Irlandzki sprinter Sam Bennett sięgnął w Bredzie po trzeci etap Vuelta a Espana.
Zawodnik Bory-hansgrohe na finiszu z peletonu ograł Madsa Pedersena (Trek-Segafredo) i Dana McLaya (Arkea Samsic).
Liderem wyścigu został kolejny kolarz z Jumbo-Visma, Włoch Edoardo Affini.
Pożegnanie z holenderską częścią Wyścigu Dookoła Hiszpanii nastąpiło w Brabancji Północnej, 193-kilometrowym odcinkiem Breda – Breda. Cały teren był płaski, a pogoda sprzyjająca.
Ucieczkę dnia po kilku kilometrach od startu zawiązali Jose Herrada (Cofidis), Julius van den Berg (EF Education-EasyPost), Jan Bakelants (Intermarche-Wanty), Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Ander Okamika (Burgos-BH), Pau Miquel (Kern Pharma) i Mikel Iturria (Euskaltel-Euskadi).
Siódemka, oklaskiwana przez licznie zgromadzoną publiczność, odskoczyła na niewiele ponad 3 minuty. Tempo jazdy było dość wysokie, lecz na samej trasie wiele się nie działo. Około 50. kilometra upadł Michael Woods (Israel Premier Tech). Kanadyjczyk wrócił na rower, niestety kilka chwil później wycofał się z wyścigu.
Górską premię w Rijzendeweg (59 km przed metą; 400 m; 3,7%, kat. 4) wygrał lider tej klasyfikacji Julius van den Berg. Peleton tracił w tym miejscu poniżej minuty. Lotną premię w Sint Willebrod (23 km przed metą) zdobył Thomas De Gendt, po czym poczekał na pościg. Temu pozostały do odrobienia 24 sekundy.
11 kilometrów przed metą akcja została skasowana. Końcówka nie była skomplikowana techniczna, dlatego obyło się bez kraks. Na finiszu najlepiej odnaleźli się kolarze z Bory, a wyprowadzony w idealnym momencie Bennett opuści Holandię z dwoma etapami na koncie.
Wyniki 3. etapu Vuelta a Espana 2022 (2.UWT), Breda – Breda (193,2 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 4:05:53 |
2. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
3. | Daniel Mclay | Team Arkea Samsic | |
4. | Bryan Coquard | Cofidis | |
5. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | |
6. | Tim Merlier | Alpecin-Deceuninck | |
7. | Kaden Groves | Team BikeExchange-Jayco | |
8. | Cedric Beullens | Lotto Soudal | |
9. | Pascal Ackermann | UAE Team Emirates | |
10. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | |
11. | Lionel Taminiaux | Alpecin-Deceuninck | |
12. | Jake Stewart | Groupama-FDJ | |
13. | Ethan Hayter | Ineos Grenadiers | |
14. | Itamar Einhorn | Israel-Premier Tech | |
15. | Gerben Thijssen | Intermarche-Wanty-Gobert | |
16. | John Degenkolb | Team DSM | |
17. | Carlos Canal | Euskaltel-Euskadi | |
18. | Harry Sweeny | Lotto Soudal | |
19. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | |
20. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | |
21. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | |
22. | Thymen Arensman | Team DSM | |
23. | Esteban Chaves | EF Education-EasyPost | |
24. | Jose Joaquin Rojas | Movistar Team | |
25. | Jesus Ezquerra | Burgos-BH | |
26. | Yevgeniy Fedorov | Astana Qazaqstan Team | |
27. | Luke Plapp | Ineos Grenadiers | |
28. | Remy Rochas | Cofidis | |
29. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | |
30. | Robert Stannard | Alpecin-Deceuninck | |
31. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | |
32. | Vincenzo Nibali | Astana Qazaqstan Team | |
33. | Simon Guglielmi | Team Arkea Samsic | |
34. | Sam Oomen | Jumbo-Visma | |
35. | Primoz Roglic | Jumbo-Visma | |
36. | João Almeida | UAE Team Emirates | |
37. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | |
38. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
39. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
40. | Clement Russo | Team Arkea Samsic | |
41. | Mark Donovan | Team DSM | |
42. | Luis León Sanchez | Bahrain Victorious | |
43. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
44. | Łukasz Owsian | Team Arkea Samsic | |
45. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
46. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
47. | Marc Soler | UAE Team Emirates | |
48. | Gino Mader | Bahrain Victorious | |
49. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | |
50. | Miguel Angel Lopez | Astana Qazaqstan Team | |
51. | Jonas Iversby Hvideberg | Team DSM | |
52. | Simon Yates | Team BikeExchange-Jayco | |
53. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | |
54. | Remco Evenepoel | Quick-Step Alpha Vinyl | |
55. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | |
56. | Patrick Bevin | Israel-Premier Tech | |
