Reprezentacja Holandii wygrała trzeci etap Tour de l’Avenir, jazdę drużynową na czas.
Oranje o 23 sekundy pokonali Hiszpanów i o 24 sekundy Norwegów.
Liderem został Mick van Dijke (Holandia).
Trasa drużynówki prowadziła wokół miejscowości Laon w regionie Hauts-de-France. Płaski odcinek wieńczyła niewielka, 3-kilometrowa wspinaczka o średnim nachyleniu 3%.
Wyniki 2. etapu Tour de l'Avenir 2021 (2.Ncup), Laon – Laon (26,8 km; jazda drużynowa na czas):
Poz. | Grupa | Czas |
---|---|---|
1. | Holandia | 16:22 |
2. | Hiszpania | 0:23 |
3. | Norwegia | 0:24 |
4. | Włochy | 0:38 |
5. | Belgia | 0:40 |
6. | Dania | 0:41 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Mick van Dijke | Holandia | 4:26:34 |
2. | Casper van Uden | Holandia | 00:05 |
3. | Marijn van Den Berg | Holandia | 00:07 |
4. | Søren Waerenskjold | Norwegia | 00:20 |
5. | Daan Hoole | Holandia | 00:24 |
6. | Gijs Leemreize | Holandia | 00:33 |
7. | Carlos Rodriguez | Hiszpania | 00:34 |
8. | Juan Ayuso | Hiszpania | |
9. | Javier Romo | Hiszpania | 00:36 |
10. | Raúl Garcia Pierna | Hiszpania | 00:37 |
11. | Tobias Halland Johannessen | Norwegia | 00:42 |
12. | Jonas Iversby Hvideberg | Norwegia | 00:44 |
13. | Marco Frigo | Włochy | 00:53 |
14. | Arnaud de Lie | Belgia | |
15. | Filippo Baroncini | Włochy | 00:54 |
16. | Kevin Vauquelin | Francja | 00:55 |
17. | Jenno Berckmoes | Belgia | |
18. | Filippo Zana | Włochy | 00:56 |
19. | Alessandro Verre | Włochy | 00:59 |
20. | Stan van Tricht | Belgia | |
21. | William Blume Levy | Dania | 01:01 |
22. | Gianmarco Garofoli | Włochy | 01:03 |
23. | Asbjørn Hellemose | Dania | 01:09 |
24. | Henri Vandenabeele | Belgia | 01:14 |
25. | Florian Lipowitz | Niemcy | 01:15 |
26. | Anders Halland Johannessen | Norwegia | 01:16 |
27. | Hugo Toumire | Francja | 01:20 |
28. | Ben Healy | Irlandia | |
29. | Alex Vogel | Szwajcaria | 01:24 |
30. | Paul Lapeira | Francja | 01:25 |
31. | Valentin Paret-peintre | Francja | 01:32 |
32. | Fabio Christen | Szwajcaria | 01:33 |
33. | Nils Brun | Szwajcaria | 01:35 |
34. | Rudy Porter | Australia | 01:36 |
35. | Arthur Kluckers | Luksemburg | |
36. | Félix Stehli | Szwajcaria | |
37. | Jarrad Drizners | Australia | 01:38 |
38. | Carter Turnbull | Australia | 01:44 |
39. | Matthew Dinham | Australia | 01:46 |
40. | Jacob Hindsgaul Madsen | Dania | 01:48 |
41. | Loïc Bettendorff | Luksemburg | 01:49 |
42. | Leon Heinschke | Niemcy | 01:53 |
43. | Rait Arm | Estonia | |
44. | Georg Steinhauser | Niemcy | 01:54 |
45. | Savva Novikov | Rosja | 01:58 |
46. | Liam Curley | Irlandia | 02:04 |
47. | Jakub Ťoupalik | Czechy | |
48. | Gleb Brussenskiy | Kazachstan | 02:05 |
49. | Andrei Stepanov | Rosja | 02:06 |
