden z Holendrów. Ten jednak przestrzelił jeden z zakrętów i wypadł z czołówki, a pozostała dwójka została złapana w końcówce.
Na kreskę jako pierwsza wpadła około 20-osobowa rozpędzona grupka. W sprincie mocno szedł Davide Piganzoli, na czoło dobił się Grégoire, a choć w końcówce koło wystawił van Belle, nie był w stanie wyprzedzić reprezentanta gospodarzy, który został pierwszym francuskim zwycięzcą etapowym w tegorocznej edycji Tour de l’Avenir. W grupce na samym czele doszło do kraksy, w wyniku której ucierpiało kilku kolarzy w czołówce.
W czwartek na peleton “Wyścigu Przyszłości” czeka dzień przerwy i odpoczynek przed górską częścią wyścigu.
Wyniki 6. etapu Tour de l'Avenir 2022 (2.Ncup), Saint-Amour - Oyonnax (124,6 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Romain Gregoire | Francja | 3:04:08 |
2. | Loe van Belle | Holandia | |
3. | Davide Piganzoli | Włochy | |
4. | Michel Hessmann | Niemcy | |
5. | Matthew Dinham | Australia | |
6. | Thomas Gloag | Wielka Brytania | |
7. | Harold Martin Lopez | Ekwador | |
8. | Alexander Hajek | Austria | |
9. | Lennert van Eetvelt | Belgia | |
10. | Alex Baudin | Francja | |
11. | William Junior Lecerf | Belgia | |
12. | Arthur Kluckers | Luksemburg | |
13. | Lenny Martinez | Francja | |
14. | Welay Hagos Berhe | Centre Mondial du Cyclisme | |
15. | Cian Uijtdebroeks | Belgia | |
16. | Hannes Wilksch | Niemcy | |
17. | Leo Hayter | Wielka Brytania | |
18. | Johannes Staune-mittet | Norwegia | |
19. | Martin Tjotta | Norwegia | |
20. | Nahom Zerai | Erytrea | 00:31 |
21. | Jordan Labrosse | Auvergne-Rhône-Alpes | |
22. | Alessandro Fancellu | Włochy | |
23. | Enekoitz Azparren | Hiszpania | |
24. | Archie Ryan | Irlandia | |
25. | Mathias Vacek | Czechy | |
26. | Edgar Andres Pinzon | Kolumbia | |
27. | Igor Arrieta | Hiszpania | |
28. | Ewen Costiou | Francja | |
29. | Adam Holm Jorgensen | Dania | 00:55 |
30. | Lorenzo Milesi | Włochy | 00:56 |
31. | Gal Glivar | Słowenia | |
32. | Remi Capron | Auvergne-Rhône-Alpes | |
33. | Edgar Cadena | Meksyk | |
34. | Carson Miles | Kanada | |
35. | Matthew Riccitello | Stany Zjednoczone | |
36. | Nils Brun | Szwajcaria | |
37. | Daniil Pronskiy | Kazachstan | |
38. | Embret Svestad-bÅrdseng | Norwegia | |
39. | Fernando Tercero | Hiszpania | |
40. | Nicolas Vinokurov | Kazachstan | 01:01 |
41. | Nixon Efrain Rosero | Ekwador | |
42. | Luis-Joe Luhrs | Niemcy | 01:08 |
43. | Alexandre Vinokurov | Kazachstan | 01:19 |
44. | Antoine Devanne | Pays de la Loire | |
45. | Mats Wenzel | Luksemburg | |
46. | Gil Gelders | Belgia | |
47. | Maximilian Kabas | Austria | 01:33 |
48. | Petr Kelemen | Czechy | 01:44 |
49. | Arnaud Tendon | Szwajcaria | |
50. | Raphael Parisella | Kanada | |
51. | Carl-Frederik Bevort | Dania | 01:46 |
52. | Dylan Hopkins | Australia | 01:49 |
53. | Karel Vacek | Czechy | 01:51 |
54. | Martin Messner | Austria | 02:44 |
55. | Darren Rafferty | Irlandia | 02:59 |
