Anastazja Chursina (Ale BTC Ljubljana) wygrała po 65-kilometrowej ucieczce drugi etap Vuelta a Burgos Feminas.
Rosjanka na mecie zameldowała się 1:11 przed peletonem prowadzonym przez Brytyjkę Alice Barnes (Canyon-SRAM) i Dunkę Amalie Dideriksen (Trek-Segafredo).
12. miejsce zajęła Marta Lach (Ceratizit-WNT), a 15. Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM).
Liderką zmagań została mistrzyni Szwajcarii Elise Chabbey (Canyon-SRAM). Najwyżej sklasyfikowana Polka, Katarzyna Niewiadoma, zajmuje siódme miejsce.
Rosjanka w ucieczce znalazła się 65 kilometrów przed metą 97-kilometrowego odcinka i na pagórkowatej trasie odjechała razem z Heidi Franz (Rally Cycling) i Antri Christoforou (Burgos Alimenta).
Peleton odpuścił tróję na niemal 4 minuty, a na kategoryzowanym podjeździe Alto Retuerta (22 km przed metą) podkręcił tempo. Na czele zostały Anna van der Breggen, Demi Vollering, Ashleigh Moolman-Pasio i Niamh Fisher-Black (Team SD Worx) oraz Annemiek van Vleuten (Movistar Team), Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) i Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope).
Chursina na podjeździe zgubiła rywalki i rozpoczęła samotny rajd na metę. Franz zdołała dojechać na zjeździe, ale 26-letna zawodniczka Ale BTC Ljubljana ponownie uciekła rywalce. Zbierająca się do pogoni okrojona grupa nie odrabiała jednak szybko: 10 kilometrów przed metą samotna zawodniczka wciąż miała 1:50 przewagi, a chętnych do pogoni w tym punkcie nie było.
Przyspieszenie ze strony zespołu Canyon-SRAM na ostatnich 4 kilometrach nie zmieniła układu etapu i Chursina na mecie zapisała na koncie największy sukces dotychczasowej kariery.
Wyniki 2. etapu Vuelta a Burgos Feminas 2021 (2.WWT), Pedrosa de Valdeporres - Villarcayo (97 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Anastasiia Chursina | Alé BTC Ljubljana | 2:29:28 |
2. | Alice Barnes | Canyon SRAM Racing | 01:11 |
3. | Amalie Dideriksen | Trek-Segafredo Women | |
4. | Arlenis Sierra | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | |
5. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | |
6. | Laura Tomasi | Alé BTC Ljubljana | |
7. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
8. | Jelena Eric | Movistar Team | |
9. | Demi Vollering | SD Worx | |
10. | Marie Le Net | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
11. | Silvia Persico | Valcar-Travel & Service | |
12. | Marta Lach | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
13. | Arianna Fidanza | Team BikeExchange | |
14. | Elise Chabbey | Canyon SRAM Racing | |
15. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | |
16. | Tereza Neumanova | Women Cycling Team | |
17. | Tamara Dronova-balabolina | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
18. | Katia Ragusa | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | |
19. | Ashleigh Moolman | SD Worx | |
20. | Niamh Fisher-black | SD Worx | |
21. | Marlen Reusser | Alé BTC Ljubljana | |
22. | Brodie Chapman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
23. | Sofia Bertizzolo | Liv Racing | |
24. | Alicia Gonzalez | Movistar Team | |
25. | Mikayla Harvey | Canyon SRAM Racing | |
26. | Anna van der Breggen | SD Worx | |
27. | Ilaria Sanguineti | Valcar-Travel & Service | |
28. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
29. | Maaike Colje | Massi-Tactic Women Team | |
30. | Sarah Roy | Team BikeExchange | |
31. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
32. | Lauretta Hanson | Trek-Segafredo Women | |
33. | Grace Brown | Team BikeExchange | |
34. | Sophie Wright | Alé BTC Ljubljana | |
35. | Clara Koppenburg | Rally Cycling Women | |
36. | Spela Kern | Massi-Tactic Women Team | |
37. | Ane Santesteban | Team BikeExchange | |
38. | Lara Vieceli | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
39. | Caroline Baur | InstaFund La Prima | |
40. | Sabrina Stultiens | Liv Racing | |
41. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | |
42. | Omer Shapira | Canyon SRAM Racing | |
43. | Eider Merino | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | |
44. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | |
45. | Aigul Gareeva | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
46. | Mavi Garcia | Alé BTC Ljubljana | |
47. | Soraya Paladin | Liv Racing | |
48. | Rachel Langdon | InstaFund La Prima | |
