Philipp Walsleben (Alpecin-Fenix) triumfował na mecie pierwszego etapu Boucles de la Mayenne.
Niemiecki przełajowiec na ostatnim kilometrze odskoczył od Diego Rubio (Burgos-BH). Peleton przyprowadził po trzecie miejsce Arnaud Demare (Groupama-FDJ).
Na płaskiej trasie uciekali Maxime Urruty (Xelliss-Roubaix Lille Métropole), Roger Adria (Equipo Kern Pharma), Yoann Paillot (St Michel-Auber93), Eddy Fine (Cofidis), Diego Rubio i Philipp Walsleben, rozpoczynając ostatnie 20 kilometrów z przewagą 2 minut.
Niespełna 10 kilometrów przed metą z przodu trzymali się Rubio i Walsleben. Pościg zespołów Uno-X Pro Cycling Team, Total Direct Energie i Groupama-FDJ na nic się nie zdał.
Czteroetapówka przebiega drogami francuskiego departamentu Mayenne, położonym w regionie Kraj Loary. Na starcie wyścigu stanął Stanisław Aniołkowski (Bingoal Pauwels Sauces WB).
Good to see 🇩🇪 Philipp Walsleben winning stage 1 in the 🇫🇷 Boucles de la Mayenne. Congrats @pwalsleben! 👊 pic.twitter.com/l8OgTMzUH2
— Cyclocross24.com (@cyclocross24) May 27, 2021
Wyniki 1. etapu Boucles de la Mayenne 2021 (2.Pro), Le Genest-Saint-Isle - Ambrières-les-Vallées (175 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Philipp Walsleben | Alpecin-Fenix | 3:59:48 |
2. | Diego Rubio | Burgos-BH | 00:07 |
3. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 00:11 |
4. | Kristoffer Halvorsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
5. | Bryan Coquard | B&B Hotels p/b KTM | |
6. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | |
7. | Marc Sarreau | AG2R Citroën Team | |
8. | Nils Eekhoff | Team DSM | |
9. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | 00:15 |
10. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 00:17 |
11. | Cyril Barthe | B&B Hotels p/b KTM | |
12. | Emiel Vermeulen | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
13. | Benoît Cosnefroy | AG2R Citroën Team | |
14. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | |
15. | Julien Trarieux | Delko | |
16. | Daniel Mclay | Team Arkéa Samsic | |
17. | Kévin Reza | B&B Hotels p/b KTM | |
18. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | |
19. | Dylan Kowalski | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
20. | Kenneth van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | |
21. | Jordi Warlop | Sport Vlaanderen-Baloise | |
22. | Manuel Penalver | Burgos-BH | |
23. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | |
24. | Jempy Drucker | Cofidis, Solutions Crédits | |
25. | Jasha Sutterlin | Team DSM | |
26. | Jonas Koch | Intermarche-Wanty-Gobert | |
27. | Pier-André Cote | Rally Cycling | |
28. | Stanisław Aniołkowski | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
29. | Alessandro Fedeli | Delko | |
30. | Alexandre Delettre | Delko | |
31. | Matteo Malucelli | Androni Giocattoli-Sidermec | |
32. | Mathieu Burgaudeau | Team Total Direct Energie | |
33. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | |
34. | Ziga Jerman | Androni Giocattoli-Sidermec | |
35. | Tobias Bayer | Alpecin-Fenix | |
36. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
37. | Simone Velasco | Gazprom-RusVelo | 00:26 |
38. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | 00:27 |
39. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | |
40. | Angel Fuentes | Burgos-BH | |
41. | Casper Pedersen | Team DSM | |
42. | Orluis Aular | Caja Rural-Seguros RGA | |
43. | Floris de Tier | Alpecin-Fenix | |
44. | Lindsay de Vylder | Sport Vlaanderen-Baloise | |
45. | Jetse Bol | Burgos-BH | |
46. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | |
47. | Alan Riou | Team Arkéa Samsic | |
48. | Arjen Livyns | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
49. | Mattia Bais | Androni Giocattoli-Sidermec | |
50. | Jérémy Leveau | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
51. | Jelle Wallays | Cofidis, Solutions Crédits | |
52. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | |
53. | Timothy Dupont | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
54. | Aritz Bagues | Caja Rural-Seguros RGA | |
55. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | |
56. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | |
57. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | |
58. | Mathijs Paasschens | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
59. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma | |
60. | Jérémy Lecroq | B&B Hotels p/b KTM | |
61. | Petr Rikunov | Gazprom-RusVelo | |
62. | Eduard Prades | Delko | |
63. | Gijs van Hoecke | AG2R Citroën Team | |
64. | Pieter Vanspeybrouck | Intermarche-Wanty-Gobert | |
65. | Damien Touze | AG2R Citroën Team | |
66. | Felipe Orts | Burgos-BH | |
67. | Dušan Rajovic | Delko | |
68. | Pierre Barbier | Delko | |
69. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | |
70. | Diether Sweeck | Alpecin-Fenix | 00:42 |
71. | Bob Jungels | AG2R Citroën Team | 00:44 |
72. | Stéphane Rossetto | St Michel-Auber93 | |
73. | Nathan Brown | Rally Cycling | 00:47 |
74. | Lorrenzo Manzin | Team Total Direct Energie | 00:51 |
75. | Roger AdriÀ | Equipo Kern Pharma | |
76. | Eddy Fine | Cofidis, Solutions Crédits | 00:53 |
77. | Donavan Grondin | Team Arkéa Samsic | |
78. | Cyril Lemoine | B&B Hotels p/b KTM | 00:54 |
79. | Jens Debusschere | B&B Hotels p/b KTM | |
80. | Enrique Sanz | Equipo Kern Pharma | |
81. | Fabio van Den Bossche | Sport Vlaanderen-Baloise | |
82. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 00:57 |
83. | Yoann Paillot | St Michel-Auber93 | |
84. | Markus Hoelgaard | Uno-X Pro Cycling Team | 00:59 |
85. | Erik Nordsaeter Resell | Uno-X Pro Cycling Team | |
86. | Ludovic Robeet | Bingoal Pauwels Sauces WB | 01:01 |
87. | Igor Boev | Gazprom-RusVelo | 01:02 |
88. | Baptiste Planckaert | Intermarche-Wanty-Gobert | 01:03 |
89. | Thomas Boudat | Team Arkéa Samsic | 01:05 |
90. | Samuel Leroux | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 01:06 |
91. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 01:08 |
92. | Diego Lopez | Equipo Kern Pharma | |
93. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
94. | Anders Skaarseth | Uno-X Pro Cycling Team | |
95. | Jhonatan Restrepo | Androni Giocattoli-Sidermec | 01:11 |
96. | Evgeny Shalunov | Gazprom-RusVelo | 01:35 |
97. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | 01:36 |
98. | Damien Gaudin | Team Total Direct Energie | 02:07 |
99. | Mattia Viel | Androni Giocattoli-Sidermec | 03:51 |
100. | Jon Irisarri | Caja Rural-Seguros RGA | 03:53 |
101. | Chris Lawless | Team Total Direct Energie | 04:15 |
102. | Danny van der Tuuk | Equipo Kern Pharma | 04:26 |
103. | Jonas Iversby Hvideberg | Uno-X Pro Cycling Team | 04:32 |
104. | Maxime Urruty | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
105. | Matteo Dal-cin | Rally Cycling | 04:48 |
106. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 05:51 |
107. | Thomas Champion | Cofidis, Solutions Crédits | 06:24 |
108. | Victor Langellotti | Burgos-BH | 06:34 |
109. | Arvid de Kleijn | Rally Cycling | 06:44 |
110. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | |
111. | Adam de Vos | Rally Cycling | 08:55 |
112. | Aimé de Gendt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
