Annemiek van Vleuten (Movistar Team) triumfowała na trzecim etapie wyścigu Ladies Tour of Norway.
Holenderka na finałowym podjeździe do Norefjell o 35 sekund pokonała Asheigh Moolman-Pasio (Team SD Worx) i o 41 sekund Mavi Garcię (Ale BTC Ljubljana).
Van Vleuten przejęła koszulkę liderki od Amerykanki Kristen Faulkner (Team TIBCO-SB), która na mecie zapisała szósty wynik.
W klasyfikacji generalnej 38-letnia liderka Movistaru przed ostatnim etapem ma 39 sekund przewagi nad Moolman-Pasio i 47 sekund nad Garcią.
Przedostatniego dnia wyścigu Ladies Tour of Norway organizatorzy zafundowali peletonowi kobiet pierwszy w historii imprezy górski finisz. Podjazd do Norefjell liczył 10,5 kilometra przy średnim nachyleniu 5,9%.
Wyniki 3. etapu Ladies Tour of Norway 2021 (2.WWT), Drammen – Norefjell (145 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Annemiek van Vleuten | Movistar Team | 3:52:17 |
2. | Ashleigh Moolman | SD Worx | 00:35 |
3. | Mavi Garcia | Alé BTC Ljubljana | 00:41 |
4. | Marlen Reusser | Alé BTC Ljubljana | 00:44 |
5. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 00:48 |
6. | Kristen Faulkner | Team TIBCO-SVB | 00:50 |
7. | Rachel Neylan | Parkhotel Valkenburg | |
8. | Niamh Fisher-black | SD Worx | 01:01 |
9. | Lucinda Brand | Trek-Segafredo Women | 01:12 |
10. | Juliette Labous | Team DSM | |
11. | Yara Kastelijn | Plantur-Pura | 01:14 |
12. | Lucy Kennedy | Team BikeExchange | |
13. | Elise Chabbey | Canyon SRAM Racing | 01:15 |
14. | Riejanne Markus | Jumbo-Visma Women | |
15. | Mikayla Harvey | Canyon SRAM Racing | 01:30 |
16. | Joscelin Lowden | Drops-Le Col s/b TEMPUR. | |
17. | Tatiana Guderzo | Alé BTC Ljubljana | |
18. | Shirin van Anrooij | Trek-Segafredo Women | |
19. | Urša Pintar | Alé BTC Ljubljana | |
20. | Anna Shackley | SD Worx | |
21. | Janneke Ensing | Team BikeExchange | |
22. | Ingrid Lorvik | Norwegia | |
23. | Alice Maria Arzuffi | Valcar-Travel & Service | 01:41 |
24. | Ella Harris | Canyon SRAM Racing | 02:16 |
25. | Leah Thomas | Movistar Team | |
26. | Urška Zigart | Team BikeExchange | 03:06 |
27. | Mischa Bredewold | Parkhotel Valkenburg | 03:08 |
28. | Floortje Mackaij | Team DSM | |
29. | Ingvild Gaskjenn | Team Coop-Hitec Products | |
30. | Sabrina Stultiens | Liv Racing | 03:19 |
31. | Liane Lippert | Team DSM | |
32. | Anouska Koster | Jumbo-Visma Women | 04:11 |
33. | Vita Heine | Norwegia | |
34. | Eleonora Camilla Gasparrini | Valcar-Travel & Service | 04:53 |
35. | Anne Dorthe Ysland | Team Coop-Hitec Products | 05:05 |
36. | Sanne Cant | Plantur-Pura | |
37. | Inge van der Heijden | Plantur-Pura | 06:16 |
38. | Annemarie Worst | Plantur-Pura | |
39. | Julie de Wilde | Plantur-Pura | 06:33 |
40. | Mie Bjørndal Ottestad | Norwegia | |
41. | Nancy van der Burg | Jumbo-Visma Women | |
42. | Amber Kraak | Jumbo-Visma Women | |
43. | Nina Buysman | Parkhotel Valkenburg | |
