Anna van der Breggen (Team SD Worx) wygrała na wspinaczce Prato Nevoso drugi etap Giro d’Italia Donne i została nową liderką zmagań.
Holenderka na mecie zameldowała się przed drużynowymi koleżankami: 1:22 przed Ashleigh Moolman-Pasio i 1:51 przed Demi Vollering.
Zawodniczki zespołu SD Worx, które wczoraj na etapie jazdy drużynowej na czas uległy tylko ekipie Trek-Segafredo, dziś przejęły inicjatywę. Słabszy dzień miała Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo), kraksa przeszkodziła natomiast Dunce Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope).
Organizatorzy wyścig rozpoczęli od drużynowej jazdy na czas, a drugiego dnia wysłali peleton na alpejskie szosy, 99-kilometrowy etap kończąc wspinaczką do stacji narciarskiej Prato Nevoso (14,3 km, 6,9%). Na mecie pierwszą zawodniczką nie z ekipy SD Worx była czwarta Marta Cavalli (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope), która walkę o trzecie miejsce przegrała z Vollering o 2 sekundy.
Marta Lach (Ceratizit-WNT) przyjechała na 40. miejscu (+9:12), a debiutująca w wyścigu Marta Jaskulska (Liv Racing) metę osiągnęła jako 137. (+23:02).
Wyniki 2. etapu Giro Rosa - Giro d'Italia Donne 2021 (2.Pro), Boves - Prato Nevoso (100,1 km):
Poz. | Zawodniczka | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Anna van der Breggen | SD Worx | 2:58:31 |
2. | Ashleigh Moolman | SD Worx | 01:22 |
3. | Demi Vollering | SD Worx | 01:51 |
4. | Marta Cavalli | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 01:53 |
5. | Erica Magnaldi | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 02:30 |
6. | Gaia Realini | Isolmant-Premac-Vittoria | 02:36 |
7. | Mavi Garcia | Alé BTC Ljubljana | 03:00 |
8. | Amanda Spratt | Team BikeExchange | 03:05 |
9. | Tatiana Guderzo | Alé BTC Ljubljana | 03:26 |
10. | Juliette Labous | Team DSM | 03:29 |
11. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo Women | |
12. | Eider Merino | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | |
13. | Clara Koppenburg | Rally Cycling Women | 03:55 |
14. | Niamh Fisher-black | SD Worx | 04:08 |
15. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 04:09 |
16. | Pauliena Rooijakkers | Liv Racing | 04:33 |
17. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | 05:11 |
18. | Elise Chabbey | Canyon SRAM Racing | |
19. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 05:53 |
20. | Katrine Aalerud | Movistar Team | 06:00 |
21. | Soraya Paladin | Liv Racing | 06:10 |
22. | Maria Novolodskaia | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 06:50 |
23. | Greta Marturano | Top Girls Fassa Bortolo | 06:57 |
24. | Kristen Faulkner | Team TIBCO-SVB | 07:33 |
25. | Andrea Ramirez | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | |
26. | Hanna Nilsson | Lotto Soudal Ladies | |
27. | Camilla Alessio | Bepink | |
28. | Liane Lippert | Team DSM | |
29. | Janneke Ensing | Team BikeExchange | |
30. | Barbara Malcotti | Valcar-Travel & Service | 07:38 |
31. | Kristabel Doebel-hickok | Rally Cycling Women | 08:28 |
32. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 08:30 |
33. | Lisa Brennauer | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 08:59 |
34. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | |
35. | Floortje Mackaij | Team DSM | |
36. | Mikayla Harvey | Canyon SRAM Racing | |
37. | Leah Thomas | Movistar Team | |
38. | Ruth Winder | Trek-Segafredo Women | |
39. | Arlenis Sierra | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 09:12 |
