X2O Trofee 2020/21 #6. Flandriencross dla Mathieu van der Poela

Mathieu van der Poel

Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) wygrał w Hamme szósty wyścig przełajowego cyklu X²O Badkamers Trofee.

Mistrz świata nieznacznie pokonał Wouta van Aerta (Jumbo-Visma). Trzeci finiszował Laurens Sweeck (Pauwels Sauzen-Bingoal).

Początek wyścigu był wyrównany, całą stawkę prowadził Michael Vanthourenhout. Van der Poel przyspieszył na drugiej rundzie, kończąc ją w towarzystwie kolarza Pauwels Sauzen-Bingoal, z przewagą 8 sekund nad Elią Iserbytem (Pauwels Sauzen-Bingoal), 10 sekund przed Toonem Aertsem (Baloise Trek Lions) i Van Aertem, a 13 sekund tracił Sweeck.

Na śliskim, błotnistym podłożu taka sytuacja nie utrzymała się długo. Mistrz świata wyszedł na samotne prowadzenie. W połowie rywalizacji, po czwartym okrążeniu, do 12 sekund powiększył zapas nad Van Aertem, a trzeci Vanthourenhout jechał ze stratą 15 sekund.

W drugiej części wyścigu Van der Poel utrzymywał bezpieczną przewagę nad mistrzem Belgii. Tom Pidcock (Trinity Racing) wyszedł na trzecią pozycję, ale Sweeck powoli zbliżał się do Anglika, zabierając mu na końcu miejsce na podium.

W wyścigu kobiet mistrzyni świata Ceylin Del Carmen Alvarado (Alpecin-Fenix) okazała się lepsza od Denisy Betsemy (Pauwels Sauzen-Bingoal) i Manon Bekker (Credishop-Fristads).