Annemiek van Vleuten (Movistar Team) wygrała górską jazdę na czas wyścigu Ceratizit Challenge by La Vuelta.
Holenderska mistrzyni dystans 7,3 km, o średnim nachyleniu 5,9%, pokonała szybciej o 19 sekund od Marleny Reusser (Alé BTC Ljubljana) i o 27 sekund od Marty Cavalli (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope).
Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) straciła do zwyciężczyni 1:20, co było 8. wynikiem dnia.
W wyścigu wciąż prowadzi Reusser.
Wyniki 2. etapu Ceratizit Challenge by La Vuelta 2021 (2.WWT), Estación de Montana de Manzaneda (7,3 km, jazda indywidualna na czas):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Annemiek van Vleuten | Movistar Team | 0:19:08 |
2. | Marlen Reusser | Alé BTC Ljubljana | 0:20 |
3. | Marta Cavalli | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 0:28 |
4. | Kristen Faulkner | Team TIBCO-SVB | 0:48 |
5. | Leah Thomas | Movistar Team | 0:59 |
6. | Juliette Labous | Team DSM | 1:00 |
7. | Liane Lippert | Team DSM | 1:15 |
8. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | 1:20 |
9. | Urška Zigart | Team BikeExchange | 1:23 |
10. | Pauliena Rooijakkers | Liv Racing | 1:24 |
11. | Ashleigh Moolman | SD Worx | 1:26 |
12. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | 1:27 |
13. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | 1:29 |
14. | Amber Kraak | Jumbo-Visma Women | 1:31 |
15. | Abi Smith | Team TIBCO-SVB | 1:33 |
16. | Ellen van Dijk | Trek-Segafredo Women | |
17. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 1:35 |
18. | Erica Magnaldi | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 1:36 |
19. | Coryn Rivera | Team DSM | 1:38 |
20. | Elise Chabbey | Canyon SRAM Racing | 1:39 |
21. | Ane Santesteban | Team BikeExchange | |
22. | Floortje Mackaij | Team DSM | 1:41 |
23. | Riejanne Markus | Jumbo-Visma Women | 1:43 |
24. | Mavi Garcia | Alé BTC Ljubljana | 1:44 |
25. | Anna van der Breggen | SD Worx | 1:46 |
26. | Urša Pintar | Alé BTC Ljubljana | 1:47 |
27. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 1:48 |
28. | Hannah Ludwig | Canyon SRAM Racing | 1:49 |
29. | Amanda Spratt | Team BikeExchange | 1:53 |
30. | Kata Blanka Vas | SD Worx | 1:56 |
31. | Anna Shackley | SD Worx | 1:59 |
32. | Janneke Ensing | Team BikeExchange | 2:02 |
33. | Elena Pirrone | Valcar-Travel & Service | 2:08 |
34. | Shirin van Anrooij | Trek-Segafredo Women | 2:11 |
35. | Matilde Vitillo | Bepink | |
36. | Lotte Kopecky | Liv Racing | 2:13 |
37. | Paula Andrea Patino | Movistar Team | 2:14 |
38. | Sara Martin | Movistar Team | 2:15 |
39. | Niamh Fisher-black | SD Worx | 2:17 |
40. | Yuliia Biriukova | Eneicat-RBH Global | |
41. | Claire Steels | Sopela Women's Team | |
42. | Lucy Kennedy | Team BikeExchange | 2:20 |
43. | Federica Damiana Piergiovanni | Valcar-Travel & Service | 2:22 |
44. | Karol-Ann Canuel | SD Worx | 2:23 |
45. | Sofia Bertizzolo | Liv Racing | 2:24 |
46. | Mercedes Carmona Ramos | Bizkaia Durango | 2:27 |
47. | Ingvild Gaskjenn | Team Coop-Hitec Products | 2:29 |
48. | Olivia Baril | Massi-Tactic Women Team | |
49. | Jeanne Korevaar | Liv Racing | 2:30 |
50. | Mikayla Harvey | Canyon SRAM Racing | |
51. | Holly Henry | InstaFund La Prima | 2:32 |
52. | Anna Henderson | Jumbo-Visma Women | 2:36 |
53. | Michaela Drummond | Bepink | |
54. | Kathrin Hammes | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
55. | Lisa Brennauer | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 2:37 |
56. | Lourdes Oyarbide | Movistar Team | 2:38 |
57. | Vittoria Guazzini | Valcar-Travel & Service | 2:44 |
58. | Elisa Balsamo | Valcar-Travel & Service | 2:45 |
59. | Nadine Michaela Gill | Bizkaia Durango | 2:46 |
60. | Tatiana Guderzo | Alé BTC Ljubljana | 2:48 |
