Rohan Dennis i Grace Brown mistrzami Australii

Rohan Dennis z kciukiem w górze

Rohan Dennis (Jumbo-Vima) i Grace Brown (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope) wywalczyli we środę tytuły mistrzów Australii w jeździe indywidualnej na czas.

31-letni Dennis, dwukrotny mistrz świata w tej specjalności, zdobył czwarty tytuł mistrza kraju w jeździe indywidualnej na czas. Na 37,5-kilometrowej trasie w Ballarat o 1:13 pokonał Luke’a Durbridge’a (BikeExchange-Jayco) oraz o 1:48 22-letniego Conora Leahy’ego.

29-letnia Brown w gronie kobiet dystans 28,6 kilometra pokonała o 1:01 szybciej od Amber Pate i o 1:12 od Lisy Jacob. Dla zawodniczki, która australijski zespół BikeExchange-Jayco opuściła, aby reprezentować francuski FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope, to drugi w karierze tytuł mistrzowski.

W kategorii młodzieżowej złote medale wywalczyli Carter Turnbull oraz Anya Louw.

Mistrzostwa Australii zakończa się w niedzielę, 16 stycznia. Wtedy poznamy mistrzów w wyścigach z startu wspólnego w kategoriach elity.