Arnaud de Lie (Lotto Soudal) wygrał w Palma de Mallorca ostatni wyścig Challenge Mallorca.
Belg w stolicy Balearów odniósł pierwsze zawodowe zwycięstwo w karierze. Drugie miejsce zajął Juan Sebastian Molano (UAE Team Emirates), a trzeci był Sasha Wemaes (Sport Vlaanderen-Baloise).
Ostatni akt ścigania na Majorce tradycyjnie zaplanowany został dla sprinterów. 45 kilometrów przed metą wyrastała jedyna premia górska tego dnia Coll de Sa Creu (9,1 km; 3,2%).
Zaraz po starcie odjechała czwórka harcowników: Sergio Roman Martin (Caja Rural-Seguros RGA), Xabier Mikkel Azparren (Euskaltel-Euskadi), Ander Okamika (Burgos-BH) i Isaac Canton (Manuel Fundacion). Uciekinierzy zyskali nawet 6 minut przewagi nad peletonem prowadzonym przez ekipy sprinterskie. Z kilometra na kilometr różnica między grupami malała, a na szczycie wspinaczki Coll de Sa Creu peleton wchłonął prowadzącą czwórkę.
Na ulicach Palma de Mallorca spróbowali jeszcze Hiszpanie Xabier Isasa (Euskaltel-Euskadi) i Joan Bennessar (Manuela Fundacion). Ich śmiała akcja zakończyła się 7 kilometrów przed metą.
4 kilometry przed metą sprinterskie szyki pomieszała kraksa. W zamieszaniu najlepiej odnalazł się 19-latek Arnaud De Lie, który po zaciętym finiszu pokonał Kolumbijczyka Juana Sebastiana Molano.
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Arnaud de Lie | Lotto Soudal | 3:54:23 |
2. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | |
3. | Sasha Weemaes | Sport Vlaanderen-Baloise | |
4. | Hugo Hofstetter | Team Arkéa Samsic | |
5. | Luca Colnaghi | Bardiani-CSF-Faizanè | |
6. | Michael Matthews | Team BikeExchange-Jayco | |
7. | Giacomo Nizzolo | Izrael-Premier Tech | |
8. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
9. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
10. | Max Walscheid | Cofidis | |
11. | Manuel Penalver | Burgos-BH | |
12. | Taj Jones | Izrael-Premier Tech | |
13. | Piet Allegaert | Cofidis | |
14. | Alexander Kristoff | Intermarche-Wanty-Gobert | |
15. | Iván Garcia Cortina | Movistar Team | |
16. | Federico Burchio | Work Service Vitalcare Vega | |
17. | Biniam Girmay Hailu | Intermarche-Wanty-Gobert | |
18. | Matis Louvel | Team Arkéa Samsic | |
19. | Nicola Venchiarutti | Work Service Vitalcare Vega | |
20. | Matthew Walls | Bora-hansgrohe | |
21. | Oscar Pelegri | Burgos-BH | |
22. | Antonio Jesús Soto | Euskaltel-Euskadi | |
23. | Alex Jaime | Equipo Kern Pharma | |
24. | Pascal Ackermann | UAE Team Emirates | |
25. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | |
26. | Rudy Barbier | Izrael-Premier Tech | |
27. | Samuele Zambelli | Work Service Vitalcare Vega | |
28. | Jules Hesters | Sport Vlaanderen-Baloise | |
29. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | |
30. | Andrea Pasqualon | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:08 |
31. | Adrien Petit | Intermarche-Wanty-Gobert | |
32. | Umberto Marengo | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
33. | Jens Schuermans | BEAT Cycling | 00:12 |
34. | Peio Goikoetxea | Euskaltel-Euskadi | |
35. | Andrii Ponomar | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
36. | Jenthe Biermans | Izrael-Premier Tech | |
37. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | |
38. | Jordy Bouts | BEAT Cycling | |
39. | Eduard Prades | Caja Rural-Seguros RGA | |
40. | Thimo Willems | Minerva Cycling | |
41. | Lluís Mas | Movistar Team | |
42. | Fabio Mazzucco | Bardiani-CSF-Faizanè | |
43. | Omer Goldstein | Izrael-Premier Tech | |
44. | Gilles Borra | Minerva Cycling | |
45. | Raúl Garcia Pierna | Equipo Kern Pharma | |
46. | Juan Diego Hoyos | Electro Hiper Europa-Caldas | |
47. | Edwin Torres | Java Kiwi Atlántico | |
48. | Juri Hollmann | Movistar Team | |
49. | Riccardo Carretta | Work Service Vitalcare Vega | |
50. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | |
51. | Simon Pellaud | Trek-Segafredo | |
52. | Miguel Angel Ballesteros | Electro Hiper Europa-Caldas | |
53. | Enrico Battaglin | Bardiani-CSF-Faizanè | |
54. | Jaakko Hanninen | AG2R Citroën Team | |
55. | Giovanni Lonardi | EOLO-Kometa | |
56. | Reto Hollenstein | Izrael-Premier Tech | |
57. | Ryan Gibbons | UAE Team Emirates | |
58. | Asier Etxeberria | Euskaltel-Euskadi | |
59. | Thomas Joseph | Minerva Cycling | |
60. | Sacha Modolo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
61. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | |
62. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | |
63. | Mirco Maestri | EOLO-Kometa | |
