Mark Cavendish (Deceuninck-Quick-Step) triumfował na mecie trzynastego etapu Tour de France i zdobył tym samym swój 34. etap największego wyścigu świata.
Brytyjczyk w zjawiskowym Carcassonne na linii mety zameldował się przed swoim rozprowadzającym Duńczykiem Michaelem Morkovem i Belgiem Jasperem Philipsenem (Alpecin-Fenix).
Dla Cavendisha to historyczny moment: zwycięstwem w Carcassonne wyrównał rekord wygranych etapów Tour de France, który od ponad czterech dekad należał do Eddy’ego Merckxa.
Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.
Przelotowy, długi, 220-kilometrowy odcinek “Wielkiej Pętli”, prowadził w lekko pofałdowanym terenie, na zachód, ku Pirenejom. Pachniało sprinterskim finiszem, zwłaszcza że siła wiatru nie dawała nadziei na porwanie peletonu. Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) etap wybrała jako pilot nowego pomysłu: strefa, w której kolarzom padającym ofiarami defektu czy kraksy przyznawano czas ich grupy, rozszerzona została o 1500 metrów i liczyła 4,5 kilometra, nie jak zwykle 3 kilometry.
Ucieczkę na 27 kilometrze zawiązali Sean Bennett (Qhubeka-NextHash), Omer Goldstein (Israel Start-Up Nation) i Pierre Latour (Team TotalEnergies). Troje śmiałków na Côte du Pic Saint-Loup (51,5 km; 5,5 km; 3,6%, kat. 4) wspięło się z przewagą 4:10, a na lotnej premii w Fontès (104 km) różnica wynosiła 2:30. Peleton prowadziły ekipy Deceuninck-Quick-Step i Alpecin-Fenix.
Niespełna 70 kilometrów przed metą z czołówki odpadł Bennett, ożywiła się też główna grupa, ale kontrakcje zgasili w zarodku kolarze Deceuninck-Quick-Step. Po sporej kraksie, z udziałem Rafała Majki (UAE Team Emirates), która wyrzuciła z wyścigu Simona Yatesa (Team BikeExchange), na powrót uspokoiło się.
Uciekinierzy zostali wchłonięci, a na ich miejscu pojawił się Quentin Pacher (B&B Hotels). Francuz zyskał ponad minutę, ale peleton na 30 kilometrów przed metą kontrolował jego poczynania i samotnego uciekiniera dopadł 19 kilometrów przed metą.
Momentalnie przyspieszyli kolarze Ineos Grenadiers i Bora-hansgrohe, rozciągając grupę i próbując na wietrze w kłopoty wpędzić rywali. Z wysiłku tego nie wyszło wiele, ale Michał Kwiatkowski i Jonathan Castroviejo pozostali na czele peletonu, mieszając się z zawodnikami Deceuninck-Quick-Step i aktywnym Sonnym Colbrellim (Bahrain Victorious), nadając bardzo mocne tempo na delikatnie pofałdowanych drogach przed Carcassonne.
Kwiatkowski peleton prowadził do ostatnich 3,5 kilometrów, gdy na czele zluzowali go kolarze EF Education-Nippo. Etap skończył się sprintem, w którym ponownie konkurencji nie mieli pomocnicy Marka Cavendisha. Czterech kolarzy belgijskiej ekipy wprowadziło lidera klasyfikacji punktowej na ostatni kilometr, na którym droga nieznacznie się wznosiła. Choć na wirażu, 500 metrów przed metą, stracili kilka pozycji i na czele zostawili samotnego Davide Balleriniego, Cavendish i jego rozprowadzający Michael Morkov nie stracili głowy.
Dwójkę długim finiszem zaskoczyć próbował Ivan Garcia Cortina (Movistar Team), ale Morkov nie dał się ubiec. Duńczyk dociągnął do Hiszpana i wypuścił Cavendisha na ostatnich 100 metrach. Cavendish nie zmarnował okazji i na mecie świętował 34. zwycięstwo w historii swoich startów w Tour de France.
