Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma) zwyciężył na mecie pierwszego etapu 30. wyścigu dookoła Danii.
Holenderski sprinter w Esbjerg okazał się lepszy od Marka Cavendisha (Deceuninck-Quick Step) i Giacomo Nizzolo (Qhubeka-NextHash).
Kamil Małecki (Lotto Soudal) zajął 63. miejsce.
Na płaskiej trasie uciekało pięciu zawodników, w tym Norbert Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski). Harcownicy odskoczyli na niespełna 3 minuty. Najdłużej uciekał Rasmus Bøgh Wallin (Dania), który został wchłonięty niespełna 17 kilometrów przed metą.
Dylan Groenewegen wins the opening stage of @postnorddkrundt with a monster sprint like in his best days, dropping Cavendish from his back wheel. 👏 Also top leadout by Teunissen, Morkov wasn't there because of a puncture. #pndkr21
🎥 @SenalDeportespic.twitter.com/h5gO4Rt8ie— Mihai Simion (@faustocoppi60) August 10, 2021
Wyniki 1. etapu PostNord Danmark Rundt 2021 (2.Pro), Struer - Esbjerg (175,3 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 3:47:36 |
2. | Mark Cavendish | Deceuninck-Quick Step | |
3. | Giacomo Nizzolo | Team Qhubeka NextHash | |
4. | Arvid de Kleijn | Rally Cycling | 00:02 |
5. | Cees Bol | Team DSM | |
6. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
7. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
8. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | |
9. | Jannik Steimle | Deceuninck-Quick Step | |
10. | Louis Bendixen | Dania | |
11. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
12. | Milan Menten | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
13. | Gerben Thijssen | Lotto Soudal | |
14. | Kenneth van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | |
15. | Colin Joyce | Rally Cycling | |
16. | Jordi Warlop | Sport Vlaanderen-Baloise | |
17. | Nicolai Brochner | ColoQuick | |
18. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | |
19. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
20. | Lau Nyborg Broge Nils | BHS-PL Beton Bornholm | |
21. | Lucas Eriksson | Riwal Cycling Team | |
22. | Nickolas Zukowsky | Rally Cycling | |
23. | Daniel Hoelgaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
24. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
25. | Elmar Reinders | Riwal Cycling Team | |
26. | Søren Kragh Andersen | Team DSM | |
27. | Morten Aalling Nortoft | Riwal Cycling Team | |
28. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | |
29. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | |
30. | Mads Ostergaard Kristensen | ColoQuick | |
31. | Nick van der Lijke | Riwal Cycling Team | |
32. | Casper Pedersen | Team DSM | |
33. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | |
34. | Morten Hulgaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
35. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
36. | Robin Carpenter | Rally Cycling | |
37. | Mathias Larsen | Restaurant Suri-Carl Ras | |
38. | Antonio Puppio | Team Qhubeka NextHash | |
39. | Timothy Dupont | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:18 |
40. | Magnus Bak Klaris | Dania | 00:20 |
41. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:21 |
42. | Andrea Peron | Team Novo Nordisk | |
43. | Pier-André Cote | Rally Cycling | |
44. | Mads Rahbek | BHS-PL Beton Bornholm | |
45. | Rasmus Quaade | Riwal Cycling Team | |
46. | Jesper Hansen | Riwal Cycling Team | |
47. | Mathias Bregnhoj | BHS-PL Beton Bornholm | |
48. | Adam de Vos | Rally Cycling | |
49. | Davide Orrico | Vini Zabù | |
50. | Tim van Dijke | Jumbo-Visma | |
51. | Rick Pluimers | Jumbo-Visma | |
52. | Sébastien Grignard | Lotto Soudal | |