40. | Marta Lach | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
41. | Alice Maria Arzuffi | Valcar-Travel & Service | 09:30 |
42. | Sabrina Stultiens | Liv Racing | 10:02 |
43. | Ilaria Sanguineti | Valcar-Travel & Service | 10:22 |
44. | Emilie Fortin | Bizkaia Durango | 10:51 |
45. | Giorgia Bariani | Top Girls Fassa Bortolo | 11:28 |
46. | Anna Potokina | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 11:41 |
47. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
48. | Lauren Stephens | Team TIBCO-SVB | 12:00 |
49. | Silke Smulders | Lotto Soudal Ladies | 12:04 |
50. | Federica Damiana Piergiovanni | Valcar-Travel & Service | 12:19 |
51. | Lea Curinier | Team Arkéa | 12:31 |
52. | Clara Honsinger | Team TIBCO-SVB | 12:35 |
53. | Ane Santesteban | Team BikeExchange | 12:41 |
54. | Francjasca Baroni | Isolmant-Premac-Vittoria | 13:01 |
55. | Michaela Drummond | Bepink | 14:02 |
56. | Debora Silvestri | Top Girls Fassa Bortolo | 14:14 |
57. | Jeanne Korevaar | Liv Racing | |
58. | Natalia Studenikina | Born To Win G20 Ambedo | 14:26 |
59. | Sara Casasola | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 15:00 |
60. | Noemi Lucrezia Eremita | Isolmant-Premac-Vittoria | 15:23 |
61. | Leah Kirchmann | Team DSM | 15:59 |
62. | Lucie Jounier | Team Arkéa | |
63. | Lucinda Brand | Trek-Segafredo Women | |
64. | Nadja Heigl | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | |
65. | Nancy van der Burg | Jumbo-Visma Women | |
66. | Nadia Quagliotto | Bepink | |
67. | Letizia Borghesi | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
68. | Pauline Allin | Team Arkéa | |
69. | Ellen van Dijk | Trek-Segafredo Women | |
70. | Teuntje Beekhuis | Jumbo-Visma Women | |
71. | Grace Brown | Team BikeExchange | |
72. | Sara Martin | Movistar Team | |
73. | Sara Poidevin | Rally Cycling Women | |
74. | Leah Dixon | Team TIBCO-SVB | |
75. | Danique Braam | Lotto Soudal Ladies | |
76. | Jesse Vandenbulcke | Lotto Soudal Ladies | |
77. | Maria Giulia Confalonieri | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
78. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | |
79. | Francjasca Balducci | Born To Win G20 Ambedo | |
80. | Riejanne Markus | Jumbo-Visma Women | |
81. | Silvia Zanardi | Bepink | |
82. | Marta Bastianelli | Alé BTC Ljubljana | |
83. | Elena Cecchini | SD Worx | |
84. | Carlotta Borello | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | |
85. | Coryn Rivera | Team DSM | |
86. | Marianne Vos | Jumbo-Visma Women | |
87. | Chantal van Den Broek-blaak | SD Worx | |
88. | Anna Trevisi | Alé BTC Ljubljana | |
89. | Emily Newsom | Team TIBCO-SVB | |
90. | Giorgia Vettorello | Top Girls Fassa Bortolo | |
91. | Georgia Williams | Team BikeExchange | |
92. | Alexis Ryan | Canyon SRAM Racing | |
93. | Diana Penuela | Team TIBCO-SVB | |
94. | Inga Cesuliene | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
95. | Alice Palazzi | Born To Win G20 Ambedo | |
96. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | |
97. | Silvia Valsecchi | Bepink | |
98. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | |
99. | Laura Tomasi | Alé BTC Ljubljana | |
100. | Anouska Koster | Jumbo-Visma Women | |
101. | Kathrin Hammes | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
102. | Brodie Chapman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
103. | Matilde Vitillo | Bepink | |
104. | Lorena Wiebes | Team DSM | |
105. | Rasa Leleivyte | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
