Wiadomości

Hubert Grygowski wygrał Puchar Narodów na Węgrzech

Hubert Grygowski zwyciężył w klasyfikacji generalnej wyścigu One Belt One Road Nation’s Cup Hungary, zaliczanego do wyścigu do juniorskiego Pucharu Narodów UCI.

Grygowski, wicemistrz Polski juniorów w wyścigu ze startu wspólnego, na ostatnim etapie trzydniowego wyścigu samotnie przeprowadził zwycięską akcję.

Kadra Polski zdominowała wyścig na Węgrzech. Już pierwszego dnia żółtą koszulkę lidera wyścigu przejął  Dominik Ratajczak, który triumfował na prologu. Rywalizację na ulicach miasta Nyíregyháza tworzyła płaska 3,8-kilometrowa pętla, którą Polak pokonał w 4 minuty i 25 sekund. Drugie miejsce zajął Grygowski, który do triumfatora stracił siedem sekund. W pierwszej piętnastce zmieściło się jeszcze trzech Polaków: szósty czas miał Kajetan Wąsowicz, 11. Antoni Kida, a 12. Paweł Więczkowski.

Drugi etap zmagań wygrał Estończyk Karl Kurits, a Więczkowski finiszował jako siódmy. Polacy obronili koszulkę lidera na ostatnim etapie: Grygowski zaatakował 12 kilometrów przed metą z prowadzącej grupki i uzyskał przewagę ponad 50 sekund nad rywalami. Na mecie świętował etapowy sukces, a na podium odebrał też koszulkę lidera.

Dla Grygowskiego to wynik potwierdzający możliwości w wyścigach etapowych. Polak rok temu na Węgrzech był szósty, a 5. miejsce wywalczył w bardzo trudnym szwajcarskim wyścigu Grand Prix Rüebliland. W tym roku wygrał etap wyścigu Saarland Trofeo i finiszował w czołówce belgijskich klasyków dla juniorów: Guido Reybrouck Classic, Gandawa-Wevelgem i Nokere Koerse.

Redakcja rowery.org

La Vuelta Femenina 2024: etap 8. Podwójny triumf Demi Vollering

Holenderka Demi Vollering zwyciężyła na ostatnim etapie La Vuelta Femenina. Pieczętując tym swój triumf w klasyfikacji generalnej wyścigu.

5 maja 2024, 13:58

Podia Lach i Pikulik | Bęben najlepszy w Grudziądzu | Narvaez nie dał się Pogacarowi

Polskie kolarstwo jest kobietą. Narvaez popsuł plany Pogacara. Tiberi podpisał nowy kontrakt. Wiadomości i wyniki z 4 maja.

4 maja 2024, 21:16

Giro d’Italia 2024. Pogacar wiedział, że Narvaeza może nie ograć

Tadej Pogacar chciał wygrać już na otwarcie Giro d'Italia. Słoweniec w finale wiedział jednak, że pokonanie Jhonatana Narvaeza może być…

4 maja 2024, 19:00

Giro d’Italia 2024: etap 2 – przekroje/mapki

Zapowiedź 2. etapu Giro d’Italia 2024. 5 maja (niedziela): San Francesco al Campo – Oropa (161 km ⭐️⭐️⭐️).

4 maja 2024, 17:27

Giro d’Italia 2024: etap 1. Jhonatan Narvaez pokonał Tadeja Pogacara

Ekwadorczyk Jhonatan Narvaez (Ineos Grenadiers) wygrał pierwszy etap 107. edycji Giro d’Italia i został liderem wyścigu.

4 maja 2024, 17:21

La Vuelta Femenina 2024: etap 7. Marianne Vos nie do zatrzymania

Marianne Vos (Team Visma | Lease a Bike) triumfowała w Sigüenza w siódmym dniu La Vuelta Femenina.

4 maja 2024, 16:32