Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick-Step) po solowej akcji zwyciężył w trzecim dniu PostNord Danmark Rundt, Wyścigu Dookoła Danii.
Belg na królewskim etapie okazał się o półtorej minuty lepszy od Tosha van der Sande’a (Lotto Soudal) i Nicka van der Lijke’a (Riwal Cycling Team).
Jakub Kaczmarek (HRE Mazowsze Serce Polski) zajął 33. miejsce, a Kamil Małecki (Lotto Soudal) był 55.
21-latek objął prowadzenie w wyścigu i nad kolejnymi kolarzami ma ponad półtorej minuty przewagi. Evenepoel zaatakował kilka razy na ostatnich 50 kilometrach, aczkolwiek pierwsza akcja zakończyła się z braku współpracy w grupce i po przestrzeleniu przez młodziana jednego z wiraży.
Próbowałem kilka razy, ale po jednym z tych ataków popełniłem mały błąd. Miałem wokół siebie znakomitych kolegów, Jannika [Steimle’a] i Michaela [Morkova], którzy wypluli płuca, aby dogonić ucieczki. W finale Michael powiedział mi, gdzie zaczyna się stromy fragment i tam zaatakowałem
– mówił na mecie zwycięzca.
Evenepoel na pagórkowatej rundzie w Vejle nie dał się dogonić. Wygrana na trzecim etapie duńskiego wyścigu to jego trzeci sukces po wycofaniu się z Giro d’Italia i występie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, w którym nie włączył się do walki o medale.
Pierwsze zwycięstwo w na etapie ze startu wspólnego po bardzo trudnym dla mnie okresie wiele dla mnie znaczy. Mam za sobą dni lepsze i gorsze, ale zachowałem spokój i wierzyłem w siebie. Nagroda przyszła dziś
– podsumował.
Wyniki 3. etapu PostNord Danmark Rundt 2021 (2.Pro), Tønder - Vejle (219,2 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | 4:54:44 |
2. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 01:29 |
3. | Nick van der Lijke | Riwal Cycling Team | 01:32 |
4. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
5. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 01:41 |
6. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | 01:54 |
7. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | 03:21 |
8. | Milan Menten | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
9. | Mads Rahbek | BHS-PL Beton Bornholm | 03:23 |
10. | Jeppe Aaskov Pallesen | ColoQuick | |
11. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | |
12. | Lucas Eriksson | Riwal Cycling Team | |
13. | Michael Gogl | Team Qhubeka NextHash | |
14. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 03:36 |
15. | Søren Kragh Andersen | Team DSM | |
16. | Pier-André Cote | Rally Cycling | |
17. | Rick Pluimers | Jumbo-Visma | 03:41 |
18. | Jannik Steimle | Deceuninck-Quick Step | 04:09 |
19. | Alexander Kamp | Trek-Segafredo | 05:44 |
20. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | 12:31 |
21. | Davide Orrico | Vini Zabù | 12:39 |
22. | Kenneth van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | |
23. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | |
24. | Lau Nyborg Broge Nils | BHS-PL Beton Bornholm | |
25. | Adam Holm Jorgensen | BHS-PL Beton Bornholm | 12:45 |
26. | Mathias Bregnhoj | BHS-PL Beton Bornholm | |
27. | Colin Joyce | Rally Cycling | |
28. | Kasper Andersen | ColoQuick | 12:49 |
29. | David Lozano | Team Novo Nordisk | |
30. | Michel Ries | Trek-Segafredo | 12:51 |
31. | Ruben Apers | Sport Vlaanderen-Baloise | 13:12 |
32. | Timothy Dupont | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
33. | Jakub Kaczmarek | HRE Mazowsze Serce Polski | |
34. | Nickolas Zukowsky | Rally Cycling | |
35. | Mark Cavendish | Deceuninck-Quick Step | |
36. | Giacomo Nizzolo | Team Qhubeka NextHash | |
37. | Sébastien Grignard | Lotto Soudal | |
38. | Andreas Stokbro | Team Qhubeka NextHash | |
39. | Anders Skaarseth | Uno-X Pro Cycling Team | |
40. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | |
41. | Mads Ostergaard Kristensen | ColoQuick | |
42. | Dorian de Maeght | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
43. | Morten Hulgaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
44. | Arvid de Kleijn | Rally Cycling | |
45. | Antonio Puppio | Team Qhubeka NextHash | |
46. | Louis Bendixen | Dania | |
47. | Fabio Mazzucco | Bardiani-CSF-Faizanè | |
48. | Adam de Vos | Rally Cycling | |
49. | Magnus Bak Klaris | Dania | |
50. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | |
51. | Robin Carpenter | Rally Cycling | |
52. | Jesper Hansen | Riwal Cycling Team | |
53. | Frederik Irgens Jensen | BHS-PL Beton Bornholm | |
54. | Jordi Warlop | Sport Vlaanderen-Baloise | 13:15 |
55. | Kamil Małecki | Lotto Soudal | 13:22 |
56. | Chris Harper | Jumbo-Visma | 13:33 |
57. | Enrico Battaglin | Bardiani-CSF-Faizanè | 13:39 |
58. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | |
59. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 13:59 |
60. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 14:00 |
61. | Shane Archbold | Deceuninck-Quick Step | 14:03 |
62. | Simon Bak | Dania | 14:50 |
63. | Sebastian Nielsen | Restaurant Suri-Carl Ras | |
64. | Lasse Norman Hansen | Team Qhubeka NextHash | |
65. | Morten Aalling Nortoft | Riwal Cycling Team | |
66. | Emil Toudal | BHS-PL Beton Bornholm | |
67. | Daniel Stampe | Dania | |
68. | Marco Frapporti | Vini Zabù | |
69. | Mirco Maestri | Bardiani-CSF-Faizanè | |
70. | Tim Naberman | Team DSM | 15:01 |
71. | Jakub Mareczko | Vini Zabù | 15:07 |
72. | Mattia Bevilacqua | Vini Zabù | |
73. | Simone Bevilacqua | Vini Zabù | |
74. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | |
75. | Laurenz Rex | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
76. | Cees Bol | Team DSM | |
77. | Samuele Zoccarato | Bardiani-CSF-Faizanè | |
78. | Frederik Muff | ColoQuick | |
79. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | 15:33 |
80. | Jelle Declerck | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
81. | Mathias Larsen | Restaurant Suri-Carl Ras | |
82. | Adrian Banaszek | HRE Mazowsze Serce Polski | |
83. | Paweł Bernas | HRE Mazowsze Serce Polski | |
84. | Mauro Schmid | Team Qhubeka NextHash |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | 12:44:14 |
2. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 01:33 |
3. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 01:36 |
4. | Nick van der Lijke | Riwal Cycling Team | 01:38 |
5. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 01:40 |
6. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | 02:04 |
7. | Milan Menten | Bingoal Pauwels Sauces WB | 03:31 |
8. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | |
9. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | 03:33 |
10. | Lucas Eriksson | Riwal Cycling Team | |
11. | Søren Kragh Andersen | Team DSM | 03:45 |
12. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 03:46 |
13. | Mads Rahbek | BHS-PL Beton Bornholm | 03:52 |
14. | Jeppe Aaskov Pallesen | ColoQuick | |
15. | Pier-André Cote | Rally Cycling | 04:05 |
16. | Jannik Steimle | Deceuninck-Quick Step | 04:19 |
17. | Rick Pluimers | Jumbo-Visma | 09:33 |
18. | Michael Gogl | Team Qhubeka NextHash | 10:46 |
19. | Kenneth van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | 12:46 |
20. | Lau Nyborg Broge Nils | BHS-PL Beton Bornholm | 12:49 |
21. | Colin Joyce | Rally Cycling | 12:55 |
22. | Davide Orrico | Vini Zabù | 13:08 |
23. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | |
24. | Giacomo Nizzolo | Team Qhubeka NextHash | 13:09 |
25. | Mark Cavendish | Deceuninck-Quick Step | 13:14 |
26. | Arvid de Kleijn | Rally Cycling | 13:22 |
27. | Louis Bendixen | Dania | |
28. | Mads Ostergaard Kristensen | ColoQuick | |
29. | Morten Hulgaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
30. | Robin Carpenter | Rally Cycling | |
31. | Jordi Warlop | Sport Vlaanderen-Baloise | 13:25 |
32. | Kasper Andersen | ColoQuick | 13:34 |
33. | Nickolas Zukowsky | Rally Cycling | 13:36 |
34. | Timothy Dupont | Bingoal Pauwels Sauces WB | 13:38 |
35. | Antonio Puppio | Team Qhubeka NextHash | |
36. | Magnus Bak Klaris | Dania | 13:40 |
37. | Sébastien Grignard | Lotto Soudal | 13:41 |
38. | Jesper Hansen | Riwal Cycling Team | |
39. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 13:54 |
40. | Alexander Kamp | Trek-Segafredo | 14:18 |
41. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | 14:30 |
42. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | 14:31 |
43. | Cees Bol | Team DSM | 15:39 |
44. | Simon Bak | Dania | 15:42 |
45. | Mathias Bregnhoj | BHS-PL Beton Bornholm | 15:48 |
46. | Daniel Stampe | Dania | |
47. | David Lozano | Team Novo Nordisk | 15:52 |
48. | Mathias Larsen | Restaurant Suri-Carl Ras | 16:05 |
49. | Morten Aalling Nortoft | Riwal Cycling Team | 16:06 |
50. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | 16:10 |
51. | Anders Skaarseth | Uno-X Pro Cycling Team | 16:15 |
52. | Enrico Battaglin | Bardiani-CSF-Faizanè | 16:42 |
53. | Dorian de Maeght | Bingoal Pauwels Sauces WB | 16:51 |
54. | Adam de Vos | Rally Cycling | 17:40 |
55. | Kamil Małecki | Lotto Soudal | 18:06 |
56. | Sebastian Nielsen | Restaurant Suri-Carl Ras | 18:13 |
57. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | 18:23 |
58. | Andreas Stokbro | Team Qhubeka NextHash | 18:50 |
59. | Frederik Irgens Jensen | BHS-PL Beton Bornholm | 18:59 |
60. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | 19:02 |