44. | Magdalene Lind | Norwegia | |
45. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
46. | Eugenia Bujak | Alé BTC Ljubljana | 06:36 |
47. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | |
48. | Tiril Jorgensen | Norwegia | 06:42 |
49. | Wilma Olausson | Team DSM | 07:01 |
50. | Femke Gerritse | Parkhotel Valkenburg | |
51. | Justine Ghekiere | Bingoal Casino-Chevalmeire Cycling Team | 07:42 |
52. | Christine Majerus | SD Worx | |
53. | Coryn Rivera | Team DSM | 08:17 |
54. | Rotem Gafinovitz | Bingoal Casino-Chevalmeire Cycling Team | 08:29 |
55. | Pien Limpens | Parkhotel Valkenburg | 09:45 |
56. | Sarah Roy | Team BikeExchange | 09:58 |
57. | Stine Borgli | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
58. | Brodie Chapman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
59. | Susanne Andersen | Team DSM | 10:19 |
60. | Amalie Lutro | Team Coop-Hitec Products | |
61. | Caroline Andersson | Team Coop-Hitec Products | |
62. | Mari Hole Mohr | Team Coop-Hitec Products | |
63. | Natalie van Gogh | Bingoal Casino-Chevalmeire Cycling Team | |
64. | Femke Markus | Parkhotel Valkenburg | |
65. | Silvia Persico | Valcar-Travel & Service | |
66. | Ilaria Sanguineti | Valcar-Travel & Service | |
67. | Roxane Fournier | SD Worx | 10:23 |
68. | Julie van de Velde | Jumbo-Visma Women | 10:58 |
69. | Jessica Allen | Team BikeExchange | 12:48 |
70. | Eri Yonamine | Team TIBCO-SVB | |
71. | Rossella Ratto | Bingoal Casino-Chevalmeire Cycling Team | 13:48 |
72. | Ann Helen Olsen | Team Coop-Hitec Products | |
73. | Elena Cecchini | SD Worx | 15:14 |
74. | Audrey Cordon-Ragot | Trek-Segafredo Women | |
75. | Sophie Wright | Alé BTC Ljubljana | 15:33 |
76. | Emilie Moberg | Drops-Le Col s/b TEMPUR. | |
77. | Sara Penton | Drops-Le Col s/b TEMPUR. | |
78. | Birgitte Ravndal | Norwegia | |
79. | Elise Marie Olsen | Drops-Le Col s/b TEMPUR. | |
80. | Elynor Backstedt | Trek-Segafredo Women | |
81. | Manon Bakker | Plantur-Pura | |
82. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | |
83. | Silvia Pollicini | Valcar-Travel & Service | |
84. | Chiara Consonni | Valcar-Travel & Service | |
85. | Alison Jackson | Liv Racing | |
86. | Diana Penuela | Team TIBCO-SVB | |
87. | Tanja Erath | Team TIBCO-SVB | |
88. | Nina Kessler | Team TIBCO-SVB | |
89. | Alice Barnes | Canyon SRAM Racing | |
90. | Alexis Ryan | Canyon SRAM Racing | |
91. | Evy Kuijpers | Liv Racing | |
92. | Barbara Guarischi | Movistar Team | |
93. | Sofia Bertizzolo | Liv Racing | |
94. | Anna Christian | Drops-Le Col s/b TEMPUR. | |
95. | Chloe Hosking | Trek-Segafredo Women | |
96. | Gloria Rodriguez | Movistar Team | |
97. | Aude Biannic | Movistar Team | |
98. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | |
DNS | Demi de Jong | Bingoal Casino-Chevalmeire Cycling Team | |
DNS | Jeanne Korevaar | Liv Racing |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Annemiek van Vleuten | Movistar Team | 11:10:25 |
