Magnus Sheffield (Ineos Grenadiers) wygrał w miejscowości Assens drugi etap PostNord Danmark Rundt, jazdę indywidualną na czas.
Amerykanin na dystansie 12 kilometrów wykręcił rezultat o 3 sekund lepszy od Mattiasa Skjelmose Jensena (Trek-Segafredo). Trzecie miejsce zajął Christophe Laporte (Cofidis).
Najlepszy z Polaków, Alan Banaszek (Mazowsze Serce Polski) zapisał 40. wynik dnia.
Trasa wokół miasteczka Assens była niemal całkiem płaska, jednak momentami kręta, zachęcając do walki wszechstronnych zawodników.
Jako pierwszy na mecie zjawił się Johan Price-Pejtersen (Bahrain–Victorious), z wynikiem 13:57. Duńczyk utrzymywał się na czele przez kilkadziesiąt minut, do momentu, w którym siedem sekund z jego czasu zdjął Geraint Thomas (Ineos Grenadiers). Walijczyk wyglądał pewnie na czele, jednakże jego czas o 12 sekund pobił Mattias Skjelmose Jensen (Trek-Segafredo).
Duńczyka z kolei pokonał Sheffield, który czas zatrzymał z wynikiem 13:35 i oprócz sukcesu etapowego zgarnął również trykot lidera PostNord Danmark Rundt.
Wyniki 2. etapu PostNord Danmark Rundt (2.Pro), Assens – Assens (12,2 km; jazda indywidualna na czas):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Magnus Sheffield | Ineos Grenadiers | 13:35 |
2. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | 0:03 |
3. | Christophe Laporte | Jumbo-Visma | 0:06 |
4. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | 0:15 |
5. | Søren Kragh Andersen | Team DSM | |
6. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | 0:20 |
7. | Johan Price-Pejtersen | Dania | 0:22 |
8. | Josef Cerny | Quick-Step Alpha Vinyl | 0:24 |
9. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
10. | Lasse Norman Hansen | Uno-X Pro Cycling Team | 0:25 |
11. | Casper Pedersen | Team DSM | 0:29 |
12. | Frederik Muff | Team ColoQuick | 0:30 |
13. | Mick van Dijke | Jumbo-Visma | |
14. | Mauro Schmid | Quick-Step Alpha Vinyl | 0:32 |
15. | Stefano Oldani | Alpecin-Deceuninck | 0:34 |
16. | Mads Wurtz Schmidt | Israel-Premier Tech | 0:35 |
17. | Martin Toft Madsen | BHS-PL Beton Bornholm | 0:36 |
18. | Jasper Philipsen | Alpecin-Deceuninck | 0:37 |
19. | Niklas Larsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
20. | Ethan Vernon | Quick-Step Alpha Vinyl | 0:39 |
21. | Jonas Rutsch | EF Education-EasyPost | 0:40 |
22. | Matias Malmberg | Team ColoQuick | |
23. | Nickolas Zukowsky | Human Powered Health | 0:42 |
24. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
25. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | |
26. | Nicklas Amdi Pedersen | Dania | 0:43 |
27. | Alex Dowsett | Israel-Premier Tech | |
28. | Mathias Bregnhoj | Riwal Cycling Team | 0:44 |
29. | Joshua Gudnitz | Team ColoQuick | |
30. | Rasmus Søjberg Pedersen | BHS-PL Beton Bornholm | 0:45 |
31. | Nils Lau Nyborg Broge | BHS-PL Beton Bornholm | 0:46 |
32. | Jenno Berckmoes | Sport Vlaanderen-Baloise | 0:51 |
33. | Tom Scully | EF Education-EasyPost | 0:53 |
34. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
35. | Markus Hoelgaard | Trek-Segafredo | 0:55 |
36. | Matthias Brandle | Israel-Premier Tech | |
37. | Mads Andersen | Team ColoQuick | 0:57 |
38. | Zdenek Stybar | Quick-Step Alpha Vinyl | |
39. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | 0:59 |
40. | Alan Banaszek | HRE Mazowsze Serce Polski | 1:00 |
41. | Nicola Conci | Alpecin-Deceuninck | |
42. | Sebastian Langeveld | EF Education-EasyPost | 1:01 |
43. | Pier-Andre Cote | Human Powered Health | |
44. | James Knox | Quick-Step Alpha Vinyl | 1:03 |