61. | Alison Jackson | Liv Racing | 2:51 |
62. | Barbara Malcotti | Valcar-Travel & Service | 2:53 |
63. | Mireia Benito | Massi-Tactic Women Team | 2:54 |
64. | Ines Cantera | Sopela Women's Team | 2:56 |
65. | Naia Amondarain | Sopela Women's Team | 3:04 |
66. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 3:07 |
67. | Martina Moreno | Massi-Tactic Women Team | |
68. | Vita Heine | Massi-Tactic Women Team | 3:08 |
69. | Ilaria Sanguineti | Valcar-Travel & Service | 3:09 |
70. | Antri Christoforou | Women Cycling Team | 3:10 |
71. | Lija Laizane | Eneicat-RBH Global | 3:13 |
72. | Tanja Erath | Team TIBCO-SVB | |
73. | Maaike Colje | Massi-Tactic Women Team | 3:15 |
74. | Aafke Soet | Jumbo-Visma Women | 3:16 |
75. | Eugenia Bujak | Alé BTC Ljubljana | 3:21 |
76. | Silvia Zanardi | Bepink | 3:26 |
77. | Mieke Kroger | Team Coop-Hitec Products | 3:28 |
78. | Irene Mendez | Rio Miera-Cantabria Deporte | 3:29 |
79. | Aida Nuno | Rio Miera-Cantabria Deporte | |
80. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | 3:34 |
81. | Spela Kern | Massi-Tactic Women Team | 3:35 |
82. | Stine Borgli | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 3:46 |
83. | Idoia Eraso | Laboral Kutxa Fundación Euskadi | 3:50 |
84. | Isabella Bertold | InstaFund La Prima | 3:52 |
85. | Audrey Cordon-ragot | Trek-Segafredo Women | 3:53 |
86. | Caroline Baur | InstaFund La Prima | |
87. | Małgorzata Jasińska | Women Cycling Team | |
88. | Lara Crestanello | Bepink | 3:57 |
89. | Ariana Gilabert | Bizkaia Durango | 4:01 |
90. | Ziortza Isasi | Eneicat-RBH Global | 4:02 |
91. | Marie Le Net | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
92. | Eri Yonamine | Team TIBCO-SVB | 4:10 |
93. | Eukene Larrarte | Laboral Kutxa Fundación Euskadi | |
94. | Irantzu Beloki | Laboral Kutxa Fundación Euskadi | 4:12 |
95. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | |
96. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | 4:16 |
97. | Sofia Rodriguez | Sopela Women's Team | 4:19 |
98. | Diana Penuela | Team TIBCO-SVB | 4:22 |
99. | Nofar Maoz | Women Cycling Team | 4:24 |
100. | Maria Banlles | Sopela Women's Team | 4:25 |
101. | Melissa Maia | Team Farto-BTC | 4:28 |
102. | Jip van Den Bos | Jumbo-Visma Women | 4:29 |
103. | Amalie Lutro | Team Coop-Hitec Products | 4:30 |
104. | Valerie Demey | Liv Racing | 4:31 |
105. | Ane Iversen | Team Coop-Hitec Products | |
106. | Silvia Zuniga | Eneicat-RBH Global | |
107. | Susana Perez | Rio Miera-Cantabria Deporte | 4:32 |
108. | Laura Asencio | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 4:38 |
109. | Cristina Pujol | Team Farto-BTC | 4:40 |
110. | Leah Kirchmann | Team DSM | 4:45 |
111. | Tereza Neumanova | Women Cycling Team | 4:52 |
112. | Carolina Esteban | Rio Miera-Cantabria Deporte | |
113. | Amaia Lartitegi | Bizkaia Durango | 4:55 |
114. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | |
115. | Liliana Domingues Jesus | Team Farto-BTC | 5:03 |
116. | Enara Lopez | Team Farto-BTC | 5:05 |
117. | Josie Nelson | Team Coop-Hitec Products | 5:06 |
118. | Alessia Vigilia | Women Cycling Team | 5:10 |
119. | Luciana Roland | Women Cycling Team | 5:11 |
120. | Pilar Jimenez | Team Farto-BTC | 5:14 |
121. | Silvia Valsecchi | Bepink | 5:15 |
122. | Garazi Estevez | Laboral Kutxa Fundación Euskadi | 5:26 |
123. | Carla Fernandez | Team Farto-BTC | 5:28 |
124. | Nina Kessler | Team TIBCO-SVB | 5:31 |
125. | Dorka Jordan | InstaFund La Prima | 5:32 |
126. | Natalia Saiz | Sopela Women's Team | 5:39 |
127. | Prisca Savi | Bepink | 5:44 |
128. | Isabel Martin | Rio Miera-Cantabria Deporte | 5:45 |
129. | Katia Martinez | Eneicat-RBH Global | 5:53 |
130. | Ainhize Barrainkua Agirre | Laboral Kutxa Fundación Euskadi | 5:56 |