57. | Juan Sebastian Molano | UAE Team Emirates | |
58. | Enric Mas | Movistar Team | |
59. | Jan Bakelants | Intermarche-Wanty-Gobert | |
60. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | |
61. | Juan Ayuso | UAE Team Emirates | |
62. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | |
63. | Boy van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | |
64. | Pieter Serry | Quick-Step Alpha Vinyl | |
65. | Nikias Arndt | Team DSM | |
66. | Marco Brenner | Team DSM | |
67. | Omer Goldstein | Israel-Premier Tech | |
68. | Louis Meintjes | Intermarche-Wanty-Gobert | |
69. | Julian Alaphilippe | Quick-Step Alpha Vinyl | |
70. | Ilan van Wilder | Quick-Step Alpha Vinyl | |
71. | Luis Angel Mate | Euskaltel-Euskadi | |
72. | Wilco Kelderman | Bora-hansgrohe | |
73. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
74. | Fausto Masnada | Quick-Step Alpha Vinyl | |
75. | Lucas Hamilton | Team BikeExchange-Jayco | |
76. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | |
77. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | |
78. | Antoine Raugel | AG2R Citroën Team | |
79. | Jetse Bol | Burgos-BH | |
80. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | |
81. | Carl Fredrik Hagen | Israel-Premier Tech | |
82. | Ryan Mullen | Bora-hansgrohe | |
83. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | |
84. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | |
85. | Antonio Tiberi | Trek-Segafredo | |
86. | James Shaw | EF Education-EasyPost | |
87. | Remi Cavagna | Quick-Step Alpha Vinyl | |
88. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | |
89. | Elie Gesbert | Team Arkea Samsic | |
90. | Davide Villella | Cofidis | |
91. | Davide Cimolai | Cofidis | |
92. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | |
93. | Jose Manuel Diaz | Burgos-BH | |
94. | Quentin Pacher | Groupama-FDJ | |
95. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | |
96. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | |
97. | David de La Cruz | Astana Qazaqstan Team | |
98. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | |
99. | Roger Adria | Equipo Kern Pharma | |
100. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | |
101. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
102. | Raul Garcia Pierna | Equipo Kern Pharma | |
103. | Joan Bou | Euskaltel-Euskadi | |
104. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | |
105. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | |
106. | Xandro Meurisse | Alpecin-Deceuninck | |
107. | Thomas Champion | Cofidis | |
108. | Ruben Fernandez | Cofidis | |
109. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | |
110. | Carlos Verona | Movistar Team | |
111. | Merhawi Kudus | EF Education-EasyPost | |
112. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | |
113. | Victor Langellotti | Burgos-BH | |
114. | Domenico Pozzovivo | Intermarche-Wanty-Gobert | |
115. | Clement Champoussin | AG2R Citroën Team | |
116. | Ivo Oliveira | UAE Team Emirates | |
117. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
118. | Ibai Azurmendi | Euskaltel-Euskadi | |
119. | Jaakko Hanninen | AG2R Citroën Team | |
120. | Bob Jungels | AG2R Citroën Team | |
121. | Vojtech Repa | Equipo Kern Pharma | |
122. | Lluis Mas | Movistar Team | |
123. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | |
124. | Sebastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
125. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
126. | Jose Felix Parra | Equipo Kern Pharma | |
127. | Wout Poels | Bahrain Victorious | |
128. | Luke Durbridge | Team BikeExchange-Jayco | |
129. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
130. | Michael Hepburn | Team BikeExchange-Jayco | |
131. | Sergio Higuita | Bora-hansgrohe | |
132. | Rigoberto Uran | EF Education-EasyPost | |
133. | Fred Wright | Bahrain Victorious | |
134. | Pau Miquel | Equipo Kern Pharma | |
135. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Deceuninck | |
136. | Mark Padun | EF Education-EasyPost | |
137. | Filippo Conca | Lotto Soudal | |
138. | Chris Harper | Jumbo-Visma | |
139. | Lawson Craddock | Team BikeExchange-Jayco | |
140. | Chris Froome | Israel-Premier Tech | |
141. | Kamil Małecki | Lotto Soudal | |
142. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-EasyPost | |
143. | Ander Okamika | Burgos-BH | |
144. | Julius van Den Berg | EF Education-EasyPost | |
145. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | |
146. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | |
147. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
148. | Jarrad Drizners | Lotto Soudal | |
149. | Vadim Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | |
150. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
151. | Hector Carretero | Equipo Kern Pharma | |
152. | Dario Cataldo | Trek-Segafredo | |
153. | Louis Vervaeke | Quick-Step Alpha Vinyl | |
154. | Maxim van Gils | Lotto Soudal | |
155. | Daniel Navarro | Burgos-BH | |
156. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | |
157. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | |
158. | Jan Hirt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
159. | Julius Johansen | Intermarche-Wanty-Gobert | |
160. | Jonas Koch | Bora-hansgrohe | |
161. | Thibault Guernalec | Team Arkea Samsic | |
162. | Callum Scotson | Team BikeExchange-Jayco | 00:31 |
163. | Dries Devenyns | Quick-Step Alpha Vinyl | 00:32 |
164. | Jay Vine | Alpecin-Deceuninck | 00:39 |
165. | Mathias Norsgaard | Movistar Team | 00:54 |
166. | Daan Hoole | Trek-Segafredo | |
167. | Xabier Mikel Azparren | Euskaltel-Euskadi | |
168. | Alessandro de Marchi | Israel-Premier Tech | 01:18 |
169. | Kelland O'brien | Team BikeExchange-Jayco | 01:34 |
170. | Jesus Herrada | Cofidis | 01:52 |
171. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | |
172. | Rohan Dennis | Jumbo-Visma | 02:09 |
173. | Jimmy Janssens | Alpecin-Deceuninck | 02:55 |
174. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 04:12 |
175. | Daryl Impey | Israel-Premier Tech | |
176. | Mikel Iturria | Euskaltel-Euskadi | |
177. | Floris de Tier | Alpecin-Deceuninck | |
178. | Henri Vandenabeele | Team DSM | |
179. | Jose Herrada | Cofidis | |
180. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | 07:28 |
DNF | Michael Woods | Israel-Premier Tech |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | 8:20:07 |
2. | Sam Oomen | Jumbo-Visma | |
3. | Primoz Roglic | Jumbo-Visma | |
4. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
5. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
6. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | |
7. | Ethan Hayter | Ineos Grenadiers | 00:13 |
8. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | |
9. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
10. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | |
11. | Luke Plapp | Ineos Grenadiers | |
12. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | |
13. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | |
14. | Remco Evenepoel | Quick-Step Alpha Vinyl | 00:14 |
15. | Ilan van Wilder | Quick-Step Alpha Vinyl | |
16. | Julian Alaphilippe | Quick-Step Alpha Vinyl | |
17. | Fausto Masnada | Quick-Step Alpha Vinyl | |
18. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 00:27 |
19. | Kaden Groves | Team BikeExchange-Jayco | 00:31 |
20. | Simon Yates | Team BikeExchange-Jayco | |
21. | Lucas Hamilton | Team BikeExchange-Jayco | |
22. | Luke Durbridge | Team BikeExchange-Jayco | |
23. | Pascal Ackermann | UAE Team Emirates | 00:33 |
24. | Marc Soler | UAE Team Emirates | |
25. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | |
26. | Juan Ayuso | UAE Team Emirates | |
27. | João Almeida | UAE Team Emirates | |
28. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
29. | Ivo Oliveira | UAE Team Emirates | |
30. | Jake Stewart | Groupama-FDJ | 00:38 |
31. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
32. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | |
33. | Quentin Pacher | Groupama-FDJ | |
34. | Sebastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
35. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
36. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | 00:39 |
37. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | 00:41 |
38. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | |
39. | Ryan Mullen | Bora-hansgrohe | |
40. | Wilco Kelderman | Bora-hansgrohe | |
41. | Sergio Higuita | Bora-hansgrohe | |
42. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 00:42 |
43. | Luis León Sanchez | Bahrain Victorious | |
44. | Gino Mader | Bahrain Victorious | |
45. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | |
46. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | |
47. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | |
48. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | |
49. | Fred Wright | Bahrain Victorious | |
50. | Wout Poels | Bahrain Victorious | |
51. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
52. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | |
53. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | |
54. | Dario Cataldo | Trek-Segafredo | |
55. | Jose Joaquin Rojas | Movistar Team | 00:43 |
56. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
57. | Enric Mas | Movistar Team | |
58. | Carlos Verona | Movistar Team | |
59. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
60. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 00:45 |
61. | Vincenzo Nibali | Astana Qazaqstan Team | 00:46 |
62. | Miguel Angel Lopez | Astana Qazaqstan Team | |
63. | David de La Cruz | Astana Qazaqstan Team | |
64. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | |
65. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | |
66. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | |
67. | Michael Hepburn | Team BikeExchange-Jayco | 00:52 |
68. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | 00:53 |
69. | Thymen Arensman | Team DSM | |
70. | Marco Brenner | Team DSM | |
71. | Nikias Arndt | Team DSM | |
72. | Jonas Iversby Hvideberg | Team DSM | |
73. | Mark Donovan | Team DSM | |
74. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | 00:55 |
75. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | |
76. | Clement Champoussin | AG2R Citroën Team | |
77. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
78. | Pau Miquel | Equipo Kern Pharma | |
79. | Bob Jungels | AG2R Citroën Team | |
80. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | |
81. | Raul Garcia Pierna | Equipo Kern Pharma | 00:57 |
82. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | |
83. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | |
84. | Roger Adria | Equipo Kern Pharma | |
85. | Tim Merlier | Alpecin-Deceuninck | 00:59 |
86. | Juan Sebastian Molano | UAE Team Emirates | 01:00 |
87. | Yevgeniy Fedorov | Astana Qazaqstan Team | 01:01 |
88. | Lionel Taminiaux | Alpecin-Deceuninck | 01:03 |
89. | Robert Stannard | Alpecin-Deceuninck | |
90. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Deceuninck | |
91. | Patrick Bevin | Israel-Premier Tech | 01:04 |
92. | Carl Fredrik Hagen | Israel-Premier Tech | |
93. | Omer Goldstein | Israel-Premier Tech | |
94. | Vadim Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | |
95. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | 01:08 |
96. | Vojtech Repa | Equipo Kern Pharma | 01:12 |
97. | Remi Cavagna | Quick-Step Alpha Vinyl | 01:14 |
98. | Esteban Chaves | EF Education-EasyPost | 01:19 |
99. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | |
100. | James Shaw | EF Education-EasyPost | |
101. | Rigoberto Uran | EF Education-EasyPost | |
102. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-EasyPost | |
103. | Mark Padun | EF Education-EasyPost | |
104. | Julius van Den Berg | EF Education-EasyPost | 01:21 |
105. | Chris Harper | Jumbo-Visma | 01:23 |
106. | Jan Bakelants | Intermarche-Wanty-Gobert | 01:24 |
107. | Simon Guglielmi | Team Arkea Samsic | 01:25 |
108. | Boy van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | |
109. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | |
110. | Clement Russo | Team Arkea Samsic | |
111. | Elie Gesbert | Team Arkea Samsic | |
112. | Gerben Thijssen | Intermarche-Wanty-Gobert | |
113. | Louis Meintjes | Intermarche-Wanty-Gobert | |
114. | Antoine Raugel | AG2R Citroën Team | |
115. | Domenico Pozzovivo | Intermarche-Wanty-Gobert | |
116. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | |
117. | Jan Hirt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
118. | Jose Felix Parra | Equipo Kern Pharma | 01:27 |
119. | Carlos Canal | Euskaltel-Euskadi | 01:32 |
120. | Joan Bou | Euskaltel-Euskadi | |
121. | Ibai Azurmendi | Euskaltel-Euskadi | |
122. | Pieter Serry | Quick-Step Alpha Vinyl | 01:44 |
123. | Cedric Beullens | Lotto Soudal | 01:49 |
124. | Itamar Einhorn | Israel-Premier Tech | |
125. | Harry Sweeny | Lotto Soudal | |
126. | Luis Angel Mate | Euskaltel-Euskadi | |
127. | Maxim van Gils | Lotto Soudal | |
128. | Bryan Coquard | Cofidis | 01:50 |
129. | Remy Rochas | Cofidis | |
130. | Davide Villella | Cofidis | |
131. | Ruben Fernandez | Cofidis | |
132. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 01:51 |
133. | Hector Carretero | Equipo Kern Pharma | 01:52 |
