Miguel Angel Lopez (Movistar) wygrał na Puerto de Onsares trzeci etap Vuelta a Andalucia i objął prowadzenie w wyścigu.
Drugi zameldował się na mecie Antwan Tolhoek (Jumbo-Visma), a trzecie miejsce wywalczył James Piccoli (Israel Start-Up Nation).
Królewski etap Wyścigu Dookoła Andaluzji, o długości 176 kilometrów, prowadził kolejno przez Puerto del Yelmo (31 km; 10,7 km; 7%), Puerto de la Toba (68 km; 10,2 km; 6%), Alto del Fustal (131 km; 14,7 km; 4%), Alto Collado de los Yesos (162 km; 6,7 km; 6,5%) i na koniec Puerto de Onsares (4 km; 5,7%).
Na trasie uciekali James Piccoli (Israel Start-Up Nation), Julen Amezqueta (Caja Rural-Seguros RGA), Hector Carretero (Movistar Team), Nikita Stalnov (Astana-Premier Tech), Rui Oliveira (UAE Team Emirates), Nathan van Hooydonck (Jumbo-Visma), Michel Ries (Trek-Segafredo), Mikel Bizkarra i Luis Angel Mate (Euskaltel-Euskadi), Philipp Walsleben (Alpecin-Fenix), Thomas Sprengers (Sport Vlaanderen-Baloise), Francisco Galvan i Urko Berrade (Equipo Kern Pharma) oraz Edwin Avila (Burgos-BH), którym peleton, prowadzony przez Ineos Grendaiers, pozwolił odskoczyć na 3 minuty.
Na przedostatnim podjeździe, Alto Collado de los Yesos, tempo wzmocniła ekipa Movistar. Czołówce pozostała minuta w zapasie.
Zaatakował Miguel Angel Lopez, z którym zabrali się tylko Carlos Rodriguez (Ineos Grenadiers) i Antwan Tolhoek. Daleko został lider wyścigu Ethan Hayter (Ineos Grenadiers).
Trójka, a właściwie dwójka, bo osłabł Rodriguez, doścignęła ostatnich uciekinierów: Carretero, Piccoliego, Bizkarrę i Amezquetę. Razem znaleźli się pod Puerto de Onsares.
Carretero popracował na Lopeza, a Kolumbijczyk wykończył pracę całego zespołu, na finiszowych metrach odrywając się od Tolhoeka i Piccoliego.
Wyniki 3. etapu Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol 2021 (2.Pro), Beas de Segura - Villarrodrigo (Puerto de Onsares) (175,9 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Miguel Angel Lopez | Movistar Team | 5:03:26 |
2. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | 00:02 |
3. | James Piccoli | Israel Start-Up Nation | 00:06 |
4. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | 00:17 |
5. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | 00:28 |
6. | Héctor Carretero | Movistar Team | 01:25 |
7. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 01:29 |
8. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
9. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | 01:41 |
10. | Oscar Rodriguez | Astana-Premier Tech | 02:07 |
11. | Rune Herregodts | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:23 |
12. | Ethan Hayter | Ineos Grenadiers | |
13. | Roger AdriÀ | Equipo Kern Pharma | |
14. | Ryan Gibbons | UAE Team Emirates | |
15. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | 02:25 |
16. | Jonas Gregaard | Astana-Premier Tech | 02:28 |
17. | Unai Cuadrado | Euskaltel-Euskadi | |
18. | Floris de Tier | Alpecin-Fenix | |
19. | Tsgabu Grmay | Team BikeExchange | 02:33 |
20. | Denis Nekrasov | Gazprom-RusVelo | 02:34 |
21. | Robert Stannard | Team BikeExchange | 02:38 |
22. | Amund Grøndahl Jansen | Team BikeExchange | 02:41 |
23. | Michel Ries | Trek-Segafredo | 02:43 |
24. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | |
25. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | 03:12 |
26. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | 03:35 |
27. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | 03:48 |
28. | Finn Fisher-Black | Jumbo-Visma | 03:50 |
29. | Jack Bauer | Team BikeExchange | 04:02 |
30. | Antonio Jesús Soto | Euskaltel-Euskadi | 04:07 |
31. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 04:32 |
32. | Daryl Impey | Israel Start-Up Nation | 04:36 |
33. | Yuriy Natarov | Astana-Premier Tech | 04:39 |
34. | Ander Okamika | Burgos-BH | 04:41 |
35. | Eddie Dunbar | Ineos Grenadiers | 05:13 |
36. | Carlos Canal | Burgos-BH | 05:22 |
37. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | 05:36 |
38. | Ilnur Zakarin | Gazprom-RusVelo | 05:45 |
39. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | |
40. | Luis Angel Mate | Euskaltel-Euskadi | 06:20 |
41. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | 08:05 |
42. | Sebastián Henao | Ineos Grenadiers | 08:32 |
43. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
44. | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | |
45. | Stijn Steels | Deceuninck-Quick Step | |
46. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | |
47. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
48. | Kenny de Ketele | Sport Vlaanderen-Baloise | 08:49 |
49. | Nikita Stalnov | Astana-Premier Tech | 09:42 |
50. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma | 10:03 |
51. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | 11:32 |