131. | Amalie Dideriksen | Trek-Segafredo Women | 6:10 |
132. | Christa Riffel | Team Coop-Hitec Products | 6:31 |
133. | Eva Anguela Yaguez | Rio Miera-Cantabria Deporte | 7:06 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Marlen Reusser | Alé BTC Ljubljana | 3:27:03 |
2. | Pauliena Rooijakkers | Liv Racing | 01:36 |
3. | Annemiek van Vleuten | Movistar Team | 01:39 |
4. | Coryn Rivera | Team DSM | 01:45 |
5. | Elise Chabbey | Canyon SRAM Racing | 01:48 |
6. | Marta Cavalli | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 02:06 |
7. | Kristen Faulkner | Team TIBCO-SVB | 02:26 |
8. | Leah Thomas | Movistar Team | 02:37 |
9. | Juliette Labous | Team DSM | 02:38 |
10. | Liane Lippert | Team DSM | 02:54 |
11. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | 02:59 |
12. | Ashleigh Moolman | SD Worx | 03:05 |
13. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | |
14. | Amber Kraak | Jumbo-Visma Women | 03:09 |
15. | Abi Smith | Team TIBCO-SVB | 03:11 |
16. | Ellen van Dijk | Trek-Segafredo Women | |
17. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 03:13 |
18. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | 03:14 |
19. | Erica Magnaldi | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 03:15 |
20. | Ane Santesteban | Team BikeExchange | 03:18 |
21. | Floortje Mackaij | Team DSM | 03:20 |
22. | Riejanne Markus | Jumbo-Visma Women | 03:21 |
23. | Mavi Garcia | Alé BTC Ljubljana | 03:22 |
24. | Anna van der Breggen | SD Worx | 03:25 |
25. | Urša Pintar | Alé BTC Ljubljana | 03:26 |
26. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
27. | Hannah Ludwig | Canyon SRAM Racing | 03:27 |
28. | Kata Blanka Vas | SD Worx | 03:35 |
29. | Anna Shackley | SD Worx | 03:38 |
30. | Janneke Ensing | Team BikeExchange | 03:40 |
31. | Elena Pirrone | Valcar-Travel & Service | 03:47 |
32. | Lotte Kopecky | Liv Racing | 03:51 |
33. | Sara Martin | Movistar Team | 03:54 |
34. | Niamh Fisher-black | SD Worx | 03:55 |
35. | Sofia Bertizzolo | Liv Racing | 04:02 |
36. | Olivia Baril | Massi-Tactic Women Team | 04:08 |
37. | Jeanne Korevaar | Liv Racing | |
38. | Mikayla Harvey | Canyon SRAM Racing | 04:09 |
39. | Lucy Kennedy | Team BikeExchange | 04:12 |
40. | Anna Henderson | Jumbo-Visma Women | 04:14 |
41. | Michaela Drummond | Bepink | |
42. | Vittoria Guazzini | Valcar-Travel & Service | 04:22 |
43. | Elisa Balsamo | Valcar-Travel & Service | 04:24 |
44. | Tatiana Guderzo | Alé BTC Ljubljana | 04:27 |
45. | Alison Jackson | Liv Racing | 04:30 |
46. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 04:45 |
47. | Martina Moreno | Massi-Tactic Women Team | 04:52 |
48. | Eugenia Bujak | Alé BTC Ljubljana | 05:00 |
49. | Spela Kern | Massi-Tactic Women Team | 05:14 |
50. | Marie Le Net | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 05:41 |
51. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | 05:54 |
52. | Eri Yonamine | Team TIBCO-SVB | 05:55 |
53. | Urška Zigart | Team BikeExchange | 09:25 |
54. | Amanda Spratt | Team BikeExchange | 09:55 |
55. | Yuliia Biriukova | Eneicat-RBH Global | 10:15 |
56. | Paula Andrea Patino | Movistar Team | |
57. | Federica Damiana Piergiovanni | Valcar-Travel & Service | 10:20 |
58. | Karol-Ann Canuel | SD Worx | 10:24 |
59. | Lourdes Oyarbide | Movistar Team | 10:36 |
60. | Ines Cantera | Sopela Women's Team | 10:54 |
61. | Barbara Malcotti | Valcar-Travel & Service | |
62. | Ilaria Sanguineti | Valcar-Travel & Service | 11:11 |
63. | Lija Laizane | Eneicat-RBH Global | |
64. | Maaike Colje | Massi-Tactic Women Team | 11:13 |
65. | Irene Mendez | Rio Miera-Cantabria Deporte | 11:27 |
66. | Idoia Eraso | Laboral Kutxa Fundación Euskadi | 11:48 |
