Mark Cavendish (Deceuninck-Quick-Step) odniósł zwycięstwo na mecie szóstego etapu Tour de France.
Brytyjczyk, lider klasyfikacji punktowej, na finiszu z peletonu pokonał Belga Jaspera Philipsena (Alpeci-Fenix) i Francuza Nacera Bouhanniego (Arkea-Samsic).
Dla Cavendisha to 32. zwycięstwo etapowe w historii jego startów w Tour de France.
Pozycję lidera klasyfikacji generalnej wciąż zajmuje Holender Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix).
Szósty dzień wyścigu zaznaczyli sobie sprinterzy, gdyż trasa przez Dolinę Loary była krótka (161 km) i plaska, a do tego pogoda słoneczna i praktycznie bezwietrzna. Scenariusz z finiszem peletonu zaczął się jednak pruć zaraz po starcie, gdyż zawiązał się odjazd w silnym składzie: Greg van Avermaet (AG2R Citroen), Jonas Rickaert (Alpecin-Fenix), Kasper Asgreen (Deceunick-Quick Step), Toms Skujins (Trek-Segafredo), Nils Politt (Bora-hansgrohe), Soren Kragh Andersen (Team DSM), Thomas De Gendt (Lotto Soudal) i Georg Zimmermann (Intermarche-Wanty).
Ósemka błyskawicznie zyskała niemal minutę. W tej sytuacji pościg natychmiast uruchomił zespół Groupama-FDJ, a na pomoc ruszyły Arkea-Samsic i Qhubeka-NextHash. Uciekinierzy sekunda po sekundzie tracili ze swojej przewagi, a współpraca zaczęła im się układać nie najlepiej. Akcja praktycznie została skasowana na 31 kilometrze, z ucieczki nie zrezygnował tylko Van Aermaet.
Mistrzowi olimpijskiemu odpuszczono, a do Belga przeskoczył Roger Kluge (Lotto Soudal). Wyścig uspokoił się, a przewaga dwójki urosła na moment do 2:30.
Sytuację kontrolowały ekipy Alpecin-Fenix i Quick Step, trzymając harcowników na krótkiej smyczy i nie spiesząc się przy tym z ich wchłonięciem. To nastąpiło 2500 metrów przed metą.
Na finiszu z dwóch stron jezdni swoje pociągi ustawiły grupy Alpecin-Fenix i Quick Step, a następnie zjechały się na środku. Cavendish znalazł się za Philipsenem, by na końcu wyjść mu z koła na kreskę i po raz trzeci w historii triumfować w Châteauroux.
⏮ Relive the last km and the winning sprint of 🇬🇧 🇮🇲 @MarkCavendish .
⏮ Revivez le dernier kilomètre de l'étape 6 et la victoire de 🇬🇧 🇮🇲 @MarkCavendish.#TDF2021 pic.twitter.com/FCmEvDqgQf
— Tour de France™ (@LeTour) July 1, 2021
Wyniki 6. etapu Tour de France 2021 (2.UWT), Tours – Châteauroux (160,6 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Mark Cavendish | Deceuninck-Quick Step | 3:17:36 |
2. | Jasper Philipsen | Alpecin-Fenix | |
3. | Nacer Bouhanni | Team Arkéa Samsic | |
4. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | |
5. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
6. | Cees Bol | Team DSM | |
7. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | |
8. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | |
9. | Michael Matthews | Team BikeExchange | |
10. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
11. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Victorious | |
12. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
13. | Max Walscheid | Team Qhubeka NextHash | |
14. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | |
15. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
16. | Bryan Coquard | B&B Hotels p/b KTM | |
17. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | |
18. | Danny van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | |
19. | Anthony Turgis | Team TotalEnergies | |
20. | Iván Garcia Cortina | Movistar Team | |
21. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
22. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | |
23. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | |
24. | Matej Mohoric | Bahrain-Victorious | |
25. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
26. | Luka Mezgec | Team BikeExchange | |
27. | Cyril Barthe | B&B Hotels p/b KTM | |
28. | Jonas Rickaert | Alpecin-Fenix | |
29. | Nils Eekhoff | Team DSM | |
30. | Benoît Cosnefroy | AG2R Citroën Team | |
31. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | |
32. | Enric Mas | Movistar Team | |
33. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | |
34. | Mathieu van der Poel | Alpecin-Fenix | |
35. | Wilco Kelderman | Bora-hansgrohe | |
36. | Victor Campenaerts | Team Qhubeka NextHash | |
37. | Silvan Dillier | Alpecin-Fenix | |
38. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
39. | Amund Grøndahl Jansen | Team BikeExchange | |
40. | Harry Sweeny | Lotto Soudal | |
41. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | |
42. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | |
