Pello Bilbao został zwycięzcą drugiego etapu Tour of the Alps i przejął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.
Kolarz Bahrian Victorious na finiszu z wyselekcjonowanej grupy wyprzedził Romaina Bardeta (Team DSM) i Attilę Valtera (Groupama-FDJ).
Drugi odcinek (154 km) otworzyła wspinaczka na Passo Rolle (21,2 km; 5,8%), a w drugiej części trasy znajdowały się poprawki na Mendelpass / Passo della Mendola (105 km; 16 km; 6,5%) oraz Passo delle Palade (126 km).
Od razu zrobiło się ciekawie, gdyż na pierwszej przełęczy uformowała się ucieczka w mocnym składzie: Hermann Pernsteiner (Bahrain Victorious), Miguel Angel Lopez ,Vadim Pronskiy (obaj Astana Qazaqstan), Pavel Sivakov (Ineos Grenadiers), Felix Gall (AG2R Citroën), Cian Uijtdebroeks (Bora-hansgrohe) Jonathan Klever Caicedo (EF Education-EasyPost), Matteo Badilatti, Michael Storer (obaj Groupama-FDJ), Thymen Arensman (Team DSM) i Carl Fredrik Hagen (Israel-Premier Tech).
Po 30 kilometrach grupa lidera, Geoffreya Boucharda (AG2R Citroën), jechała ze stratą blisko 3 minut, następnie różnica wzrosła do 3:30. U podnóża Passo della Mendola peleton zameldował się 2 minuty po uciekinierach.
Tempo na podjeździe narzucała ekipa Bahrian Victorious. Zasadnicza grupa szybko topniała, z trudnością utrzymał się lider wyścigu. Z czołówki zaatakował Sivakov. Francuz na górskiej premii zameldował się 1:36 przed głównym pościgiem.
Pernsteiner, Storer i Arensman powrócili do Siakova na zjeździe. Austriak został wycofany do pracy, gdy kolarze wjechali na Passo delle Palade. W pościg na krótko włączył się zespół EF Education-EasyPost. Arensman odpadł, a pozostająca na czele dwójka zdobyła przełęcz zachowując przewagę 1:05.
Główna grupa, w której nie było już Boucharda, zlikwidowała ucieczkę na zjeździe, 10 kilometrów przed metą. Kolarze Bahrain Victorious do końca kontrolowali sytuację, na finiszu wyprowadzając po zwycięstwo Pello Bilbao.
Wyniki 2. etapu Tour of the Alps 2022 (2.Pro), Primiero/S. Martino di Castrozza - Lana (154,1 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | 3:56:04 |
2. | Romain Bardet | Team DSM | |
3. | Attila Valter | Groupama-FDJ | |
4. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | |
5. | Eddie Dunbar | Ineos Grenadiers | |
6. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | |
7. | Esteban Chaves | EF Education-EasyPost | |
8. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | |
9. | Richie Porte | Ineos Grenadiers | |
10. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | |
11. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | |
12. | Thymen Arensman | Team DSM | |
13. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | |
14. | Lenny Martinez | Groupama-FDJ | |
15. | Hermann Pernsteiner | Bahrain Victorious | |
16. | Michael Storer | Groupama-FDJ | |
17. | Cian Uijtdebroeks | Bora-hansgrohe | 00:35 |
18. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
19. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | |
20. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | |
21. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | |
22. | Sean Quinn | EF Education-EasyPost | |
23. | Clement Berthet | AG2R Citroën Team | 00:50 |
24. | Clement Champoussin | AG2R Citroën Team | 01:04 |
25. | Niklas Eg | Uno-X Pro Cycling Team | 03:38 |
26. | Chris Hamilton | Team DSM | |
27. | Matteo Badilatti | Groupama-FDJ | |
28. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-EasyPost | 03:41 |
29. | Carl Fredrik Hagen | Israel-Premier Tech | 04:00 |
30. | Natnael Tesfatsion | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 04:26 |
31. | Fabio Felline | Astana Qazaqstan Team | 06:50 |
32. | Reuben Thompson | Groupama-FDJ | 07:44 |
33. | Jon Agirre | Equipo Kern Pharma | 08:04 |
34. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | |
35. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | |
36. | Florian Lipowitz | Tirol KTM Cycling Team | |
37. | Igor Arrieta | Equipo Kern Pharma | |
38. | Magnus Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | |
39. | Merhawi Kudus | EF Education-EasyPost | |
40. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | |
41. | Chris Froome | Israel-Premier Tech | |
42. | Omer Goldstein | Israel-Premier Tech | |
43. | Joan Bou | Euskaltel-Euskadi | |
44. | Abner Gonzalez | Movistar Team | |
45. | Marton Dina | EOLO-Kometa | |
46. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | |
47. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 09:01 |
48. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | 13:52 |
49. | Luca Covili | Bardiani-CSF-Faizanè | |
50. | Pepijn Reinderink | Team DSM | |
51. | Ivan Cobo | Equipo Kern Pharma | |