50. | Pavel Bittner | Czechy | |
51. | Nik Cemazar | Słowenia | 02:08 |
52. | Alex Baudin | Auvergne Rhone Alpes | |
53. | Matevž Govekar | Słowenia | 02:10 |
54. | Petr Kelemen | Czechy | 02:14 |
55. | Aleksandr Bereznyak | Rosja | |
56. | Antoine Raugel | Mixte Hauts-de-Francja | 02:15 |
57. | Artjom Mirzojev | Estonia | |
58. | Lewis Askey | Wielka Brytania | 02:16 |
59. | Lukáš Kubis | Słowacja | 02:20 |
60. | Andrés Camilo Ardila | Kolumbia | 02:21 |
61. | Mattéo Vercher | Auvergne Rhone Alpes | 02:24 |
62. | Louis Coqueret | Mixte Hauts-de-Francja | 02:25 |
63. | Kristjan Hocevar | Słowenia | |
64. | Enzo Paleni | Mixte Hauts-de-Francja | 02:26 |
65. | Henok Mulubrhan | Centre Mondial du Cyclisme | 02:27 |
66. | Matúš Stocek | Słowacja | 02:28 |
67. | Gauthier Navarro | Bourgogne-Franche-Comté | |
68. | Kevin Mccambridge | Irlandia | |
69. | Gal Glivar | Słowenia | |
70. | Jacques Lebreton | Auvergne Rhone Alpes | 02:29 |
71. | Joris Delbove | Bourgogne-Franche-Comté | |
72. | Francis Juneau | Kanada | 02:30 |
73. | Jack Bernard Murphy | Irlandia | 02:31 |
74. | Tomáš Kopecky | Czechy | 02:32 |
75. | Nurbergen Nurlykhassym | Kazachstan | 02:34 |
76. | Maximilian Schmidbauer | Austria | |
77. | Rnus Byiza Uhiriwe | Centre Mondial du Cyclisme | 02:35 |
78. | Robin Plamondon | Kanada | 02:37 |
79. | Antoine Huby | Mixte Hauts-de-Francja | |
80. | Axel Laurance | Francja | 02:39 |
81. | Mario Gamper | Austria | 02:40 |
82. | Yael Joalland | Bourgogne-Franche-Comté | |
83. | Paul Daumont | Centre Mondial du Cyclisme | 02:41 |
84. | Maksym Bilyi | Ukraina | 02:42 |
85. | Harold Martin Lopez | Ekwador | 02:46 |
86. | Negasi Haylu Abreha | Centre Mondial du Cyclisme | |
87. | Yesid Albeiro Pira | Kolumbia | |
88. | Luca Colnaghi | Włochy | 02:47 |
89. | Martin Messner | Austria | |
90. | Santiago Umba | Kolumbia | 02:48 |
91. | Louis Blouwe | Belgia | 02:50 |
92. | Marlon David Garzon Herrera | Kolumbia | 02:52 |
93. | Carson Miles | Kanada | 02:53 |
94. | Maxime Richard | Bourgogne-Franche-Comté | 02:56 |
95. | Itsuki Koide | Japonia | 02:58 |
96. | Valère Thiebaud | Szwajcaria | 03:01 |
97. | Anže Skok | Słowenia | 03:10 |
98. | Alexandre Vinokurov | Kazachstan | 03:15 |
99. | Aloïs Charrin | Francja | |
100. | Thomas Gloag | Wielka Brytania | 03:16 |
101. | Kylian Senicourt | Mixte Hauts-de-Francja | 03:27 |
102. | Filip Lohinsky | Słowacja | 03:28 |
103. | Aaron van der Beken | Belgia | 03:29 |
104. | Thomas Schellenberg | Kanada | |
105. | Yaroslav Parashchak | Ukraina | 03:30 |
106. | Alexandr Semenov | Kazachstan | 03:33 |
107. | Lucas Avadanian | Auvergne Rhone Alpes | 03:35 |
108. | Ruben Eggenberg | Szwajcaria | 03:42 |
