Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope) wygrała trzeci etap hiszpańskiego wyścigu Vuelta a Burgos Feminas.
Dunka pokonała na krótkiej wspinaczce w finale Katarzynę Niewiadomą (Canyon-SRAM) oraz Annę vana der Breggen (Team SD Worx).
Liderą zmagań została Nowozelandka Niamh Fisher-Black (Team SD Worx). Niewiadoma awansowała na trzecie miejsce przed ostatnim, górskim etapem.
Peleton przedostatniego dnia pokonywał 115-kilometrowy odcinek, w którego finale wyrastały cztery pojazdy, w tym dwa kategoryzowane. Na 95. kilometrze wyznaczono górską premię na Alto de las Hoyas (3,4 km, 5,3%), po które czekały dwie łagodne, niekategoryzowane wspinaczki na drodze do miejscowości Cueva, gdzie metę usytuowano na szczycie kilometrowego podjazdu o średnim nachyleniu 6%.
Po udanym rajdzie Anastazji Chursiny na drugim etapie, peleton nie odpuszczał żadnej ucieczki. W licznych próbach utworzenia ucieczki pokazała się mistrzyni Polski Marta Lach (Ceratizit-WNT), ale i jej akcję skasowano.
Na Alto de las Hoyas zaatakowała Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope), Dunce po piętach deptała Niamh Fisher-Black (Team SD Worx), a następnie Pauliena Roijakkers (Liv Racing). Trójka odjechała, ale nie na długo: 17 kilometrów przed metą było po akcji, a kontrę wyprowadziły Evita Muzic (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope) i Sabrina Stultiens (Liv Racing). Dwójkę ścigała Erica Magnaldi (Ceratizit-WNT), a następnie Karol-Ann Canuel (Team SD Worx) i Tayler Wiles (Trek-Segafredo).
Sytuację kontrolowały zawodniczki Canyon-SRAM: Mikhayla Harvey doprowadziła do zakończenia akcji na 8 kilometrów przed metą. Na zjeździe do ataku ruszyła sam liderka wyścigu: Elise Chabbey zyskała kilka sekund, a jej koło zdołała utrzymać tylko Canuel. Dwójkę na ostatnim kilometrze złapały zawodniczki BikeExchange, a sprint 200 metrów przed metą rozpoczęła Niewiadom. Polkę objechać zdołała tylko Uttrup Ludwig, która pewnie wygrał swój pierwszy worldtourowy wyścig.
🏆 @CUttrupLudwig wins Stage 3 ahead of @KNiewiadoma and @AnnavdBreggen!
What a strong uphill sprint! #UCIWWT #VueltaBurgos #BurgosFem pic.twitter.com/RR8bKZaaKK— UCI_WWT (@UCI_WWT) May 22, 2021
Wyniki 3. etapu Vuelta a Burgos Feminas 2021 (2.WWT), Medina de Pomar - Ojo Guareña (115,4 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 3:00:28 |
2. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | |
3. | Anna van der Breggen | SD Worx | |
4. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | |
5. | Niamh Fisher-black | SD Worx | 00:03 |
6. | Mavi Garcia | Alé BTC Ljubljana | |
7. | Demi Vollering | SD Worx | |
8. | Annemiek van Vleuten | Movistar Team | |
9. | Ashleigh Moolman | SD Worx | |
10. | Soraya Paladin | Liv Racing | |
11. | Grace Brown | Team BikeExchange | |
12. | Ane Santesteban | Team BikeExchange | |
13. | Kristabel Doebel-hickok | Rally Cycling Women | |
14. | Arlenis Sierra | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 00:11 |
15. | Erica Magnaldi | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
16. | Katrine Aalerud | Movistar Team | |
17. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
18. | Silvia Persico | Valcar-Travel & Service | |
19. | Sabrina Stultiens | Liv Racing | |
20. | Tamara Dronova-balabolina | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 00:14 |
21. | Kathrin Hammes | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
22. | Anna Shackley | SD Worx | |
23. | Tereza Neumanova | Women Cycling Team | |
24. | Tatiana Guderzo | Alé BTC Ljubljana | |
25. | Amanda Spratt | Team BikeExchange | 00:18 |
26. | Olga Zabelinskaya | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 00:22 |
27. | Mikayla Harvey | Canyon SRAM Racing | |
28. | Pauliena Rooijakkers | Liv Racing | |
29. | Clara Koppenburg | Rally Cycling Women | |
30. | Eider Merino | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 00:26 |
31. | Spela Kern | Massi-Tactic Women Team | 00:32 |
32. | Marlen Reusser | Alé BTC Ljubljana | |
33. | Elise Chabbey | Canyon SRAM Racing | |
34. | Barbara Malcotti | Valcar-Travel & Service | |
35. | Paula Andrea Patino | Movistar Team | 00:36 |
36. | Andrea Ramirez | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 00:37 |
37. | Omer Shapira | Canyon SRAM Racing | 00:42 |
38. | Sofia Bertizzolo | Liv Racing | 00:54 |
39. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | 00:59 |
40. | Karol-Ann Canuel | SD Worx | 01:16 |