106. | Heidi Franz | Rally Cycling Women | 16:11 |
107. | Asia Zontone | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 16:25 |
108. | Emma Norsgaard | Movistar Team | 16:39 |
109. | Caris Cosentino | Born To Win G20 Ambedo | 16:52 |
110. | Ariadna Gutierrez | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | |
111. | Eleonora Camilla Gasparrini | Valcar-Travel & Service | 16:53 |
112. | Maëlle GrossetÊte | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 17:37 |
113. | Elisa Dalla Valle | Top Girls Fassa Bortolo | |
114. | Francjasca Pisciali | Isolmant-Premac-Vittoria | |
115. | Julie van de Velde | Jumbo-Visma Women | 17:50 |
116. | Lone Meertens | Lotto Soudal Ladies | |
117. | Alice Gasparini | Isolmant-Premac-Vittoria | 19:10 |
118. | Greta Richioud | Team Arkéa | 19:17 |
119. | Elizabeth Holden | Bizkaia Durango | 19:29 |
120. | Sarah Roy | Team BikeExchange | |
121. | Lina Svarinska | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 19:54 |
122. | Amandine Fouquenet | Team Arkéa | 20:18 |
123. | Lara Vieceli | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
124. | Michela Balducci | Top Girls Fassa Bortolo | |
125. | Sofia Bertizzolo | Liv Racing | |
126. | Maria Vittoria Sperotto | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | |
127. | Anastasia Carbonari | Born To Win G20 Ambedo | |
128. | Gemma Sernissi | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
129. | Chiara Consonni | Valcar-Travel & Service | |
130. | Aude Biannic | Movistar Team | |
131. | Katie Clouse | Rally Cycling Women | 20:22 |
132. | Holly Breck | Rally Cycling Women | 20:40 |
133. | Ariana Gilabert | Bizkaia Durango | 22:30 |
134. | Valentina Scandolara | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
135. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | |
136. | Iurani Blanco | Bizkaia Durango | |
137. | Marta Jaskulska | Liv Racing | 23:02 |
138. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | 24:10 |
139. | Elise Vander Sande | Lotto Soudal Ladies | |
140. | Typhaine Laurance | Team Arkéa | |
141. | Emanuela Zanetti | Isolmant-Premac-Vittoria | 26:11 |
142. | Lara Krahemann | Born To Win G20 Ambedo | 39:44 |
Poz. | Zawodniczka | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Anna van der Breggen | SD Worx | 3:32:09 |
2. | Ashleigh Moolman | SD Worx | 01:26 |
3. | Demi Vollering | SD Worx | 01:57 |
4. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo Women | 03:31 |
5. | Mavi Garcia | Alé BTC Ljubljana | 03:42 |
6. | Erica Magnaldi | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 03:50 |
7. | Tatiana Guderzo | Alé BTC Ljubljana | 04:08 |
8. | Niamh Fisher-black | SD Worx | 04:18 |
9. | Amanda Spratt | Team BikeExchange | 04:38 |
10. | Juliette Labous | Team DSM | 04:54 |
11. | Gaia Realini | Isolmant-Premac-Vittoria | 05:27 |
12. | Eider Merino | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 05:29 |
13. | Marta Cavalli | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 05:53 |
14. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 05:57 |
15. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | 05:59 |
16. | Elise Chabbey | Canyon SRAM Racing | |
17. | Pauliena Rooijakkers | Liv Racing | 06:21 |
18. | Katrine Aalerud | Movistar Team | 06:57 |
19. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 07:41 |
20. | Clara Koppenburg | Rally Cycling Women | 07:51 |
21. | Soraya Paladin | Liv Racing | 07:58 |
22. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 08:32 |
