Holender Olav Kooij, po finiszu z peletonu, wygrał pierwszy etap Tour de Hongrie, Wyścigu Dookoła Węgier, i zdobył koszulkę lidera.
20-latek z Jumbo-Visma w Székesfehérvár otworzył 43. edycję wyścigu bez oglądania się na bardziej doświadczonych sprinterów. Na ostatnich metrach okazał się szybszy od Włocha Elii Vivianiego (Ineos Grenadiers) i Brytyjczyka Matthew Wallsa (Bora-hansgrohe).
Filip Maciejuk zajął 47. miejsce, a tuż za nim przyjechał Kamil Gradek (obaj Bahrain Victorious).
Pierwszy odcinek prowadził na długości 195 kilometrów, w lekko pagórkowatym terenie.
Wyniki 1. etapu Tour de Hongrie 2022 (2.1), Csákvár - Székesfehérvár (195 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Olav Kooij | Jumbo-Visma | 4:34:46 |
2. | Elia Viviani | Ineos Grenadiers | |
3. | Matthew Walls | Bora-hansgrohe | |
4. | Rudy Barbier | Israel-Premier Tech | |
5. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
6. | Max Kanter | Movistar Team | |
7. | Dylan Groenewegen | Team BikeExchange-Jayco | |
8. | Sasha Weemaes | Sport Vlaanderen-Baloise | |
9. | Marius Mayrhofer | Team DSM | |
10. | Arvid de Kleijn | Human Powered Health | |
11. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | |
12. | Simon Dehairs | Alpecin-Fenix | |
13. | Timo Kielich | Alpecin-Fenix | |
14. | David Martin | EOLO-Kometa | |
15. | Andrea Peron | Team Novo Nordisk | |
16. | Adam Kristóf Karl | Węgry | |
17. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | |
18. | Tilen Finkst | Adria Mobil | |
19. | Nicolas Dalla Valle | Giotti Victoria-Savini Due | |
20. | Erlend Blikra | Uno-X Pro Cycling Team | |
21. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | |
22. | Michele Gazzoli | Astana Qazaqstan Team | |
23. | Jon Aberasturi | Trek-Segafredo | |
24. | Tom van Asbroeck | Israel-Premier Tech | |
25. | Fabio Jakobsen | Quick-Step Alpha Vinyl | |
26. | Davide Finatti | Giotti Victoria-Savini Due | |
27. | Itamar Einhorn | Israel-Premier Tech | |
28. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
29. | Luka Mezgec | Team BikeExchange-Jayco | |
30. | Kim Heiduk | Ineos Grenadiers | |
31. | Amund Grøndahl Jansen | Team BikeExchange-Jayco | |
32. | Luis-Joe Luhrs | Bora-hansgrohe | |
33. | Jack Bauer | Team BikeExchange-Jayco | |
34. | Loe van Belle | Jumbo-Visma | |
35. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | |
36. | Yevgeniy Fedorov | Astana Qazaqstan Team | |
37. | Chun Kai Feng | Bahrain Victorious | |
38. | Jens Reynders | Sport Vlaanderen-Baloise | |
39. | Mathias Norsgaard | Movistar Team | |
40. | August Jensen | Human Powered Health | |
41. | Mick van Dijke | Jumbo-Visma | |
42. | Marton Dina | EOLO-Kometa | |
43. | Joey Rosskopf | Human Powered Health | |
44. | Niklas Eg | Uno-X Pro Cycling Team | |
45. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | |
46. | Kristijan Koren | Adria Mobil | |
47. | Filip Maciejuk | Bahrain Victorious | |
48. | Kamil Gradek | Bahrain Victorious | |
49. | David Per | Adria Mobil | |
50. | Eddie Dunbar | Ineos Grenadiers | |
51. | Antonio Tiberi | Trek-Segafredo | |
52. | Tim Naberman | Team DSM | |
53. | Syver Waersted | Uno-X Pro Cycling Team | |
54. | Ricardo Alejandro Zurita | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
55. | Stan van Tricht | Quick-Step Alpha Vinyl | |
56. | Krists Neilands | Israel-Premier Tech | |
57. | Marton Solymosi | Węgry | |
58. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | |
59. | David Kovacs | Węgry | |
60. | Sergio Roman Martin | Caja Rural-Seguros RGA | |
61. | Florian Senechal | Quick-Step Alpha Vinyl | |
