Arnaud Demare (Groupama-FDJ) wygrał na ulicach Brindisi siódmy etap Giro d’Italia.
Mistrz Francji pokonał na ostatnich metrach Słowaka Petera Sagana (Bora-hansgrohe) i Australijczyka Michaela Matthewsa (Team Sunweb). Dla kolarza francuskiej ekipy to trzeci triumf w tegorocznej edycji Giro.
Liderem pozostał 22-letni Portugalczyk João Almeida (Deceuninck-Quick-Step).
Siódmego dnia „Corsa Rosa” kolarze pokonali niemal całkowicie płaski odcinek z Matery do Brindisi. Mimo braku trudności warunki na odsłoniętych drogach Apulii mógł podyktować wiatr. Dojazd do Brindisi prowadził szeroką, dwupasmową drogą. 2 kilometry przed metą zawodnicy pokonali techniczną sekcję z czterema zakrętami, natomiast ostatnia prosta liczyła 1200 metrów.
Odjazd dnia próbowali zawiązać: Simon Pellaud (Androni Giocattoli-Sidermec), Josef Cerny (CCC Team), Thomas de Gendt (Lotto Soudal) i Marco Frapport (Vini Zabu-KTM), ale ich przygoda na czele nie potrwała długo.
10 kilometrów po starcie akcję na bocznym wietrze zainicjowali kolarze Deceuninck-Quick-Step. Peleton podzielił się na kilka grupek i z tyłu zostali: Jakob Fuglsang (Astana Pro Team), Pello Bilbao (Bahrain McLaren), Rafał Majka (Bora-Hansgrohe), Harm Vanhoucke (Lotto Soudal), Simon Yates (Mitchelton-Scott) i Domenico Pozzovivo (NTT Pro Cycling). Porywy delikatnie ustały, tempo spadło i po długim przeciąganiu liny grupy połączyły się.
Na półmetku etapu, na ulicach Tarentu, kolejną próbę odjazdu podjęli: Pellaud i Frapporti, a w ospałym peletonie doszło do niegroźnej kraksy, w którą zaplątali się: Fuglsang i Vanhoucke.
Harcownicy zyskali zaledwie kilkanaście sekund przewagi i szybko się poddali. W tym czasie wróciła ostatnia spóźniona grupa z Ilnurem Zakarinem (CCC Team). 45 kilometrów przed metą doszło do kolejnej kraksy w peletonie. Znowu gonili Pozzovivo, Vanhoucke i Zakarin, którzy zostali przez nią zatrzymani.
Na dwupasmowym dojeździe do Brindisi kolarze korzystali z całej szerokości jezdni, a techniczny fragment poprowadzili kolarze Jumbo-Visma.
Na ostatnim kilometrze przepychali się kolarze Groupamy i UAE-Team Emirates. Arnaud Demare ruszył za Davide Ballerinim (Deceuninck-Quick-Step). Mistrz Francji zdał sobie sprawę, że jego rozprowadzający wybrali złą stronę jezdni i rozpoczął finisz zjeżdżając z lewej do prawej. Drugi na mecie Peter Sagan nie był w stanie wyjść z koła Francuza.
Démare doesn’t have rivals and wins the third sprint out of three in Brindisi. Watch now the Last Km!
