Arnaud Demare (Groupama-FDJ) wygrał w Villafranca Tirrenia czwarty etap Giro d’Italia.
Mistrz Francji pokonał na szosach prowincji Mesyna Słowaka Petera Sagana (Bora-hansgrohe) oraz Włocha Davide Balleriniego (Deceuninck-Quick-Step).
Liderem zmagań pozostał Portugalczyk João Almeida (Deceuninck-Quick-Step).
Czwarty odcinek poprowadził z Katanii do Villafranca Tirrena. W środkowej części etapu kolarze zmierzyli się ze wspinaczką Portella Mandrozzi (16,2 km; 4,6%), która mogła pokrzyżować plany sprinterom, choć ze szczytu do mety pozostawało jeszcze 65 kilometrów. Końcowe 5000 metrów było dość kręte, z licznymi wirażami, zakrętami i łukami, a ulice nie należały do szczególnie szerokich. Ostatni zakręt w lewo prowadził na finałową prostą, bulwar Krzysztofa Kolumba, o długości 850 metrów.
Do etapu nie przystąpił Geraint Thomas (Ineos Grenadiers), który zrezygnował z dalszej jazdy na skutek obrażeń odniesionych w feralnym upadku na bidonie.
Zaraz po starcie ostrym zaatakowali: Simon Pellaud (Androni Giocattoli-Sidermec), Kamil Gradek (CCC Team) i Marco Frapporti (Vini Zabu-KTM).
Peleton odpuścił harcowników na maksymalnie cztery minuty, a sytuację kontrolowały drużyny zainteresowane finiszem z dużej grupy.
74 kilometry przed metą na czele dużej grupy pojawiła się ekipa Bora-Hansgrohe. Koledzy Petera Sagan postanowili wykorzystać jedyną górską premie i podyktowali mocniejsze tempo. Selekcji nie wytrzymali niektórzy sprinterzy: Elia Viviani, Fernando Gaviria, Rudy Barbier, czy Alvaro Hodeg.
W tym samym czasie przewaga uciekającej trójki stopniowo malała. Kilometr przed górską premią na samotny rajd zdecydował się Pellaud. Na szczycie podjazdu Szwajcar, któremu dopisywał dobry humor, wyprzedzał peleton o nieco ponad minutę.
Przez chwilę pogorszyła się pogoda. Zeszła mgła, spadł lekki deszcz. Większą część zjazdu prowadzili przyboczni Vincenzo Nibaliego, co zakończyło przygodę Gradka i Frapportiego w ucieczce. Do peletonu zdążył wrócić Elia Viviani.
Na drugiej lotnej premii w Barcellona Pozzo di Gotto o dwie sekundy bonifikaty powalczyli lider Joao Almeida i wczorajszy triumfator Jonathan Caicedo (EF Pro Cycling). Portugalczyk był zdecydowanie szybszy i bez problemu utrzymał różową koszulkę. Chwilę później swoją przygodę na czele zakończył ostatni uciekinier Simon Pellaud.
Na dojeździe do mety mocno pracowały zespoły Bora-Hansgrohe i Groupama-FDJ, ponieważ Fernando Gaviria próbował wrócić do peletonu. Dużą część pracy wykonali Maciej Bodnar i Paweł Pojlański, dzięki czemu 6 kilometrów przed metą pomocnicy Kolumbijczyka zrezygnowali z dalszej pogoni.
Na ostatnim zakręcie, 850 metrów przed metą, oderwał się jeden z kolarzy Groupamy, ale chwilę później został złapany przez grupę.