109. | Richard Huera | Ekwador | 03:48 |
110. | Oscar Dubian Galvis Atehortua | Kolumbia | 03:55 |
111. | Phileas Hansart | Mixte Hauts-de-Francja | 04:08 |
112. | Oleksandr Shevchenko | Ukraina | 04:10 |
113. | Marc Oliver Pritzen | Centre Mondial du Cyclisme | 04:17 |
114. | Igor Chzhan | Kazachstan | 04:21 |
115. | Robert Donaldson | Wielka Brytania | 04:29 |
116. | Joel Fuertes | Ekwador | 04:32 |
117. | Igor Arrieta | Hiszpania | 04:43 |
118. | Andre Roos | Estonia | 05:02 |
119. | Michel Hessmann | Niemcy | 05:04 |
120. | Kosuke Hirai | Japonia | 05:06 |
121. | Kim Heiduk | Niemcy | 05:16 |
122. | Denys Khotulov | Ukraina | 05:29 |
123. | Ivan Yatsenko | Rosja | 05:30 |
124. | Johannes Staune-mittet | Norwegia | 05:37 |
125. | Raphael Parisella | Kanada | 05:38 |
126. | Florian Gamper | Austria | 05:47 |
127. | Aljaž Jarc | Słowenia | 05:58 |
128. | Jensen Plowright | Australia | 06:10 |
129. | Nicolas David Gomez | Kolumbia | 06:11 |
130. | Ådne Holter | Norwegia | 06:22 |
131. | Ethan Vernon | Wielka Brytania | 06:23 |
132. | Rik Karier | Luksemburg | 06:40 |
133. | Mats Wenzel | Luksemburg | 06:41 |
134. | Miori Kawasaki | Japonia | 06:42 |
135. | Raphael Kockelmann | Luksemburg | 06:51 |
136. | Gleb Karpenko | Estonia | 07:00 |
137. | Henri Treimuth | Estonia | 07:03 |
138. | Andrii Ponomar | Ukraina | 07:10 |
139. | Yuuhi Todome | Japonia | 07:12 |
140. | Sergei Kurianov | Rosja | 07:15 |
141. | Jordan Santiago Rodriguez | Ekwador | 07:16 |
142. | Oliver Stockwell | Wielka Brytania | 07:23 |
143. | Marcus Sander Hansen | Dania | 07:27 |
144. | Nixon Efrain Rosero | Ekwador | 07:29 |
145. | Adam Ward | Irlandia | 07:36 |
146. | Tom Paquet | Luksemburg | 07:45 |
147. | Brendan Le Cam | Auvergne Rhone Alpes | 07:49 |
148. | Clement Braz Afonso | Bourgogne-Franche-Comté | 08:12 |
149. | Gwen Leclainche | Bourgogne-Franche-Comté | 08:13 |
150. | Alexander Tarlton | Niemcy | 08:29 |
151. | Daniil Nikulin | Ukraina | 08:37 |
152. | Jean Eric Habimana | Centre Mondial du Cyclisme | 08:39 |
153. | Enzo Leijnse | Holandia | 08:45 |
154. | Eric Inkster | Kanada | 08:51 |
155. | Sebastian Kolze Changizi | Dania | 08:55 |
156. | Noah Knecht | Auvergne Rhone Alpes | 09:46 |
157. | Jakub Boucek | Czechy | 10:02 |
158. | Adam Foltan | Słowacja | 10:49 |
159. | Dillon Corkery | Irlandia | 11:39 |
160. | Joonas Kurits | Estonia | 11:41 |
161. | Sergey Belyakov | Rosja | 11:53 |
162. | Bryan Raul Obando Rosas | Ekwador | 11:57 |
163. | Pavol Rovder | Słowacja | 12:05 |
164. | Florian Kierner | Austria | 12:40 |
165. | Eugene Kakizaki | Japonia | 13:56 |
166. | Nicolas Vinokurov | Kazachstan | 14:33 |
167. | Johan Price-pejtersen | Dania | 16:22 |