23. | Maria Novolodskaia | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 08:50 |
24. | Kristen Faulkner | Team TIBCO-SVB | 08:54 |
25. | Liane Lippert | Team DSM | 08:58 |
26. | Ruth Winder | Trek-Segafredo Women | 09:01 |
27. | Andrea Ramirez | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 09:33 |
28. | Camilla Alessio | Bepink | 09:45 |
29. | Mikayla Harvey | Canyon SRAM Racing | 09:47 |
30. | Leah Thomas | Movistar Team | 09:56 |
31. | Lisa Brennauer | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 10:19 |
32. | Floortje Mackaij | Team DSM | 10:24 |
33. | Marta Lach | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 10:32 |
34. | Greta Marturano | Top Girls Fassa Bortolo | 10:44 |
35. | Arlenis Sierra | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 11:12 |
36. | Barbara Malcotti | Valcar-Travel & Service | 11:41 |
37. | Sabrina Stultiens | Liv Racing | 11:50 |
38. | Hanna Nilsson | Lotto Soudal Ladies | 11:52 |
39. | Kristabel Doebel-hickok | Rally Cycling Women | 12:24 |
40. | Lauren Stephens | Team TIBCO-SVB | 13:21 |
41. | Janneke Ensing | Team BikeExchange | 13:24 |
42. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 13:29 |
43. | Alice Maria Arzuffi | Valcar-Travel & Service | 13:33 |
44. | Clara Honsinger | Team TIBCO-SVB | 13:56 |
45. | Ilaria Sanguineti | Valcar-Travel & Service | 14:25 |
46. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | 14:32 |
47. | Giorgia Bariani | Top Girls Fassa Bortolo | 15:15 |
48. | Emilie Fortin | Bizkaia Durango | 15:41 |
49. | Francjasca Baroni | Isolmant-Premac-Vittoria | 15:52 |
50. | Ellen van Dijk | Trek-Segafredo Women | 16:01 |
51. | Elena Cecchini | SD Worx | 16:09 |
52. | Anna Potokina | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 16:13 |
53. | Lea Curinier | Team Arkéa | 16:21 |
54. | Federica Damiana Piergiovanni | Valcar-Travel & Service | 16:22 |
55. | Silke Smulders | Lotto Soudal Ladies | 16:23 |
56. | Anna Trevisi | Alé BTC Ljubljana | 16:41 |
57. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | 16:47 |
58. | Sara Martin | Movistar Team | 16:56 |
59. | Teuntje Beekhuis | Jumbo-Visma Women | 17:17 |
60. | Riejanne Markus | Jumbo-Visma Women | |
61. | Marianne Vos | Jumbo-Visma Women | |
62. | Chantal van Den Broek-blaak | SD Worx | |
63. | Anouska Koster | Jumbo-Visma Women | |
64. | Maria Giulia Confalonieri | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 17:19 |
65. | Emily Newsom | Team TIBCO-SVB | 17:20 |
66. | Coryn Rivera | Team DSM | 17:24 |
67. | Grace Brown | Team BikeExchange | 17:32 |
68. | Georgia Williams | Team BikeExchange | |
69. | Leah Kirchmann | Team DSM | 17:35 |
70. | Emma Norsgaard | Movistar Team | 17:36 |
71. | Brodie Chapman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 17:47 |
72. | Kathrin Hammes | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 17:49 |
73. | Debora Silvestri | Top Girls Fassa Bortolo | 18:01 |
74. | Silvia Valsecchi | Bepink | 18:09 |
75. | Nadia Quagliotto | Bepink | 18:11 |
76. | Silvia Zanardi | Bepink | |
77. | Matilde Vitillo | Bepink | |
78. | Noemi Lucrezia Eremita | Isolmant-Premac-Vittoria | 18:14 |
79. | Ane Santesteban | Team BikeExchange | 18:23 |
80. | Lorena Wiebes | Team DSM | 18:45 |
81. | Jeanne Korevaar | Liv Racing | 18:48 |
82. | Ariadna Gutierrez | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 18:52 |
83. | Natalia Studenikina | Born To Win G20 Ambedo | 18:55 |
84. | Sara Casasola | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 19:38 |
