Agnieszka Skalniak-Sójka wygrała w Orłowej ostatni odcinek Gracia Orlova, potwierdzając swoją dominację w całym wyścigu.
Zawodniczka grupy ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław na ostatnich metrach pokonała mistrzynię Polski Karolinę Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness) oraz Belgijkę Justine Ghekiere.
25-letnia Skalniak-Sójka wygrała trzy z pięciu etapów oraz klasyfikację generalną. W klasyfikacji generalnej o 29 sekund pokonała mistrzynię olimpijską w kolarstwie górskim z 2016 roku, Szwedkę Jenny Rissveds. Podium dopełniła Austriacka Christina Schweinberger, a na czwartym miejscu sklasyfikowano Dominikę Włodarczyk (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław).
Skalniak-Sójka wygrała też klasyfikację punktową, a Włodarczyk młodzieżową.
Nasza drużyna pojechała jak prawdziwa grupa zawodowa, w której każdy wie, co ma robić i solidnie wykonuje swoją pracę. Można by pomyśleć, że nie miałyśmy się tam z kim ścigać, ale nie brakowało tam dobrych zawodniczek, jak choćby mistrzyni olimpijska z Rio Jenny Rissveds, która – wspierana przez reprezentację Szwecji – zacięcie walczyła o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Wyścig w gruncie rzeczy był dobrze obsadzony, to było mocne ściganie, o czym świadczą wysokie średnie z poszczególnych etapów (36,8 do 37 km/h; 45,2 km/h na czasówce; 33,5 km/h na górskim etapie; porównywalne z tymi z rozgrywanym w Luksemburgu Festival Elsy Jacobs – przyp. red.). To zwycięstwo wcale nie przyszło nam łatwo
– komentowała po wyścigu dyrektorka sportowa ekipy, Brzeźna-Bentkowska.
Wyniki 4. etapu Gracia Orlova 2022 (2.2), Orlova - Orlova (101,6 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Agnieszka Skalniak-Sójka | ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław | 2:45:03 |
2. | Karolina Karasiewicz | TKK Pacific Nestle Fitness | |
3. | Justine Ghekiere | Belgia | |
4. | Jenny Rissveds | Szwecja | |
5. | Dominika Włodarczyk | ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław | |
6. | Henrietta Colborne | GT Krush Tunap Pro Cycling | |
7. | Christina Schweinberger | Austria | |
8. | Carina Schrempf | Austria | |
9. | Marthe Goossens | Belgia | |
10. | Femke de Vries | GT Krush Tunap Pro Cycling | |
11. | Fien van Eynde | Belgia | |
12. | Dorka Jordan | Cyklotrenink | |
13. | Nikola Bajgerova | Force-SportRaces | |
14. | Maja Winther Brandt | ABC Dame Elite | |
15. | Urška Bravec | BTC City Ljubljana Scott | |
16. | Kristýna Zemanova | Force-SportRaces | |
17. | Beatrice Pozzobon | Team Mendelspeck | |
18. | Lente Boskamp | WV Schijndel | |
19. | Karin Soderqvist | Szwecja | |
20. | Dorota Przęzak | TKK Pacific Nestle Fitness | |
21. | Tjaša Susnik | BTC City Ljubljana Scott | |
22. | Petra Zsanko | Cyklotrenink | |
23. | Julia Borgstrom | Szwecja | 00:16 |
24. | Nela Slanikova | Force-SportRaces | |
25. | Natalia Krześlak | TKK Pacific Nestle Fitness | |
26. | Lea Fuchs | Wheel Divas Cycling Team | |
27. | Githa Michiels | Belgia | |
28. | Elina Tasane | Estonia | |
29. | Victoria Stelling | Team Stuttgart | |
30. | Eva Maria Gatscher | Team Mendelspeck | 00:24 |
31. | Katerina Kohoutkova | Team Dukla Praha | |
32. | Nicole Hartychova | Team Dukla Praha | |
33. | Petra Sevcikova | Team Dukla Praha | |
34. | Aidi Gerde Tuisk | Estonia | |
35. | Laura Molenaar | WV Schijndel | |
36. | Monika Brzeźna | ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław | |
37. | Anna Ruzickova | Team Dukla Praha | |
38. | Nora Jencusova | Słowacja | |
