Mihkel Räim (Mazowsze Serce Polski) wygrał ostatni etap Belgrade Banjaluka i zwyciężył w klasyfikacji końcowej wyścigu.
Estończyk na finiszu z peletonu pokonał Włochów Andreę Guardiniego (Giotti Victoria-Savini Due) i Leonarda Marchioriego (Androni Giocattoli-Sidermec).
Jestem bardzo szczęśliwy, jak zespół dzisiaj funkcjonował. Świetnie pracowali już wczoraj, ale dzisiaj wykonali dla mnie niesamowitą robotę. Każdy miał swój udział w tym zwycięstwie, mieliśmy plan i zaangażowaliśmy się w to w 100%. Naprawdę ogromnym wysiłkiem zespołowym osiągnęliśmy ten wynik, ja byłem tylko małą częścią tego
– przyznał na mecie Raim.
Patryk Stosz (Voster ATS Team) ukończył czterodniowe zmagania na trzecim miejscu.
Wyniki 4. etapu Belgrade Banjaluka 2021 (2.1), Prijedor - Banjaluka (163,6 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Mihkel Raim | Mazowsze Serce Polski | 3:32:43 |
2. | Andrea Guardini | Giotti Victoria-Savini Due | |
3. | Leonardo Marchiori | Androni Giocattoli-Sidermec | |
4. | Michael van Staeyen | EvoPro Racing | |
5. | Simon Daniels | XSpeed United Continental | |
6. | Ziga Jerman | Androni Giocattoli-Sidermec | |
7. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
8. | Mehdi Benhamouda | Team Novo Nordisk | |
9. | Filippo Tagliani | Androni Giocattoli-Sidermec | |
10. | Brendan Rhim | EvoPro Racing | |
11. | Mika Heming | Maloja Pushbikers | |
12. | Martin Lavric | Słowenia | |
13. | Mekseb Debesay | Bike Aid | |
14. | Oskar Nisu | EvoPro Racing | |
15. | Kristian Javier Yustre | Giotti Victoria-Savini Due | |
16. | Tobias Vanco | Dukla Banska Bystrica | |
17. | Robert Jenko | Słowenia | |
18. | Jonas Rapp | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
19. | Aliaksandr Piasetski | Minsk Cycling Club | |
20. | Alexander Gratzer | WSA KTM Graz | |
21. | Stefan Kolb | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
22. | Gašper Katrasnik | Adria Mobil | |
23. | Jaka Primozic | Słowenia | |
24. | Patryk Stosz | Voster ATS Team | |
25. | Dušan Veselinovic | Serbia | |
26. | Yauhen Sobal | Minsk Cycling Club | |
27. | Vedad Karic | Meridiana Kamen Team | |
28. | Evan Burtnik | XSpeed United Continental | |
29. | Raul-Antonio Sinza | Giotti Victoria-Savini Due | |
30. | Maciej Paterski | Voster ATS Team | |
31. | Alan Banaszek | Mazowsze Serce Polski | |
32. | Patrik Tybor | Dukla Banska Bystrica | |
33. | Marek Canecky | Dukla Banska Bystrica | |
34. | Samuele Zoccarato | Bardiani-CSF-Faizanè | |
35. | Sergej Maksimovic | Bosnia and Herzegovina | |
36. | Timon Loderer | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
37. | Cyrus Monk | EvoPro Racing | |
38. | Nicola Venchiarutti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
39. | Stevan Klisuric | Serbia | |
40. | Mihael Stajnar | Słowenia | |
41. | Andrii Ponomar | Androni Giocattoli-Sidermec | |
42. | Borislav Ivanov | Bułgaria | |
43. | Tim Wollenberg | Maloja Pushbikers | |
44. | Paolo Simion | Giotti Victoria-Savini Due | |
45. | Justin Wolf | Bike Aid | |
46. | Alexandr Semenov | Vino-Astana Motors | |
47. | Josh Teasdale | XSpeed United Continental | |
48. | Alexandr Ovsyannikov | Vino-Astana Motors | |
49. | Mattia Viel | Androni Giocattoli-Sidermec | |
50. | Umberto Marengo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
51. | Lorenzo Marenzi | Meridiana Kamen Team | |
52. | Andrea Garosio | Bardiani-CSF-Faizanè | |
53. | Luka Pajek | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
54. | Piotr Brożyna | Mazowsze Serce Polski | |
55. | Jonny Brown | EvoPro Racing | |
56. | Artsiom Harbach | Minsk Cycling Club | |
57. | Jonas Sonnleitner | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
58. | Jodok Salzmann | WSA KTM Graz | |
59. | Gergely Szarka | Giotti Victoria-Savini Due | |
60. | Dzianis Marchuk | Minsk Cycling Club | 00:10 |
61. | Paweł Franczak | Voster ATS Team | |
62. | Martin Papanov | Bułgaria | 00:24 |
63. | Corey Davis | Maloja Pushbikers | |
64. | Grigoriy Shtein | Vino-Astana Motors | |
65. | Mark Grinkevich | Minsk Cycling Club | |
66. | Uroš Repse | Słowenia | |
67. | Adrian Banaszek | Mazowsze Serce Polski | |
68. | Yordan Andreev | Bułgaria | 00:31 |
69. | Daniel Auer | WSA KTM Graz | 00:32 |
70. | Daniel Bichlmann | Maloja Pushbikers | |
71. | Marco Konig | Bike Aid | |
72. | Daniil Pronskiy | Vino-Astana Motors | |
73. | Emanuele Onesti | Giotti Victoria-Savini Due | 00:35 |
74. | Nermin Catovic | Serbia | |
75. | János Pelikan | Androni Giocattoli-Sidermec | |
76. | Deniz Ryustemov | Bułgaria | |
77. | Husein Selimovic | Bosnia and Herzegovina | |
78. | Michael Konczer | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:43 |
79. | Antonio Barać | Meridiana Kamen Team | |
80. | Ognjen Ilic | Serbia |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Mihkel Raim | Mazowsze Serce Polski | 10:40:27 |
2. | Justin Wolf | Bike Aid | |
3. | Patryk Stosz | Voster ATS Team | 00:04 |
4. | Cyrus Monk | EvoPro Racing | 00:14 |
5. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 00:16 |
6. | Filippo Tagliani | Androni Giocattoli-Sidermec | 00:20 |
7. | Ziga Jerman | Androni Giocattoli-Sidermec | |
8. | Kristian Javier Yustre | Giotti Victoria-Savini Due | |
9. | Martin Lavric | Słowenia | |
10. | Jonas Rapp | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
11. | Aliaksandr Piasetski | Minsk Cycling Club | |
12. | Maciej Paterski | Voster ATS Team | |
13. | Brendan Rhim | EvoPro Racing | |
14. | Jaka Primozic | Słowenia | |
15. | Umberto Marengo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
16. | Patrik Tybor | Dukla Banska Bystrica | |
17. | Nicola Venchiarutti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
18. | Andrii Ponomar | Androni Giocattoli-Sidermec | |
19. | Mekseb Debesay | Bike Aid | |
20. | Yauhen Sobal | Minsk Cycling Club |