Ben Hermans (Israel Start-Up Nation) po wspinaczce na Fjellandsby triumfował na mecie trzeciego etapu Arctic Race of Norway.
Belg pokonał Norweg Odda Christiana Eikinga (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux) i Francuza Victora Lafaya (Cofidis).
Płaski odcinek zakończyła próba na Fjellandsby (3,7 km; 7,8%). Ben Hermans odpowiedział na przyspieszenia Lafaya na ostatnim kilometrze wspinaczki, a pod jego akcję podpiął się jeszcze Odd Christian Eiking. Trójka nie miała wielkiej przewagi, a Belg na ostatnich 400 metrach wyszedł na prowadzenie i jako pierwszy pokonał zakręty. Rywalom nie wystarczyło sił, by wyjść mu z koła i to 35-latek sięgnął po zwycięstwo i przejął koszulkę lidera.
🏅 Already a stage winner in 2015, 🇧🇪 @hermansben repeated the feat to claim the Midnight Jersey in a tight battle ahead of 🇳🇴 @Oddeiking and 🇫🇷 @victorlafay!
The last KM of the #ArcticRace's 3rd stage. pic.twitter.com/za9ywQxPUz
— Arctic Race of Norway (@ArcticRaceofN) August 7, 2021
Wyniki 3. etapu Arctic Race of Norway 2021 (2.Pro), Finnsnes – Målselv (184,5 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | 4:14:28 |
2. | Odd Christian Eiking | Intermarche-Wanty-Gobert | |
3. | Victor Lafay | Cofidis, Solutions Crédits | |
4. | Samuele Battistella | Astana-Premier Tech | 00:12 |
5. | Eduard Prades | Delko | 00:19 |
6. | Kristian Aasvold | Team Coop | |
7. | Andreas Leknessund | Norwegia | |
8. | Antonio Jesús Soto | Euskaltel-Euskadi | |
9. | Pelayo Sanchez | Burgos-BH | |
10. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | 00:22 |
11. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
12. | Stefan de Bod | Astana-Premier Tech | 00:24 |
13. | Jacob Eriksson | Team Coop | 00:26 |
14. | Petr Vakoc | Alpecin-Fenix | 00:41 |
15. | Torjus Sleen | Uno-X Pro Cycling Team | |
16. | Fabio Felline | Astana-Premier Tech | 00:47 |
17. | Mathieu Burgaudeau | Team TotalEnergies | 00:53 |
18. | Luc Wirtgen | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:55 |
19. | Dimitri Claeys | Team Qhubeka NextHash | 00:57 |
20. | Arjen Livyns | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:59 |
21. | Alessandro Fedeli | Delko | 01:00 |
22. | Dimitri Peyskens | Bingoal Pauwels Sauces WB | 01:02 |
23. | Henok Mulubrhan | Team Qhubeka NextHash | 01:03 |
24. | Markus Hoelgaard | Uno-X Pro Cycling Team | 01:05 |
25. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | |
26. | Alexander Kristoff | Norwegia | |
27. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Fenix | |
28. | Sven Erik Bystrom | Norwegia | 01:11 |
29. | Ward Vanhoof | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:13 |
30. | Axel Zingle | Cofidis, Solutions Crédits | 01:17 |
31. | Thomas Champion | Cofidis, Solutions Crédits | 01:30 |
32. | Benjamin Perry | Astana-Premier Tech | 01:32 |
33. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | 01:34 |
34. | Laurent Pichon | Team Arkéa Samsic | |
35. | Clément Venturini | AG2R Citroën Team | |
36. | Julien Trarieux | Delko | 01:47 |
37. | Tore Andre Vabo | Team Coop | 01:51 |
38. | Sander de Pestel | Sport Vlaanderen-Baloise | |
39. | Edvald Boasson Hagen | Team TotalEnergies | 02:05 |
40. | Antonio Angulo | Euskaltel-Euskadi | 02:06 |
41. | Bryan Coquard | B&B Hotels p/b KTM | 02:20 |
42. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | |
43. | Alex Colman | Sport Vlaanderen-Baloise | |
44. | Arne Marit | Sport Vlaanderen-Baloise | |
45. | Cyril Gautier | B&B Hotels p/b KTM | |
46. | Sebastian Berwick | Israel Start-Up Nation | 02:29 |
47. | Gleb Brussenskiy | Astana-Premier Tech | 02:59 |
48. | Cédric Beullens | Sport Vlaanderen-Baloise | 03:09 |
49. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | 03:28 |
50. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | |
51. | Rodrigo Alvarez | Burgos-BH | |
52. | Alexandre Delettre | Delko | 03:31 |
53. | Andre Drege | Norwegia | 03:39 |
54. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | 03:44 |
55. | Alexis Gougeard | AG2R Citroën Team | 03:47 |
56. | Dries van Gestel | Team TotalEnergies | 04:03 |
57. | Aimé de Gendt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