Arnaud Demare non ha rivali e vince la terza volata su tre a Brindisi. Ecco l'ultimo chilometro!#Giro pic.twitter.com/Vw0Jed3gaY
— Giro d'Italia (@giroditalia) October 9, 2020
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 2:47:28 |
2. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
3. | Michael Matthews | Team Sunweb | |
4. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
5. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | |
6. | Rudy Barbier | Israel Start-Up Nation | |
7. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | |
8. | Enrico Battaglin | Bahrain-McLaren | |
9. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
10. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
11. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
12. | Giovanni Lonardi | Bardiani-CSF-Faizanè | |
13. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | |
14. | Josef Cerny | CCC Team | |
15. | Sam Oomen | Team Sunweb | |
16. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | |
17. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
18. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
19. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | |
20. | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | |
21. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
22. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
23. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | |
24. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
25. | Domenico Pozzovivo | NTT Pro Cycling | |
26. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
27. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | |
28. | Jai Hindley | Team Sunweb | |
29. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | |
30. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | |
31. | Francjasco Romano | Bardiani-CSF-Faizanè | |
32. | Fabio Felline | Astana Pro Team | |
33. | Chris Harper | Jumbo-Visma | |
34. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
35. | Ilnur Zakarin | CCC Team | |
36. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
37. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | |
38. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | |
39. | Dario Cataldo | Movistar Team | |
40. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | |
41. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
42. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | |
43. | Mark Padun | Bahrain-McLaren | |
44. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-McLaren | |
45. | Sander Armee | Lotto Soudal | |
46. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
47. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | |
48. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | |
49. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | |
50. | Sergio Samitier | Movistar Team | |
51. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | |
52. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | |
53. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
54. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | |
55. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
56. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | |
57. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
58. | Jhonatan Restrepo | Androni Giocattoli-Sidermec | |
59. | Nico Denz | Team Sunweb | |
60. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
61. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | |
62. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
63. | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | |
64. | Albert Torres | Movistar Team | |
65. | Matteo Spreafico | Vini Zabù-KTM | |
66. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
67. | Yukiya Arashiro | Bahrain-McLaren | |
68. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | |
69. | François Bidard | AG2R La Mondiale | 00:23 |
70. | Daniel Navarro | Israel Start-Up Nation | 00:28 |
71. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | |
72. | Attila Valter | CCC Team | |
73. | Víctor de La Parte | CCC Team | |
74. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
75. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | |
76. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | |
77. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | |
78. | Jaakko Hanninen | AG2R La Mondiale | |
79. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | |
80. | Danilo Wyss | NTT Pro Cycling | |
81. | Victor Campenaerts | NTT Pro Cycling | |
82. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | |
83. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | |
84. | Marco Mathis | Cofidis, Solutions Crédits | |
85. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | |
86. | Tanel Kangert | EF Pro Cycling | |
87. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | |
88. | Adam Hansen | Lotto Soudal | |
89. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
90. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | |
91. | Chad Haga | Team Sunweb | |
92. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | |
93. | Eros Capecchi | Bahrain-McLaren | |
94. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | 00:36 |
95. | Simone Bevilacqua | Vini Zabù-KTM | 00:39 |
96. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 00:46 |
97. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
98. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | |
99. | Kamil Gradek | CCC Team | |
100. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 00:50 |
101. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 00:55 |
102. | Nathan Haas | Cofidis, Solutions Crédits | |
103. | Chris Hamilton | Team Sunweb | 00:58 |
104. | Ruben Guerreiro | EF Pro Cycling | |
105. | Oscar Rodriguez | Astana Pro Team | 01:08 |
106. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | |
107. | Alexander Cataford | Israel Start-Up Nation | 01:10 |
108. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | |
109. | Davide Villella | Movistar Team | 01:15 |
110. | Giovanni Visconti | Vini Zabù-KTM | |
111. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | |
112. | Simon Clarke | EF Pro Cycling | |
113. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | |
114. | Kamil Małecki | CCC Team | |
115. | Jonathan Klever Caicedo | EF Pro Cycling | |
116. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
117. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
118. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | |
119. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
120. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | |
121. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
122. | Fabio Mazzucco | Bardiani-CSF-Faizanè | |
123. | Matteo Sobrero | NTT Pro Cycling | |
124. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | |
125. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | |
126. | Pavel Kochetkov | CCC Team | |
127. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | |
128. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | |
129. | Mattia Bais | Androni Giocattoli-Sidermec | |
130. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | |
131. | Jan Tratnik | Bahrain-McLaren | |
132. | Héctor Carretero | Movistar Team | |
133. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | |
134. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 01:47 |
135. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 01:51 |
136. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | |
137. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | |
138. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | |
139. | Mathias Le Turnier | Cofidis, Solutions Crédits | |
140. | Etienne van Empel | Vini Zabù-KTM | |
141. | James Whelan | EF Pro Cycling | 01:55 |
142. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | |
143. | Louis Meintjes | NTT Pro Cycling | |
144. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
145. | Lachlan Morton | EF Pro Cycling | |
146. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | |
147. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
148. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | |
149. | Luca Chirico | Androni Giocattoli-Sidermec | 02:06 |
150. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | 02:17 |
151. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | |
152. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 02:21 |
153. | Lawson Craddock | EF Pro Cycling | 02:33 |
154. | Marco Frapporti | Vini Zabù-KTM | 02:39 |
155. | Lorenzo Rota | Vini Zabù-KTM | |
156. | Edoardo Zardini | Vini Zabù-KTM | 02:52 |
157. | Jonas Gregaard | Astana Pro Team | 03:03 |
158. | Jonathan Dibben | Lotto Soudal | |
159. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | 03:24 |
160. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | 05:44 |
161. | Domen Novak | Bahrain-McLaren | 05:45 |
162. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | |
163. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | |
164. | Sean Bennett | EF Pro Cycling | 07:33 |
165. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | 10:57 |
166. | Dylan Sunderland | NTT Pro Cycling | 15:10 |
167. | Amanuel Ghebreigzabhier | NTT Pro Cycling | 17:37 |
168. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 21:27 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 24:48:29 |
2. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | 00:43 |
3. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 00:48 |
4. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 00:59 |
5. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 01:01 |
6. | Domenico Pozzovivo | NTT Pro Cycling | 01:05 |
7. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 01:19 |
8. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 01:21 |
9. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 01:26 |
10. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 01:32 |
11. | Jai Hindley | Team Sunweb | 01:33 |
12. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | 01:38 |
13. | Ilnur Zakarin | CCC Team | 01:44 |
14. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-McLaren | 01:48 |
15. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 01:56 |
16. | Sergio Samitier | Movistar Team | 02:12 |
17. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | 02:47 |
18. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 02:57 |
19. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 03:18 |
20. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 03:26 |
21. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 03:52 |
22. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | 04:31 |
23. | Chris Harper | Jumbo-Visma | 04:57 |
24. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 05:17 |
25. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 06:49 |
26. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | 07:15 |
27. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | 07:38 |
28. | Sam Oomen | Team Sunweb | 08:12 |
