Ze świata

Kamil Gradek i Filip Maciejuk rozpoczną sezon w Saudi Tour

Kamil Gradek i Filip Maciejuk zadebiutują w barwach grupy Bahrain Victorious w pięcioetapowym wyścigu Saudi Tour (1-5 lutego).

Nasi zawodnicy pojadą obok Freda Wrighta, Santiago Buitrago, Jonathana Milana, Ahmeda Madana i Jashy Sütterlina.

Druga edycja wyścigu na Półwyspie Arabskim usytuowana będzie w północno-zachodniej części Arabii Saudyjskiej, w regionie Al Ula. Etapy pierwszy, trzeci i piąty powinny należeć do sprinterów, drugi zakończy się na 500-metrowym finiszu, poprzedzonym krótką ścianką (1,7 km; 9%).

O kolejności w klasyfikacji generalnej zapewne zdecyduje jednak odcinek czwarty. Kilkanaście kilometrów przed kreską kolarze znajdą się wówczas na 4-kilometrowej ściance o średnim nachyleniu 9%. Ostatni kilometr wspinaczki to średnio 16%.

Bahrain Victorious, dla której pierwszą edycję Saudi Tour w 2020 roku wygrał Phil Bauhaus, w sprintach stawia na Jonathana Milana, natomiast w klasyfikacji generalnej mają powalczyć Santiago Buitrago i Fred Wright.

Jesteśmy gotowi po dwóch latach powrócić na Saudi Tour. Mamy duże oczekiwania co do tego roku, ponieważ wszyscy kolarze są w dobrej formie. Jonathan Milan będzie naszym sprinterem, a w klasyfikacji generalnej pojedziemy na Santiago Buitrago i Freda Wrighta. Spodziewamy się silnego bocznego wiatru, dlatego potrzebujemy inteligentnych kolarzy, którzy pokierują drużyną. Wszyscy będą pomagać naszym liderom. Dla Ahmeda Madana, który jest Bahrajńczykiem, to ważny wyścig. Jest w dobrej formie po obozie treningowym. Poczynił w ostatnim roku spore postępy

– mówi dyrektor sportowy Franco Pellizotti.

Relację z wyścigu przeprowadzi stacja Eurosport. Dwa pierwsze etapy od 12:00 na kanale 2 stacji, trzeci o 13:30, czwarty, początek o 11:00, ostatni, z poślizgiem od 17:30.

Trasa Saudi Tour 2022

1 lutego – etap 1: Winter Park – Winter Park (198 km)

2 lutego – etap 2: Taibah University – Abu Rakha (163,9 km)

3 lutego – etap 3: Tayma Hadaj Well – Al Ula Old Town (181,2 km)

4 lutego – etap 4: Winter Park – Skyviews of Harrat Uwayrid (149,3 km)

5 lutego – etap 5: AlUla Old Town – Al Ula Old Town (138,9 km)

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

La Vuelta Femenina 2023: etap 2. Triumf Alison Jackson

Mistrzyni Kanady Alison Jackson zdobyła w Moncofar drugi etap La Vuelta Femenina.

29 kwietnia 2024, 17:23

28 kwietnia 2024, 17:29