53. | Jeppe Aaskov Pallesen | ColoQuick | |
54. | Anders Skaarseth | Uno-X Pro Cycling Team | |
55. | Tobias Kongstad | Riwal Cycling Team | |
56. | David Lozano | Team Novo Nordisk | |
57. | Rasmus Bøgh Wallin | Dania | |
58. | Adam Holm Jorgensen | BHS-PL Beton Bornholm | |
59. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | |
60. | Gilles de Wilde | Sport Vlaanderen-Baloise | |
61. | Enrico Battaglin | Bardiani-CSF-Faizanè | |
62. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | |
63. | Paweł Bernas | HRE Mazowsze Serce Polski | |
64. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | |
65. | Jonas Castrique | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
66. | Laurenz Rex | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:30 |
67. | Simon Bak | Dania | 00:33 |
68. | Jakub Kaczmarek | HRE Mazowsze Serce Polski | 00:35 |
69. | Alan Banaszek | HRE Mazowsze Serce Polski | 00:36 |
70. | Kamil Małecki | Lotto Soudal | 00:37 |
71. | Fabio Mazzucco | Bardiani-CSF-Faizanè | |
72. | Mattia Bevilacqua | Vini Zabù | |
73. | Kasper Andersen | ColoQuick | |
74. | Jakob Egholm | Trek-Segafredo | 00:41 |
75. | Sebastian Nielsen | Restaurant Suri-Carl Ras | |
76. | Norbert Banaszek | HRE Mazowsze Serce Polski | |
77. | Anders Foldager | Dania | 00:51 |
78. | Daniel Stampe | Dania | |
79. | Ruben Apers | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:52 |
80. | Samuele Zoccarato | Bardiani-CSF-Faizanè | |
81. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | 01:00 |
82. | Jakub Mareczko | Vini Zabù | 01:02 |
83. | Michel Ries | Trek-Segafredo | |
84. | Dorian de Maeght | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
85. | Chris Harper | Jumbo-Visma | 01:08 |
86. | Alexander Kamp | Trek-Segafredo | 01:12 |
87. | Shane Archbold | Deceuninck-Quick Step | 01:15 |
88. | Declan Irvine | Team Novo Nordisk | 01:19 |
89. | Mirco Maestri | Bardiani-CSF-Faizanè | 01:24 |
90. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | 01:29 |
91. | Mauro Schmid | Team Qhubeka NextHash | 01:40 |
92. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | |
93. | Frederik Irgens Jensen | BHS-PL Beton Bornholm | |
94. | Julius Nowak Dalner | Restaurant Suri-Carl Ras | |
95. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
96. | Jelle Declerck | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
97. | Matteo Pelucchi | Team Qhubeka NextHash | |
98. | Adrian Banaszek | HRE Mazowsze Serce Polski | |
99. | Umberto Poli | Team Novo Nordisk | |
100. | Christian Ingemann Lindquist | Restaurant Suri-Carl Ras | 01:43 |
101. | Michael Gogl | Team Qhubeka NextHash | |
102. | Tim Naberman | Team DSM | 01:49 |
103. | Sam Brand | Team Novo Nordisk | 01:58 |
104. | Marco Frapporti | Vini Zabù | |
105. | Markus Kramer | Restaurant Suri-Carl Ras | |
106. | Simone Bevilacqua | Vini Zabù | 02:24 |
107. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 02:30 |
108. | Nathan Vandepitte | Bingoal Pauwels Sauces WB | 02:41 |
109. | Adrian Kurek | HRE Mazowsze Serce Polski | 03:27 |
110. | Mihkel Raim | HRE Mazowsze Serce Polski | |
111. | Tomas Trainini | Bardiani-CSF-Faizanè | |
112. | Riccardo Stacchiotti | Vini Zabù | |
113. | Rasmus Hestbek Lund | Restaurant Suri-Carl Ras | |
114. | Harry Sweeny | Lotto Soudal | |
115. | Alexander Salby | ColoQuick | 04:06 |
116. | Frederik Muff | ColoQuick | 04:43 |
117. | Martin Salmon | Team DSM | |
118. | Tobias Lund Andresen | Team DSM | |
119. | Mads Andersen | ColoQuick | |
120. | Rasmus Lund Pedersen | Restaurant Suri-Carl Ras | |
121. | Andreas Stokbro | Team Qhubeka NextHash | |
122. | Lasse Norman Hansen | Team Qhubeka NextHash | |
