Bahrain Victorious sięga po młodzież

Fran Miholjevic

Grupa Bahrain Victorious pozyskała trzech młodych zawodników, Frana Miholjevica, Camerona Scotta i Rainera Kepplingera.

20-letni Miholjevic jest nadzieją chorwackiego kolarstwa, który dał się szerszej publiczności poznać wiosną, solowym rajdem po zwycięstwo na etapie Giro di Sicilia (2.1). W tym roku triumfował również w Karpackim Wyścigu Kurierów (2.2U) i w mistrzostwach kraju w jeździe indywidualnej na czas. W tej ostatniej konkurencji zdobył też srebrny medal na mistrzostwach Europy w kategorii U23.

Miholjevic, który dotąd reprezentował Cycling Team Friuli ASD, dokończy sezon jako stażysta w Bahrain Victorious.

24-letni australijski sprinter Cameron Scott na rozpoznawalność w Europie musi jeszcze sobie zapracować. Znany bardziej z kolarstwa torowego, gdzie zdobył tytuł mistrza świata w drużynie w wyścigu na dochodzenie (2019), w tym roku wygrał belgijski Memorial Philippe Van Coningsloo (1.2).

W Bahrain Victorious w nowym roku zadebiutuje również Rainer Kepplinger. 24-letni Austriak za kolarstwo na poważnie zabrał się dopiero w zeszłym sezonie, odkryty dzięki Esportowi. Wcześniej uprawiał wioślarstwo.

W ekipie Hrinkow Advarics Cycleang zdążył w tym roku wygrać Raiffeisen Oberösterreich Rundfahrt (2.2), zajął drugie miejsce w Małopolskim Wyścigu Górskim (2.2) i zdobył tytuł wicemistrza kraju w jeździe indywidualnej na czas.