41. | Shirin van Anrooij | Trek-Segafredo Women | 03:15 |
42. | Vita Heine | Massi-Tactic Women Team | 03:22 |
43. | Marta Jaskulska | Liv Racing | 03:23 |
44. | Anastasiia Chursina | Alé BTC Ljubljana | |
45. | Katia Ragusa | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | |
46. | Elizabeth Holden | Bizkaia Durango | |
47. | Isabel Martin | Rio Miera-Cantabria Deporte | |
48. | Marta Lach | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
49. | Anna Baidak | Eneicat-RBH Global | |
50. | Maaike Colje | Massi-Tactic Women Team | |
51. | Julia Biryukova | Eneicat-RBH Global | |
52. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | |
53. | Sophie Wright | Alé BTC Ljubljana | |
54. | Rotem Gafinovitz | InstaFund La Prima | |
55. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
56. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
57. | Marie Le Net | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
58. | Federica Damiana Piergiovanni | Valcar-Travel & Service | |
59. | Lara Vieceli | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 03:31 |
60. | Ariadna Gutierrez | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | |
61. | Aigul Gareeva | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
62. | Olivia Baril | Massi-Tactic Women Team | |
63. | Alice Maria Arzuffi | Valcar-Travel & Service | |
64. | Sara Poidevin | Rally Cycling Women | |
65. | Laura Asencio | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
66. | Amalie Dideriksen | Trek-Segafredo Women | |
67. | Laura Tomasi | Alé BTC Ljubljana | |
68. | Ariana Gilabert | Bizkaia Durango | |
69. | Martina Moreno | Massi-Tactic Women Team | 03:37 |
70. | Ilaria Sanguineti | Valcar-Travel & Service | 03:41 |
71. | Lija Laizane | Eneicat-RBH Global | |
72. | Alessia Vigilia | Women Cycling Team | |
73. | Isabella Bertold | InstaFund La Prima | 03:45 |
74. | Sarah Roy | Team BikeExchange | 04:08 |
75. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | |
76. | Georgia Williams | Team BikeExchange | |
77. | Arianna Fidanza | Team BikeExchange | |
78. | Alicia Gonzalez | Movistar Team | |
79. | Jelena Eric | Movistar Team | |
80. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | |
81. | Gulnaz Khatuntseva | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 04:25 |
82. | Fie Osterby | Rio Miera-Cantabria Deporte | |
83. | Susana Perez | Rio Miera-Cantabria Deporte | 04:27 |
84. | Aida Nuno | Rio Miera-Cantabria Deporte | |
85. | Vera Looser | InstaFund La Prima | |
86. | Rachel Langdon | InstaFund La Prima | 06:43 |
87. | Nicole Hanselmann | Women Cycling Team | 07:16 |
88. | Antri Christoforou | Women Cycling Team | |
89. | Elena Pirrone | Valcar-Travel & Service | 10:06 |
90. | Lydia Iglesias | Bizkaia Durango | 11:53 |
91. | Elisabet Escursell | Rio Miera-Cantabria Deporte | |
92. | Lotta Henttala | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
93. | Lauretta Hanson | Trek-Segafredo Women | |
94. | Heidi Franz | Rally Cycling Women | |
95. | Mireia Benito | Massi-Tactic Women Team | |
96. | Luciana Roland | Women Cycling Team | |
97. | Elynor Backstedt | Trek-Segafredo Women | |
98. | Alice Barnes | Canyon SRAM Racing | |
99. | Alba Leonardo | Rio Miera-Cantabria Deporte | 32:23 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Niamh Fisher-black | SD Worx | 7:59:38 |
2. | Grace Brown | Team BikeExchange | |
3. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | 00:02 |
4. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | |
5. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
6. | Anna van der Breggen | SD Worx | |
7. | Demi Vollering | SD Worx | 00:05 |
8. | Ashleigh Moolman | SD Worx | |
9. | Soraya Paladin | Liv Racing | |
10. | Ane Santesteban | Team BikeExchange | |
11. | Mavi Garcia | Alé BTC Ljubljana | |
12. | Annemiek van Vleuten | Movistar Team | |
13. | Kristabel Doebel-hickok | Rally Cycling Women | |
14. | Arlenis Sierra | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 00:13 |
15. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
16. | Sabrina Stultiens | Liv Racing | |
17. | Katrine Aalerud | Movistar Team | |
18. | Erica Magnaldi | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
19. | Tamara Dronova-balabolina | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 00:16 |
20. | Tereza Neumanova | Women Cycling Team | |
21. | Kathrin Hammes | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
22. | Mikayla Harvey | Canyon SRAM Racing | 00:24 |
