Torowe MME 2020. Adam Woźniak srebrny w eliminatorze, sprinterki z brązem w drużynie

Adam Woźniak wywalczył srebrny medal Torowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy w wyścigu eliminacyjnym juniorów. Brąz w sprincie orliczek zdobyły za to Nikola Seremak, Nikola Sibiak i Paulina Petri.

Woźniak w eliminatorze przegrał tylko z Duńczykiem Tobiasem Aagaardem Hansenem i a podium odebrał srebro.

Jego starsze koleżanki: Nikola Sibiak, Nikola Seremak i Paulina Petri awansowały z kolei do rozgrywki o brązowy medal w sprincie drużynowym kobiet do lat 23. Polska obsada wyraźnie pokonała Czeszki i na podium stanęła za Rosjankami i Niemkami.

Czwarte miejsce zajęli za to sprinterzy w kategorii mężczyzn do lat 23. Cezary Łączkowski, Daniel Rochna i Mateusz Sztrauch w walce o brąz ulegli niemieckiemu zespołowi. Złoto wywalczyli Rosjanie, a srebro Czesi.

W wyścigu na kilometr juniorów 6. miejsce zapisał Adam Janeczek (1:05.932), a 18. Julian Kot (1:08.326). Konkurencję tę wygrał Belg Noah Vandenbranden (1:03.201).

W wyścigu indywidualnym na dochodzenie orliczek 5. miejsce zapisała Karolina Kumięga. Złoto przypadło Niemce Franzisce Brausse, srebro Włoszce Vittorii Guazzini, a brąz odebrała Irlandka Mia Griffin.

W scratchu kobiet do lat 23 na 12. miejscu rywalizację zakończyła Anna Sagan.

Polska kadra pierwszego dnia zmagań zdobyła już pięć medali: złoty w sprincie drużynowym juniorek, srebrne w scratchu i wyścigu indywidualnym na dochodzenie juniorek oraz brązowe w wyścigu drużynowym na dochodzenie orliczek i w sprincie drużynowym juniorów.

Torowe Młodzieżowe Mistrzostwa Europy to impreza organizowana dla kategorii juniorskiej (do lat 18) i młodzieżowej (do lat 23). Zmagania na otwartym, betonowym torze we włoskiej miejscowości Fiorenzuola potrwają do 13 października.