Kontynentalne

Grand Prix Polski 2021. Itamar Einhorn najlepszy w Długołęce

Izraelczyk Itamar Einhorn wygrał w Długołęce wyścig Visegrad 4 Bicycle Race – GP Polski.

Drugie miejsce wywalczył Czech Alois Kankovsky (Elkov-Kasper), a trzecie Włoch Matteo Pongiluppi (Gallina Ecotek Colosio).

W pierwszej dziesiątce znalazło się trzech Polaków: 4. finiszował Jakub Kaczmarek (Mazowsze Serce Polski), siódmy Paweł Franczak (Voster ATS Team), a 9. Piotr Mierzyński (TC Chrobry Scott Głogów).

Płaska, szybka, ale i wietrzna trasa wyścigu poprowadzona została po liczącej 13,4 km rundzie, którą zawodnicy pokonali 9-krotnie. Z uwagi na remonty dróg zrezygnowano z przypominającej kryterium uliczne pętli po Oleśnicy, z której kolarze wystartowali, by po 3 godzinach i 11 minutach zameldować się na mecie w Długołęce.

W zasadzie przez cały wyścig peleton, składający się z niemal stu zawodników, jechał razem. Początkowe próby ucieczki były błyskawicznie kasowane, uciekinierom ani razu nie udało się odjechać dalej niż na kilkanaście sekund. Finiszującej, liczącej 34 zawodników grupie, udało się przyspieszyć zaledwie na tyle, by uzyskać nad peletonem przewagę jedynie 8 sekund.

Wyniki Visegrad 4 Bicycle Race - Grand Prix Polski 2021 (1.2), Oleśnica - Długołeka (147 km):

Redakcja rowery.org

Van der Poel zrezygnował z olimpijskiego wyścigu MTB | Wystartował Orlen Nations GP

Milan uciekł rywalom. Van der Poel wybrał szosę, a nie MTB. Wirus zbiera żniwo na Giro d’Italia. Wiadomości i wyniki…

15 maja 2024, 20:53

Giro d’Italia 2024: etap 12 – przekroje/mapki

Zapowiedź 12. etapu Giro d’Italia 2024. 16 maja (czwartek): Martinsicuro – Fano (193 km ⭐️⭐️⭐️).

15 maja 2024, 20:44

Giro d’Italia 2024: etap 11. Jonathan Milan razy dwa

Jonathan Milan sięgnął po zwycięstwo na mecie jedenastego etapu Giro d’Italia. Stanisław Aniołkowski na 9. miejscu.

15 maja 2024, 16:54

Giro d’Italia 2024. Cian Uijtdebroeks wycofał się z wyścigu

Belg Cian Uijtdebroeks, lider klasyfikacji młodzieżowej Giro d'Italia, wycofał się z rywalizacji przed 11. etapem wyścigu.

15 maja 2024, 09:54

Valentin Paret-Peintre po raz pierwszy | Stelvio skreślona z trasy Giro

Pierwszy etap Grand Touru Valentina Pareta-Peintre'a. Passo dello Stelvio zniknęła z trasy Giro d'Italia. Milan Fretin otworzył 4 Dni Dunkierki.…

14 maja 2024, 20:47

Giro d’Italia 2024: etap 11 – przekroje/mapki

Zapowiedź 11. etapu Giro d’Italia 2024. 15 maja (środa): Foiano di Val Fortore – Francavilla al Mare (207 km ⭐️⭐️).

14 maja 2024, 18:06