39. | Nathalie Eklund | Szwecja | |
40. | Nika Bobnar | BTC City Ljubljana Scott | |
41. | Marita Jensen | ABC Dame Elite | |
42. | Judith Krahl | Team Stuttgart | |
43. | Sera Gademan | WV Schijndel | 00:34 |
44. | Liisa Ehrberg | Estonia | |
45. | Patrycja Lorkowska | TKK Pacific Nestle Fitness | |
46. | Tereza Medvedova | Słowacja | |
47. | Olivia Schoppe | Maxx-Solar Lindig | 00:40 |
48. | Denisa Slamova | Cyklotrenink | |
49. | Tereza Vanickova | Cyklotrenink | |
50. | Eliška Kvasnickova | Force-SportRaces | 00:45 |
51. | Katharina Hechler | Maxx-Solar Lindig | |
52. | Erika Jesenko | BTC City Ljubljana Scott | |
53. | Caris Cosentino | Team Mendelspeck | 00:51 |
54. | Hanna Dopjans | Team Stuttgart | |
55. | Marie-Louise Hartz Krogager | ABC Dame Elite | |
56. | Martina Bartosova | Cyklotrenink | |
57. | Daria Pikulik | ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław | |
58. | Oliwia Majewska | TKK Pacific Nestle Fitness | |
59. | Dieke Hendriks | WV Schijndel | 01:05 |
60. | Katarzyna Wilkos | ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław | 01:10 |
61. | Rose Kloese | WV Schijndel | 01:41 |
62. | Felicia Bengtsson | Szwecja | 08:26 |
63. | Nina Pugelj | BTC City Ljubljana Scott | 09:36 |
64. | Christina Bragh Lorenzen | ABC Dame Elite | 10:36 |
65. | Gabriela Bartova | Team Dukla Praha | 10:44 |
66. | Marissa Baks | GT Krush Tunap Pro Cycling | |
67. | Selma Lantzsch | Team Stuttgart | |
68. | Sanne van Heel | WV Schijndel | |
69. | Tereza Kurnicka | Słowacja | |
70. | Kristel Sandra Soonik | Estonia | |
71. | Lara Rohricht | One World Team Women | |
72. | Johanna Clausen Koerner | ABC Dame Elite | |
73. | Laura Debnarova | BRS Kaktus Bike | |
74. | Maja Wróblewska | TKK Pacific Nestle Fitness | |
75. | Mira Winkelhag | One World Team Women | |
76. | Nadja Heigl | Wheel Divas Cycling Team | |
77. | Alina Reichert | Wheel Divas Cycling Team | |
78. | Sabine Stadler | Austria | |
79. | Martha Zeitler | One World Team Women | |
80. | Kerstin Pohl | Team Stuttgart | |
81. | Sarah Barnthaler | Austria | |
82. | Tina Schulz | Maxx-Solar Lindig | |
83. | Dorothea Heitzmann | One World Team Women | |
84. | Fabienne Jahrig | Maxx-Solar Lindig | 10:58 |
85. | Mariana Findrova | Słowacja | 11:06 |
86. | Barbora Svrckova | BRS Kaktus Bike | |
87. | Melissa van Neck | GT Krush Tunap Pro Cycling | 11:12 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Agnieszka Skalniak-Sójka | ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław | 10:41:28 |
2. | Jenny Rissveds | Szwecja | 00:29 |
3. | Christina Schweinberger | Austria | 00:33 |
4. | Dominika Włodarczyk | ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław | 01:01 |
5. | Julia Borgstrom | Szwecja | 01:25 |
6. | Femke de Vries | GT Krush Tunap Pro Cycling | 01:47 |
7. | Nikola Bajgerova | Force-SportRaces | 02:04 |
8. | Carina Schrempf | Austria | |
9. | Henrietta Colborne | GT Krush Tunap Pro Cycling | 02:09 |
10. | Karin Soderqvist | Szwecja | 02:13 |
11. | Lea Fuchs | Wheel Divas Cycling Team | 02:33 |
12. | Githa Michiels | Belgia | 02:54 |
13. | Monika Brzeźna | ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław | 02:58 |
14. | Karolina Karasiewicz | TKK Pacific Nestle Fitness | 03:07 |
15. | Eva Maria Gatscher | Team Mendelspeck | 03:30 |
16. | Marthe Goossens | Belgia | 04:28 |
17. | Natalia Krześlak | TKK Pacific Nestle Fitness | 04:41 |
18. | Petra Zsanko | Cyklotrenink | 04:51 |
19. | Laura Molenaar | WV Schijndel | 04:55 |