Pierwszy finisz rozpoczął Peter Sagan. Na ruch Słowaka odpowiedział Arnaud Demare, który ruszył przy barierkach. Od prawej strony jezdni próbował Ballerini. Trójka na linię mety wjechała niemal równo. Francuz wygrał o „błysk szprychy”.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 3:22:13 |
2. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
3. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | |
4. | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | |
5. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
6. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | |
7. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | |
8. | Michael Matthews | Team Sunweb | |
9. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
10. | Enrico Battaglin | Bahrain-McLaren | |
11. | Jhonatan Restrepo | Androni Giocattoli-Sidermec | |
12. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
13. | Sean Bennett | EF Pro Cycling | |
14. | Josef Cerny | CCC Team | |
15. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
16. | Nico Denz | Team Sunweb | |
17. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | |
18. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | |
19. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | |
20. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | |
21. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | |
22. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | |
23. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | |
24. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
25. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | |
26. | Jai Hindley | Team Sunweb | |
27. | Domenico Pozzovivo | NTT Pro Cycling | |
28. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
29. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
30. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
31. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | |
32. | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | |
33. | Jonathan Klever Caicedo | EF Pro Cycling | |
34. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | |
35. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | |
36. | Sam Oomen | Team Sunweb | |
37. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
38. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
39. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | |
40. | Danilo Wyss | NTT Pro Cycling | |
41. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
42. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | |
43. | Albert Torres | Movistar Team | |
44. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | |
45. | Fabio Felline | Astana Pro Team | |
46. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | |
47. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
48. | Ilnur Zakarin | CCC Team | |
49. | Tanel Kangert | EF Pro Cycling | |
50. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
51. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | |
52. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
53. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | |
54. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | |
55. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | |
56. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
57. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | |
58. | Sergio Samitier | Movistar Team | |
59. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | |
60. | Ruben Guerreiro | EF Pro Cycling | |
61. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-McLaren | |
62. | Pavel Kochetkov | CCC Team | |
63. | François Bidard | AG2R La Mondiale | |
64. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | |
65. | Jaakko Hanninen | AG2R La Mondiale | |
66. | Dario Cataldo | Movistar Team | |
67. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | |
68. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | |
69. | Louis Meintjes | NTT Pro Cycling | |
70. | Chris Harper | Jumbo-Visma | |
71. | Yukiya Arashiro | Bahrain-McLaren | |
72. | Matteo Sobrero | NTT Pro Cycling | |
73. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | |
74. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | |
75. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | |
76. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
77. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
78. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | |
79. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
80. | Daniel Navarro | Israel Start-Up Nation | |
81. | Víctor de La Parte | CCC Team | |
82. | Attila Valter | CCC Team | |
83. | Francjasco Romano | Bardiani-CSF-Faizanè | 00:30 |
84. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
85. | Giovanni Visconti | Vini Zabù-KTM | |
86. | Marco Frapporti | Vini Zabù-KTM | |
87. | Chad Haga | Team Sunweb | |
88. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
89. | Davide Villella | Movistar Team | |
90. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | |
91. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | |
92. | Jan Tratnik | Bahrain-McLaren | |
93. | Chris Hamilton | Team Sunweb | |
94. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | |
95. | Oscar Rodriguez | Astana Pro Team | |
96. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | |
97. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | |
98. | Kamil Gradek | CCC Team | |
99. | Amanuel Ghebreigzabhier | NTT Pro Cycling | |
100. | Tony Martin | Jumbo-Visma | |
101. | Mark Padun | Bahrain-McLaren | 00:42 |
102. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | |
103. | Kamil Małecki | CCC Team | |
104. | Jonas Gregaard | Astana Pro Team | |
105. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
106. | Mattia Bais | Androni Giocattoli-Sidermec | |
107. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
108. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | |
109. | Luca Chirico | Androni Giocattoli-Sidermec | |
110. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | |
111. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | |
112. | Héctor Carretero | Movistar Team | |
113. | Dylan Sunderland | NTT Pro Cycling | |
114. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | |
115. | Nathan Haas | Cofidis, Solutions Crédits | |
116. | Eros Capecchi | Bahrain-McLaren | |
117. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | 00:59 |
118. | Lachlan Morton | EF Pro Cycling | |
119. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | |
120. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | |
121. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | 01:09 |
122. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | |
123. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | |
124. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | 01:25 |
125. | Alexander Cataford | Israel Start-Up Nation | |
126. | James Whelan | EF Pro Cycling | |
127. | Edoardo Zardini | Vini Zabù-KTM | 01:46 |
128. | Simon Clarke | EF Pro Cycling | |
129. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 00:00 |
130. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 02:29 |
131. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | 02:37 |
132. | Sander Armee | Lotto Soudal | 02:43 |
133. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
134. | Marco Mathis | Cofidis, Solutions Crédits | |
135. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | |
136. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | |
137. | Giovanni Lonardi | Bardiani-CSF-Faizanè | |
138. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
139. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
140. | Simone Bevilacqua | Vini Zabù-KTM | |
141. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | |
142. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | |
143. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | |
144. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
145. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | |
146. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | |
147. | Pieter Weening | Trek-Segafredo | |
148. | Victor Campenaerts | NTT Pro Cycling | |
149. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | |
150. | Lorenzo Rota | Vini Zabù-KTM | 03:21 |
151. | Lawson Craddock | EF Pro Cycling | 03:41 |
152. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 03:50 |
153. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 05:22 |
154. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
155. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 05:27 |
156. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | |
157. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | 06:25 |
158. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
159. | Domen Novak | Bahrain-McLaren | 06:29 |
160. | Fabio Mazzucco | Bardiani-CSF-Faizanè | 06:58 |
161. | Brent Bookwalter | Mitchelton-Scott | 07:11 |
162. | Matteo Spreafico | Vini Zabù-KTM | 07:29 |
163. | Adam Hansen | Lotto Soudal | 08:18 |
164. | Mathias Le Turnier | Cofidis, Solutions Crédits | 08:23 |
165. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | 11:25 |
166. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
167. | Jonathan Dibben | Lotto Soudal | |
168. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
169. | Rudy Barbier | Israel Start-Up Nation | |
170. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | 11:32 |
171. | Etienne van Empel | Vini Zabù-KTM | 05:22 |
172. | Luca Wackermann | Vini Zabù-KTM | |
DNS | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 11:06:36 |
2. | Jonathan Klever Caicedo | EF Pro Cycling | 00:02 |
3. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | 00:39 |
4. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 00:44 |
5. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 00:55 |
6. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 00:57 |
7. | Domenico Pozzovivo | NTT Pro Cycling | 01:01 |
8. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 01:13 |
9. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 01:15 |
10. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 01:17 |
11. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 01:28 |
12. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
13. | Jai Hindley | Team Sunweb | 01:29 |
14. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | 01:34 |
15. | Ilnur Zakarin | CCC Team | 01:40 |
16. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 01:42 |
17. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-McLaren | 01:44 |
18. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 01:52 |
19. | Louis Meintjes | NTT Pro Cycling | 02:01 |
20. | Sergio Samitier | Movistar Team | 02:08 |
21. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | 02:43 |
22. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 03:14 |
23. | Giovanni Visconti | Vini Zabù-KTM | 03:42 |
24. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 03:48 |
25. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 04:03 |
26. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | 04:13 |
27. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | 04:27 |
28. | Chris Harper | Jumbo-Visma | 04:39 |
29. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 04:52 |
30. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 04:59 |
31. | Tanel Kangert | EF Pro Cycling | 05:21 |
32. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | 05:26 |
33. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 05:30 |
34. | Daniel Navarro | Israel Start-Up Nation | 06:06 |
35. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 06:31 |
36. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | 06:57 |
37. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | 07:20 |
38. | Jaakko Hanninen | AG2R La Mondiale | 07:36 |
39. | Ruben Guerreiro | EF Pro Cycling | 07:53 |
40. | Attila Valter | CCC Team | 08:00 |
41. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | 08:07 |