52. | Luca Rastelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
53. | Anton Palzer | Bora-hansgrohe | |
54. | Unai Iribar | Euskaltel-Euskadi | |
55. | Alessandro Bisolti | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
56. | Jose Joaquin Rojas | Movistar Team | |
57. | Mattia Bais | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
58. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma | |
59. | Juri Hollmann | Movistar Team | |
60. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
61. | Davide Bais | EOLO-Kometa | |
62. | Simone Ravanelli | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
63. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | |
64. | Edward Ravasi | EOLO-Kometa | |
65. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | |
66. | Marco Brenner | Team DSM | |
67. | Yesid Albeiro Pira | Caja Rural-Seguros RGA | |
68. | Brandon Smith Rivera | Ineos Grenadiers | |
69. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
70. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | |
71. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
72. | Will Barta | Movistar Team | |
73. | Jose Felix Parra | Equipo Kern Pharma | |
74. | Ådne Holter | Uno-X Pro Cycling Team | |
75. | Erik Fetter | EOLO-Kometa | |
76. | Miguel Angel Lopez | Astana Qazaqstan Team | |
77. | Vadim Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | |
78. | Sebastian Henao | Astana Qazaqstan Team | |
79. | David de La Cruz | Astana Qazaqstan Team | |
80. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | |
81. | Asier Etxeberria | Euskaltel-Euskadi | |
82. | Sergio Araiz | Equipo Kern Pharma | |
83. | James Piccoli | Israel-Premier Tech | |
84. | Karel Vacek | Tirol KTM Cycling Team | |
85. | Felix Engelhardt | Tirol KTM Cycling Team | |
86. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
87. | Jaakko Hanninen | AG2R Citroën Team | 16:51 |
88. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
89. | Yuriy Natarov | Astana Qazaqstan Team | |
90. | Unai Cuadrado | Euskaltel-Euskadi | |
91. | Omar El Gouzi | Bardiani-CSF-Faizanè | |
92. | Calum Johnston | Caja Rural-Seguros RGA | |
93. | Logan Mclain | Tirol KTM Cycling Team | |
94. | Giacomo Nizzolo | Israel-Premier Tech | |
95. | Enrico Battaglin | Bardiani-CSF-Faizanè | |
96. | Lilian Calmejane | AG2R Citroën Team | |
97. | Iker Ballarin | Euskaltel-Euskadi | |
98. | Martin Urianstad | Uno-X Pro Cycling Team | |
99. | Johnatan Canaveral | Bardiani-CSF-Faizanè | |
100. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | |
101. | Max Poole | Team DSM | |
102. | Domen Novak | Bahrain Victorious | |
103. | Mikel Iturria | Euskaltel-Euskadi | |
104. | Edoardo Zardini | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
105. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | |
106. | Sindre Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | |
107. | Linus Rosner | Tirol KTM Cycling Team | 19:44 |
108. | Moritz Horandtner | Tirol KTM Cycling Team | |
109. | Daniel Viegas | EOLO-Kometa | |
110. | Vinicius Rangel Costa | Movistar Team | |
111. | Emanuel Zangerle | Tirol KTM Cycling Team | |
112. | Daniel Alejandro Mendez | Equipo Kern Pharma | 20:15 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | 8:08:15 |
2. | Romain Bardet | Team DSM | 00:06 |
3. | Attila Valter | Groupama-FDJ | 00:12 |
4. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | 00:16 |
5. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | |
6. | Richie Porte | Ineos Grenadiers | |
7. | Esteban Chaves | EF Education-EasyPost | |
8. | Eddie Dunbar | Ineos Grenadiers | |
9. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | |
10. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | |
11. | Thymen Arensman | Team DSM | |
12. | Michael Storer | Groupama-FDJ | |
13. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | 00:20 |
14. | Hermann Pernsteiner | Bahrain Victorious | |
15. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | |
16. | Lenny Martinez | Groupama-FDJ | |
17. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | 00:36 |
18. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | 00:55 |
19. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
20. | Sean Quinn | EF Education-EasyPost | |
21. | Cian Uijtdebroeks | Bora-hansgrohe | |
22. | Clement Berthet | AG2R Citroën Team | 01:10 |
23. | Clement Champoussin | AG2R Citroën Team | 01:24 |
24. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | 01:25 |
25. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-EasyPost | 03:57 |
26. | Niklas Eg | Uno-X Pro Cycling Team | 04:18 |
27. | Chris Hamilton | Team DSM | 04:23 |