20. | Justine Ghekiere | Belgia | 04:58 |
21. | Nela Slanikova | Force-SportRaces | 05:00 |
22. | Dorka Jordan | Cyklotrenink | 05:06 |
23. | Lente Boskamp | WV Schijndel | 05:37 |
24. | Nathalie Eklund | Szwecja | 05:56 |
25. | Tjaša Susnik | BTC City Ljubljana Scott | 05:58 |
26. | Marita Jensen | ABC Dame Elite | 06:30 |
27. | Daria Pikulik | ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław | 06:34 |
28. | Erika Jesenko | BTC City Ljubljana Scott | 06:38 |
29. | Kristýna Zemanova | Force-SportRaces | 07:34 |
30. | Dorota Przęzak | TKK Pacific Nestle Fitness | 08:14 |
31. | Fien van Eynde | Belgia | |
32. | Eliška Kvasnickova | Force-SportRaces | 08:22 |
33. | Nora Jencusova | Słowacja | 08:46 |
34. | Nika Bobnar | BTC City Ljubljana Scott | 08:54 |
35. | Urška Bravec | BTC City Ljubljana Scott | 09:00 |
36. | Maja Winther Brandt | ABC Dame Elite | 09:09 |
37. | Marie-Louise Hartz Krogager | ABC Dame Elite | 09:30 |
38. | Sera Gademan | WV Schijndel | 11:06 |
39. | Denisa Slamova | Cyklotrenink | 11:18 |
40. | Aidi Gerde Tuisk | Estonia | 13:53 |
41. | Victoria Stelling | Team Stuttgart | 14:01 |
42. | Petra Sevcikova | Team Dukla Praha | 14:08 |
43. | Oliwia Majewska | TKK Pacific Nestle Fitness | 14:10 |
44. | Anna Ruzickova | Team Dukla Praha | 14:18 |
45. | Elina Tasane | Estonia | 14:19 |
46. | Katerina Kohoutkova | Team Dukla Praha | 14:34 |
47. | Judith Krahl | Team Stuttgart | 15:37 |
48. | Olivia Schoppe | Maxx-Solar Lindig | 15:39 |
49. | Dieke Hendriks | WV Schijndel | 16:01 |
50. | Tereza Medvedova | Słowacja | 16:02 |
51. | Nicole Hartychova | Team Dukla Praha | 16:27 |
52. | Liisa Ehrberg | Estonia | 16:43 |
53. | Katharina Hechler | Maxx-Solar Lindig | 17:45 |
54. | Sabine Stadler | Austria | 19:41 |
55. | Beatrice Pozzobon | Team Mendelspeck | 21:04 |
56. | Katarzyna Wilkos | ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław | |
57. | Hanna Dopjans | Team Stuttgart | 22:53 |
58. | Tereza Vanickova | Cyklotrenink | 23:14 |
59. | Felicia Bengtsson | Szwecja | 23:31 |
60. | Sarah Barnthaler | Austria | 24:29 |
61. | Lara Rohricht | One World Team Women | 24:36 |
62. | Gabriela Bartova | Team Dukla Praha | 24:38 |
63. | Marissa Baks | GT Krush Tunap Pro Cycling | 25:13 |
64. | Sanne van Heel | WV Schijndel | 25:41 |
65. | Nina Pugelj | BTC City Ljubljana Scott | 26:13 |
66. | Martina Bartosova | Cyklotrenink | 27:19 |
67. | Nadja Heigl | Wheel Divas Cycling Team | 27:34 |
68. | Selma Lantzsch | Team Stuttgart | 28:27 |
69. | Caris Cosentino | Team Mendelspeck | 30:31 |
70. | Barbora Svrckova | BRS Kaktus Bike | 31:22 |
71. | Tina Schulz | Maxx-Solar Lindig | 31:45 |
72. | Patrycja Lorkowska | TKK Pacific Nestle Fitness | 31:54 |
73. | Alina Reichert | Wheel Divas Cycling Team | |
74. | Kerstin Pohl | Team Stuttgart | 33:42 |
75. | Dorothea Heitzmann | One World Team Women | 33:43 |
76. | Christina Bragh Lorenzen | ABC Dame Elite | 34:30 |
77. | Laura Debnarova | BRS Kaktus Bike | 36:44 |
78. | Rose Kloese | WV Schijndel | 39:44 |
79. | Fabienne Jahrig | Maxx-Solar Lindig | 44:19 |
80. | Melissa van Neck | GT Krush Tunap Pro Cycling | 47:27 |
81. | Maja Wróblewska | TKK Pacific Nestle Fitness | 48:05 |
82. | Johanna Clausen Koerner | ABC Dame Elite | 48:21 |
83. | Kristel Sandra Soonik | Estonia | 52:05 |
84. | Mariana Findrova | Słowacja | 58:47 |
85. | Mira Winkelhag | One World Team Women | 1:01:42 |
86. | Martha Zeitler | One World Team Women | 1:08:39 |
87. | Tereza Kurnicka | Słowacja | 1:09:48 |