67. | Leah Kirchmann | Team DSM | 12:44 |
68. | Matilde Vitillo | Bepink | 15:23 |
69. | Claire Steels | Sopela Women's Team | 15:28 |
70. | Mercedes Carmona Ramos | Bizkaia Durango | 15:39 |
71. | Ingvild Gaskjenn | Team Coop-Hitec Products | 15:41 |
72. | Holly Henry | InstaFund La Prima | 15:44 |
73. | Kathrin Hammes | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 15:48 |
74. | Lisa Brennauer | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 15:49 |
75. | Nadine Michaela Gill | Bizkaia Durango | 15:58 |
76. | Mireia Benito | Massi-Tactic Women Team | 16:06 |
77. | Vita Heine | Massi-Tactic Women Team | 16:19 |
78. | Aida Nuno | Rio Miera-Cantabria Deporte | 16:41 |
79. | Stine Borgli | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 16:57 |
80. | Audrey Cordon-ragot | Trek-Segafredo Women | 17:04 |
81. | Małgorzata Jasińska | Women Cycling Team | 17:05 |
82. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | 17:24 |
83. | Melissa Maia | Team Farto-BTC | 17:39 |
84. | Valerie Demey | Liv Racing | 17:42 |
85. | Laura Asencio | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 17:49 |
86. | Shirin van Anrooij | Trek-Segafredo Women | 18:01 |
87. | Tereza Neumanova | Women Cycling Team | 18:03 |
88. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | 18:07 |
89. | Nina Kessler | Team TIBCO-SVB | 18:42 |
90. | Tanja Erath | Team TIBCO-SVB | 19:04 |
91. | Aafke Soet | Jumbo-Visma Women | 19:06 |
92. | Caroline Baur | InstaFund La Prima | 19:42 |
93. | Isabella Bertold | InstaFund La Prima | |
94. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | 20:00 |
95. | Silvia Zuniga | Eneicat-RBH Global | 20:22 |
96. | Lara Crestanello | Bepink | 20:23 |
97. | Ziortza Isasi | Eneicat-RBH Global | 20:27 |
98. | Diana Penuela | Team TIBCO-SVB | 20:48 |
99. | Amalie Lutro | Team Coop-Hitec Products | 20:55 |
100. | Ane Iversen | Team Coop-Hitec Products | 20:56 |
101. | Susana Perez | Rio Miera-Cantabria Deporte | 20:57 |
102. | Enara Lopez | Team Farto-BTC | 21:30 |
103. | Naia Amondarain | Sopela Women's Team | 24:30 |
104. | Silvia Zanardi | Bepink | 24:51 |
105. | Mieke Kroger | Team Coop-Hitec Products | 24:53 |
106. | Eukene Larrarte | Laboral Kutxa Fundación Euskadi | 25:36 |
107. | Irantzu Beloki | Laboral Kutxa Fundación Euskadi | 25:37 |
108. | Sofia Rodriguez | Sopela Women's Team | 25:44 |
109. | Carolina Esteban | Rio Miera-Cantabria Deporte | 26:17 |
110. | Amaia Lartitegi | Bizkaia Durango | 26:21 |
111. | Josie Nelson | Team Coop-Hitec Products | 26:31 |
112. | Luciana Roland | Women Cycling Team | 26:36 |
113. | Dorka Jordan | InstaFund La Prima | 26:57 |
114. | Isabel Martin | Rio Miera-Cantabria Deporte | 27:10 |
115. | Amalie Dideriksen | Trek-Segafredo Women | 27:36 |
116. | Ariana Gilabert | Bizkaia Durango | 32:44 |
117. | Nofar Maoz | Women Cycling Team | 33:06 |
118. | Cristina Pujol | Team Farto-BTC | 33:22 |
119. | Garazi Estevez | Laboral Kutxa Fundación Euskadi | 34:09 |
120. | Carla Fernandez | Team Farto-BTC | 34:10 |
121. | Antri Christoforou | Women Cycling Team | 34:54 |
122. | Christa Riffel | Team Coop-Hitec Products | 35:14 |
123. | Jip van Den Bos | Jumbo-Visma Women | 36:14 |
124. | Alessia Vigilia | Women Cycling Team | 36:54 |
125. | Natalia Saiz | Sopela Women's Team | 37:24 |
126. | Prisca Savi | Bepink | 37:28 |
127. | Katia Martinez | Eneicat-RBH Global | 37:38 |
128. | Liliana Domingues Jesus | Team Farto-BTC | 41:51 |
129. | Pilar Jimenez | Team Farto-BTC | 42:02 |
130. | Maria Banlles | Sopela Women's Team | 43:10 |
131. | Eva Anguela Yaguez | Rio Miera-Cantabria Deporte | 45:51 |
132. | Ainhize Barrainkua Agirre | Laboral Kutxa Fundación Euskadi | 49:56 |
133. | Silvia Valsecchi | Bepink | 53:55 |