52. | Luke Durbridge | Team BikeExchange | |
53. | Jenthe Biermans | Israel Start-Up Nation | |
54. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | |
55. | Dmitry Strakhov | Gazprom-RusVelo | |
56. | Jannik Steimle | Deceuninck-Quick Step | 13:35 |
57. | Alexander Konychev | Team BikeExchange | |
58. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | |
59. | Félix Parra José | Equipo Kern Pharma | |
60. | Julian Mertens | Sport Vlaanderen-Baloise | |
61. | Brent Bookwalter | Team BikeExchange | |
62. | Benjamin Perry | Astana-Premier Tech | |
63. | Juri Hollmann | Movistar Team | |
64. | Philipp Walsleben | Alpecin-Fenix | |
65. | Abner Gonzalez | Movistar Team | |
66. | Sergei Chernetski | Gazprom-RusVelo | |
67. | Mathias Vacek | Gazprom-RusVelo | 15:40 |
68. | Owain Doull | Ineos Grenadiers | 16:21 |
69. | Alexander Cataford | Israel Start-Up Nation | 20:02 |
70. | Edward Anderson | Alpecin-Fenix | |
71. | Isaac Canton | Burgos-BH | |
72. | Bert van Lerberghe | Deceuninck-Quick Step | 26:45 |
73. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | |
74. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | |
75. | Marco Canola | Gazprom-RusVelo | |
76. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | |
77. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | |
78. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | |
79. | Daniel Navarro | Burgos-BH | |
80. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | |
81. | Ian Garrison | Deceuninck-Quick Step | |
82. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | |
83. | Sander de Pestel | Sport Vlaanderen-Baloise | |
84. | Gleb Brussenskiy | Astana-Premier Tech | |
85. | Yevgeniy Gidich | Astana-Premier Tech | |
86. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | |
87. | Owen Geleijn | Jumbo-Visma | |
88. | Tobias Bayer | Alpecin-Fenix | |
89. | Enrique Sanz | Equipo Kern Pharma | |
90. | Edward Planckaert | Alpecin-Fenix | |
91. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
92. | Juan José Lobato | Euskaltel-Euskadi | |
93. | Roman Kreuziger | Gazprom-RusVelo | |
94. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
95. | Robbe Ghys | Sport Vlaanderen-Baloise | |
96. | Leonardo Basso | Ineos Grenadiers | |
97. | Héctor Saez | Caja Rural-Seguros RGA | |
98. | Jokin Aranburu | Euskaltel-Euskadi | |
99. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
100. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | |
101. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | |
102. | Shane Archbold | Deceuninck-Quick Step | |
103. | Sebastián Mora | Movistar Team | |
104. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | |
105. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 29:56 |
106. | Jaime Castrillo | Equipo Kern Pharma |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Miguel Angel Lopez | Movistar Team | 14:02:31 |
2. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | 00:20 |
3. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | 00:55 |
4. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 01:40 |
5. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 01:47 |
6. | James Piccoli | Israel Start-Up Nation | 01:50 |
7. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | 01:51 |
8. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | 01:52 |
9. | Ethan Hayter | Ineos Grenadiers | 02:13 |
10. | Oscar Rodriguez | Astana-Premier Tech | 02:40 |
11. | Roger AdriÀ | Equipo Kern Pharma | 02:45 |
12. | Robert Stannard | Team BikeExchange | 02:49 |
13. | Rune Herregodts | Sport Vlaanderen-Baloise | 03:03 |
14. | Ryan Gibbons | UAE Team Emirates | |
15. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | 03:09 |
17. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | 03:50 |
18. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | 03:51 |
19. | Tsgabu Grmay | Team BikeExchange | 04:04 |
20. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | 04:16 |
21. | Finn Fisher-Black | Jumbo-Visma | 04:51 |
22. | Denis Nekrasov | Gazprom-RusVelo | 04:53 |
23. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 04:54 |
24. | Daryl Impey | Israel Start-Up Nation | 04:57 |
25. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 05:19 |
26. | Amund Grøndahl Jansen | Team BikeExchange | 05:32 |
27. | Floris de Tier | Alpecin-Fenix | 05:43 |
28. | Ilnur Zakarin | Gazprom-RusVelo | 06:49 |
29. | Eddie Dunbar | Ineos Grenadiers | 08:18 |
30. | Ander Okamika | Burgos-BH | 08:20 |
31. | Carlos Canal | Burgos-BH | 09:30 |
32. | Luis Angel Mate | Euskaltel-Euskadi | 09:34 |
33. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | 09:36 |
34. | Michel Ries | Trek-Segafredo | 10:10 |
35. | Sebastián Henao | Ineos Grenadiers | 10:28 |
36. | Héctor Carretero | Movistar Team | 11:18 |
37. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | 12:00 |
38. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | 12:52 |
39. | Jack Bauer | Team BikeExchange | 12:59 |
40. | Kenny de Ketele | Sport Vlaanderen-Baloise | 13:19 |
41. | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | 13:47 |
42. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma | 14:09 |
43. | Nikita Stalnov | Astana-Premier Tech | 14:15 |
44. | Stijn Steels | Deceuninck-Quick Step | 14:35 |
45. | Dmitry Strakhov | Gazprom-RusVelo | 14:37 |
46. | Félix Parra José | Equipo Kern Pharma | 14:46 |
47. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | 15:44 |
48. | Yuriy Natarov | Astana-Premier Tech | 16:45 |
49. | Julian Mertens | Sport Vlaanderen-Baloise | 17:50 |
50. | Sergei Chernetski | Gazprom-RusVelo | 18:34 |
51. | Unai Cuadrado | Euskaltel-Euskadi | 18:45 |
52. | Jenthe Biermans | Israel Start-Up Nation | 18:48 |
53. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | 19:34 |
54. | Luke Durbridge | Team BikeExchange | 19:57 |
55. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | 21:02 |
56. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | 21:38 |
57. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | 23:43 |
58. | Juri Hollmann | Movistar Team | 23:50 |
59. | Philipp Walsleben | Alpecin-Fenix | 24:02 |
60. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | 24:09 |
61. | Brent Bookwalter | Team BikeExchange | 24:35 |
62. | Owain Doull | Ineos Grenadiers | 25:53 |
63. | Abner Gonzalez | Movistar Team | 26:26 |
64. | Edward Anderson | Alpecin-Fenix | 27:02 |
65. | Alexander Cataford | Israel Start-Up Nation | 28:06 |
66. | Isaac Canton | Burgos-BH | 28:09 |
67. | Marco Canola | Gazprom-RusVelo | 29:15 |
68. | Antonio Jesús Soto | Euskaltel-Euskadi | 29:18 |
69. | Mathias Vacek | Gazprom-RusVelo | 29:55 |
70. | Daniel Navarro | Burgos-BH | 30:12 |
71. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | 30:21 |
72. | Yevgeniy Gidich | Astana-Premier Tech | 30:24 |
73. | Jannik Steimle | Deceuninck-Quick Step | 32:44 |
74. | Benjamin Perry | Astana-Premier Tech | 32:49 |
75. | Gleb Brussenskiy | Astana-Premier Tech | 33:59 |
76. | Shane Archbold | Deceuninck-Quick Step | 34:33 |
77. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 35:25 |
78. | Alexander Konychev | Team BikeExchange | 36:35 |
79. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | 37:52 |
80. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 37:53 |
81. | Robbe Ghys | Sport Vlaanderen-Baloise | 39:36 |
82. | Sander de Pestel | Sport Vlaanderen-Baloise | 41:50 |
83. | Tobias Bayer | Alpecin-Fenix | 42:07 |
84. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | 42:10 |
85. | Jokin Aranburu | Euskaltel-Euskadi | 43:17 |
86. | Roman Kreuziger | Gazprom-RusVelo | 43:36 |
87. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | 43:39 |
88. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 44:41 |
89. | Edward Planckaert | Alpecin-Fenix | 44:51 |
90. | Juan José Lobato | Euskaltel-Euskadi | 45:14 |
91. | Héctor Saez | Caja Rural-Seguros RGA | 45:37 |
92. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | 46:19 |
93. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | 47:25 |
94. | Owen Geleijn | Jumbo-Visma | 48:23 |
95. | Bert van Lerberghe | Deceuninck-Quick Step | 48:59 |
96. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | |
97. | Sebastián Mora | Movistar Team | 49:13 |
98. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 49:26 |
99. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | 49:32 |
100. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | 49:47 |
101. | Enrique Sanz | Equipo Kern Pharma | 52:12 |
102. | Leonardo Basso | Ineos Grenadiers | 52:58 |
103. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | 54:55 |
104. | Ian Garrison | Deceuninck-Quick Step | 56:35 |
105. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 57:02 |
106. | Jaime Castrillo | Equipo Kern Pharma | 57:25 |
Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) po wspinaczce do stacji narciarskiej Prati di Tivo triumfował na ósmym etapie Giro d’Italia.
Mischa Bredewold wygrała etap wyścigu w Kraju Basków. Thibau Nys z kolejnym sukcesem. Oto wyniki i informacje z 10 maja.
Zapowiedź 8. etapu Giro d’Italia 2024. 11 maja (sobota): Spoleto – Prati di Tivo (152 km ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️).
Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) wygrał siódmy etap wyścigu Giro d’Italia, jazdę indywidualną na czas i umocnił się na pozycji…
Mark Cavendish wygrał etap Wyścigu Dookoła Węgier. Pelayo Sanchez wyrwał etap Giro swojemu idolowi. Oto wyniki i informacje z 9…
Zapowiedź 7. etapu Giro d’Italia 2024. 10 maja (piątek): Foligno – Perugia (40,6 km, jazda indywidualna na czas ⭐️⭐️⭐️⭐️).