58. | Rémy Mertz | Bingoal Pauwels Sauces WB | 04:06 |
59. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | 04:07 |
60. | Angel Fuentes | Burgos-BH | 04:09 |
61. | Philipp Walsleben | Alpecin-Fenix | 04:38 |
62. | Ceriel Desal | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
63. | Erik Nordsaeter Resell | Uno-X Pro Cycling Team | 04:44 |
64. | Søren Waerenskjold | Uno-X Pro Cycling Team | |
65. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | |
66. | Alan Riou | Team Arkéa Samsic | 05:01 |
67. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | |
68. | Yevgeniy Gidich | Astana-Premier Tech | 05:20 |
69. | Manuel Penalver | Burgos-BH | 05:31 |
70. | Fredrik Dversnes | Team Coop | 05:40 |
71. | Tord Gudmestad | Team Coop | |
72. | Syver Waersted | Uno-X Pro Cycling Team | 05:42 |
73. | Eirik Lunder | Team Coop | |
74. | Sean de Bie | Bingoal Pauwels Sauces WB | 05:46 |
75. | Nathan Haas | Cofidis, Solutions Crédits | 06:06 |
76. | Christophe Noppe | Team Arkéa Samsic | |
77. | Jens Debusschere | B&B Hotels p/b KTM | |
78. | Tom Devriendt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
79. | Jens Reynders | Sport Vlaanderen-Baloise | |
80. | Luca Coati | Team Qhubeka NextHash | |
81. | Danny van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | |
82. | Erik Baska | Bora-hansgrohe | |
83. | Baptiste Planckaert | Intermarche-Wanty-Gobert | |
84. | Jempy Drucker | Cofidis, Solutions Crédits | |
85. | Boy van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | |
86. | Peio Goikoetxea | Euskaltel-Euskadi | |
87. | Niki Terpstra | Team TotalEnergies | |
88. | Lubomir Petrus | Alpecin-Fenix | |
89. | Felipe Orts | Burgos-BH | |
90. | Bert de Backer | B&B Hotels p/b KTM | |
91. | Juraj Sagan | Bora-hansgrohe | |
92. | Xabier Mikel Azparren | Euskaltel-Euskadi | |
93. | Harry Tanfield | Team Qhubeka NextHash | |
94. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | |
95. | Juan José Lobato | Euskaltel-Euskadi | |
96. | Marcel Meisen | Alpecin-Fenix | |
97. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | |
98. | Jonathan Hivert | B&B Hotels p/b KTM | |
99. | Eduard-Michael Grosu | Delko | 07:06 |
100. | Rudy Barbier | Israel Start-Up Nation | 07:54 |
101. | Julien Duval | AG2R Citroën Team | |
102. | Dušan Rajovic | Delko | 08:11 |
103. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | |
104. | Ludvik Holstad | Norwegia | |
105. | Ådne Holter | Norwegia | 08:34 |
106. | Martin Laas | Bora-hansgrohe | 08:50 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | 11:22:03 |
2. | Odd Christian Eiking | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:04 |
3. | Victor Lafay | Cofidis, Solutions Crédits | 00:06 |
4. | Samuele Battistella | Astana-Premier Tech | 00:20 |
5. | Kristian Aasvold | Team Coop | 00:26 |
6. | Antonio Jesús Soto | Euskaltel-Euskadi | 00:28 |
7. | Eduard Prades | Delko | 00:29 |
8. | Andreas Leknessund | Norwegia | |
9. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 00:32 |
10. | Jacob Eriksson | Team Coop | 00:36 |
11. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | 00:50 |
12. | Stefan de Bod | Astana-Premier Tech | 00:52 |
13. | Pelayo Sanchez | Burgos-BH | 00:55 |
14. | Fabio Felline | Astana-Premier Tech | 00:57 |
15. | Alexander Kristoff | Norwegia | 01:03 |
16. | Mathieu Burgaudeau | Team TotalEnergies | |
17. | Markus Hoelgaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
18. | Torjus Sleen | Uno-X Pro Cycling Team | 01:04 |
19. | Luc Wirtgen | Bingoal Pauwels Sauces WB | 01:05 |
20. | Dimitri Claeys | Team Qhubeka NextHash | 01:07 |
21. | Arjen Livyns | Bingoal Pauwels Sauces WB | 01:09 |
22. | Petr Vakoc | Alpecin-Fenix | |
23. | Alessandro Fedeli | Delko | 01:10 |
24. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Fenix | 01:15 |
25. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | |
26. | Sven Erik Bystrom | Norwegia | 01:21 |
27. | Axel Zingle | Cofidis, Solutions Crédits | 01:27 |
28. | Dimitri Peyskens | Bingoal Pauwels Sauces WB | 01:30 |
29. | Henok Mulubrhan | Team Qhubeka NextHash | 01:39 |
30. | Ward Vanhoof | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:41 |