49. | Vita Heine | Massi-Tactic Women Team | |
50. | Kristabel Doebel-hickok | Rally Cycling Women | |
51. | Julia Biryukova | Eneicat-RBH Global | |
52. | Annemiek van Vleuten | Movistar Team | |
53. | Olivia Baril | Massi-Tactic Women Team | |
54. | Kathrin Hammes | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
55. | Katrine Aalerud | Movistar Team | |
56. | Laura Asencio | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
57. | Rotem Gafinovitz | InstaFund La Prima | 01:23 |
58. | Andrea Ramirez | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | |
59. | Olga Zabelinskaya | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
60. | Amanda Spratt | Team BikeExchange | |
61. | Paula Andrea Patino | Movistar Team | |
62. | Anna Baidak | Eneicat-RBH Global | |
63. | Federica Damiana Piergiovanni | Valcar-Travel & Service | |
64. | Pauliena Rooijakkers | Liv Racing | |
65. | Elizabeth Holden | Bizkaia Durango | |
66. | Anna Shackley | SD Worx | |
67. | Martina Moreno | Massi-Tactic Women Team | |
68. | Barbara Malcotti | Valcar-Travel & Service | |
69. | Alessia Vigilia | Women Cycling Team | |
70. | Tatiana Guderzo | Alé BTC Ljubljana | |
71. | Alice Maria Arzuffi | Valcar-Travel & Service | |
72. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
73. | Ariadna Gutierrez | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | |
74. | Isabella Bertold | InstaFund La Prima | |
75. | Karol-Ann Canuel | SD Worx | |
76. | Georgia Williams | Team BikeExchange | |
77. | Gulnaz Khatuntseva | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
78. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | 01:30 |
79. | Sara Poidevin | Rally Cycling Women | |
80. | Shirin van Anrooij | Trek-Segafredo Women | |
81. | Heidi Franz | Rally Cycling Women | |
82. | Antri Christoforou | Women Cycling Team | |
83. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | 01:47 |
84. | Erica Magnaldi | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 01:11 |
85. | Vera Looser | InstaFund La Prima | 03:37 |
86. | Ariana Gilabert | Bizkaia Durango | |
87. | Elena Pirrone | Valcar-Travel & Service | |
88. | Elynor Backstedt | Trek-Segafredo Women | |
89. | Isabel Martin | Rio Miera-Cantabria Deporte | |
90. | Susana Perez | Rio Miera-Cantabria Deporte | 06:22 |
91. | Elisabet Escursell | Rio Miera-Cantabria Deporte | |
92. | Lydia Iglesias | Bizkaia Durango | |
93. | Nerea Nuno | Rio Miera-Cantabria Deporte | |
94. | Alba Leonardo | Rio Miera-Cantabria Deporte | |
95. | Nicole Hanselmann | Women Cycling Team | |
96. | Lija Laizane | Eneicat-RBH Global | |
97. | Mireia Benito | Massi-Tactic Women Team | |
98. | Lotta Henttala | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
99. | Marta Jaskulska | Liv Racing | |
100. | Luciana Roland | Women Cycling Team | |
101. | Fie Osterby | Rio Miera-Cantabria Deporte | 06:26 |
102. | Petra Stiasny | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 09:45 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Elise Chabbey | Canyon SRAM Racing | 4:59:07 |
2. | Niamh Fisher-black | SD Worx | |
3. | Grace Brown | Team BikeExchange | |
4. | Arlenis Sierra | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 00:05 |
5. | Demi Vollering | SD Worx | |
6. | Tereza Neumanova | Women Cycling Team | |
7. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | |
8. | Tamara Dronova-balabolina | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
9. | Sofia Bertizzolo | Liv Racing | |
10. | Ashleigh Moolman | SD Worx | |
11. | Mikayla Harvey | Canyon SRAM Racing | |
12. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
13. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | |
14. | Soraya Paladin | Liv Racing | |
15. | Marlen Reusser | Alé BTC Ljubljana | |
16. | Ane Santesteban | Team BikeExchange | |
17. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
18. | Spela Kern | Massi-Tactic Women Team | |
19. | Anna van der Breggen | SD Worx | |
20. | Clara Koppenburg | Rally Cycling Women | |
21. | Sabrina Stultiens | Liv Racing | |
22. | Mavi Garcia | Alé BTC Ljubljana | |
23. | Annemiek van Vleuten | Movistar Team | |
24. | Kristabel Doebel-hickok | Rally Cycling Women | |
25. | Eider Merino | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | |
26. | Omer Shapira | Canyon SRAM Racing | |