29. | Attila Valter | CCC Team | 09:35 |
30. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 09:46 |
31. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | 10:37 |
32. | Tanel Kangert | EF Pro Cycling | 10:38 |
33. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 12:36 |
34. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 12:39 |
35. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 12:50 |
36. | Daniel Navarro | Israel Start-Up Nation | 16:08 |
37. | Fabio Felline | Astana Pro Team | 16:26 |
38. | Jaakko Hanninen | AG2R La Mondiale | 16:31 |
39. | Jonathan Klever Caicedo | EF Pro Cycling | 17:46 |
40. | Ruben Guerreiro | EF Pro Cycling | 18:32 |
41. | Davide Villella | Movistar Team | 18:57 |
42. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | 19:11 |
43. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | 19:43 |
44. | Oscar Rodriguez | Astana Pro Team | 19:49 |
45. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | 20:11 |
46. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 22:11 |
47. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 22:24 |
48. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 22:47 |
49. | Víctor de La Parte | CCC Team | 22:50 |
50. | Pavel Kochetkov | CCC Team | 22:54 |
51. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | 24:53 |
52. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | 25:14 |
53. | Dario Cataldo | Movistar Team | 25:17 |
54. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 25:34 |
55. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 26:17 |
56. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 26:22 |
57. | Sander Armee | Lotto Soudal | 26:29 |
58. | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | 26:35 |
59. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 26:38 |
60. | Mark Padun | Bahrain-McLaren | 27:15 |
61. | Jan Tratnik | Bahrain-McLaren | 27:39 |
62. | Giovanni Visconti | Vini Zabù-KTM | 27:59 |
63. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 29:00 |
64. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | 30:14 |
65. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 30:30 |
66. | Jonas Gregaard | Astana Pro Team | 30:33 |
67. | François Bidard | AG2R La Mondiale | 30:54 |
68. | Enrico Battaglin | Bahrain-McLaren | 30:56 |
69. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | 31:24 |
70. | Edoardo Zardini | Vini Zabù-KTM | 31:49 |
71. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | 31:56 |
72. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | 32:01 |
73. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | 33:25 |
74. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | 33:30 |
75. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 34:23 |
76. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 34:30 |
77. | Joey Rosskopf | CCC Team | 34:38 |
78. | Chad Haga | Team Sunweb | 36:12 |
79. | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | 36:34 |
80. | Chris Hamilton | Team Sunweb | 37:07 |
81. | Louis Meintjes | NTT Pro Cycling | 37:18 |
82. | Amanuel Ghebreigzabhier | NTT Pro Cycling | 37:46 |
83. | Héctor Carretero | Movistar Team | 38:02 |
84. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | 38:05 |
85. | Francjasco Romano | Bardiani-CSF-Faizanè | 38:17 |
86. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | 40:20 |
87. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | 40:58 |
88. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | 41:14 |
89. | Eros Capecchi | Bahrain-McLaren | 41:17 |
90. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 41:46 |
91. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 42:02 |
92. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | 42:12 |
93. | Matteo Sobrero | NTT Pro Cycling | 43:42 |
94. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | 43:56 |
95. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | 44:44 |
96. | Lorenzo Rota | Vini Zabù-KTM | 45:28 |
97. | Simon Clarke | EF Pro Cycling | 45:32 |
98. | Danilo Wyss | NTT Pro Cycling | 45:38 |
99. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 46:18 |
100. | Michael Matthews | Team Sunweb | 46:57 |
101. | Alexander Cataford | Israel Start-Up Nation | 48:11 |
102. | Yukiya Arashiro | Bahrain-McLaren | |
103. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | 48:46 |
104. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 50:39 |
105. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | 50:55 |
106. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 51:21 |
107. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | 51:53 |
108. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | 52:02 |
109. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | 52:12 |
110. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | 52:38 |
111. | Kamil Małecki | CCC Team | 52:44 |
112. | Josef Cerny | CCC Team | 54:53 |
113. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | 55:04 |
114. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | 55:34 |
115. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 56:21 |
116. | Mathias Le Turnier | Cofidis, Solutions Crédits | 56:32 |
117. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 57:45 |
118. | Luca Chirico | Androni Giocattoli-Sidermec | 57:51 |
119. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | 58:14 |
120. | Sean Bennett | EF Pro Cycling | 58:42 |
121. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 1:00:29 |
122. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | 1:00:34 |
123. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | 1:00:43 |
124. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 1:00:44 |
125. | Victor Campenaerts | NTT Pro Cycling | 1:01:50 |
126. | Jhonatan Restrepo | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:02:05 |
127. | Kamil Gradek | CCC Team | 1:02:06 |
128. | Mattia Bais | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:02:08 |
129. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 1:02:22 |
130. | Lawson Craddock | EF Pro Cycling | 1:02:27 |
131. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | 1:04:09 |
132. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:05:24 |
133. | Marco Frapporti | Vini Zabù-KTM | 1:06:22 |
134. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 1:06:27 |
135. | Nathan Haas | Cofidis, Solutions Crédits | 1:06:59 |
136. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 1:07:09 |
137. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 1:07:15 |
138. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | 1:07:52 |
139. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | 1:08:09 |
140. | Nico Denz | Team Sunweb | 1:08:23 |
141. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 1:08:36 |
142. | Lachlan Morton | EF Pro Cycling | 1:08:42 |
143. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 1:09:09 |
144. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 1:09:16 |
145. | James Whelan | EF Pro Cycling | 1:09:39 |
146. | Etienne van Empel | Vini Zabù-KTM | 1:10:00 |
147. | Fabio Mazzucco | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:10:06 |
148. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 1:10:08 |
149. | Adam Hansen | Lotto Soudal | 1:11:21 |
150. | Giovanni Lonardi | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:11:41 |
151. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | 1:12:01 |
152. | Albert Torres | Movistar Team | 1:12:36 |
153. | Dylan Sunderland | NTT Pro Cycling | 1:13:24 |
154. | Simone Bevilacqua | Vini Zabù-KTM | 1:14:13 |
155. | Domen Novak | Bahrain-McLaren | |
156. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 1:14:19 |
157. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | 1:14:32 |
158. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 1:15:24 |
159. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | 1:15:34 |
160. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 1:16:41 |
161. | Matteo Spreafico | Vini Zabù-KTM | 1:16:50 |
162. | Marco Mathis | Cofidis, Solutions Crédits | 1:18:24 |
163. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | 1:20:05 |
164. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 1:20:13 |
165. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | 1:20:18 |
166. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | 1:28:14 |
167. | Rudy Barbier | Israel Start-Up Nation | 1:28:18 |
168. | Jonathan Dibben | Lotto Soudal | 1:31:28 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 161 |
2. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 106 |
3. | Michael Matthews | Team Sunweb | 83 |
4. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 45 |
5. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | 40 |
6. | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | 30 |
7. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 29 |
8. | Marco Frapporti | Vini Zabù-KTM | 28 |
9. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 27 |
10. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 26 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 41 |
2. | Jonathan Klever Caicedo | EF Pro Cycling | 40 |
3. | Domenico Pozzovivo | NTT Pro Cycling | 19 |
4. | Edoardo Zardini | Vini Zabù-KTM | 18 |
5. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 18 |
6. | Giovanni Visconti | Vini Zabù-KTM | 18 |
7. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 15 |
8. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 12 |
9. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 11 |
10. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | 9 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 24:48:29 |
2. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 00:59 |
3. | Jai Hindley | Team Sunweb | 01:33 |
4. | Sergio Samitier | Movistar Team | 02:12 |
5. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | 02:47 |
6. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 02:57 |
7. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 03:18 |
8. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 03:26 |
9. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | 04:31 |
10. | Sam Oomen | Team Sunweb | 08:12 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Deceuninck-Quick Step | 74:29:50 | |
2. | Team Sunweb | 01:22 | |
3. | Ineos Grenadiers | 03:34 | |
4. | Jumbo-Visma | 04:22 | |
5. | Mitchelton-Scott | 06:31 | |
6. | Bora-hansgrohe | 07:51 | |
7. | AG2R La Mondiale | 11:30 | |
8. | Movistar Team | 14:57 | |
9. | Trek-Segafredo | 18:03 | |
10. | Bahrain-McLaren | 18:12 | |
11. | CCC Team | 24:10 | |
12. | UAE Team Emirates | 24:21 | |
13. | Astana Pro Team | 27:35 | |
14. | Lotto Soudal | 31:23 | |
15. | EF Pro Cycling | 36:45 | |
16. | NTT Pro Cycling | 37:23 | |
17. | Vini Zabù-KTM | 1:13:29 | |
18. | Cofidis, Solutions Crédits | 1:17:15 | |
19. | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:26:14 | |
20. | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:42:04 | |
21. | Israel Start-Up Nation | 1:56:11 | |
22. | Groupama-FDJ | 2:30:34 |