2. | Ashleigh Moolman | SD Worx | 00:39 |
3. | Mavi Garcia | Alé BTC Ljubljana | 00:47 |
4. | Kristen Faulkner | Team TIBCO-SVB | 00:50 |
5. | Marlen Reusser | Alé BTC Ljubljana | 00:54 |
6. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 00:58 |
7. | Rachel Neylan | Parkhotel Valkenburg | 01:00 |
8. | Niamh Fisher-black | SD Worx | 01:11 |
9. | Riejanne Markus | Jumbo-Visma Women | 01:13 |
10. | Lucinda Brand | Trek-Segafredo Women | 01:22 |
11. | Juliette Labous | Team DSM | |
12. | Yara Kastelijn | Plantur-Pura | 01:24 |
13. | Elise Chabbey | Canyon SRAM Racing | 01:25 |
14. | Joscelin Lowden | Drops-Le Col s/b TEMPUR. | 01:40 |
15. | Janneke Ensing | Team BikeExchange | |
16. | Anna Shackley | SD Worx | |
17. | Tatiana Guderzo | Alé BTC Ljubljana | |
18. | Mikayla Harvey | Canyon SRAM Racing | 01:49 |
19. | Alice Maria Arzuffi | Valcar-Travel & Service | 01:51 |
20. | Urša Pintar | Alé BTC Ljubljana | 02:23 |
21. | Ella Harris | Canyon SRAM Racing | 02:37 |
22. | Lucy Kennedy | Team BikeExchange | 02:42 |
23. | Shirin van Anrooij | Trek-Segafredo Women | 02:58 |
24. | Leah Thomas | Movistar Team | 03:09 |
25. | Ingvild Gaskjenn | Team Coop-Hitec Products | 03:18 |
26. | Floortje Mackaij | Team DSM | |
27. | Mischa Bredewold | Parkhotel Valkenburg | |
28. | Anouska Koster | Jumbo-Visma Women | 04:21 |
29. | Vita Heine | Norwegia | |
30. | Sabrina Stultiens | Liv Racing | 04:47 |
31. | Eleonora Camilla Gasparrini | Valcar-Travel & Service | 05:03 |
32. | Urška Zigart | Team BikeExchange | 05:14 |
33. | Sanne Cant | Plantur-Pura | 05:15 |
34. | Anne Dorthe Ysland | Team Coop-Hitec Products | |
35. | Liane Lippert | Team DSM | 05:23 |
36. | Annemarie Worst | Plantur-Pura | 06:26 |
37. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 06:43 |
38. | Nancy van der Burg | Jumbo-Visma Women | |
39. | Mie Bjørndal Ottestad | Norwegia | |
40. | Eugenia Bujak | Alé BTC Ljubljana | 06:46 |
41. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | |
42. | Julie de Wilde | Plantur-Pura | 07:24 |
43. | Christine Majerus | SD Worx | 07:52 |
44. | Amber Kraak | Jumbo-Visma Women | 08:01 |
45. | Coryn Rivera | Team DSM | 08:21 |
46. | Ingrid Lorvik | Norwegia | 09:26 |
47. | Femke Gerritse | Parkhotel Valkenburg | 09:51 |
48. | Wilma Olausson | Team DSM | 10:03 |
49. | Rotem Gafinovitz | Bingoal Casino-Chevalmeire Cycling Team | 10:07 |
50. | Sarah Roy | Team BikeExchange | 10:08 |
51. | Stine Borgli | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
52. | Brodie Chapman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
53. | Inge van der Heijden | Plantur-Pura | 10:10 |
54. | Susanne Andersen | Team DSM | 10:36 |
55. | Nina Buysman | Parkhotel Valkenburg | 10:52 |
56. | Silvia Persico | Valcar-Travel & Service | 10:56 |
57. | Femke Markus | Parkhotel Valkenburg | 11:12 |
58. | Roxane Fournier | SD Worx | 11:51 |