62. | Umberto Marengo | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
63. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | |
64. | Simon Pellaud | Trek-Segafredo | |
65. | Mark Christian | EOLO-Kometa | |
66. | Yesid Albeiro Pira | Caja Rural-Seguros RGA | |
67. | Calum Johnston | Caja Rural-Seguros RGA | |
68. | Sander de Pestel | Sport Vlaanderen-Baloise | |
69. | Leonardo Marchiori | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
70. | Carl Fredrik Hagen | Israel-Premier Tech | |
71. | Filippo Baroncini | Trek-Segafredo | |
72. | Stijn Steels | Quick-Step Alpha Vinyl | |
73. | Frederik Rodenberg | Team DSM | |
74. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | |
75. | Oscar Rodriguez | Movistar Team | |
76. | Iñigo Elosegui | Movistar Team | |
77. | Yevgeniy Gidich | Astana Qazaqstan Team | |
78. | Gal Glivar | Adria Mobil | |
79. | Alessandro Bisolti | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
80. | Asbjørn Hellemose | Trek-Segafredo | |
81. | Juri Hollmann | Movistar Team | |
82. | Kristjan Hocevar | Adria Mobil | |
83. | Peter Kusztor | Team Novo Nordisk | |
84. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
85. | Alessandro Monaco | Giotti Victoria-Savini Due | |
86. | Henri Uhlig | Alpecin-Fenix | |
87. | Jozsef-Attila Malnasi | Giotti Victoria-Savini Due | |
88. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | |
89. | Rune Herregodts | Sport Vlaanderen-Baloise | |
90. | Toon Vandebosch | Alpecin-Fenix | |
91. | Hamish Beadle | Team Novo Nordisk | |
92. | Tim Declercq | Quick-Step Alpha Vinyl | |
93. | Fabio van Den Bossche | Alpecin-Fenix | |
94. | Trym Westgaard Holther | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
95. | Alessandro Fancellu | EOLO-Kometa | |
96. | Bart Hordijk | Team DSM | |
97. | Kamiel Bonneu | Sport Vlaanderen-Baloise | |
98. | Patrick Eddy | Team DSM | |
99. | Luca Chirico | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
100. | Keegan Swirbul | Human Powered Health | |
101. | Viktor Filutas | Adria Mobil | |
102. | Emil Dima | Giotti Victoria-Savini Due | |
103. | Diego Pablo Sevilla | EOLO-Kometa | |
104. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | |
105. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | |
106. | Filippo Ridolfo | Team Novo Nordisk | |
107. | Lars Saugstad | Uno-X Pro Cycling Team | |
108. | Josu Etxeberria | Caja Rural-Seguros RGA | |
109. | Zeteny Szijarto | Węgry | |
110. | Guy Sagiv | Israel-Premier Tech | |
111. | Bence Meszaros | Węgry | |
112. | David Lozano | Team Novo Nordisk | |
113. | Simone Bevilacqua | EOLO-Kometa | |
114. | Johan Price-pejtersen | Bahrain Victorious | |
115. | Gergely Szarka | Giotti Victoria-Savini Due | |
116. | Leon Heinschke | Team DSM | |
117. | Alexandre Balmer | Team BikeExchange-Jayco | |
118. | Joonas Henttala | Team Novo Nordisk | |
119. | Davide Martinelli | Astana Qazaqstan Team | |
120. | Kyle Murphy | Human Powered Health | |
121. | Iuri Leitao | Caja Rural-Seguros RGA | |
122. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
123. | Gergő Orosz | Węgry | |
124. | Iljo Keisse | Quick-Step Alpha Vinyl | 00:23 |
125. | Cameron Meyer | Team BikeExchange-Jayco | |
126. | Ryan Mullen | Bora-hansgrohe | 00:47 |
127. | Nathan Brown | Human Powered Health | 00:58 |
128. | David Dekker | Jumbo-Visma | 01:31 |
129. | Tim van Dijke | Jumbo-Visma | |
130. | Owen Geleijn | Jumbo-Visma | |
131. | Ahmed Madan | Bahrain Victorious | 01:50 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Olav Kooij | Jumbo-Visma | 4:34:36 |