45. | Jakub Kaczmarek | HRE Mazowsze Serce Polski | 1:04 |
46. | Jeppe Aaskov Pallesen | Team ColoQuick | |
47. | Guillaume Boivin | Israel-Premier Tech | |
48. | Rasmus Bøgh Wallin | Restaurant Suri-Carl Ras | 1:05 |
49. | Magnus Bak Klaris | Restaurant Suri-Carl Ras | |
50. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
51. | Frederik Wandahl | Dania | 1:06 |
52. | Jens Keukeleire | EF Education-EasyPost | 1:07 |
53. | Vito Braet | Sport Vlaanderen-Baloise | |
54. | Chad Haga | Human Powered Health | 1:08 |
55. | Alexander Kamp | Trek-Segafredo | |
56. | Tobias Lund Andresen | Team DSM | 1:09 |
57. | Michael Morkov | Quick-Step Alpha Vinyl | 1:11 |
58. | Tosh van der Sande | Jumbo-Visma | |
59. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | |
60. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | 1:12 |
61. | Timo Kielich | Alpecin-Deceuninck | |
62. | Magnus Henneberg | Dania | |
63. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | 1:14 |
64. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 1:16 |
65. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 1:17 |
66. | Gilles de Wilde | Sport Vlaanderen-Baloise | 1:19 |
67. | Julian Mertens | Sport Vlaanderen-Baloise | 1:20 |
68. | Nikolaj Mengel | BHS-PL Beton Bornholm | 1:21 |
69. | Julien Vermote | Alpecin-Deceuninck | |
70. | Anders Skaarseth | Uno-X Pro Cycling Team | 1:22 |
71. | Mathias Larsen | Restaurant Suri-Carl Ras | |
72. | Erlend Blikra | Uno-X Pro Cycling Team | 1:24 |
73. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
74. | Andre Drege | Team Coop | |
75. | Tim Declercq | Quick-Step Alpha Vinyl | 1:26 |
76. | Anders Foldager | Dania | 1:28 |
77. | Andreas Stokbro | Team Coop | |
78. | Mads Rahbek | BHS-PL Beton Bornholm | 1:29 |
79. | Silvan Dillier | Alpecin-Deceuninck | |
80. | Ludovic Robeet | Bingoal Pauwels Sauces WB | 1:30 |
81. | Stanisław Aniołkowski | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
82. | Colin Joyce | Human Powered Health | |
83. | Oliver Knudsen | Restaurant Suri-Carl Ras | 1:31 |
84. | Christian Ingemann Lindquist | Restaurant Suri-Carl Ras | |
85. | Louis Bendixen | Team Coop | 1:33 |
86. | Frederik Bjørn Sorensen | Team ColoQuick | |
87. | Ceriel Desal | Bingoal Pauwels Sauces WB | 1:35 |
88. | Declan Irvine | Team Novo Nordisk | 1:36 |
89. | Frederik Irgens Jensen | BHS-PL Beton Bornholm | |
90. | Morten Aalling Nortoft | Riwal Cycling Team | 1:37 |
91. | Sasha Weemaes | Sport Vlaanderen-Baloise | 1:38 |
92. | Otto Vergaerde | Trek-Segafredo | |
93. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | |
94. | Sebastian Nielsen | Restaurant Suri-Carl Ras | |
95. | Lucas Eriksson | Riwal Cycling Team | 1:39 |
96. | Kamiel Bonneu | Sport Vlaanderen-Baloise | 1:40 |
97. | Asbjørn Kragh Andersen | Team DSM | 1:41 |
98. | Frederik Rodenberg | Team DSM | |
99. | Alexander Salby | Riwal Cycling Team | |
100. | Moritz Karsten | Team DSM | |
101. | Gustav Frederik Dahl | Dania | 1:43 |
102. | Nadav Raisberg | Israel-Premier Tech | 1:45 |
103. | Floris de Tier | Alpecin-Deceuninck | |
104. | Tomasz Budziński | HRE Mazowsze Serce Polski | |
105. | Luca Colnaghi | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:47 |
106. | Olav Kooij | Jumbo-Visma | |
107. | Jacob Eriksson | Riwal Cycling Team | 1:48 |
108. | Mads Ostergaard Kristensen | Team ColoQuick | |
109. | Alex Colman | Sport Vlaanderen-Baloise | |
110. | Eirik Lunder | Team Coop | |
111. | Leon Heinschke | Team DSM | 1:49 |
