MŚ Flandria 2021. Ellen van Dijk mistrzynią w jeździe na czas

Holenderka Ellen van Dijk zdobyła w Brugii tytuł mistrzyni świata elity kobiet w jeździe indywidualnej na czas.

Wicemistrzynią świata została Szwajcarka Marlen Reusser, a brązowy medal przypadł Holenderce Annemiek van Vleuten.

Mistrzyni Polski Karolina Karasiewicz uzyskała 20. wynik, a Marta Jaskulska była 21., wśród 49 zawodniczek.

Wyścigi o długości 30 kilometrów przebiegał na płaskiej trasie z leżącego nad Morzem Północnym Knokke-Heist do Brugii. Rywalizacja przebiegła przebiegała w dobrych i porównywalnych warunkach pogodowych.

Podium wyścigu zarysowało się już na pierwszym pomiarze czasu (14 km). Reusser wyprzedzała tu Van Dijk o 3 sekundy i o 16 sekund Van Vleuten. Czwarta, Niemka Lisa Brennauer, notowała stratę 36 sekund.

Drugi przed metą punkt kontrolny (21 km) potwierdził dobrą jazdę 29-letniej Szwajcarki, ale jej przewaga nad Van Dijk nieznacznie stopniała, do niespełna 3 sekund. Druga z Holenderek wciąż traciła 16 sekund.

Reusser nie utrzymała jednak mistrzowskiego tempa kończąc swoją jazdę spóźniona o 10 sekund do Van Dijk. Tym samym 34-letnia Holenderka po 8 latach zdobyła swoją drugą tęczową koszulkę w jeździe na czas.

Wyniki Mistrzostw Świata w Kolarstwie Szosowym 2021 – jazda indywidualna na czas elity kobiet, Knokke-Heist – Brugia (30,3 km):