2. | Jens Reynders | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:02 |
3. | Elia Viviani | Ineos Grenadiers | 00:04 |
4. | Matthew Walls | Bora-hansgrohe | 00:06 |
5. | Marton Dina | EOLO-Kometa | |
6. | Viktor Filutas | Adria Mobil | 00:07 |
7. | Joey Rosskopf | Human Powered Health | 00:08 |
8. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:09 |
9. | Rudy Barbier | Israel-Premier Tech | 00:10 |
10. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
11. | Max Kanter | Movistar Team | |
12. | Dylan Groenewegen | Team BikeExchange-Jayco | |
13. | Sasha Weemaes | Sport Vlaanderen-Baloise | |
14. | Marius Mayrhofer | Team DSM | |
15. | Arvid de Kleijn | Human Powered Health | |
16. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | |
17. | Simon Dehairs | Alpecin-Fenix | |
18. | Timo Kielich | Alpecin-Fenix | |
19. | David Martin | EOLO-Kometa | |
20. | Andrea Peron | Team Novo Nordisk | |
21. | Adam Kristóf Karl | Węgry | |
22. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | |
23. | Tilen Finkst | Adria Mobil | |
24. | Nicolas Dalla Valle | Giotti Victoria-Savini Due | |
25. | Erlend Blikra | Uno-X Pro Cycling Team | |
26. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | |
27. | Michele Gazzoli | Astana Qazaqstan Team | |
28. | Jon Aberasturi | Trek-Segafredo | |
29. | Tom van Asbroeck | Israel-Premier Tech | |
30. | Fabio Jakobsen | Quick-Step Alpha Vinyl | |
31. | Davide Finatti | Giotti Victoria-Savini Due | |
32. | Itamar Einhorn | Israel-Premier Tech | |
33. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
34. | Luka Mezgec | Team BikeExchange-Jayco | |
35. | Kim Heiduk | Ineos Grenadiers | |
36. | Amund Grøndahl Jansen | Team BikeExchange-Jayco | |
37. | Luis-Joe Luhrs | Bora-hansgrohe | |
38. | Jack Bauer | Team BikeExchange-Jayco | |
39. | Loe van Belle | Jumbo-Visma | |
40. | Yevgeniy Fedorov | Astana Qazaqstan Team | |
41. | Chun Kai Feng | Bahrain Victorious | |
42. | Mathias Norsgaard | Movistar Team | |
43. | August Jensen | Human Powered Health | |
44. | Mick van Dijke | Jumbo-Visma | |
45. | Niklas Eg | Uno-X Pro Cycling Team | |
46. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | |
47. | Kristijan Koren | Adria Mobil | |
48. | Filip Maciejuk | Bahrain Victorious | |
49. | Kamil Gradek | Bahrain Victorious | |
50. | David Per | Adria Mobil | |
51. | Eddie Dunbar | Ineos Grenadiers | |
52. | Antonio Tiberi | Trek-Segafredo | |
53. | Tim Naberman | Team DSM | |
54. | Syver Waersted | Uno-X Pro Cycling Team | |
55. | Ricardo Alejandro Zurita | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
56. | Stan van Tricht | Quick-Step Alpha Vinyl | |
57. | Krists Neilands | Israel-Premier Tech | |
58. | Marton Solymosi | Węgry | |
59. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | |
60. | David Kovacs | Węgry | |
61. | Sergio Roman Martin | Caja Rural-Seguros RGA | |
62. | Florian Senechal | Quick-Step Alpha Vinyl | |
63. | Umberto Marengo | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
64. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | |
65. | Simon Pellaud | Trek-Segafredo | |
66. | Mark Christian | EOLO-Kometa | |
67. | Yesid Albeiro Pira | Caja Rural-Seguros RGA | |
68. | Calum Johnston | Caja Rural-Seguros RGA | |
69. | Sander de Pestel | Sport Vlaanderen-Baloise | |
70. | Leonardo Marchiori | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
71. | Carl Fredrik Hagen | Israel-Premier Tech | |
72. | Filippo Baroncini | Trek-Segafredo | |
73. | Stijn Steels | Quick-Step Alpha Vinyl | |