23. | Clara Koppenburg | Rally Cycling Women | |
24. | Eider Merino | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 00:28 |
25. | Anna Shackley | SD Worx | |
26. | Tatiana Guderzo | Alé BTC Ljubljana | |
27. | Elise Chabbey | Canyon SRAM Racing | 00:29 |
28. | Amanda Spratt | Team BikeExchange | 00:32 |
29. | Marlen Reusser | Alé BTC Ljubljana | 00:34 |
30. | Spela Kern | Massi-Tactic Women Team | |
31. | Olga Zabelinskaya | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 00:36 |
32. | Pauliena Rooijakkers | Liv Racing | |
33. | Omer Shapira | Canyon SRAM Racing | 00:44 |
34. | Barbara Malcotti | Valcar-Travel & Service | 00:46 |
35. | Andrea Ramirez | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 00:51 |
36. | Sofia Bertizzolo | Liv Racing | 00:56 |
37. | Silvia Persico | Valcar-Travel & Service | 01:51 |
38. | Paula Andrea Patino | Movistar Team | 02:28 |
39. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | 02:33 |
40. | Anna Baidak | Eneicat-RBH Global | 03:37 |
41. | Federica Damiana Piergiovanni | Valcar-Travel & Service | |
42. | Anastasiia Chursina | Alé BTC Ljubljana | 03:52 |
43. | Vita Heine | Massi-Tactic Women Team | 04:50 |
44. | Katia Ragusa | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 05:03 |
45. | Maaike Colje | Massi-Tactic Women Team | |
46. | Sophie Wright | Alé BTC Ljubljana | |
47. | Julia Biryukova | Eneicat-RBH Global | |
48. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | |
49. | Olivia Baril | Massi-Tactic Women Team | 05:11 |
50. | Karol-Ann Canuel | SD Worx | 05:12 |
51. | Rotem Gafinovitz | InstaFund La Prima | 05:15 |
52. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
53. | Ariadna Gutierrez | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 05:23 |
54. | Alice Maria Arzuffi | Valcar-Travel & Service | |
55. | Marta Lach | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 05:41 |
56. | Aigul Gareeva | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 07:11 |
57. | Elizabeth Holden | Bizkaia Durango | 07:19 |
58. | Ilaria Sanguineti | Valcar-Travel & Service | 07:25 |
59. | Isabella Bertold | InstaFund La Prima | 07:41 |
60. | Arianna Fidanza | Team BikeExchange | 07:52 |
61. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 08:30 |
62. | Marie Le Net | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
63. | Amalie Dideriksen | Trek-Segafredo Women | 08:38 |
64. | Laura Tomasi | Alé BTC Ljubljana | |
65. | Martina Moreno | Massi-Tactic Women Team | 08:56 |
66. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | 09:15 |
67. | Georgia Williams | Team BikeExchange | 09:27 |
68. | Rachel Langdon | InstaFund La Prima | 09:30 |
69. | Gulnaz Khatuntseva | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 09:44 |
70. | Lara Vieceli | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 10:20 |
71. | Sara Poidevin | Rally Cycling Women | 10:39 |
72. | Isabel Martin | Rio Miera-Cantabria Deporte | 10:56 |
73. | Alicia Gonzalez | Movistar Team | 10:57 |
74. | Ariana Gilabert | Bizkaia Durango | 11:04 |
75. | Lija Laizane | Eneicat-RBH Global | 11:15 |
76. | Antri Christoforou | Women Cycling Team | 11:19 |
77. | Vera Looser | InstaFund La Prima | 12:00 |
78. | Laura Asencio | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 12:04 |
79. | Shirin van Anrooij | Trek-Segafredo Women | 12:07 |
80. | Alessia Vigilia | Women Cycling Team | 12:26 |
81. | Jelena Eric | Movistar Team | 12:41 |
82. | Sarah Roy | Team BikeExchange | |
83. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | 13:17 |
84. | Fie Osterby | Rio Miera-Cantabria Deporte | 13:22 |
85. | Marta Jaskulska | Liv Racing | 13:24 |
86. | Elena Pirrone | Valcar-Travel & Service | 14:12 |
87. | Susana Perez | Rio Miera-Cantabria Deporte | 14:45 |
88. | Aida Nuno | Rio Miera-Cantabria Deporte | 16:27 |
89. | Nicole Hanselmann | Women Cycling Team | 17:34 |
90. | Heidi Franz | Rally Cycling Women | 19:01 |
91. | Alice Barnes | Canyon SRAM Racing | 20:26 |
92. | Lauretta Hanson | Trek-Segafredo Women | |
93. | Mireia Benito | Massi-Tactic Women Team | 22:11 |
94. | Luciana Roland | Women Cycling Team | |
95. | Elynor Backstedt | Trek-Segafredo Women | 22:52 |
96. | Lydia Iglesias | Bizkaia Durango | 25:37 |
97. | Elisabet Escursell | Rio Miera-Cantabria Deporte | |
98. | Lotta Henttala | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 25:57 |
99. | Alba Leonardo | Rio Miera-Cantabria Deporte | 44:23 |