Alena Amialiusik zostaje w Canyon-SRAM

Białorusinka Alena Amialiusik przedłużyła kontrakt z niemiecką formacją Canyon-SRAM.

Pięciokrotna mistrzyni swojego kraju przyznała, że plan rozstania się z zawodowym kolarstwem chodził jej po głowie.

Na początku sezonu towarzyszyła mi myśl, że być może czas na zakończenie kariery, ale w jego trakcie zrozumiałam, że nie jestem gotowa. Za mną dwa sezony bez kraks i poważnych kontuzji. Możliwość normalnego trenowania, ścigania się i wypoczywania, bez próby nadrabiania straconego czasu po złamaniach kości przyniosła mi świeżość i radość. Jestem spokojna, mogę skoncentrować się na przygotowaniach i wyścigach. Nie uważam, że jest dla mnie lesza ekipa, więc nie szukałam innych opcji

– wyjaśniła w komunikacie prasowym zespołu.

32-letnia zawodniczka w tym sezonie wygrała etap Lotto Belgium Tour i zajęła 5. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. W drugiej dziesiątce skończyła Giro d’Italia, Igrzyska Olimpijskie oraz mistrzostwa świata (12.). Na 8. miejscu uplasowała się w mistrzostwach Europy.

W tym sezonie byłam na poziomie, który pozwalał mi rywalizować z najlepszymi, a to daje mi jeszcze więcej mocy i napawa pewnością siebie. Wygrana w Belgii zaostrzyła mój apetyt na kolejne sukcesy