113. | Danny van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | |
114. | Ludwig de Winter | Intermarche-Wanty-Gobert | |
115. | Romain Cardis | St Michel-Auber93 | |
116. | Julien Antomarchi | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
117. | Carmelo Urbano | Caja Rural-Seguros RGA | |
118. | Clément Davy | Groupama-FDJ | |
119. | Sasha Weemaes | Sport Vlaanderen-Baloise | |
120. | Sean de Bie | Bingoal Pauwels Sauces WB | 09:01 |
121. | David van der Poel | Alpecin-Fenix | 09:05 |
122. | Damiano Cima | Gazprom-RusVelo | 13:55 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Philipp Walsleben | Alpecin-Fenix | 3:59:33 |
2. | Diego Rubio | Burgos-BH | 00:16 |
3. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 00:22 |
4. | Kristoffer Halvorsen | Uno-X Pro Cycling Team | 00:26 |
5. | Bryan Coquard | B&B Hotels p/b KTM | |
6. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | |
7. | Marc Sarreau | AG2R Citroën Team | |
8. | Nils Eekhoff | Team DSM | |
9. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | 00:30 |
10. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 00:32 |
11. | Cyril Barthe | B&B Hotels p/b KTM | |
12. | Emiel Vermeulen | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
13. | Benoît Cosnefroy | AG2R Citroën Team | |
14. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | |
15. | Julien Trarieux | Delko | |
16. | Daniel Mclay | Team Arkéa Samsic | |
17. | Kévin Reza | B&B Hotels p/b KTM | |
18. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | |
19. | Dylan Kowalski | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
20. | Kenneth van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | |
21. | Jordi Warlop | Sport Vlaanderen-Baloise | |
22. | Manuel Penalver | Burgos-BH | |
23. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | |
24. | Jempy Drucker | Cofidis, Solutions Crédits | |
25. | Jasha Sutterlin | Team DSM | |
26. | Jonas Koch | Intermarche-Wanty-Gobert | |
27. | Pier-André Cote | Rally Cycling | |
28. | Stanisław Aniołkowski | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
29. | Alessandro Fedeli | Delko | |
30. | Alexandre Delettre | Delko | |
31. | Matteo Malucelli | Androni Giocattoli-Sidermec | |
32. | Mathieu Burgaudeau | Team Total Direct Energie | |
33. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | |
34. | Ziga Jerman | Androni Giocattoli-Sidermec | |
35. | Tobias Bayer | Alpecin-Fenix | |
36. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
37. | Simone Velasco | Gazprom-RusVelo | 00:41 |
38. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | 00:42 |
39. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | |
40. | Angel Fuentes | Burgos-BH | |
41. | Casper Pedersen | Team DSM | |
42. | Orluis Aular | Caja Rural-Seguros RGA | |
43. | Floris de Tier | Alpecin-Fenix | |
44. | Lindsay de Vylder | Sport Vlaanderen-Baloise | |
45. | Jetse Bol | Burgos-BH | |
46. | Joris Nieuwenhuis | Team DSM | |
47. | Alan Riou | Team Arkéa Samsic | |
48. | Arjen Livyns | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
49. | Mattia Bais | Androni Giocattoli-Sidermec | |
50. | Jérémy Leveau | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
51. | Jelle Wallays | Cofidis, Solutions Crédits | |
52. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | |
53. | Timothy Dupont | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
54. | Aritz Bagues | Caja Rural-Seguros RGA | |
55. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | |
56. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | |
57. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | |
58. | Mathijs Paasschens | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
59. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma | |
60. | Jérémy Lecroq | B&B Hotels p/b KTM | |
61. | Petr Rikunov | Gazprom-RusVelo | |
62. | Eduard Prades | Delko | |
63. | Gijs van Hoecke | AG2R Citroën Team | |
64. | Pieter Vanspeybrouck | Intermarche-Wanty-Gobert | |
65. | Damien Touze | AG2R Citroën Team | |
66. | Felipe Orts | Burgos-BH | |
67. | Dušan Rajovic | Delko | |
68. | Pierre Barbier | Delko | |
69. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | |
70. | Diether Sweeck | Alpecin-Fenix | 00:57 |
71. | Bob Jungels | AG2R Citroën Team | 00:59 |
72. | Stéphane Rossetto | St Michel-Auber93 | |
73. | Nathan Brown | Rally Cycling | 01:02 |
74. | Roger AdriÀ | Equipo Kern Pharma | |
75. | Eddy Fine | Cofidis, Solutions Crédits | 01:05 |
76. | Lorrenzo Manzin | Team Total Direct Energie | 01:06 |
77. | Donavan Grondin | Team Arkéa Samsic | 01:08 |
78. | Cyril Lemoine | B&B Hotels p/b KTM | 01:09 |
79. | Jens Debusschere | B&B Hotels p/b KTM | |
80. | Enrique Sanz | Equipo Kern Pharma | |
81. | Fabio van Den Bossche | Sport Vlaanderen-Baloise | |
82. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 01:12 |
83. | Yoann Paillot | St Michel-Auber93 | |
84. | Markus Hoelgaard | Uno-X Pro Cycling Team | 01:14 |
85. | Erik Nordsaeter Resell | Uno-X Pro Cycling Team | |
86. | Ludovic Robeet | Bingoal Pauwels Sauces WB | 01:16 |
87. | Igor Boev | Gazprom-RusVelo | 01:17 |
88. | Baptiste Planckaert | Intermarche-Wanty-Gobert | 01:18 |
89. | Thomas Boudat | Team Arkéa Samsic | 01:20 |
90. | Samuel Leroux | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 01:21 |
91. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 01:23 |
92. | Diego Lopez | Equipo Kern Pharma | |
93. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
94. | Anders Skaarseth | Uno-X Pro Cycling Team | |
95. | Jhonatan Restrepo | Androni Giocattoli-Sidermec | 01:26 |
96. | Evgeny Shalunov | Gazprom-RusVelo | 01:50 |
97. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | 01:51 |
98. | Damien Gaudin | Team Total Direct Energie | 02:22 |
99. | Mattia Viel | Androni Giocattoli-Sidermec | 04:06 |
100. | Jon Irisarri | Caja Rural-Seguros RGA | 04:08 |
101. | Chris Lawless | Team Total Direct Energie | 04:30 |
102. | Danny van der Tuuk | Equipo Kern Pharma | 04:41 |
103. | Jonas Iversby Hvideberg | Uno-X Pro Cycling Team | 04:47 |
104. | Maxime Urruty | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
105. | Matteo Dal-cin | Rally Cycling | 05:03 |
106. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 06:06 |
107. | Thomas Champion | Cofidis, Solutions Crédits | 06:39 |
108. | Victor Langellotti | Burgos-BH | 06:49 |
109. | Arvid de Kleijn | Rally Cycling | 06:59 |
110. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | |
111. | Adam de Vos | Rally Cycling | 09:10 |
112. | Aimé de Gendt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
113. | Danny van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | |
114. | Ludwig de Winter | Intermarche-Wanty-Gobert | |
115. | Romain Cardis | St Michel-Auber93 | |
116. | Julien Antomarchi | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
117. | Carmelo Urbano | Caja Rural-Seguros RGA | |
118. | Clément Davy | Groupama-FDJ | |
119. | Sasha Weemaes | Sport Vlaanderen-Baloise | |
120. | Sean de Bie | Bingoal Pauwels Sauces WB | 09:16 |
121. | David van der Poel | Alpecin-Fenix | 09:20 |
122. | Damiano Cima | Gazprom-RusVelo | 14:10 |