28. | Natnael Tesfatsion | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 04:42 |
29. | Fabio Felline | Astana Qazaqstan Team | 07:30 |
30. | Reuben Thompson | Groupama-FDJ | 08:04 |
31. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | 08:20 |
32. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | 08:24 |
33. | Abner Gonzalez | Movistar Team | |
34. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | |
35. | Joan Bou | Euskaltel-Euskadi | |
36. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | 08:44 |
37. | Florian Lipowitz | Tirol KTM Cycling Team | 08:49 |
38. | Matteo Badilatti | Groupama-FDJ | 08:53 |
39. | Jon Agirre | Equipo Kern Pharma | 08:54 |
40. | Magnus Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | 09:11 |
41. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 09:21 |
42. | Carl Fredrik Hagen | Israel-Premier Tech | 14:06 |
43. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 14:08 |
44. | Miguel Angel Lopez | Astana Qazaqstan Team | |
45. | Simone Ravanelli | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 14:12 |
46. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | |
47. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
48. | Karel Vacek | Tirol KTM Cycling Team | |
49. | Jose Joaquin Rojas | Movistar Team | 14:32 |
50. | Jose Felix Parra | Equipo Kern Pharma | |
51. | Erik Fetter | EOLO-Kometa | |
52. | Anton Palzer | Bora-hansgrohe | 14:37 |
53. | David de La Cruz | Astana Qazaqstan Team | |
54. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | 14:57 |
55. | Unai Iribar | Euskaltel-Euskadi | 15:20 |
56. | Chris Froome | Israel-Premier Tech | 15:36 |
57. | Will Barta | Movistar Team | 15:42 |
58. | Sebastian Henao | Astana Qazaqstan Team | |
59. | Giacomo Nizzolo | Israel-Premier Tech | 17:11 |
60. | Lilian Calmejane | AG2R Citroën Team | 17:31 |
61. | Mikel Iturria | Euskaltel-Euskadi | |
62. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 17:55 |
63. | Mattia Bais | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 17:58 |
64. | Asier Etxeberria | Euskaltel-Euskadi | |
65. | Marton Dina | EOLO-Kometa | 18:03 |
66. | Igor Arrieta | Equipo Kern Pharma | 18:10 |
67. | Merhawi Kudus | EF Education-EasyPost | |
68. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 18:12 |
69. | Luca Covili | Bardiani-CSF-Faizanè | 19:07 |
70. | Luca Rastelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
71. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | 19:13 |
72. | Domen Novak | Bahrain Victorious | 20:24 |
73. | Ivan Cobo | Equipo Kern Pharma | 21:24 |
74. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma | |
75. | Davide Bais | EOLO-Kometa | |
76. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | |
77. | Brandon Smith Rivera | Ineos Grenadiers | |
78. | Vadim Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | |
79. | Omer Goldstein | Israel-Premier Tech | 22:22 |
80. | Alessandro Bisolti | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 23:58 |
81. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | |
82. | Juri Hollmann | Movistar Team | |
83. | Yesid Albeiro Pira | Caja Rural-Seguros RGA | |
84. | Marco Brenner | Team DSM | |
85. | Edward Ravasi | EOLO-Kometa | |
86. | James Piccoli | Israel-Premier Tech | |
87. | Felix Engelhardt | Tirol KTM Cycling Team | |
88. | Calum Johnston | Caja Rural-Seguros RGA | 24:23 |
89. | Pepijn Reinderink | Team DSM | 25:13 |
90. | Sergio Araiz | Equipo Kern Pharma | 25:19 |
91. | Edoardo Zardini | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 25:23 |
92. | Yuriy Natarov | Astana Qazaqstan Team | 26:57 |
93. | Jaakko Hanninen | AG2R Citroën Team | |
94. | Logan Mclain | Tirol KTM Cycling Team | |
95. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | |
96. | Vinicius Rangel Costa | Movistar Team | 27:16 |
97. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | 27:58 |
98. | Sindre Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | |
99. | Ådne Holter | Uno-X Pro Cycling Team | 28:10 |
100. | Unai Cuadrado | Euskaltel-Euskadi | 28:18 |
101. | Johnatan Canaveral | Bardiani-CSF-Faizanè | |
102. | Iker Ballarin | Euskaltel-Euskadi | 28:38 |
103. | Daniel Alejandro Mendez | Equipo Kern Pharma | 30:21 |
104. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | 31:09 |
105. | Enrico Battaglin | Bardiani-CSF-Faizanè | |
106. | Martin Urianstad | Uno-X Pro Cycling Team | |
107. | Max Poole | Team DSM | 31:17 |
108. | Omar El Gouzi | Bardiani-CSF-Faizanè | 32:49 |
109. | Emanuel Zangerle | Tirol KTM Cycling Team | 34:02 |
110. | Linus Rosner | Tirol KTM Cycling Team | 37:44 |
111. | Moritz Horandtner | Tirol KTM Cycling Team | |
112. | Daniel Viegas | EOLO-Kometa |