56. | Rick Pluimers | Holandia | 03:42 |
57. | Cooper Johnson | Stany Zjednoczone | |
58. | Robin Donze | Szwajcaria | |
59. | Robert Donaldson | Wielka Brytania | |
60. | Antoine Roussel | Auvergne-Rhône-Alpes | |
61. | Milkias Kudus | Erytrea | 04:01 |
62. | Baptiste Vadic | Pays de la Loire | |
63. | Samuel Watson | Wielka Brytania | |
64. | Joris Delbove | Francja | |
65. | Thibau Nys | Belgia | 04:23 |
66. | Gleb Brussenskiy | Kazachstan | 04:44 |
67. | Fabian Weiss | Szwajcaria | 05:28 |
68. | Felix Stehli | Szwajcaria | |
69. | Cedric Pries | Luksemburg | 05:30 |
70. | Casper van Uden | Holandia | |
71. | Ivan Romeo | Hiszpania | |
72. | Dylan George | Australia | |
73. | Per Strand Hagenes | Norwegia | |
74. | Tom Paquet | Luksemburg | |
75. | Loic Bettendorff | Luksemburg | |
76. | Jakub Ťoupalik | Czechy | |
77. | German Dario Gomez | Kolumbia | |
78. | Sebastian Kolze Changizi | Dania | 06:00 |
79. | Georg Steinhauser | Niemcy | |
80. | Simon Dalby | Dania | |
81. | William Blume Levy | Dania | |
82. | Mathis Le Berre | Francja | |
83. | Lukaš Kubis | Słowacja | |
84. | Nicolas Rivard | Kanada | |
85. | Emanuel Zangerle | Austria | |
86. | Matteo Vercher | Pays de la Loire | |
87. | Anthony Baudis | Auvergne-Rhône-Alpes | |
88. | Mihael Stajnar | Słowenia | |
89. | Jack Brough | Wielka Brytania | |
90. | Luke Lamperti | Stany Zjednoczone | |
91. | Enzo Leijnse | Holandia | |
92. | Dean Harvey | Irlandia | |
93. | Tomaš Kopecky | Czechy | |
94. | Negasi Haylu Abreha | Centre Mondial du Cyclisme | |
95. | Boštjan Murn | Słowenia | 07:09 |
96. | Brandon Alejandro Rojas | Kolumbia | 07:55 |
97. | Adam Ward | Irlandia | |
98. | Joshua Giddings | Wielka Brytania | |
99. | Nurbergen Nurlykhassym | Kazachstan | |
100. | Felix Engelhardt | Niemcy | 08:22 |
101. | Eric Muhoza | Centre Mondial du Cyclisme | 08:58 |
102. | Quentin Cowan | Kanada | 09:36 |
103. | Benjamin Marais | Pays de la Loire | |
104. | Alec Segaert | Belgia | 12:56 |
105. | Søren Waerenskjold | Norwegia | |
106. | Travis Stedman | Centre Mondial du Cyclisme | 15:27 |
107. | Pierre-Pascal Keup | Niemcy | 17:25 |
108. | Andrey Remkhe | Kazachstan | 18:18 |
109. | Gabriel Shipley | Stany Zjednoczone | |
110. | Stian Fredheim | Norwegia | |
111. | Victor Bohal | Pays de la Loire | |
112. | Mehari Tewelde | Erytrea | |
113. | Kiya Rogora | Centre Mondial du Cyclisme | |
114. | Juan Manuel Barboza | Kolumbia | |
115. | Lucas Boniface | Pays de la Loire | |
116. | Filip Reha | Czechy | |
117. | Thomas Schellenberg | Kanada | |
118. | Bryan Raul Obando | Ekwador | |
119. | Alessio Martinelli | Włochy | 18:34 |
120. | Nicolas David Gomez | Kolumbia | |
121. | Luka Ziherl | Słowenia | 19:23 |
122. | Anze Skok | Słowenia | |
123. | Hamza Amari | Centre Mondial du Cyclisme | |
124. | Pavol Rovder | Słowacja | |
125. | Jakob Klahre | Szwajcaria | |
126. | Aljaz Colnar | Słowenia | |
127. | Samuel Kovac | Słowacja | 20:22 |