64. | Gijs van Hoecke | AG2R Citroën Team | |
65. | Félix Parra José | Equipo Kern Pharma | |
66. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
67. | Albert Torres | Movistar Team | |
68. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | |
69. | Daniel Hoyos | Electro Hiper Europa-Caldas | 00:23 |
70. | Mateu Estelrich | Electro Hiper Europa-Caldas | |
71. | Santiago Umba | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
72. | Jokin Murguialday | Caja Rural-Seguros RGA | |
73. | Eduardo Perez-landaluce | Manuela Fundación Continental | |
74. | Jan Bakelants | Intermarche-Wanty-Gobert | |
75. | Angel Madrazo | Burgos-BH | |
76. | Igor Arrieta | Equipo Kern Pharma | |
77. | Mario Aparicio | Burgos-BH | |
78. | Simone Ravanelli | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
79. | Mattia Bais | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
80. | Andre Carvalho | Cofidis | |
81. | Pelayo Sanchez | Burgos-BH | |
82. | Aleksandr Vlasov | Bora-hansgrohe | |
83. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | |
84. | Will Barta | Movistar Team | |
85. | Francjasco Zandri | Work Service Vitalcare Vega | |
86. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
87. | Kévin van Melsen | Intermarche-Wanty-Gobert | |
88. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
89. | Michael Schwarzmann | Lotto Soudal | |
90. | Marco Haller | Bora-hansgrohe | |
91. | Daan Hoole | Trek-Segafredo | |
92. | Samuele Zoccarato | Bardiani-CSF-Faizanè | |
93. | Tuur Dens | Sport Vlaanderen-Baloise | |
94. | Kevin Vauquelin | Team Arkéa Samsic | |
95. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
96. | Eddy Fine | Cofidis | |
97. | Simon Guglielmi | Team Arkéa Samsic | |
98. | Vito Braet | Sport Vlaanderen-Baloise | |
99. | Andrés Camilo Ardila | UAE Team Emirates | |
100. | Łukasz Owsian | Team Arkéa Samsic | |
101. | Sergio Roman Martin | Caja Rural-Seguros RGA | 00:40 |
102. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 00:42 |
103. | Romain Hardy | Team Arkéa Samsic | 00:44 |
104. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 00:47 |
105. | Riccardo Lucca | Work Service Vitalcare Vega | 00:49 |
106. | Joan Bennassar | Manuela Fundación Continental | 00:50 |
107. | Davide Villella | Cofidis | 00:53 |
108. | Simon Geschke | Cofidis | 00:57 |
109. | Sebastian Berwick | Izrael-Premier Tech | |
110. | Xabier Isasa | Euskaltel-Euskadi | 01:16 |
111. | Marc Soler | UAE Team Emirates | |
112. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis | |
113. | Viktor Verschaeve | Lotto Soudal | |
114. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | |
115. | Robbe Ghys | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:38 |
116. | Kevin Colleoni | Team BikeExchange-Jayco | 02:12 |
117. | Damien Howson | Team BikeExchange-Jayco | 02:16 |
118. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | 02:58 |
119. | Andreas Kron | Lotto Soudal | |
120. | Xavier Canellas | Java Kiwi Atlántico | 03:01 |
121. | Dion Smith | Team BikeExchange-Jayco | 03:35 |
122. | Milan Fretin | Sport Vlaanderen-Baloise | |
123. | Yuki Ishihara | Java Kiwi Atlántico | 04:13 |
124. | Yentl Vandevelde | Minerva Cycling | |
125. | Jente Boons | BEAT Cycling | |
126. | Jarne van Dyck | Minerva Cycling | |
127. | Bram Dissel | BEAT Cycling | |
128. | Eduard-Michael Grosu | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
129. | Yoeri Havik | BEAT Cycling | |
130. | Andreas Miltiadis | Java Kiwi Atlántico | |
131. | Xabier Mikel Azparren | Euskaltel-Euskadi | |
132. | Unai Iribar | Euskaltel-Euskadi | |
133. | Raúl Rota | Manuela Fundación Continental | |
134. | Josu Etxeberria | Caja Rural-Seguros RGA | |
135. | Isaac Canton | Manuela Fundación Continental | |
136. | Ander Okamika | Burgos-BH | |
137. | Nikiforos Arvanitou | Java Kiwi Atlántico | 06:59 |
138. | Julen Irizar | Euskaltel-Euskadi | 08:02 |
139. | Marcos Jurado | Electro Hiper Europa-Caldas | |
140. | Thomas Armstrong | Electro Hiper Europa-Caldas | |
141. | Harry Sweeny | Lotto Soudal | 09:42 |
142. | Angel Deckers | Minerva Cycling | |
143. | Erik Martorell | Manuela Fundación Continental | |
144. | Santiago Mesa | Manuela Fundación Continental | |
145. | Frederik Wandahl | Bora-hansgrohe | 10:55 |
146. | Eric Paties Montagner | Work Service Vitalcare Vega | |
147. | Vincent Hoppezak | BEAT Cycling | |
148. | Daniel Viegas | EOLO-Kometa | |
149. | Samuele Rivi | EOLO-Kometa | |
150. | Diego Rosa | EOLO-Kometa | |
151. | Diego Pablo Sevilla | EOLO-Kometa |