43. | Edvald Boasson Hagen | Team TotalEnergies | |
44. | Søren Kragh Andersen | Team DSM | |
45. | Daniel Mclay | Team Arkéa Samsic | |
46. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | |
47. | Julien Simon | Team TotalEnergies | |
48. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
49. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | |
50. | Alexey Lutsenko | Astana-Premier Tech | |
51. | Guillaume Boivin | Israel Start-Up Nation | |
52. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
53. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
54. | Dorian Godon | AG2R Citroën Team | |
55. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | |
56. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | |
57. | Pierre Latour | Team TotalEnergies | |
58. | Fabien Doubey | Team TotalEnergies | |
59. | Lucas Hamilton | Team BikeExchange | |
60. | Ben O'connor | AG2R Citroën Team | |
61. | Jakob Fuglsang | Astana-Premier Tech | |
62. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | |
63. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
64. | Carlos Barbero | Team Qhubeka NextHash | |
65. | Sergio Henao | Team Qhubeka NextHash | |
66. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | |
67. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | |
68. | Luke Durbridge | Team BikeExchange | |
69. | Aurélien Paret-peintre | AG2R Citroën Team | |
70. | Philippe Gilbert | Lotto Soudal | |
71. | Franck Bonnamour | B&B Hotels p/b KTM | |
72. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
73. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
74. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | |
75. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | |
76. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | |
77. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
78. | Michael Valgren | EF Education-Nippo | |
79. | Miguel Angel Lopez | Movistar Team | |
80. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | |
81. | Casper Pedersen | Team DSM | |
82. | Stefan Bissegger | EF Education-Nippo | |
83. | Rigoberto Uran | EF Education-Nippo | |
84. | Louis Meintjes | Intermarche-Wanty-Gobert | |
85. | Pello Bilbao | Bahrain-Victorious | |
86. | Jonas Rutsch | EF Education-Nippo | |
87. | Magnus Cort | EF Education-Nippo | |
88. | Jan Bakelants | Intermarche-Wanty-Gobert | |
89. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
90. | Wout Poels | Bahrain-Victorious | |
91. | Esteban Chaves | Team BikeExchange | |
92. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
93. | Tiesj Benoot | Team DSM | |
94. | Hugo Houle | Astana-Premier Tech | |
95. | Maxime Chevalier | B&B Hotels p/b KTM | |
96. | Richie Porte | Ineos Grenadiers | |
97. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
98. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
99. | Brent van Moer | Lotto Soudal | |
100. | Ruben Guerreiro | EF Education-Nippo | |
101. | Quentin Pacher | B&B Hotels p/b KTM | |
102. | Dylan Teuns | Bahrain-Victorious | |
103. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
104. | Michael Woods | Israel Start-Up Nation | |
105. | Michael Schar | AG2R Citroën Team | |
106. | Boy van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | |
107. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | |
108. | Omer Goldstein | Israel Start-Up Nation | |
109. | Mattia Cattaneo | Deceuninck-Quick Step | |
110. | Cristián Rodriguez | Team TotalEnergies | |
111. | Rubén Fernandez | Cofidis, Solutions Crédits | |
112. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
113. | Sergio Higuita | EF Education-Nippo | |
114. | Nic Dlamini | Team Qhubeka NextHash | |
115. | Stefan de Bod | Astana-Premier Tech | |
116. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | |
117. | Víctor de La Parte | Team TotalEnergies | |
118. | Pierre Rolland | B&B Hotels p/b KTM | |
119. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | |
120. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | |
121. | Tony Martin | Jumbo-Visma | |
122. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
123. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | |
124. | Cyril Gautier | B&B Hotels p/b KTM | 00:22 |
125. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | 00:24 |
126. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | |
127. | Jonas Koch | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:40 |
128. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 00:46 |
129. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 00:52 |
130. | Dmitriy Gruzdev | Astana-Premier Tech | |
131. | Chris Froome | Israel Start-Up Nation | |
132. | Fred Wright | Bahrain-Victorious | 01:03 |
133. | Simon Geschke | Cofidis, Solutions Crédits | 01:06 |
134. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 01:07 |
135. | Neilson Powless | EF Education-Nippo | |
136. | Kristian Sbaragli | Alpecin-Fenix | |
137. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | |
138. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
139. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | |
140. | Mark Donovan | Team DSM | |
141. | Reto Hollenstein | Israel Start-Up Nation | |
142. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
143. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
144. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 01:13 |
145. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 01:51 |
146. | Georg Zimmermann | Intermarche-Wanty-Gobert | |
147. | Michael Gogl | Team Qhubeka NextHash | |
148. | Lorenzo Rota | Intermarche-Wanty-Gobert | |
149. | Loïc Vliegen | Intermarche-Wanty-Gobert | |
150. | Jelle Wallays | Cofidis, Solutions Crédits | |
151. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
152. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
153. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | |
154. | Simon Yates | Team BikeExchange | |
155. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
156. | Simon Clarke | Team Qhubeka NextHash | |
157. | Xandro Meurisse | Alpecin-Fenix | |
158. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | |
159. | Petr Vakoc | Alpecin-Fenix | |
160. | Alex Aranburu | Astana-Premier Tech | |
161. | Carlos Verona | Movistar Team | |
162. | Ion Izagirre | Astana-Premier Tech | |
163. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | |
164. | Omar Fraile | Astana-Premier Tech | |
165. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | |
166. | Marc Hirschi | UAE Team Emirates | |
167. | Sean Bennett | Team Qhubeka NextHash | |
168. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | |
169. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | |
170. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
171. | Ide Schelling | Bora-hansgrohe | |
172. | Jérémy Cabot | Team TotalEnergies | |
173. | Christopher Juul-jensen | Team BikeExchange | 01:56 |
174. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 02:13 |
175. | Marco Haller | Bahrain-Victorious | 02:30 |
176. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 03:42 |
177. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 04:24 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Mathieu van der Poel | Alpecin-Fenix | 20:09:17 |
2. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 00:08 |
3. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 00:30 |
4. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 00:48 |
5. | Alexey Lutsenko | Astana-Premier Tech | 01:21 |
6. | Pierre Latour | Team TotalEnergies | 01:28 |
7. | Rigoberto Uran | EF Education-Nippo | 01:29 |
8. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 01:43 |
9. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 01:44 |
10. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 01:48 |
11. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 01:49 |
12. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | 01:54 |
13. | Wilco Kelderman | Bora-hansgrohe | 01:56 |
14. | Enric Mas | Movistar Team | 01:58 |
15. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 02:08 |
16. | Jakob Fuglsang | Astana-Premier Tech | 02:16 |
17. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 02:35 |
18. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | 02:45 |
19. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 02:55 |
20. | Sergio Higuita | EF Education-Nippo | 03:06 |
21. | Pello Bilbao | Bahrain-Victorious | 03:24 |
22. | Esteban Chaves | Team BikeExchange | |
23. | Søren Kragh Andersen | Team DSM | 03:38 |
24. | Sergio Henao | Team Qhubeka NextHash | 03:55 |
25. | Richie Porte | Ineos Grenadiers | 03:58 |
26. | Lucas Hamilton | Team BikeExchange | 03:59 |
27. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Victorious | 04:23 |
28. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 04:29 |
29. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 04:31 |
30. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 04:39 |
31. | Ruben Guerreiro | EF Education-Nippo | 04:47 |
