Daniel Martin szykuje się do Giro d’Italia

Daniel Martin powróci na trasę Giro d’Italia. Kolarz Israel Start-Up Nation po raz ostatni w “Corsa Rosa” pojawił się 11 lat temu.

Irlandczyk po raz pierwszy we włoskim Grand Tourze startował w 2010 roku, a w 2014 roku na start w Belfaście przyjechał jako lider ekipy Garmin-Sharp. Występ ten zakończył się zanim na dobre się zaczął: Martin upadł na trasie otwierającej wyścig jazdy drużynowej na czas i nie ukończył wyścigu.

Giro przez lata nie mieściło się w moich planach, które obejmowały ardeńskie klasyki i Tour de France. Tegoroczna trasa powinna nam odpowiadać. Nie mogę się doczekać zwycięstwa etapowego, którym skompletowałbym sukcesy we wszystkich Wielkich Tourach. Czuję się jakbym odkrywał nowy wyścig, jakbym był neo-pro

– powiedział triumfator dwóch monumentów, Liege-Bastogne-Liege i Il Lombardia.

Menedżer Israel Start-Up Nation, Kjell Carlström, uważa, że ​​trasa Giro jest idealna dla 34-letniego Martina.

Na papierze świetnie pasuje do jego stylu ścigania. Majowy tour zapowiada się interesująco, ponieważ zapowiada się mocna i wyrównana stawka. Dan otrzyma zespół, który może go wspierać zarówno na płaskich etapach jak i w górach.

Martin w zeszłym sezonie dobrze spisał się w Vuelta a Espana, którą ukończył tuż za podium. W zeszłym tygodniu zajął 25. miejsce w Volta a Catalunya. Po zaliczeniu Giro d’Italia pojedzie również w Tour de France.