112. | Tom Wirtgen | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
113. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 1:50 |
114. | Adrian Banaszek | HRE Mazowsze Serce Polski | |
115. | Taj Jones | Israel-Premier Tech | |
116. | Marceli Bogusławski | HRE Mazowsze Serce Polski | 1:52 |
117. | Kasper Andersen | Dania | |
118. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:53 |
119. | Martijn Budding | Riwal Cycling Team | |
120. | Emil Toudal | BHS-PL Beton Bornholm | 1:55 |
121. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | |
122. | Norbert Banaszek | HRE Mazowsze Serce Polski | |
123. | Daniel Arroyave | EF Education-EasyPost | |
124. | Laurenz Rex | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
125. | Hamish Beadle | Team Novo Nordisk | |
126. | Karl Patrick Lauk | Bingoal Pauwels Sauces WB | 1:58 |
127. | Matyaš Kopecky | Team Novo Nordisk | 1:59 |
128. | Tobiasz Pawlak | HRE Mazowsze Serce Polski | 2:00 |
129. | Manuele Tarozzi | Bardiani-CSF-Faizanè | 2:01 |
130. | Samuele Zoccarato | Bardiani-CSF-Faizanè | 2:02 |
131. | Filippo Ridolfo | Team Novo Nordisk | |
132. | Andrea Peron | Team Novo Nordisk | 2:06 |
133. | Timothy Dupont | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
134. | Håkon Aalrust | Team Coop | 2:07 |
135. | Peter Kusztor | Team Novo Nordisk | 2:08 |
136. | David Lozano | Team Novo Nordisk | 2:09 |
137. | Arvid de Kleijn | Human Powered Health | 2:12 |
138. | Olav Hjemsaeter | Team Coop | 2:15 |
139. | Tobias Kongstad | Restaurant Suri-Carl Ras | 2:19 |
140. | Sacha Modolo | Bardiani-CSF-Faizanè | 2:23 |
141. | Enrico Zanoncello | Bardiani-CSF-Faizanè | 2:27 |
142. | Adam de Vos | Human Powered Health | 2:32 |
143. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | 2:44 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Magnus Sheffield | Ineos Grenadiers | 5:12:55 |
2. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | 00:03 |
3. | Christophe Laporte | Jumbo-Visma | 00:06 |
4. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | 00:15 |
5. | Søren Kragh Andersen | Team DSM | |
6. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | 00:20 |
7. | Josef Cerny | Quick-Step Alpha Vinyl | 00:24 |
8. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
9. | Lasse Norman Hansen | Uno-X Pro Cycling Team | 00:25 |
10. | Casper Pedersen | Team DSM | 00:29 |
11. | Frederik Muff | Team ColoQuick | 00:30 |
12. | Mick van Dijke | Jumbo-Visma | |
13. | Jasper Philipsen | Alpecin-Deceuninck | 00:31 |
14. | Mauro Schmid | Quick-Step Alpha Vinyl | 00:32 |
15. | Stefano Oldani | Alpecin-Deceuninck | 00:34 |
16. | Mads Wurtz Schmidt | Israel-Premier Tech | 00:35 |
17. | Martin Toft Madsen | BHS-PL Beton Bornholm | 00:36 |
18. | Niklas Larsen | Uno-X Pro Cycling Team | 00:37 |
19. | Ethan Vernon | Quick-Step Alpha Vinyl | 00:39 |
20. | Jonas Rutsch | EF Education-EasyPost | 00:40 |
21. | Nicklas Amdi Pedersen | Dania | 00:41 |
22. | Nickolas Zukowsky | Human Powered Health | 00:42 |
23. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
24. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | |
25. | Mathias Bregnhoj | Riwal Cycling Team | 00:44 |
26. | Joshua Gudnitz | Team ColoQuick | |
27. | Rasmus Søjberg Pedersen | BHS-PL Beton Bornholm | 00:45 |
28. | Nils Lau Nyborg Broge | BHS-PL Beton Bornholm | 00:46 |
29. | Jenno Berckmoes | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:51 |
30. | Tom Scully | EF Education-EasyPost | 00:53 |
31. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
32. | Markus Hoelgaard | Trek-Segafredo | 00:55 |
33. | Matthias Brandle | Israel-Premier Tech | |
34. | Zdenek Stybar | Quick-Step Alpha Vinyl | 00:57 |
35. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | 00:59 |
36. | Alan Banaszek | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:00 |
37. | Nicola Conci | Alpecin-Deceuninck | |
38. | Pier-Andre Cote | Human Powered Health | 01:01 |
39. | James Knox | Quick-Step Alpha Vinyl | 01:03 |
40. | Jakub Kaczmarek | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:04 |
41. | Jeppe Aaskov Pallesen | Team ColoQuick | |
42. | Rasmus Bøgh Wallin | Restaurant Suri-Carl Ras | |
43. | Guillaume Boivin | Israel-Premier Tech | |
44. | Magnus Bak Klaris | Restaurant Suri-Carl Ras | 01:05 |
45. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
46. | Frederik Wandahl | Dania | 01:06 |
47. | Jens Keukeleire | EF Education-EasyPost | 01:07 |
48. | Vito Braet | Sport Vlaanderen-Baloise | |
49. | Chad Haga | Human Powered Health | 01:08 |
50. | Alexander Kamp | Trek-Segafredo | |
51. | Tobias Lund Andresen | Team DSM | 01:09 |
52. | Michael Morkov | Quick-Step Alpha Vinyl | 01:11 |
53. | Tosh van der Sande | Jumbo-Visma | |
54. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | |
55. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | 01:12 |
56. | Timo Kielich | Alpecin-Deceuninck | |
57. | Magnus Henneberg | Dania | |
58. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | 01:14 |
59. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 01:16 |
60. | Gilles de Wilde | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:19 |
61. | Julian Mertens | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:20 |
62. | Nikolaj Mengel | BHS-PL Beton Bornholm | 01:21 |
63. | Julien Vermote | Alpecin-Deceuninck | |
64. | Anders Skaarseth | Uno-X Pro Cycling Team | 01:22 |
65. | Mathias Larsen | Restaurant Suri-Carl Ras | |
66. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 01:24 |
67. | Tim Declercq | Quick-Step Alpha Vinyl | 01:26 |
68. | Andreas Stokbro | Team Coop | 01:28 |
69. | Mads Rahbek | BHS-PL Beton Bornholm | 01:29 |
70. | Silvan Dillier | Alpecin-Deceuninck | |
71. | Stanisław Aniołkowski | Bingoal Pauwels Sauces WB | 01:30 |
72. | Colin Joyce | Human Powered Health | |
73. | Christian Ingemann Lindquist | Restaurant Suri-Carl Ras | 01:31 |
74. | Sebastian Nielsen | Restaurant Suri-Carl Ras | 01:32 |
75. | Louis Bendixen | Team Coop | 01:33 |
76. | Frederik Bjørn Sorensen | Team ColoQuick | |
77. | Ceriel Desal | Bingoal Pauwels Sauces WB | 01:35 |
78. | Declan Irvine | Team Novo Nordisk | 01:36 |
79. | Frederik Irgens Jensen | BHS-PL Beton Bornholm | |
80. | Olav Kooij | Jumbo-Visma | 01:37 |
81. | Sasha Weemaes | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:38 |
82. | Otto Vergaerde | Trek-Segafredo | |
83. | Lucas Eriksson | Riwal Cycling Team | 01:39 |
84. | Kamiel Bonneu | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:40 |
85. | Frederik Rodenberg | Team DSM | 01:41 |
86. | Alexander Salby | Riwal Cycling Team | |
87. | Moritz Karsten | Team DSM | |
88. | Gustav Frederik Dahl | Dania | 01:43 |
89. | Eirik Lunder | Team Coop | 01:44 |
90. | Nadav Raisberg | Israel-Premier Tech | 01:45 |
91. | Tomasz Budziński | HRE Mazowsze Serce Polski | |
92. | Luca Colnaghi | Bardiani-CSF-Faizanè | 01:47 |
93. | Adrian Banaszek | HRE Mazowsze Serce Polski | |
94. | Jacob Eriksson | Riwal Cycling Team | 01:48 |