32. | Ben O'connor | AG2R Citroën Team | 04:56 |
33. | Matej Mohoric | Bahrain-Victorious | 04:59 |
34. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | 05:17 |
35. | Miguel Angel Lopez | Movistar Team | 05:20 |
36. | Aurélien Paret-peintre | AG2R Citroën Team | 05:22 |
37. | Anthony Turgis | Team TotalEnergies | 05:24 |
38. | Wout Poels | Bahrain-Victorious | 05:25 |
39. | Louis Meintjes | Intermarche-Wanty-Gobert | 05:40 |
40. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 05:46 |
41. | Michael Matthews | Team BikeExchange | 06:28 |
42. | Tiesj Benoot | Team DSM | 06:33 |
43. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | |
44. | Quentin Pacher | B&B Hotels p/b KTM | 06:35 |
45. | Mattia Cattaneo | Deceuninck-Quick Step | 06:37 |
46. | Jan Bakelants | Intermarche-Wanty-Gobert | 07:17 |
47. | Stefan de Bod | Astana-Premier Tech | 07:21 |
48. | Dylan Teuns | Bahrain-Victorious | 07:25 |
49. | Michael Valgren | EF Education-Nippo | 07:57 |
50. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 08:07 |
51. | Neilson Powless | EF Education-Nippo | 08:17 |
52. | Pierre Rolland | B&B Hotels p/b KTM | 08:42 |
53. | Xandro Meurisse | Alpecin-Fenix | 08:53 |
54. | Alex Aranburu | Astana-Premier Tech | 09:00 |
55. | Guillaume Boivin | Israel Start-Up Nation | 09:32 |
56. | Mark Donovan | Team DSM | 10:07 |
57. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 10:13 |
58. | Iván Garcia Cortina | Movistar Team | 10:21 |
59. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 10:32 |
60. | Franck Bonnamour | B&B Hotels p/b KTM | 10:39 |
61. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | 11:07 |
62. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 11:24 |
63. | Magnus Cort | EF Education-Nippo | 11:34 |
64. | Jonas Rickaert | Alpecin-Fenix | |
65. | Fabien Doubey | Team TotalEnergies | 11:47 |
66. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 11:49 |
67. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 11:52 |
68. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 12:01 |
69. | Hugo Houle | Astana-Premier Tech | 12:30 |
70. | Luka Mezgec | Team BikeExchange | 12:38 |
71. | Simon Yates | Team BikeExchange | 12:40 |
72. | Simon Geschke | Cofidis, Solutions Crédits | 12:46 |
73. | Stefan Bissegger | EF Education-Nippo | 12:53 |
74. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | 12:54 |
75. | Boy van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | 13:00 |
76. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 13:10 |
77. | Cyril Barthe | B&B Hotels p/b KTM | 13:27 |
78. | Víctor de La Parte | Team TotalEnergies | |
79. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 13:30 |
80. | Julien Simon | Team TotalEnergies | 13:33 |
81. | Nils Eekhoff | Team DSM | 14:04 |
82. | Philippe Gilbert | Lotto Soudal | 14:11 |
83. | Michael Gogl | Team Qhubeka NextHash | 14:18 |
84. | Rubén Fernandez | Cofidis, Solutions Crédits | 14:28 |
85. | Edvald Boasson Hagen | Team TotalEnergies | 14:38 |
86. | Michael Woods | Israel Start-Up Nation | 14:53 |
87. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | 15:40 |
88. | Dorian Godon | AG2R Citroën Team | 15:47 |
89. | Omar Fraile | Astana-Premier Tech | |
90. | Brent van Moer | Lotto Soudal | 15:52 |
91. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 16:04 |
92. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 16:05 |
93. | Silvan Dillier | Alpecin-Fenix | 16:26 |
94. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 16:32 |
95. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 16:34 |
96. | Cristián Rodriguez | Team TotalEnergies | 16:44 |
97. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 17:10 |
98. | Cyril Gautier | B&B Hotels p/b KTM | 17:12 |
99. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | 17:18 |
100. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 17:37 |
101. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | 18:06 |
102. | Victor Campenaerts | Team Qhubeka NextHash | 18:13 |
103. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 18:24 |
104. | Jonas Rutsch | EF Education-Nippo | 18:32 |
105. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 18:34 |
106. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 18:51 |
107. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 18:58 |
108. | Ion Izagirre | Astana-Premier Tech | 19:15 |
109. | Imanol Erviti | Movistar Team | 19:27 |
110. | Michael Schar | AG2R Citroën Team | 19:38 |
111. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 19:51 |
