Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 2021: Van Uden na czele holenderskiej młodzieży

Finisz trzeciego etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków zdominowany został przez holenderskich kolarzy. Tym razem zajęli oni całe podium, a najlepszym okazał się Casper van Uden.

19-latek ścigający się w Development Team DSM pewnie przekroczył metę w Sieradzu, odnosząc nie tylko etapowe zwycięstwo, ale również przejmując koszulkę lidera klasyfikacji generalnej „Solidarki”. To drugi z trzech jak dotąd rozegranych etapów, które padły łupem młodzieżowców z kraju tulipanów.

To był długi, gorący dzień, ale najwięcej działo się w końcówce. Na jakieś 25 kilometrów przed metą peleton mocno przyspieszył i rozciągnął się. Wiedzieliśmy, że tam może zacząć się dzielić, więc staraliśmy się jechać wyżej w grupie

– opowiadał na mecie w Sieradzu 19-latek z holenderskiego Schiedam.

Kiedy peleton pękł, zostaliśmy we trzech w pierwszej grupie. Przez jakiś czas wydawało się, że może wszystko się jeszcze się zjedzie, ale gdy różnica czasowa wzrosła do 30 sekund, stało się jasne, że finisz rozegra się z naszej grupy.

W czołówce, o której wspominał Van Uden, znalazło się 30 zawodników, pośród których swoich reprezentantów miały m.in. zespoły VolkerWessels, Ampler Development, Elkov Kasper, Metec Solarwatt czy HRE Mazowsze Serce Polski, które jako jedyna ekipa miała w czubie wszystkich sześciu zawodników. Mimo tego, to właśnie pod dyktando Holendrów rozegrana została końcówka, a przedstawiciele Niderlandów zajęli wszystkie trzy miejsca na podium.

Na finiszu walczyliśmy razem z Pavlem Bittnerem. Udało mi się zająć odpowiednią pozycję i dałem z siebie wszystko. Wystarczyło, żeby wygrać

– zakończył z zadowoleniem brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw Holandii.