31. | Laurent Pichon | Team Arkéa Samsic | 01:43 |
32. | Clément Venturini | AG2R Citroën Team | 01:44 |
33. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | 01:58 |
34. | Benjamin Perry | Astana-Premier Tech | 02:08 |
35. | Antonio Angulo | Euskaltel-Euskadi | 02:16 |
36. | Julien Trarieux | Delko | 02:23 |
37. | Bryan Coquard | B&B Hotels p/b KTM | 02:26 |
38. | Sander de Pestel | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:27 |
39. | Edvald Boasson Hagen | Team TotalEnergies | 02:41 |
40. | Arne Marit | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:48 |
41. | Cédric Beullens | Sport Vlaanderen-Baloise | 03:51 |
42. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | 03:56 |
43. | Alexandre Delettre | Delko | 03:59 |
44. | Thomas Champion | Cofidis, Solutions Crédits | 04:07 |
45. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | 04:12 |
46. | Dries van Gestel | Team TotalEnergies | 04:13 |
47. | Aimé de Gendt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
48. | Rémy Mertz | Bingoal Pauwels Sauces WB | 04:42 |
49. | Alex Colman | Sport Vlaanderen-Baloise | 04:54 |
50. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | 04:57 |
51. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | 05:03 |
52. | Tore Andre Vabo | Team Coop | 05:13 |
53. | Andre Drege | Norwegia | 05:14 |
54. | Sebastian Berwick | Israel Start-Up Nation | 05:25 |
55. | Erik Nordsaeter Resell | Uno-X Pro Cycling Team | 05:27 |
56. | Cyril Gautier | B&B Hotels p/b KTM | 05:28 |
57. | Søren Waerenskjold | Uno-X Pro Cycling Team | 06:15 |
58. | Fredrik Dversnes | Team Coop | 06:17 |
59. | Marcel Meisen | Alpecin-Fenix | 06:34 |
60. | Juan José Lobato | Euskaltel-Euskadi | |
61. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | |
62. | Jempy Drucker | Cofidis, Solutions Crédits | 06:42 |
63. | Nathan Haas | Cofidis, Solutions Crédits | |
64. | Angel Fuentes | Burgos-BH | 06:46 |
65. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | 06:47 |
66. | Yevgeniy Gidich | Astana-Premier Tech | 06:49 |
67. | Alexis Gougeard | AG2R Citroën Team | 06:51 |
68. | Syver Waersted | Uno-X Pro Cycling Team | 07:17 |
69. | Jonathan Hivert | B&B Hotels p/b KTM | 07:27 |
70. | Luca Coati | Team Qhubeka NextHash | 07:41 |
71. | Christophe Noppe | Team Arkéa Samsic | |
72. | Alan Riou | Team Arkéa Samsic | |
73. | Tord Gudmestad | Team Coop | 07:42 |
74. | Gleb Brussenskiy | Astana-Premier Tech | 07:57 |
75. | Philipp Walsleben | Alpecin-Fenix | 08:00 |
76. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | 08:05 |
77. | Manuel Penalver | Burgos-BH | 08:08 |
78. | Sean de Bie | Bingoal Pauwels Sauces WB | 08:22 |
79. | Eirik Lunder | Team Coop | |
80. | Eduard-Michael Grosu | Delko | 08:23 |
81. | Jens Reynders | Sport Vlaanderen-Baloise | 08:41 |
82. | Danny van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | 08:42 |
83. | Felipe Orts | Burgos-BH | 08:43 |
84. | Lubomir Petrus | Alpecin-Fenix | 08:46 |
85. | Niki Terpstra | Team TotalEnergies | |
86. | Baptiste Planckaert | Intermarche-Wanty-Gobert | 09:02 |
87. | Boy van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | 09:08 |
88. | Juraj Sagan | Bora-hansgrohe | 09:20 |
89. | Harry Tanfield | Team Qhubeka NextHash | 09:28 |
90. | Jens Debusschere | B&B Hotels p/b KTM | |
91. | Bert de Backer | B&B Hotels p/b KTM | |
92. | Peio Goikoetxea | Euskaltel-Euskadi | 09:44 |
93. | Erik Baska | Bora-hansgrohe | 10:21 |
94. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | 10:51 |
95. | Dušan Rajovic | Delko | 11:15 |
96. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | 11:29 |
97. | Ludvik Holstad | Norwegia | 11:33 |
98. | Rodrigo Alvarez | Burgos-BH | 11:57 |
99. | Martin Laas | Bora-hansgrohe | 12:48 |
100. | Ådne Holter | Norwegia | 12:58 |
101. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | 13:20 |
102. | Julien Duval | AG2R Citroën Team | 14:32 |
103. | Xabier Mikel Azparren | Euskaltel-Euskadi | |
104. | Tom Devriendt | Intermarche-Wanty-Gobert | 15:41 |
105. | Ceriel Desal | Bingoal Pauwels Sauces WB | 21:48 |
106. | Rudy Barbier | Israel Start-Up Nation | 22:01 |