🇬🇧🇮🇲 @MarkCavendish took his 34th stage win to equal Eddy Merckx record!
The final KM ⬇️
🇬🇧🇮🇲 @MarkCavendish remporte sa 34ème victoire d'étape sur le Tour et égale le record d'Eddy Merckx.
Le dernier KM ⬇️#TDF2021 pic.twitter.com/VUxyXN7mKa
— Tour de France™ (@LeTour) July 9, 2021
Wyniki 13. etapu Tour de France 2021 (2.UWT), Nimes – Carcassonne (219,9 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Mark Cavendish | Deceuninck-Quick Step | 5:04:29 |
2. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
3. | Jasper Philipsen | Alpecin-Fenix | |
4. | Iván Garcia Cortina | Movistar Team | |
5. | Danny van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | |
6. | Alex Aranburu | Astana-Premier Tech | |
7. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | |
8. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | |
9. | Magnus Cort | EF Education-Nippo | |
10. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
11. | Nacer Bouhanni | Team Arkéa Samsic | |
12. | Michael Matthews | Team BikeExchange | |
13. | Cyril Barthe | B&B Hotels p/b KTM | |
14. | Max Walscheid | Team Qhubeka NextHash | |
15. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | |
16. | Jonas Rickaert | Alpecin-Fenix | |
17. | Philippe Gilbert | Lotto Soudal | |
18. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | |
19. | Cees Bol | Team DSM | |
20. | Anthony Turgis | Team TotalEnergies | |
21. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | |
22. | Rigoberto Uran | EF Education-Nippo | |
23. | Ruben Guerreiro | EF Education-Nippo | |
24. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Victorious | |
25. | Wilco Kelderman | Bora-hansgrohe | |
26. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
27. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
28. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
29. | Enric Mas | Movistar Team | |
30. | Aurélien Paret-peintre | AG2R Citroën Team | |
31. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | |
32. | Alexey Lutsenko | Astana-Premier Tech | |
33. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | |
34. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
35. | Nils Eekhoff | Team DSM | |
36. | Ben O'connor | AG2R Citroën Team | |
37. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
38. | Silvan Dillier | Alpecin-Fenix | |
39. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | |
40. | Jonas Rutsch | EF Education-Nippo | |
41. | Georg Zimmermann | Intermarche-Wanty-Gobert | |
42. | Fabien Doubey | Team TotalEnergies | |
43. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
44. | Pello Bilbao | Bahrain-Victorious | |
45. | Lorenzo Rota | Intermarche-Wanty-Gobert | |
46. | Louis Meintjes | Intermarche-Wanty-Gobert | |
47. | Esteban Chaves | Team BikeExchange | |
48. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
49. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
50. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
51. | Harry Sweeny | Lotto Soudal | |
52. | Michael Schar | AG2R Citroën Team | |
53. | Dylan Teuns | Bahrain-Victorious | |
54. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
55. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
56. | Mattia Cattaneo | Deceuninck-Quick Step | |
57. | Julien Simon | Team TotalEnergies | |
58. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 00:18 |
59. | Guillaume Boivin | Israel Start-Up Nation | |
60. | Stefan Bissegger | EF Education-Nippo | |
61. | Cyril Gautier | B&B Hotels p/b KTM | |
62. | Matej Mohoric | Bahrain-Victorious | |
63. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | |
64. | Jan Bakelants | Intermarche-Wanty-Gobert | |
65. | Maxime Chevalier | B&B Hotels p/b KTM | |
66. | Kristian Sbaragli | Alpecin-Fenix | |
67. | Xandro Meurisse | Alpecin-Fenix | |
68. | Sergio Henao | Team Qhubeka NextHash | |
69. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | |
70. | Miguel Angel Lopez | Movistar Team | |
71. | Boy van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | |
72. | Luka Mezgec | Team BikeExchange | |
73. | Jelle Wallays | Cofidis, Solutions Crédits | |
74. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | |
75. | Sergio Higuita | EF Education-Nippo | |
76. | Edvald Boasson Hagen | Team TotalEnergies | 00:28 |
77. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 00:32 |
78. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 00:35 |
79. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 00:36 |
80. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 01:07 |
81. | Brent van Moer | Lotto Soudal | 01:11 |
82. | Fred Wright | Bahrain-Victorious | 01:13 |
83. | Marco Haller | Bahrain-Victorious | |
84. | Omar Fraile | Astana-Premier Tech | |
85. | Neilson Powless | EF Education-Nippo | 01:28 |
86. | Michael Valgren | EF Education-Nippo | |
87. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | |
88. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 01:31 |
89. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | |
90. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 01:32 |
91. | Jorge Arcas | Movistar Team | 02:17 |
92. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
93. | Franck Bonnamour | B&B Hotels p/b KTM | |
94. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 02:23 |
95. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | |
96. | Dorian Godon | AG2R Citroën Team | |
97. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
98. | Jakob Fuglsang | Astana-Premier Tech | |
99. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
100. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | |
101. | Jérémy Cabot | Team TotalEnergies | |
102. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | 04:03 |
103. | Simon Geschke | Cofidis, Solutions Crédits | |
104. | Michael Woods | Israel Start-Up Nation | |
105. | Omer Goldstein | Israel Start-Up Nation | |
106. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | |
107. | Cristián Rodriguez | Team TotalEnergies | |
108. | Richie Porte | Ineos Grenadiers | |
109. | Wout Poels | Bahrain-Victorious | |
110. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
111. | Marc Hirschi | UAE Team Emirates | |
112. | Pierre Rolland | B&B Hotels p/b KTM | |
113. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | |
114. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
115. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | |
116. | Simon Clarke | Team Qhubeka NextHash | |
117. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
118. | Christopher Juul-jensen | Team BikeExchange | |
119. | Quentin Pacher | B&B Hotels p/b KTM | 04:49 |
120. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
121. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
122. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
123. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | |
124. | Pierre Latour | Team TotalEnergies | |
125. | Rubén Fernandez | Cofidis, Solutions Crédits | |
126. | Ion Izagirre | Astana-Premier Tech | |
127. | Luke Durbridge | Team BikeExchange | |
128. | Ide Schelling | Bora-hansgrohe | 04:53 |
129. | Casper Pedersen | Team DSM | 05:17 |
130. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 05:25 |
131. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 06:15 |
132. | Chris Froome | Israel Start-Up Nation | |
133. | Mark Donovan | Team DSM | |
134. | Reto Hollenstein | Israel Start-Up Nation | |
135. | Hugo Houle | Astana-Premier Tech | |
136. | Petr Vakoc | Alpecin-Fenix | |
137. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | |
138. | Amund Grøndahl Jansen | Team BikeExchange | |
139. | Sean Bennett | Team Qhubeka NextHash | |
140. | Carlos Barbero | Team Qhubeka NextHash | |
141. | Benoît Cosnefroy | AG2R Citroën Team | 06:19 |
142. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
143. | Dmitriy Gruzdev | Astana-Premier Tech | |
144. | Víctor de La Parte | Team TotalEnergies | |
145. | Carlos Verona | Movistar Team | |
146. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | 06:21 |
147. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | |
148. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | 06:33 |
149. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | |
150. | Søren Kragh Andersen | Team DSM | 16:28 |
151. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 21:38 |
DNF | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
DNF | Lucas Hamilton | Team BikeExchange | |
DNF | Simon Yates | Team BikeExchange | |
DNS | Michael Gogl | Team Qhubeka NextHash |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 52:27:12 |
2. | Rigoberto Uran | EF Education-Nippo | 05:18 |
3. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 05:32 |
4. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 05:33 |
5. | Ben O'connor | AG2R Citroën Team | 05:58 |
6. | Wilco Kelderman | Bora-hansgrohe | 06:16 |
7. | Alexey Lutsenko | Astana-Premier Tech | 06:30 |
8. | Enric Mas | Movistar Team | 07:11 |
9. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | 09:29 |
10. | Pello Bilbao | Bahrain-Victorious | 10:28 |
11. | Mattia Cattaneo | Deceuninck-Quick Step | 15:35 |
12. | Aurélien Paret-peintre | AG2R Citroën Team | 24:44 |
13. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 25:21 |
14. | Esteban Chaves | Team BikeExchange | 25:53 |
15. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 30:51 |
16. | Louis Meintjes | Intermarche-Wanty-Gobert | 32:20 |
17. | Sergio Henao | Team Qhubeka NextHash | 37:28 |
18. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 39:13 |
19. | Wout Poels | Bahrain-Victorious | 42:52 |
20. | Dylan Teuns | Bahrain-Victorious | 43:54 |
21. | Ruben Guerreiro | EF Education-Nippo | 47:37 |
22. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 51:34 |
23. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 52:19 |
24. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 54:54 |
25. | Sergio Higuita | EF Education-Nippo | 54:59 |
26. | Jakob Fuglsang | Astana-Premier Tech | 56:58 |
27. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 57:12 |
28. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 57:38 |
29. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
30. | Michael Woods | Israel Start-Up Nation | 1:01:03 |
31. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | 1:02:13 |
32. | Franck Bonnamour | B&B Hotels p/b KTM | 1:03:12 |
33. | Xandro Meurisse | Alpecin-Fenix | 1:05:13 |
34. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 1:06:23 |
35. | Richie Porte | Ineos Grenadiers | 1:06:57 |
36. | Ion Izagirre | Astana-Premier Tech | 1:08:33 |
37. | Pierre Rolland | B&B Hotels p/b KTM | 1:08:43 |
38. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 1:10:34 |
39. | Miguel Angel Lopez | Movistar Team | 1:11:53 |
40. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 1:17:14 |
41. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | 1:17:44 |
42. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Victorious | 1:17:45 |
43. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 1:18:34 |
44. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 1:20:12 |
45. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | 1:23:04 |
46. | Matej Mohoric | Bahrain-Victorious | 1:23:11 |
47. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 1:23:44 |
48. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
49. | Quentin Pacher | B&B Hotels p/b KTM | 1:24:35 |
50. | Mark Donovan | Team DSM | 1:24:38 |
51. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | |
52. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 1:24:57 |
53. | Michael Valgren | EF Education-Nippo | 1:25:26 |
54. | Imanol Erviti | Movistar Team | 1:25:45 |
55. | Pierre Latour | Team TotalEnergies | 1:25:59 |
56. | Magnus Cort | EF Education-Nippo | 1:27:11 |
57. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 1:27:53 |
58. | Cristián Rodriguez | Team TotalEnergies | 1:30:18 |
59. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 1:30:49 |
60. | Jonas Rutsch | EF Education-Nippo | 1:30:51 |
61. | Brent van Moer | Lotto Soudal | 1:30:59 |
62. | Hugo Houle | Astana-Premier Tech | 1:31:47 |
63. | Jan Bakelants | Intermarche-Wanty-Gobert | 1:32:14 |
64. | Neilson Powless | EF Education-Nippo | 1:34:53 |
65. | Simon Geschke | Cofidis, Solutions Crédits | 1:36:08 |
66. | Anthony Turgis | Team TotalEnergies | 1:36:23 |
67. | Silvan Dillier | Alpecin-Fenix | 1:36:40 |
68. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 1:37:35 |
69. | Víctor de La Parte | Team TotalEnergies | 1:38:56 |
70. | Omar Fraile | Astana-Premier Tech | 1:39:05 |
71. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | 1:39:08 |
72. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 1:39:35 |
73. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | 1:40:15 |
74. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 1:41:37 |
75. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 1:42:33 |
76. | Benoît Cosnefroy | AG2R Citroën Team | 1:42:36 |
77. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | 1:42:59 |
78. | Edvald Boasson Hagen | Team TotalEnergies | 1:43:58 |
79. | Philippe Gilbert | Lotto Soudal | 1:44:34 |
80. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 1:45:36 |
81. | Harry Sweeny | Lotto Soudal | 1:45:37 |
82. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 1:46:35 |
83. | Cyril Barthe | B&B Hotels p/b KTM | 1:46:45 |
84. | Alex Aranburu | Astana-Premier Tech | 1:46:53 |
85. | Lorenzo Rota | Intermarche-Wanty-Gobert | 1:47:02 |
86. | Cyril Gautier | B&B Hotels p/b KTM | 1:47:12 |
87. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 1:47:21 |
88. | Stefan Bissegger | EF Education-Nippo | 1:47:33 |
89. | Michael Schar | AG2R Citroën Team | 1:48:00 |
90. | Dorian Godon | AG2R Citroën Team | 1:48:10 |
91. | Fabien Doubey | Team TotalEnergies | 1:48:33 |
92. | Luka Mezgec | Team BikeExchange | 1:48:50 |
93. | Jonas Rickaert | Alpecin-Fenix | 1:49:07 |
94. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | 1:50:01 |
95. | Iván Garcia Cortina | Movistar Team | 1:50:54 |
96. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 1:51:35 |
97. | Søren Kragh Andersen | Team DSM | 1:52:26 |
98. | Guillaume Boivin | Israel Start-Up Nation | 1:52:27 |
99. | Michael Matthews | Team BikeExchange | 1:54:27 |
100. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 1:56:50 |
101. | Kristian Sbaragli | Alpecin-Fenix | 1:58:15 |
102. | Maxime Chevalier | B&B Hotels p/b KTM | 1:58:20 |
103. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 1:58:46 |
104. | Rubén Fernandez | Cofidis, Solutions Crédits | 1:58:54 |
105. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 1:58:57 |
106. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 1:59:01 |
107. | Luke Durbridge | Team BikeExchange | 2:01:12 |
108. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 2:02:08 |
109. | Boy van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | 2:02:33 |
110. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 2:03:11 |
111. | Jorge Arcas | Movistar Team | 2:03:48 |
112. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 2:04:25 |
113. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 2:04:39 |
114. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | 2:06:23 |
115. | Georg Zimmermann | Intermarche-Wanty-Gobert | 2:08:48 |
116. | Nils Eekhoff | Team DSM | 2:09:46 |
117. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | 2:09:52 |
118. | Petr Vakoc | Alpecin-Fenix | 2:10:01 |
119. | Carlos Verona | Movistar Team | 2:10:40 |
120. | Max Walscheid | Team Qhubeka NextHash | 2:10:46 |
121. | Fred Wright | Bahrain-Victorious | 2:10:51 |
122. | Jasper Philipsen | Alpecin-Fenix | 2:11:13 |
123. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 2:12:30 |
124. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 2:13:13 |
125. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | 2:14:03 |
126. | Dmitriy Gruzdev | Astana-Premier Tech | |
127. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 2:14:26 |
128. | Jelle Wallays | Cofidis, Solutions Crédits | 2:15:03 |
129. | Simon Clarke | Team Qhubeka NextHash | 2:16:23 |
130. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 2:17:58 |
131. | Casper Pedersen | Team DSM | 2:19:55 |
132. | Christopher Juul-jensen | Team BikeExchange | 2:20:44 |
133. | Carlos Barbero | Team Qhubeka NextHash | 2:21:06 |
134. | Julien Simon | Team TotalEnergies | 2:21:19 |
135. | Danny van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | 2:21:32 |
136. | Cees Bol | Team DSM | 2:22:23 |
137. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | 2:22:50 |
138. | Ide Schelling | Bora-hansgrohe | 2:23:50 |
139. | Reto Hollenstein | Israel Start-Up Nation | 2:24:31 |
140. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 2:24:46 |
141. | Mark Cavendish | Deceuninck-Quick Step | 2:25:49 |
142. | Marc Hirschi | UAE Team Emirates | 2:26:25 |
143. | Sean Bennett | Team Qhubeka NextHash | 2:27:09 |
144. | Omer Goldstein | Israel Start-Up Nation | 2:27:14 |
145. | Chris Froome | Israel Start-Up Nation | 2:27:55 |
146. | Nacer Bouhanni | Team Arkéa Samsic | 2:28:34 |
147. | Marco Haller | Bahrain-Victorious | 2:30:47 |
148. | Jérémy Cabot | Team TotalEnergies | 2:37:45 |
149. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 2:40:47 |
150. | Amund Grøndahl Jansen | Team BikeExchange | 2:46:24 |
151. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Mark Cavendish | Deceuninck-Quick Step | 279 |
2. | Michael Matthews | Team BikeExchange | 178 |
3. | Jasper Philipsen | Alpecin-Fenix | 171 |
4. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Victorious | 151 |
5. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 131 |
6. | Nacer Bouhanni | Team Arkéa Samsic | 126 |
7. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 103 |
8. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 100 |
9. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 95 |
10. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | 70 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | 50 |
2. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 43 |
3. | Michael Woods | Israel Start-Up Nation | 42 |
4. | Wout Poels | Bahrain-Victorious | 39 |
5. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 36 |
6. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 27 |
7. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 26 |
8. | Ben O'connor | AG2R Citroën Team | 24 |
9. | Sergio Higuita | EF Education-Nippo | 22 |
10. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 20 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 52:27:12 |
2. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 05:32 |
3. | Aurélien Paret-peintre | AG2R Citroën Team | 24:44 |
4. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 30:51 |
5. | Sergio Higuita | EF Education-Nippo | 54:59 |
6. | Mark Donovan | Team DSM | 1:24:38 |
7. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 1:24:57 |
8. | Jonas Rutsch | EF Education-Nippo | 1:30:51 |
9. | Brent van Moer | Lotto Soudal | 1:30:59 |
10. | Neilson Powless | EF Education-Nippo | 1:34:53 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Bahrain-Victorious | 58:16:53 | |
2. | AG2R Citroën Team | 10:01 | |
3. | EF Education-Nippo | 15:47 | |
4. | Ineos Grenadiers | 17:27 | |
5. | Bora-hansgrohe | 29:31 | |
6. | Jumbo-Visma | 29:47 | |
7. | Movistar Team | 38:22 | |
8. | Astana-Premier Tech | 42:58 | |
9. | Trek-Segafredo | 44:51 | |
10. | UAE Team Emirates | 54:11 | |
11. | Deceuninck-Quick Step | 1:17:35 | |
12. | Team BikeExchange | 1:27:53 | |
13. | Groupama-FDJ | 1:46:13 | |
14. | B&B Hotels p/b KTM | 1:48:10 | |
15. | Cofidis, Solutions Crédits | 1:56:51 | |
16. | Team Arkéa Samsic | 2:21:14 | |
17. | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 2:24:21 | |
18. | Team TotalEnergies | 2:34:05 | |
19. | Alpecin-Fenix | 2:40:11 | |
20. | Israel Start-Up Nation | 2:57:36 | |
21. | Team DSM | 3:07:13 | |
22. | Team Qhubeka NextHash | 3:29:05 | |
23. | Lotto Soudal | 3:37:37 |
sport841
9 lipca 2021, 17:43 o 17:43
Cavendish ma tak mocnych rozprowadzających, że muszą hamować, żeby przypadkiem z nim nie wygrać 🙂
VinesX
9 lipca 2021, 18:35 o 18:35
Wrócił stary dobry Mark Cavendish 🙂
Karol
9 lipca 2021, 20:50 o 20:50
@sport841 to samo pomyślałem 🙂
bykuwodzu
11 lipca 2021, 00:38 o 00:38
Nie rozsmieszajcie mnei tymi porownaniami
Odpustowy scigajlo kontra kolarz wszechczasow, ciekawe ile w gorach wygral Cavendish i generalek?
Nindustrialny
11 lipca 2021, 09:22 o 09:22
Cavendish to auto sportowe, a Merckx to terenowy Suv.
Chyba wiecej nie musze tlumaczyc.
arekjj456
13 lipca 2021, 11:07 o 11:07
Jednocześnie jest 5 najsłabszym zawodnikiem w tdf.