112. | Loïc Vliegen | Intermarche-Wanty-Gobert | 19:58 |
113. | Benoît Cosnefroy | AG2R Citroën Team | 20:12 |
114. | Carlos Verona | Movistar Team | 20:17 |
115. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 20:20 |
116. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | 20:35 |
117. | Max Walscheid | Team Qhubeka NextHash | |
118. | Fred Wright | Bahrain-Victorious | 21:07 |
119. | Kristian Sbaragli | Alpecin-Fenix | 21:51 |
120. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | 22:20 |
121. | Jasper Philipsen | Alpecin-Fenix | 22:27 |
122. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 22:42 |
123. | Carlos Barbero | Team Qhubeka NextHash | 22:43 |
124. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 22:47 |
125. | Maxime Chevalier | B&B Hotels p/b KTM | 23:01 |
126. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 23:22 |
127. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 23:42 |
128. | Nacer Bouhanni | Team Arkéa Samsic | 23:55 |
129. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | 23:58 |
130. | Lorenzo Rota | Intermarche-Wanty-Gobert | 24:03 |
131. | Sean Bennett | Team Qhubeka NextHash | 24:06 |
132. | Jonas Koch | Intermarche-Wanty-Gobert | 24:10 |
133. | Danny van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | 24:39 |
134. | Luke Durbridge | Team BikeExchange | 24:52 |
135. | Nic Dlamini | Team Qhubeka NextHash | 25:20 |
136. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 25:58 |
137. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | 26:07 |
138. | Dmitriy Gruzdev | Astana-Premier Tech | 26:28 |
139. | Jelle Wallays | Cofidis, Solutions Crédits | 26:30 |
140. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 26:38 |
141. | Jorge Arcas | Movistar Team | 26:44 |
142. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 26:45 |
143. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | 26:46 |
144. | Petr Vakoc | Alpecin-Fenix | 26:53 |
145. | Simon Clarke | Team Qhubeka NextHash | 26:55 |
146. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 27:01 |
147. | Mark Cavendish | Deceuninck-Quick Step | 27:13 |
148. | Harry Sweeny | Lotto Soudal | 27:19 |
149. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 27:22 |
150. | Cees Bol | Team DSM | 27:35 |
151. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 27:57 |
152. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 28:22 |
153. | Christopher Juul-jensen | Team BikeExchange | 28:56 |
154. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 29:12 |
155. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 29:22 |
156. | Jérémy Cabot | Team TotalEnergies | 29:30 |
157. | Casper Pedersen | Team DSM | 29:40 |
158. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | 29:54 |
159. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 29:57 |
160. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 30:30 |
161. | Omer Goldstein | Israel Start-Up Nation | 30:31 |
162. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 32:21 |
163. | Georg Zimmermann | Intermarche-Wanty-Gobert | 32:59 |
164. | Bryan Coquard | B&B Hotels p/b KTM | 33:05 |
165. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 33:18 |
166. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | 33:38 |
167. | Chris Froome | Israel Start-Up Nation | 33:41 |
168. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 35:02 |
169. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 35:19 |
170. | Marc Hirschi | UAE Team Emirates | 37:20 |
171. | Reto Hollenstein | Israel Start-Up Nation | 37:49 |
172. | Marco Haller | Bahrain-Victorious | 38:15 |
173. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | 39:06 |
174. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 39:36 |
175. | Daniel Mclay | Team Arkéa Samsic | 39:58 |
176. | Amund Grøndahl Jansen | Team BikeExchange | 40:26 |
177. | Ide Schelling | Bora-hansgrohe | 41:17 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Mark Cavendish | Deceuninck-Quick Step | 148 |
2. | Jasper Philipsen | Alpecin-Fenix | 102 |
3. | Nacer Bouhanni | Team Arkéa Samsic | 99 |
4. | Michael Matthews | Team BikeExchange | 96 |
5. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 84 |
6. | Mathieu van der Poel | Alpecin-Fenix | 78 |
7. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 72 |
8. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Victorious | 66 |
9. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 64 |
10. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | 62 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Ide Schelling | Bora-hansgrohe | 5 |
2. | Mathieu van der Poel | Alpecin-Fenix | 4 |
3. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 3 |
4. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 2 |
5. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 2 |
6. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 2 |
7. | Jelle Wallays | Cofidis, Solutions Crédits | 1 |
8. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | 1 |
9. | Victor Campenaerts | Team Qhubeka NextHash | 1 |
10. | Danny van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | 1 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 20:09:25 |
2. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 01:35 |
3. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 02:27 |
4. | Sergio Higuita | EF Education-Nippo | 02:58 |
5. | Lucas Hamilton | Team BikeExchange | 03:51 |
6. | Aurélien Paret-peintre | AG2R Citroën Team | 05:14 |
7. | Stefan de Bod | Astana-Premier Tech | 07:13 |
8. | Neilson Powless | EF Education-Nippo | 08:09 |
9. | Mark Donovan | Team DSM | 09:59 |
10. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | 010:59 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Jumbo-Visma | 60:32:02 | |
2. | EF Education-Nippo | 02:25 | |
3. | Bahrain-Victorious | 03:02 | |
4. | Astana-Premier Tech | 03:23 | |
5. | Deceuninck-Quick Step | 03:25 | |
6. | Ineos Grenadiers | ||
7. | Trek-Segafredo | 05:21 | |
8. | Team BikeExchange | 06:01 | |
9. | Movistar Team | 08:41 | |
10. | Bora-hansgrohe | 09:50 | |
11. | Alpecin-Fenix | 10:09 | |
12. | Team DSM | 12:09 | |
13. | UAE Team Emirates | 12:28 | |
14. | AG2R Citroën Team | 12:30 | |
15. | Team TotalEnergies | 12:43 | |
16. | Groupama-FDJ | 13:33 | |
17. | Team Arkéa Samsic | 14:01 | |
18. | B&B Hotels p/b KTM | 16:57 | |
19. | Cofidis, Solutions Crédits | 19:39 | |
20. | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 20:34 | |
21. | Team Qhubeka NextHash | 21:03 | |
22. | Israel Start-Up Nation | 29:54 | |
23. | Lotto Soudal | 36:15 |
Karol
1 lipca 2021, 18:10 o 18:10
Jak to mówią- druga młodość, trzecia szpryca 🙂
reko
1 lipca 2021, 18:13 o 18:13
No i co…do szprycy też trzeba mieć super nogę, a organizm musi być w dobrej formie żeby ową szpryce dobrze wykorzystać.
arek
1 lipca 2021, 18:53 o 18:53
W sumie to się zastanawiam czy legalne jest pisanie komentarzy na haju. No bo jak to: jedni trzeźwi, wiedzą co piszą, postarają się, a inni przyjdą napruci albo naćpani, napiszą byle co, zrobią gnój i sobie pójdą…
Karol
1 lipca 2021, 18:53 o 18:53
Why so serious?
Przemysław Kalita
1 lipca 2021, 21:17 o 21:17
Ja przepraszam za wulgaryzm, ale weźcie się odpierdolcie z tym szprycowaniem… Serio ? Kibic kolarstwa, i piszę takie komentarze ? Na prawdę tylko na tyle was stać ? Wstyd…
reko
1 lipca 2021, 22:31 o 22:31
kibic realista vs kibic naiwniak…poczytaj o aferze puerto, a zrozumiesz że czysty sport skończył się na poziomie amatorskim…a sorki tam też ostatnio kogoś złapano
Pedro
2 lipca 2021, 08:03 o 08:03
Cav znowu się rozpychał na mecie – być może bez tego by nie wygrał. Był za to kiedyś b.krytykowany i nie lubiany
sebix
2 lipca 2021, 08:57 o 08:57
Marc Madiot ostatnio wypisywał rzewne komentarze w których obwiniał UCI i ASO o to jaki niebezpieczny jest to sport i zaraz rodzice zabronią dzieciom wsiadać na rowery…A wczoraj w końcówce jego zawodnicy tak się rozpychali i “trzepali”, że o mały włos sami połowy peletonu nie skasowali.
szczebelek
2 lipca 2021, 13:24 o 13:24
Moim zdaniem wyniki Cavendisha jest skutkiem wypłaszczenia poziomu sprintu na tegorocznym TDF…
Konrad
2 lipca 2021, 16:12 o 16:12
Osobom niedoinformowanym pragnę wyjaśnić, że doping całkowicie wypacza wyniki rywalizacji sportowej i nieprawdą jest, że najlepszy na koksie będzie również najlepszy bez koksu. Wyniki Cavendisha są skutkiem działań ludzi, niewątpliwie kompetentnych w swoim fachu, o których najprawdopodobniej nigdy się nie dowiemy. Rzekome przejęcie QS przez Borę miałoby na celu uzyskanie dostępu do pilnie strzeżonych tajemnic. Bennet nie pojechał Touru bo się głupio zdradził, że chce odejść. Gilbert będąc już w, jak na kolarza, zaawansowanym wieku wciąż był w stanie odnosić spektakularne zwycięstwa. Uran notował najlepsze wyniki w swojej karierze, Gaviria, Viviani, … Zawodowy sport, niewątpliwe bardzo wymagający, jest igrzyskami dla naiwnych. Co zrobić, każdy jest trochę hipokrytą, nie wyłączając mnie.