128. | Loris Coss | Auvergne-Rhône-Alpes | 21:35 |
129. | Jorge Peyrot | Meksyk | 28:29 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Michel Hessmann | Niemcy | 16:08:43 |
2. | Thomas Gloag | Wielka Brytania | 00:25 |
3. | Hannes Wilksch | Niemcy | 00:33 |
4. | Lennert van Eetvelt | Belgia | 00:35 |
5. | William Junior Lecerf | Belgia | 00:48 |
6. | Johannes Staune-mittet | Norwegia | 00:56 |
7. | Leo Hayter | Wielka Brytania | 01:01 |
8. | Loe van Belle | Holandia | 01:07 |
9. | Cian Uijtdebroeks | Belgia | 01:16 |
10. | Davide Piganzoli | Włochy | 01:29 |
11. | Arthur Kluckers | Luksemburg | 01:41 |
12. | Luis-Joe Luhrs | Niemcy | |
13. | Lenny Martinez | Francja | 01:50 |
14. | Embret Svestad-bÅrdseng | Norwegia | 01:52 |
15. | Mathias Vacek | Czechy | 01:56 |
16. | Alessandro Fancellu | Włochy | 02:00 |
17. | Alex Baudin | Francja | 02:18 |
18. | Matthew Dinham | Australia | 02:33 |
19. | Lorenzo Milesi | Włochy | 02:41 |
20. | Igor Arrieta | Hiszpania | 02:46 |
21. | Archie Ryan | Irlandia | 02:52 |
22. | Petr Kelemen | Czechy | 03:09 |
23. | Alexander Hajek | Austria | 03:14 |
24. | Harold Martin Lopez | Ekwador | 03:15 |
25. | Carl-Frederik Bevort | Dania | 03:21 |
26. | Karel Vacek | Czechy | 03:29 |
27. | Mats Wenzel | Luksemburg | 03:34 |
28. | Arnaud Tendon | Szwajcaria | 03:44 |
29. | Daniil Pronskiy | Kazachstan | 03:46 |
30. | Nicolas Vinokurov | Kazachstan | 03:51 |
31. | Edgar Andres Pinzon | Kolumbia | |
32. | Gil Gelders | Belgia | 03:57 |
33. | Nixon Efrain Rosero | Ekwador | 04:16 |
34. | Rick Pluimers | Holandia | 04:49 |
35. | Samuel Watson | Wielka Brytania | 05:02 |
36. | Martin Messner | Austria | 05:17 |
37. | Darren Rafferty | Irlandia | 05:36 |
38. | Romain Gregoire | Francja | 05:37 |
39. | Enekoitz Azparren | Hiszpania | 05:56 |
40. | Nils Brun | Szwajcaria | 06:06 |
41. | Antoine Devanne | Pays de la Loire | 06:12 |
42. | Martin Tjotta | Norwegia | 06:16 |
43. | Casper van Uden | Holandia | 06:30 |
44. | Georg Steinhauser | Niemcy | 06:33 |
45. | Gal Glivar | Słowenia | 06:40 |
46. | Edgar Cadena | Meksyk | |
47. | Matthew Riccitello | Stany Zjednoczone | |
48. | Remi Capron | Auvergne-Rhône-Alpes | |
49. | Gleb Brussenskiy | Kazachstan | 06:53 |
50. | Cedric Pries | Luksemburg | 07:11 |
51. | Jakub Ťoupalik | Czechy | 07:13 |
52. | William Blume Levy | Dania | 07:22 |
53. | Adam Holm Jorgensen | Dania | 07:26 |
54. | Raphael Parisella | Kanada | 07:27 |
55. | Felix Stehli | Szwajcaria | 07:46 |
56. | Per Strand Hagenes | Norwegia | 07:49 |
57. | Tomaš Kopecky | Czechy | 07:57 |
58. | Baptiste Vadic | Pays de la Loire | 08:15 |
59. | Matteo Vercher | Pays de la Loire | 08:31 |
60. | Nicolas Rivard | Kanada | 08:33 |
61. | Luke Lamperti | Stany Zjednoczone | 08:34 |
62. | Robert Donaldson | Wielka Brytania | 08:36 |
63. | Alexandre Vinokurov | Kazachstan | 09:05 |
64. | Joris Delbove | Francja | 09:57 |
65. | Fernando Tercero | Hiszpania | 10:06 |