134. | Jesus Ezquerra | Burgos-BH | 01:58 |
135. | Jetse Bol | Burgos-BH | |
136. | Jose Manuel Diaz | Burgos-BH | |
137. | Victor Langellotti | Burgos-BH | |
138. | Ander Okamika | Burgos-BH | |
139. | Daniel Navarro | Burgos-BH | |
140. | Davide Cimolai | Cofidis | 01:59 |
141. | Daan Hoole | Trek-Segafredo | |
142. | Julius Johansen | Intermarche-Wanty-Gobert | 02:02 |
143. | Xandro Meurisse | Alpecin-Deceuninck | 02:03 |
144. | Kelland O'brien | Team BikeExchange-Jayco | 02:05 |
145. | Dries Devenyns | Quick-Step Alpha Vinyl | 02:08 |
146. | Chris Froome | Israel-Premier Tech | 02:22 |
147. | Daniel Mclay | Team Arkea Samsic | 02:28 |
148. | Antonio Tiberi | Trek-Segafredo | 02:33 |
149. | Louis Vervaeke | Quick-Step Alpha Vinyl | 02:36 |
150. | Łukasz Owsian | Team Arkea Samsic | 02:42 |
151. | Thomas Champion | Cofidis | 02:49 |
152. | Thibault Guernalec | Team Arkea Samsic | 02:52 |
153. | Jay Vine | Alpecin-Deceuninck | 02:54 |
154. | Jarrad Drizners | Lotto Soudal | 02:58 |
155. | Jaakko Hanninen | AG2R Citroën Team | 03:03 |
156. | Lawson Craddock | Team BikeExchange-Jayco | |
157. | Rohan Dennis | Jumbo-Visma | 03:07 |
158. | Callum Scotson | Team BikeExchange-Jayco | 03:09 |
159. | Filippo Conca | Lotto Soudal | 03:10 |
160. | Jonas Koch | Bora-hansgrohe | 03:12 |
161. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 03:22 |
162. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | 03:24 |
163. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 03:41 |
164. | Jesus Herrada | Cofidis | 03:42 |
165. | Lluis Mas | Movistar Team | 03:43 |
166. | Merhawi Kudus | EF Education-EasyPost | 03:56 |
167. | John Degenkolb | Team DSM | 04:13 |
168. | Alessandro de Marchi | Israel-Premier Tech | 04:44 |
169. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | 04:47 |
170. | Daryl Impey | Israel-Premier Tech | 05:16 |
171. | Jimmy Janssens | Alpecin-Deceuninck | 05:34 |
172. | Mathias Norsgaard | Movistar Team | 05:57 |
173. | Xabier Mikel Azparren | Euskaltel-Euskadi | 05:58 |
174. | Jose Herrada | Cofidis | 06:23 |
175. | Mikel Iturria | Euskaltel-Euskadi | 06:41 |
176. | Henri Vandenabeele | Team DSM | 07:53 |
177. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 09:02 |
178. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | 10:20 |
179. | Kamil Małecki | Lotto Soudal | 13:01 |
180. | Floris de Tier | Alpecin-Deceuninck | 18:48 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 117 |
2. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 80 |
3. | Pascal Ackermann | UAE Team Emirates | 34 |
4. | Tim Merlier | Alpecin-Deceuninck | 34 |
5. | Daniel Mclay | Team Arkea Samsic | 34 |
6. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 20 |
7. | Kaden Groves | Team BikeExchange-Jayco | 19 |
8. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 18 |
9. | Bryan Coquard | Cofidis | 18 |
10. | Ethan Hayter | Ineos Grenadiers | 17 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Julius van Den Berg | EF Education-EasyPost | 3 |
2. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 2 |
3. | Thibault Guernalec | Team Arkea Samsic | 1 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Ethan Hayter | Ineos Grenadiers | 8:20:20 |
2. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
3. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | |
4. | Luke Plapp | Ineos Grenadiers | |
5. | Remco Evenepoel | Quick-Step Alpha Vinyl | 00:01 |
6. | Ilan van Wilder | Quick-Step Alpha Vinyl | |
7. | Kaden Groves | Team BikeExchange-Jayco | 00:18 |
8. | Juan Ayuso | UAE Team Emirates | 00:20 |
9. | João Almeida | UAE Team Emirates | |
10. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Jumbo-Visma | 24:11:01 | |
2. | Ineos Grenadiers | 00:13 | |
3. | Quick-Step Alpha Vinyl | 00:14 | |
4. | Team BikeExchange-Jayco | 00:31 | |
5. | UAE Team Emirates | 00:33 | |
6. | Groupama-FDJ | 00:38 | |
7. | Bora-hansgrohe | 00:41 | |
8. | Trek-Segafredo | 00:42 | |
9. | Bahrain Victorious | ||
10. | Movistar Team | 00:43 | |
11. | Astana Qazaqstan Team | 00:46 | |
12. | Team DSM | 00:53 | |
13. | AG2R Citroën Team | 00:55 | |
14. | Equipo Kern Pharma | 00:57 | |
15. | Alpecin-Deceuninck | 01:03 | |
16. | Israel-Premier Tech | 01:04 | |
17. | EF Education-EasyPost | 01:19 | |
18. | Team Arkea Samsic | 01:25 | |
19. | Intermarche-Wanty-Gobert | ||
20. | Euskaltel-Euskadi | 01:32 | |
21. | Lotto Soudal | 01:49 | |
22. | Cofidis | 01:50 | |
23. | Burgos-BH | 01:58 |