123. | Etienne van Empel | Vini Zabù | |
124. | Robbe Ceurens | Team Novo Nordisk | |
125. | Péter Kusztor | Team Novo Nordisk | |
126. | Martin Toft Madsen | BHS-PL Beton Bornholm | |
127. | Emil Toudal | BHS-PL Beton Bornholm | |
128. | Kristoffer Halvorsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
129. | Rasmus Søjberg Pedersen | Dania | 07:15 |
130. | Niklas Larsen | Uno-X Pro Cycling Team | 13:01 |
131. | Matteo Dal-cin | Rally Cycling | 00:02 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 3:47:26 |
2. | Mark Cavendish | Deceuninck-Quick Step | 00:04 |
3. | Giacomo Nizzolo | Team Qhubeka NextHash | 00:06 |
4. | Arvid de Kleijn | Rally Cycling | 00:12 |
5. | Cees Bol | Team DSM | |
6. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
7. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
8. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | |
9. | Jannik Steimle | Deceuninck-Quick Step | |
10. | Louis Bendixen | Dania | |
11. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
12. | Milan Menten | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
13. | Gerben Thijssen | Lotto Soudal | |
14. | Kenneth van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | |
15. | Colin Joyce | Rally Cycling | |
16. | Jordi Warlop | Sport Vlaanderen-Baloise | |
17. | Nicolai Brochner | ColoQuick | |
18. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | |
19. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
20. | Lau Nyborg Broge Nils | BHS-PL Beton Bornholm | |
21. | Lucas Eriksson | Riwal Cycling Team | |
22. | Nickolas Zukowsky | Rally Cycling | |
23. | Daniel Hoelgaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
24. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
25. | Elmar Reinders | Riwal Cycling Team | |
26. | Søren Kragh Andersen | Team DSM | |
27. | Morten Aalling Nortoft | Riwal Cycling Team | |
28. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | |
29. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | |
30. | Mads Ostergaard Kristensen | ColoQuick | |
31. | Nick van der Lijke | Riwal Cycling Team | |
32. | Casper Pedersen | Team DSM | |
33. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | |
34. | Morten Hulgaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
35. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
36. | Robin Carpenter | Rally Cycling | |
37. | Mathias Larsen | Restaurant Suri-Carl Ras | |
38. | Antonio Puppio | Team Qhubeka NextHash | |
39. | Matteo Dal-cin | Rally Cycling | |
40. | Timothy Dupont | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:28 |
41. | Rasmus Bøgh Wallin | Dania | 00:29 |
42. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | |
43. | Magnus Bak Klaris | Dania | 00:30 |
44. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:31 |
45. | Andrea Peron | Team Novo Nordisk | |
46. | Pier-André Cote | Rally Cycling | |
47. | Mads Rahbek | BHS-PL Beton Bornholm | |
48. | Rasmus Quaade | Riwal Cycling Team | |
49. | Jesper Hansen | Riwal Cycling Team | |
50. | Mathias Bregnhoj | BHS-PL Beton Bornholm | |
51. | Adam de Vos | Rally Cycling | |
52. | Davide Orrico | Vini Zabù | |
53. | Tim van Dijke | Jumbo-Visma | |
54. | Rick Pluimers | Jumbo-Visma | |
55. | Sébastien Grignard | Lotto Soudal | |
56. | Jeppe Aaskov Pallesen | ColoQuick | |
57. | Anders Skaarseth | Uno-X Pro Cycling Team | |
58. | Tobias Kongstad | Riwal Cycling Team | |
59. | David Lozano | Team Novo Nordisk | |
60. | Adam Holm Jorgensen | BHS-PL Beton Bornholm | |
61. | Gilles de Wilde | Sport Vlaanderen-Baloise | |
62. | Enrico Battaglin | Bardiani-CSF-Faizanè | |
63. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | |
64. | Paweł Bernas | HRE Mazowsze Serce Polski | |
65. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | |
66. | Jonas Castrique | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
67. | Laurenz Rex | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:40 |
68. | Simon Bak | Dania | 00:43 |
69. | Jakub Kaczmarek | HRE Mazowsze Serce Polski | 00:45 |
70. | Norbert Banaszek | HRE Mazowsze Serce Polski | |
71. | Alan Banaszek | HRE Mazowsze Serce Polski | 00:46 |
72. | Kamil Małecki | Lotto Soudal | 00:47 |
73. | Fabio Mazzucco | Bardiani-CSF-Faizanè | |
74. | Mattia Bevilacqua | Vini Zabù | |
75. | Kasper Andersen | ColoQuick | |
76. | Jakob Egholm | Trek-Segafredo | 00:51 |
77. | Sebastian Nielsen | Restaurant Suri-Carl Ras | |
78. | Ruben Apers | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:00 |
79. | Anders Foldager | Dania | 01:01 |
80. | Daniel Stampe | Dania | |
81. | Samuele Zoccarato | Bardiani-CSF-Faizanè | 01:02 |
82. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | 01:10 |
83. | Jakub Mareczko | Vini Zabù | 01:12 |
84. | Michel Ries | Trek-Segafredo | |
85. | Dorian de Maeght | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
86. | Chris Harper | Jumbo-Visma | 01:18 |
87. | Alexander Kamp | Trek-Segafredo | 01:22 |
88. | Shane Archbold | Deceuninck-Quick Step | 01:25 |
89. | Declan Irvine | Team Novo Nordisk | 01:29 |
90. | Mirco Maestri | Bardiani-CSF-Faizanè | 01:34 |
91. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | 01:39 |
92. | Mauro Schmid | Team Qhubeka NextHash | 01:50 |
93. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | |
94. | Frederik Irgens Jensen | BHS-PL Beton Bornholm | |
95. | Julius Nowak Dalner | Restaurant Suri-Carl Ras | |
96. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
97. | Jelle Declerck | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
98. | Matteo Pelucchi | Team Qhubeka NextHash | |
99. | Adrian Banaszek | HRE Mazowsze Serce Polski | |
100. | Umberto Poli | Team Novo Nordisk | |
101. | Christian Ingemann Lindquist | Restaurant Suri-Carl Ras | 01:53 |
102. | Michael Gogl | Team Qhubeka NextHash | |
103. | Tim Naberman | Team DSM | 01:59 |
104. | Sam Brand | Team Novo Nordisk | 02:08 |
105. | Marco Frapporti | Vini Zabù | |
106. | Markus Kramer | Restaurant Suri-Carl Ras | |
107. | Simone Bevilacqua | Vini Zabù | 02:34 |
108. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 02:40 |
109. | Nathan Vandepitte | Bingoal Pauwels Sauces WB | 02:51 |
110. | Adrian Kurek | HRE Mazowsze Serce Polski | 03:37 |
111. | Mihkel Raim | HRE Mazowsze Serce Polski | |
112. | Tomas Trainini | Bardiani-CSF-Faizanè | |
113. | Riccardo Stacchiotti | Vini Zabù | |
114. | Rasmus Hestbek Lund | Restaurant Suri-Carl Ras | |
115. | Harry Sweeny | Lotto Soudal | |
116. | Alexander Salby | ColoQuick | 04:16 |
117. | Frederik Muff | ColoQuick | 04:53 |
118. | Martin Salmon | Team DSM | |
119. | Tobias Lund Andresen | Team DSM | |
120. | Mads Andersen | ColoQuick | |
121. | Rasmus Lund Pedersen | Restaurant Suri-Carl Ras | |
122. | Andreas Stokbro | Team Qhubeka NextHash | |
123. | Lasse Norman Hansen | Team Qhubeka NextHash | |
124. | Etienne van Empel | Vini Zabù | |
125. | Robbe Ceurens | Team Novo Nordisk | |
126. | Péter Kusztor | Team Novo Nordisk | |
127. | Martin Toft Madsen | BHS-PL Beton Bornholm | |
128. | Emil Toudal | BHS-PL Beton Bornholm | |
129. | Kristoffer Halvorsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
130. | Rasmus Søjberg Pedersen | Dania | 07:25 |
131. | Niklas Larsen | Uno-X Pro Cycling Team | 13:11 |