59. | Ilaria Sanguineti | Valcar-Travel & Service | 11:57 |
60. | Julie van de Velde | Jumbo-Visma Women | 12:26 |
61. | Tiril Jorgensen | Norwegia | 13:18 |
62. | Eri Yonamine | Team TIBCO-SVB | 14:16 |
63. | Amalie Lutro | Team Coop-Hitec Products | 14:22 |
64. | Alison Jackson | Liv Racing | 15:39 |
65. | Sofia Bertizzolo | Liv Racing | 15:50 |
66. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | 16:23 |
67. | Birgitte Ravndal | Norwegia | 16:26 |
68. | Barbara Guarischi | Movistar Team | 16:30 |
69. | Elena Cecchini | SD Worx | 16:52 |
70. | Alice Barnes | Canyon SRAM Racing | 16:57 |
71. | Sophie Wright | Alé BTC Ljubljana | 17:10 |
72. | Emilie Moberg | Drops-Le Col s/b TEMPUR. | 17:11 |
73. | Chiara Consonni | Valcar-Travel & Service | |
74. | Pien Limpens | Parkhotel Valkenburg | 17:41 |
75. | Rossella Ratto | Bingoal Casino-Chevalmeire Cycling Team | 18:01 |
76. | Alexis Ryan | Canyon SRAM Racing | 18:03 |
77. | Chloe Hosking | Trek-Segafredo Women | 19:09 |
78. | Justine Ghekiere | Bingoal Casino-Chevalmeire Cycling Team | 19:41 |
79. | Jessica Allen | Team BikeExchange | 20:05 |
80. | Mari Hole Mohr | Team Coop-Hitec Products | 20:09 |
81. | Magdalene Lind | Norwegia | 20:12 |
82. | Audrey Cordon-Ragot | Trek-Segafredo Women | 20:15 |
83. | Aude Biannic | Movistar Team | 21:22 |
84. | Caroline Andersson | Team Coop-Hitec Products | 21:33 |
85. | Tanja Erath | Team TIBCO-SVB | 23:29 |
86. | Elise Marie Olsen | Drops-Le Col s/b TEMPUR. | 24:53 |
87. | Natalie van Gogh | Bingoal Casino-Chevalmeire Cycling Team | 25:36 |
88. | Silvia Pollicini | Valcar-Travel & Service | 25:52 |
89. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | 26:01 |
90. | Anna Christian | Drops-Le Col s/b TEMPUR. | 26:04 |
91. | Gloria Rodriguez | Movistar Team | 26:36 |
92. | Diana Penuela | Team TIBCO-SVB | 27:19 |
93. | Nina Kessler | Team TIBCO-SVB | |
94. | Sara Penton | Drops-Le Col s/b TEMPUR. | 27:28 |
95. | Manon Bakker | Plantur-Pura | 27:44 |
96. | Evy Kuijpers | Liv Racing | |
97. | Ann Helen Olsen | Team Coop-Hitec Products | 27:56 |
98. | Elynor Backstedt | Trek-Segafredo Women | 30:55 |
. |
Olav Kooij z pierwszym etapem Grand Touru. Jan Jackowiak wygrał we Włoszech. Demi Vollering wygrała wyścig Itzulia Women. Wiadomości i…
Zapowiedź 10. etapu Giro d’Italia 2024. 14 maja (wtorek): Pompeje – Cusano Mutri (142 km ⭐️⭐️⭐️).
Olav Kooij triumfował w Neapolu, na mecie dziewiątego etapu Giro d’Italia, kończącego pierwszy tydzień zmagań we włoskim Grand Tourze. Drugi…
"Majka wykonał świetną robotę", mówi po zwycięstwie na Prati di Tivo Tadej Pogacar. Mischa Bredewold znowu najlepsza w Itzulia Women.…
Zapowiedź 9. etapu Giro d’Italia 2024. 12 maja (niedziela): Avezzano – Neapol (214 km ⭐️⭐️⭐️).
Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) po wspinaczce do stacji narciarskiej Prati di Tivo triumfował na ósmym etapie Giro d’Italia.