27. | Katrine Aalerud | Movistar Team | |
28. | Kathrin Hammes | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
29. | Erica Magnaldi | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
30. | Amanda Spratt | Team BikeExchange | 00:17 |
31. | Anna Baidak | Eneicat-RBH Global | |
32. | Olga Zabelinskaya | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
33. | Barbara Malcotti | Valcar-Travel & Service | |
34. | Anna Shackley | SD Worx | |
35. | Andrea Ramirez | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | |
36. | Federica Damiana Piergiovanni | Valcar-Travel & Service | |
37. | Pauliena Rooijakkers | Liv Racing | |
38. | Tatiana Guderzo | Alé BTC Ljubljana | |
39. | Anastasiia Chursina | Alé BTC Ljubljana | 00:32 |
40. | Vita Heine | Massi-Tactic Women Team | 01:31 |
41. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | 01:37 |
42. | Silvia Persico | Valcar-Travel & Service | 01:43 |
43. | Katia Ragusa | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | |
44. | Maaike Colje | Massi-Tactic Women Team | |
45. | Sophie Wright | Alé BTC Ljubljana | |
46. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | |
47. | Julia Biryukova | Eneicat-RBH Global | |
48. | Olivia Baril | Massi-Tactic Women Team | |
49. | Rotem Gafinovitz | InstaFund La Prima | 01:55 |
50. | Paula Andrea Patino | Movistar Team | |
51. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
52. | Ariadna Gutierrez | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | |
53. | Alice Maria Arzuffi | Valcar-Travel & Service | |
54. | Marta Lach | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 02:21 |
55. | Brodie Chapman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
56. | Rachel Langdon | InstaFund La Prima | 02:50 |
57. | Aigul Gareeva | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 03:43 |
58. | Caroline Baur | InstaFund La Prima | 03:45 |
59. | Arianna Fidanza | Team BikeExchange | 03:47 |
60. | Ilaria Sanguineti | Valcar-Travel & Service | |
61. | Elizabeth Holden | Bizkaia Durango | 03:59 |
62. | Isabella Bertold | InstaFund La Prima | |
63. | Karol-Ann Canuel | SD Worx | |
64. | Antri Christoforou | Women Cycling Team | 04:06 |
65. | Elena Pirrone | Valcar-Travel & Service | 04:09 |
66. | Amalie Dideriksen | Trek-Segafredo Women | 05:10 |
67. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
68. | Marie Le Net | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
69. | Laura Tomasi | Alé BTC Ljubljana | |
70. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | |
71. | Martina Moreno | Massi-Tactic Women Team | 05:22 |
72. | Gulnaz Khatuntseva | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
73. | Georgia Williams | Team BikeExchange | |
74. | Alicia Gonzalez | Movistar Team | 06:52 |
75. | Lara Vieceli | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
76. | Heidi Franz | Rally Cycling Women | 07:11 |
77. | Sara Poidevin | Rally Cycling Women | |
78. | Vera Looser | InstaFund La Prima | 07:36 |
79. | Ariana Gilabert | Bizkaia Durango | |
80. | Isabel Martin | Rio Miera-Cantabria Deporte | |
81. | Lija Laizane | Eneicat-RBH Global | 07:37 |
82. | Alice Barnes | Canyon SRAM Racing | 08:36 |
83. | Jelena Eric | Movistar Team | |
84. | Sarah Roy | Team BikeExchange | |
85. | Lauretta Hanson | Trek-Segafredo Women | |
86. | Laura Asencio | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
87. | Alessia Vigilia | Women Cycling Team | 08:48 |
88. | Shirin van Anrooij | Trek-Segafredo Women | 08:55 |
89. | Fie Osterby | Rio Miera-Cantabria Deporte | 09:00 |
90. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | 09:12 |
91. | Marta Jaskulska | Liv Racing | 10:04 |
92. | Petra Stiasny | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 10:17 |
93. | Susana Perez | Rio Miera-Cantabria Deporte | 10:21 |
94. | Nicole Hanselmann | Women Cycling Team | |
95. | Mireia Benito | Massi-Tactic Women Team | |
96. | Luciana Roland | Women Cycling Team | |
97. | Elynor Backstedt | Trek-Segafredo Women | 11:02 |
98. | Nerea Nuno | Rio Miera-Cantabria Deporte | 12:03 |
99. | Alba Leonardo | Rio Miera-Cantabria Deporte | |
100. | Lydia Iglesias | Bizkaia Durango | 13:47 |
101. | Elisabet Escursell | Rio Miera-Cantabria Deporte | |
102. | Lotta Henttala | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 14:07 |