74. | Frederik Rodenberg | Team DSM | |
75. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | |
76. | Oscar Rodriguez | Movistar Team | |
77. | Iñigo Elosegui | Movistar Team | |
78. | Yevgeniy Gidich | Astana Qazaqstan Team | |
79. | Gal Glivar | Adria Mobil | |
80. | Alessandro Bisolti | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
81. | Asbjørn Hellemose | Trek-Segafredo | |
82. | Juri Hollmann | Movistar Team | |
83. | Kristjan Hocevar | Adria Mobil | |
84. | Peter Kusztor | Team Novo Nordisk | |
85. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
86. | Alessandro Monaco | Giotti Victoria-Savini Due | |
87. | Henri Uhlig | Alpecin-Fenix | |
88. | Jozsef-Attila Malnasi | Giotti Victoria-Savini Due | |
89. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | |
90. | Rune Herregodts | Sport Vlaanderen-Baloise | |
91. | Toon Vandebosch | Alpecin-Fenix | |
92. | Hamish Beadle | Team Novo Nordisk | |
93. | Tim Declercq | Quick-Step Alpha Vinyl | |
94. | Fabio van Den Bossche | Alpecin-Fenix | |
95. | Trym Westgaard Holther | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
96. | Alessandro Fancellu | EOLO-Kometa | |
97. | Bart Hordijk | Team DSM | |
98. | Kamiel Bonneu | Sport Vlaanderen-Baloise | |
99. | Patrick Eddy | Team DSM | |
100. | Luca Chirico | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
101. | Keegan Swirbul | Human Powered Health | |
102. | Emil Dima | Giotti Victoria-Savini Due | |
103. | Diego Pablo Sevilla | EOLO-Kometa | |
104. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | |
105. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | |
106. | Filippo Ridolfo | Team Novo Nordisk | |
107. | Lars Saugstad | Uno-X Pro Cycling Team | |
108. | Josu Etxeberria | Caja Rural-Seguros RGA | |
109. | Zeteny Szijarto | Węgry | |
110. | Guy Sagiv | Israel-Premier Tech | |
111. | Bence Meszaros | Węgry | |
112. | David Lozano | Team Novo Nordisk | |
113. | Simone Bevilacqua | EOLO-Kometa | |
114. | Johan Price-pejtersen | Bahrain Victorious | |
115. | Gergely Szarka | Giotti Victoria-Savini Due | |
116. | Leon Heinschke | Team DSM | |
117. | Alexandre Balmer | Team BikeExchange-Jayco | |
118. | Joonas Henttala | Team Novo Nordisk | |
119. | Davide Martinelli | Astana Qazaqstan Team | |
120. | Kyle Murphy | Human Powered Health | |
121. | Iuri Leitao | Caja Rural-Seguros RGA | |
122. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
123. | Gergő Orosz | Węgry | |
124. | Iljo Keisse | Quick-Step Alpha Vinyl | 00:33 |
125. | Cameron Meyer | Team BikeExchange-Jayco | |
126. | Ryan Mullen | Bora-hansgrohe | 00:57 |
127. | Nathan Brown | Human Powered Health | 01:08 |
128. | David Dekker | Jumbo-Visma | 01:41 |
129. | Tim van Dijke | Jumbo-Visma | |
130. | Owen Geleijn | Jumbo-Visma | |
131. | Ahmed Madan | Bahrain Victorious | 02:00 |
Mischa Bredewold wygrała etap wyścigu w Kraju Basków. Thibau Nys z kolejnym sukcesem. Oto wyniki i informacje z 10 maja.
Zapowiedź 8. etapu Giro d’Italia 2024. 11 maja (sobota): Spoleto – Prati di Tivo (152 km ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️).
Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) wygrał siódmy etap wyścigu Giro d’Italia, jazdę indywidualną na czas i umocnił się na pozycji…
Mark Cavendish wygrał etap Wyścigu Dookoła Węgier. Pelayo Sanchez wyrwał etap Giro swojemu idolowi. Oto wyniki i informacje z 9…
Zapowiedź 7. etapu Giro d’Italia 2024. 10 maja (piątek): Foligno – Perugia (40,6 km, jazda indywidualna na czas ⭐️⭐️⭐️⭐️).
Pelayo Sanchez wygrał w Rapolano Terme szósty etap wyścigu Giro d'Italia.