42. | Sam Oomen | Team Sunweb | 08:08 |
43. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | 08:23 |
44. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 08:31 |
45. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | 08:43 |
46. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | 09:25 |
47. | Joey Rosskopf | CCC Team | 10:29 |
48. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 10:37 |
49. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 10:58 |
50. | Amanuel Ghebreigzabhier | NTT Pro Cycling | 11:08 |
51. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | 11:55 |
52. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 12:00 |
53. | Víctor de La Parte | CCC Team | 12:23 |
54. | Sander Armee | Lotto Soudal | 12:27 |
55. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | 12:43 |
56. | Pavel Kochetkov | CCC Team | 12:49 |
57. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 12:51 |
58. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | 12:55 |
59. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | 13:06 |
60. | Oscar Rodriguez | Astana Pro Team | 13:18 |
61. | Davide Villella | Movistar Team | 13:35 |
62. | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | |
63. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | 13:36 |
64. | François Bidard | AG2R La Mondiale | 13:41 |
65. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 14:39 |
66. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | 15:04 |
67. | Dario Cataldo | Movistar Team | 15:43 |
68. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 15:58 |
69. | Fabio Felline | Astana Pro Team | 16:12 |
70. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 16:18 |
71. | Mark Padun | Bahrain-McLaren | 16:21 |
72. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | 16:24 |
73. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | 16:25 |
74. | Enrico Battaglin | Bahrain-McLaren | 16:26 |
75. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | 16:47 |
76. | Jonas Gregaard | Astana Pro Team | 17:05 |
77. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 17:41 |
78. | Jan Tratnik | Bahrain-McLaren | 17:58 |
79. | Luca Wackermann | Vini Zabù-KTM | 18:11 |
80. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 18:24 |
81. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | 18:42 |
82. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | 18:44 |
83. | Matteo Sobrero | NTT Pro Cycling | 19:04 |
84. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 19:19 |
85. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | 19:32 |
86. | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | 20:30 |
87. | Chad Haga | Team Sunweb | 20:32 |
88. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 20:49 |
89. | Pieter Weening | Trek-Segafredo | 20:56 |
90. | Chris Hamilton | Team Sunweb | 21:10 |
91. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | 21:52 |
92. | Simon Clarke | EF Pro Cycling | 21:57 |
93. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 22:14 |
94. | Héctor Carretero | Movistar Team | 22:21 |
95. | Francjasco Romano | Bardiani-CSF-Faizanè | 22:26 |
96. | Alexander Cataford | Israel Start-Up Nation | 22:32 |
97. | Danilo Wyss | NTT Pro Cycling | 23:01 |
98. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | 23:13 |
99. | Lorenzo Rota | Vini Zabù-KTM | 23:43 |
100. | Edoardo Zardini | Vini Zabù-KTM | 23:51 |
101. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 23:55 |
102. | Luca Chirico | Androni Giocattoli-Sidermec | 23:58 |
103. | Josef Cerny | CCC Team | 24:01 |
104. | Michael Matthews | Team Sunweb | 24:47 |
105. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 25:22 |
106. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 25:40 |
107. | Eros Capecchi | Bahrain-McLaren | 25:44 |
108. | Yukiya Arashiro | Bahrain-McLaren | 25:51 |
109. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 26:01 |
110. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | 26:07 |
111. | Mattia Bais | Androni Giocattoli-Sidermec | 26:10 |
112. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 26:15 |
113. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | 26:28 |
114. | Lawson Craddock | EF Pro Cycling | 26:34 |
115. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | 26:40 |
116. | Lachlan Morton | EF Pro Cycling | 26:53 |
117. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | 27:13 |
118. | Jhonatan Restrepo | Androni Giocattoli-Sidermec | 28:10 |
119. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | 28:17 |
120. | Marco Frapporti | Vini Zabù-KTM | 28:20 |
121. | Sean Bennett | EF Pro Cycling | 28:26 |
122. | Kamil Małecki | CCC Team | 28:27 |
123. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | 28:44 |
124. | Kamil Gradek | CCC Team | 29:04 |
125. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 29:32 |
126. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | 29:44 |
127. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | 29:57 |
128. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | 30:13 |
129. | Victor Campenaerts | NTT Pro Cycling | 30:53 |
130. | Dylan Sunderland | NTT Pro Cycling | 31:35 |
131. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | 32:08 |
132. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | 32:22 |
133. | James Whelan | EF Pro Cycling | 32:28 |
134. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 32:52 |
135. | Simone Bevilacqua | Vini Zabù-KTM | 33:40 |
136. | Nathan Haas | Cofidis, Solutions Crédits | 34:17 |
137. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 34:25 |
138. | Mathias Le Turnier | Cofidis, Solutions Crédits | 35:11 |
139. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | 35:12 |
140. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 35:25 |
141. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 35:30 |
142. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 35:46 |
143. | Domen Novak | Bahrain-McLaren | 36:03 |
144. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 36:04 |
145. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 36:47 |
146. | Matteo Spreafico | Vini Zabù-KTM | 36:56 |
147. | Albert Torres | Movistar Team | 37:08 |
148. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 37:32 |
149. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 37:44 |
150. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | 37:57 |
151. | Marco Mathis | Cofidis, Solutions Crédits | 38:02 |
152. | Etienne van Empel | Vini Zabù-KTM | 38:06 |
153. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 38:08 |
154. | Fabio Mazzucco | Bardiani-CSF-Faizanè | 38:10 |
155. | Giovanni Lonardi | Bardiani-CSF-Faizanè | 38:21 |
156. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | 38:27 |
157. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | 38:37 |
158. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | |
159. | Adam Hansen | Lotto Soudal | 38:44 |
160. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | 39:19 |
161. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 39:24 |
162. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | 40:23 |
163. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | 40:24 |
164. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 41:51 |
165. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 41:55 |
166. | Nico Denz | Team Sunweb | 42:03 |
167. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 45:43 |
168. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | 47:10 |
169. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | 47:42 |
170. | Rudy Barbier | Israel Start-Up Nation | 48:24 |
171. | Jonathan Dibben | Lotto Soudal | 48:31 |
172. | Brent Bookwalter | Mitchelton-Scott | 54:03 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 57 |
2. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 52 |
3. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 27 |
4. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | 25 |
5. | Jonathan Klever Caicedo | EF Pro Cycling | 23 |
6. | Michael Matthews | Team Sunweb | 20 |
7. | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | 18 |
8. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 17 |
9. | Giovanni Visconti | Vini Zabù-KTM | 16 |
10. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 15 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Jonathan Klever Caicedo | EF Pro Cycling | 40 |
2. | Giovanni Visconti | Vini Zabù-KTM | 18 |
3. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 12 |
4. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | 9 |
5. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 9 |
6. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 6 |
7. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 4 |
8. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 4 |
9. | Marco Frapporti | Vini Zabù-KTM | 4 |
10. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 3 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 11:06:36 |
2. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 00:55 |
3. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 01:13 |
4. | Jai Hindley | Team Sunweb | 01:29 |
5. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 01:42 |
6. | Sergio Samitier | Movistar Team | 02:08 |
7. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | 02:43 |
8. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 03:14 |
9. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | 04:13 |
10. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | 04:27 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Deceuninck-Quick Step | 33:22:19 | |
2. | Team Sunweb | 03:02 | |
3. | Trek-Segafredo | 05:08 | |
4. | Ineos Grenadiers | 05:34 | |
5. | Jumbo-Visma | 05:48 | |
6. | NTT Pro Cycling | 07:05 | |
7. | Mitchelton-Scott | 07:43 | |
8. | AG2R La Mondiale | 09:16 | |
9. | Bora-hansgrohe | 09:17 | |
10. | EF Pro Cycling | 09:30 | |
11. | Bahrain-McLaren | 11:29 | |
12. | Movistar Team | 12:42 | |
13. | UAE Team Emirates | 13:47 | |
14. | Lotto Soudal | 15:00 | |
15. | CCC Team | 15:33 | |
16. | Astana Pro Team | 23:14 | |
17. | Vini Zabù-KTM | 36:04 | |
18. | Cofidis, Solutions Crédits | 37:23 | |
19. | Androni Giocattoli-Sidermec | 43:28 | |
20. | Bardiani-CSF-Faizanè | 45:29 | |
21. | Israel Start-Up Nation | 55:26 | |
22. | Groupama-FDJ | 1:07:35 |
Mischa Bredewold wygrała etap wyścigu w Kraju Basków. Thibau Nys z kolejnym sukcesem. Oto wyniki i informacje z 10 maja.
Zapowiedź 8. etapu Giro d’Italia 2024. 11 maja (sobota): Spoleto – Prati di Tivo (152 km ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️).
Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) wygrał siódmy etap wyścigu Giro d’Italia, jazdę indywidualną na czas i umocnił się na pozycji…
Mark Cavendish wygrał etap Wyścigu Dookoła Węgier. Pelayo Sanchez wyrwał etap Giro swojemu idolowi. Oto wyniki i informacje z 9…
Zapowiedź 7. etapu Giro d’Italia 2024. 10 maja (piątek): Foligno – Perugia (40,6 km, jazda indywidualna na czas ⭐️⭐️⭐️⭐️).
Pelayo Sanchez wygrał w Rapolano Terme szósty etap wyścigu Giro d'Italia.
Zobacz komentarze
Gdzie jest "italianista"? Czekam na wpis jak wielka gwiazda kolarstwa Peter Sagan nie umie wygrać po pracy swojego zespołu lub coś w ten deseń.
Italianista to już legenda,😀😀😀wszyscy czekamy na jego trafne i inteligentne komentarze
Czy Sagan jest jeszcze w stanie coś wygrać? Wiem, że często brakuje mu bardzo niewiele, jak wczoraj, ale czy on się już czasem nie wypalił? Pamiętam jego wywiad sprzed kilku już lat, gdzie mówił, że kolarstwo szosowe mu się znudziło i chciałby pościgać się w górskim (albo przełajach). Więc czy nie jest tak, że teraz tylko jeździ "na nazwisku", mając markę budowaną w minionych latach wieloma zwycięstwami? On na tym ciągle dużo zarabia, sponsorzy zarabiają, ekipy mają takiego Sagana w składzie i to też jest dla nich promocja itp itd. Ale czy sam Sagan chce się jeszcze w to bawić, czy jeździ już tylko dla kasy...Czy w innej ekipie miałby większe szanse na zwycięstwa?