66. | Dylan Hopkins | Australia | 10:23 |
67. | Thibau Nys | Belgia | 10:43 |
68. | Loic Bettendorff | Luksemburg | 11:10 |
69. | Dean Harvey | Irlandia | 11:38 |
70. | Anthony Baudis | Auvergne-Rhône-Alpes | 11:44 |
71. | Joshua Giddings | Wielka Brytania | 12:09 |
72. | Sebastian Kolze Changizi | Dania | 12:12 |
73. | Tom Paquet | Luksemburg | 12:14 |
74. | Mathis Le Berre | Francja | 12:25 |
75. | Benjamin Marais | Pays de la Loire | 12:46 |
76. | Felix Engelhardt | Niemcy | 12:55 |
77. | Nurbergen Nurlykhassym | Kazachstan | 13:27 |
78. | Søren Waerenskjold | Norwegia | 13:47 |
79. | Antoine Roussel | Auvergne-Rhône-Alpes | 14:44 |
80. | Alec Segaert | Belgia | 14:50 |
81. | Maximilian Kabas | Austria | 14:54 |
82. | Ewen Costiou | Francja | 15:50 |
83. | Welay Hagos Berhe | Centre Mondial du Cyclisme | 16:10 |
84. | Jordan Labrosse | Auvergne-Rhône-Alpes | 16:43 |
85. | Negasi Haylu Abreha | Centre Mondial du Cyclisme | 17:29 |
86. | Emanuel Zangerle | Austria | 18:07 |
87. | Carson Miles | Kanada | 19:09 |
88. | Alessio Martinelli | Włochy | 20:03 |
89. | Filip Reha | Czechy | 20:05 |
90. | Lucas Boniface | Pays de la Loire | 20:17 |
91. | Ivan Romeo | Hiszpania | 20:57 |
92. | Jack Brough | Wielka Brytania | 21:01 |
93. | Travis Stedman | Centre Mondial du Cyclisme | 21:11 |
94. | Enzo Leijnse | Holandia | 21:44 |
95. | Fabian Weiss | Szwajcaria | 22:13 |
96. | Boštjan Murn | Słowenia | 22:21 |
97. | Lukaš Kubis | Słowacja | 23:16 |
98. | Quentin Cowan | Kanada | 23:35 |
99. | Nicolas David Gomez | Kolumbia | 23:48 |
100. | Pierre-Pascal Keup | Niemcy | 24:31 |
101. | Stian Fredheim | Norwegia | 24:33 |
102. | Samuel Kovac | Słowacja | 26:06 |
103. | Gabriel Shipley | Stany Zjednoczone | 26:24 |
104. | Brandon Alejandro Rojas | Kolumbia | 26:34 |
105. | Robin Donze | Szwajcaria | 26:45 |
106. | Cooper Johnson | Stany Zjednoczone | 26:47 |
107. | Victor Bohal | Pays de la Loire | 27:00 |
108. | Nahom Zerai | Erytrea | 27:18 |
109. | Adam Ward | Irlandia | 29:16 |
110. | Simon Dalby | Dania | 29:54 |
111. | Eric Muhoza | Centre Mondial du Cyclisme | 30:00 |
112. | Milkias Kudus | Erytrea | 30:03 |
113. | German Dario Gomez | Kolumbia | 31:22 |
114. | Aljaz Colnar | Słowenia | 31:57 |
115. | Andrey Remkhe | Kazachstan | 32:26 |
116. | Juan Manuel Barboza | Kolumbia | 32:54 |
117. | Kiya Rogora | Centre Mondial du Cyclisme | 33:30 |
118. | Dylan George | Australia | 33:45 |
119. | Anze Skok | Słowenia | 35:10 |
120. | Jorge Peyrot | Meksyk | 35:47 |
121. | Luka Ziherl | Słowenia | 36:27 |
122. | Loris Coss | Auvergne-Rhône-Alpes | 37:51 |
123. | Bryan Raul Obando | Ekwador | 39:43 |
124. | Jakob Klahre | Szwajcaria | 40:51 |
125. | Mehari Tewelde | Erytrea | 42:12 |
126. | Pavol Rovder | Słowacja | 45:49 |
127. | Mihael Stajnar | Słowenia | 47:30 |
128. | Hamza Amari | Centre Mondial du Cyclisme | 54:41 |
129. | Thomas Schellenberg | Kanada | 1:03:52 |