Grand Prix Polski 2021. Itamar Einhorn najlepszy w Długołęce

Izraelczyk Itamar Einhorn wygrał w Długołęce wyścig Visegrad 4 Bicycle Race – GP Polski.

Drugie miejsce wywalczył Czech Alois Kankovsky (Elkov-Kasper), a trzecie Włoch Matteo Pongiluppi (Gallina Ecotek Colosio).

W pierwszej dziesiątce znalazło się trzech Polaków: 4. finiszował Jakub Kaczmarek (Mazowsze Serce Polski), siódmy Paweł Franczak (Voster ATS Team), a 9. Piotr Mierzyński (TC Chrobry Scott Głogów).

Płaska, szybka, ale i wietrzna trasa wyścigu poprowadzona została po liczącej 13,4 km rundzie, którą zawodnicy pokonali 9-krotnie. Z uwagi na remonty dróg zrezygnowano z przypominającej kryterium uliczne pętli po Oleśnicy, z której kolarze wystartowali, by po 3 godzinach i 11 minutach zameldować się na mecie w Długołęce.

W zasadzie przez cały wyścig peleton, składający się z niemal stu zawodników, jechał razem. Początkowe próby ucieczki były błyskawicznie kasowane, uciekinierom ani razu nie udało się odjechać dalej niż na kilkanaście sekund. Finiszującej, liczącej 34 zawodników grupie, udało się przyspieszyć zaledwie na tyle, by uzyskać nad peletonem przewagę jedynie 8 sekund.

Wyniki Visegrad 4 Bicycle Race - Grand Prix Polski 2021 (1.2), Oleśnica - Długołeka (147 km):