85. | Giorgia Vettorello | Top Girls Fassa Bortolo | 19:46 |
86. | Lucie Jounier | Team Arkéa | 19:49 |
87. | Pauline Allin | Team Arkéa | |
88. | Alexis Ryan | Canyon SRAM Racing | 19:53 |
89. | Marta Bastianelli | Alé BTC Ljubljana | 19:54 |
90. | Sara Poidevin | Rally Cycling Women | 19:55 |
91. | Leah Dixon | Team TIBCO-SVB | 20:04 |
92. | Diana Penuela | Team TIBCO-SVB | 20:07 |
93. | Heidi Franz | Rally Cycling Women | |
94. | Jesse Vandenbulcke | Lotto Soudal Ladies | 20:18 |
95. | Letizia Borghesi | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 20:27 |
96. | Inga Cesuliene | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
97. | Rasa Leleivyte | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
98. | Francjasca Pisciali | Isolmant-Premac-Vittoria | 20:28 |
99. | Alice Palazzi | Born To Win G20 Ambedo | |
100. | Nadja Heigl | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 20:31 |
101. | Carlotta Borello | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | |
102. | Lucinda Brand | Trek-Segafredo Women | 20:42 |
103. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | 20:49 |
104. | Danique Braam | Lotto Soudal Ladies | 20:54 |
105. | Asia Zontone | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 20:57 |
106. | Sarah Roy | Team BikeExchange | 21:02 |
107. | Laura Tomasi | Alé BTC Ljubljana | 21:14 |
108. | Michaela Drummond | Bepink | 21:15 |
109. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | |
110. | Nancy van der Burg | Jumbo-Visma Women | 21:18 |
111. | Caris Cosentino | Born To Win G20 Ambedo | 21:21 |
112. | Alice Gasparini | Isolmant-Premac-Vittoria | 22:01 |
113. | Sofia Bertizzolo | Liv Racing | 22:06 |
114. | Lone Meertens | Lotto Soudal Ladies | 22:09 |
115. | Elisa Dalla Valle | Top Girls Fassa Bortolo | 22:13 |
116. | Julie van de Velde | Jumbo-Visma Women | 23:14 |
117. | Maria Vittoria Sperotto | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 23:35 |
118. | Elizabeth Holden | Bizkaia Durango | 24:19 |
119. | Aude Biannic | Movistar Team | 24:24 |
120. | Lina Svarinska | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 24:26 |
121. | Eleonora Camilla Gasparrini | Valcar-Travel & Service | 24:27 |
122. | Greta Richioud | Team Arkéa | 24:32 |
123. | Gemma Sernissi | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 24:46 |
124. | Anastasia Carbonari | Born To Win G20 Ambedo | 24:47 |
125. | Maëlle GrossetÊte | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 25:38 |
126. | Holly Breck | Rally Cycling Women | 26:23 |
127. | Lara Vieceli | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 26:31 |
128. | Valentina Scandolara | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 26:58 |
129. | Iurani Blanco | Bizkaia Durango | 27:20 |
130. | Ariana Gilabert | Bizkaia Durango | 27:23 |
131. | Michela Balducci | Top Girls Fassa Bortolo | 27:36 |
132. | Katie Clouse | Rally Cycling Women | 27:47 |
133. | Typhaine Laurance | Team Arkéa | 28:00 |
134. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | 28:07 |
135. | Francjasca Balducci | Born To Win G20 Ambedo | 28:23 |
136. | Marta Jaskulska | Liv Racing | 28:43 |
137. | Elise Vander Sande | Lotto Soudal Ladies | 29:05 |
138. | Chiara Consonni | Valcar-Travel & Service | 29:43 |
139. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | 29:50 |
140. | Emanuela Zanetti | Isolmant-Premac-Vittoria | 30:04 |
141. | Amandine Fouquenet | Team Arkéa | 30:45 |
142. | Lara Krahemann | Born To Win G20 Ambedo | 44:13 |