95. | Alex Colman | Sport Vlaanderen-Baloise | |
96. | Marceli Bogusławski | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:52 |
97. | Kasper Andersen | Dania | |
98. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | 01:53 |
99. | Norbert Banaszek | HRE Mazowsze Serce Polski | 01:55 |
100. | Laurenz Rex | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
101. | Karl Patrick Lauk | Bingoal Pauwels Sauces WB | 01:58 |
102. | Tobiasz Pawlak | HRE Mazowsze Serce Polski | 02:00 |
103. | Manuele Tarozzi | Bardiani-CSF-Faizanè | 02:01 |
104. | Timothy Dupont | Bingoal Pauwels Sauces WB | 02:02 |
105. | Andrea Peron | Team Novo Nordisk | 02:06 |
106. | David Lozano | Team Novo Nordisk | 02:09 |
107. | Arvid de Kleijn | Human Powered Health | 02:12 |
108. | Olav Hjemsaeter | Team Coop | 02:15 |
109. | Tobias Kongstad | Restaurant Suri-Carl Ras | 02:19 |
110. | Sacha Modolo | Bardiani-CSF-Faizanè | 02:23 |
111. | Matias Malmberg | Team ColoQuick | 02:27 |
112. | Emil Toudal | BHS-PL Beton Bornholm | 02:44 |
113. | Anders Foldager | Dania | 02:54 |
114. | Ludovic Robeet | Bingoal Pauwels Sauces WB | 03:17 |
115. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 03:23 |
116. | Asbjørn Kragh Andersen | Team DSM | 03:47 |
117. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | 03:54 |
118. | Tom Wirtgen | Bingoal Pauwels Sauces WB | 03:55 |
119. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 03:56 |
120. | Håkon Aalrust | Team Coop | 03:58 |
121. | Martijn Budding | Riwal Cycling Team | 04:17 |
122. | Leon Heinschke | Team DSM | 04:50 |
123. | Sebastian Langeveld | EF Education-EasyPost | 05:37 |
124. | Floris de Tier | Alpecin-Deceuninck | 05:57 |
125. | Samuele Zoccarato | Bardiani-CSF-Faizanè | 06:13 |
126. | Taj Jones | Israel-Premier Tech | 06:23 |
127. | Erlend Blikra | Uno-X Pro Cycling Team | 06:27 |
128. | Oliver Knudsen | Restaurant Suri-Carl Ras | 06:34 |
129. | Alex Dowsett | Israel-Premier Tech | 06:55 |
130. | Mads Ostergaard Kristensen | Team ColoQuick | 07:24 |
131. | Adam de Vos | Human Powered Health | 07:35 |
132. | Andre Drege | Team Coop | 11:34 |
133. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | 11:48 |
134. | Hamish Beadle | Team Novo Nordisk | 12:05 |
135. | Matyaš Kopecky | Team Novo Nordisk | 12:09 |
136. | Morten Aalling Nortoft | Riwal Cycling Team | 12:15 |
137. | Peter Kusztor | Team Novo Nordisk | 12:18 |
138. | Enrico Zanoncello | Bardiani-CSF-Faizanè | 12:37 |
139. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | 12:54 |
140. | Filippo Ridolfo | Team Novo Nordisk | 13:28 |
141. | Johan Price-Pejtersen | Dania | 21:33 |
142. | Mads Andersen | Team ColoQuick | 22:07 |
143. | Daniel Arroyave | EF Education-EasyPost | 23:00 |
Olav Kooij z pierwszym etapem Grand Touru. Jan Jackowiak wygrał we Włoszech. Demi Vollering wygrała wyścig Itzulia Women. Wiadomości i…
Zapowiedź 10. etapu Giro d’Italia 2024. 14 maja (wtorek): Pompeje – Cusano Mutri (142 km ⭐️⭐️⭐️).
Olav Kooij triumfował w Neapolu, na mecie dziewiątego etapu Giro d’Italia, kończącego pierwszy tydzień zmagań we włoskim Grand Tourze. Drugi…
"Majka wykonał świetną robotę", mówi po zwycięstwie na Prati di Tivo Tadej Pogacar. Mischa Bredewold znowu najlepsza w Itzulia Women.…
Zapowiedź 9. etapu Giro d’Italia 2024. 12 maja (niedziela): Avezzano – Neapol (214 km ⭐️⭐️⭐️).
Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) po wspinaczce do stacji narciarskiej Prati di Tivo triumfował na ósmym etapie Giro d’Italia.