Attila Valter (CCC Team) wygrał ostatni, królewski etap Wyścigu Dookoła Węgier, Tour de Hongrie. 22-latek triumfował dzięki temu w klasyfikacji generalnej.
Węgier z polskiej ekipy po wspinaczce na Gyöngyös-Kékestető (12,8 km; 5,5%) pokonał o 10 sekund Amerykanina Quinna Simmonsa (Trek-Segafredo) oraz o 12 sekund Australijczyka Damiena Howsona (Mitchelton-Scott).
Trójka zajęła pierwsze miejsca w klasyfikacji końcowej całego wyścigu. Dla ekipy CCC była to czwarta z rzędu etapowa wygrana na trasie tegorocznej edycji: trzy poprzednie etapy wygrał Jakub Mareczko.
Dla Valtera to pierwszy sukces w zawodowym peletonie. Utalentowany Węgier wcześniej zapisał na koncie 10. lokatę w Tour des Alpes Maritimes et du Var (2.1) i wygraną w klasyfikacji młodzieżowej tego wyścigu.
To wspaniałe uczucie. Moja ekipa wykonała świetną pracę by pomóc mi wygrać: to muszę podkreślić. Trudno mi wyobrazić sobie lepszy zespół do wygrania tej imprezy. Trzy ostatnie etapy dały nam sporo motywacji a ja czułem się dobrze podchodząc do tego etapu
– zadeklarował zwycięzca w komunikacie prasowym zespołu CCC.
Znałem każdy metr tego podjazdu i wiedziałem, co mam robić. Czekałem z atakiem nieco dłużej niż rok temu. Wtedy ruszyłem za wcześnie i nie udało mi się wygrać. Dziś miałem więcej cierpliwości
– dodał.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Attila Valter | CCC Team | 4:35:15 |
2. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | 00:10 |
3. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | 00:12 |
4. | Matteo Badilatti | Israel Start-Up Nation | 00:15 |
5. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | 00:17 |
6. | Janez Brajkovic | Adria Mobil | |
7. | Laurens Huys | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 00:20 |
8. | Alexis Guerin | Team Vorarlberg Santic | |
9. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | 00:27 |
10. | James Piccoli | Israel Start-Up Nation | 00:37 |
11. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 00:39 |
12. | Karel Hnik | Elkov-Kasper | 00:47 |
13. | Markus Hoelgaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
14. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 00:56 |
15. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | |
16. | Colin Stussi | Team Vorarlberg Santic | 01:03 |
17. | Kristjan Hocevar | Adria Mobil | 01:05 |
18. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | 01:06 |
19. | Giacomo Garavaglia | Kometa Xstra Cycling Team | 01:07 |
20. | Jhojan Garcia | Caja Rural-Seguros RGA | 01:13 |
21. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 01:22 |
22. | Kevin Rivera | Androni Giocattoli-Sidermec | 01:24 |
23. | Julian Mertens | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:31 |
24. | Márton Dina | Kometa Xstra Cycling Team | 01:41 |
25. | Julien Mortier | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 01:44 |
26. | Michal Schlegel | Elkov-Kasper | |
27. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 01:46 |
28. | Viktor Filutas | Giotti Victoria | 01:47 |
29. | Torstein TrÆen | Uno-X Pro Cycling Team | 01:49 |
30. | Loris Rouiller | Alpecin-Fenix | 01:55 |
31. | Francjasco Manuel Bongiorno | Vini Zabù-KTM | 01:56 |
32. | Omer Goldstein | Israel Start-Up Nation | 02:02 |
33. | Arturo Gravalos | Kometa Xstra Cycling Team | 02:12 |
34. | Michael Kukrle | Elkov-Kasper | 02:24 |
35. | Leonardo Tortomasi | Vini Zabù-KTM | 02:54 |
36. | Chris Harper | Jumbo-Visma | 02:57 |
37. | Alexander Konychev | Mitchelton-Scott | 03:04 |
38. | Péter Kusztor | Team Novo Nordisk | 03:12 |
39. | James Mitri | Vini Zabù-KTM | 04:01 |
40. | Kristian Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | |
41. | Emil Dima | Giotti Victoria | 04:03 |
42. | Zsombor Palumby | Węgry | 04:45 |
43. | Charles Planet | Team Novo Nordisk | 04:49 |
44. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | 04:50 |
45. | Roberto Carlos Gonzalez | Vini Zabù-KTM | 05:04 |
46. | Ziga Horvat | Adria Mobil | 05:54 |
47. | Simone Sano | Team Novak | 05:58 |
48. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | 06:19 |
49. | Andras Szatmary | Węgry | 06:20 |
50. | Michał Paluta | CCC Team | 08:09 |
51. | Roland Thalmann | Team Vorarlberg Santic | 08:13 |
52. | Matěj Zahalka | Elkov-Kasper | 08:28 |
53. | Adam Ťoupalik | Elkov-Kasper | |
54. | Kamil Gradek | CCC Team | 09:26 |
55. | Barnabás Peak | Mitchelton-Scott | 09:44 |
56. | Sam Brand | Team Novo Nordisk | |
57. | Gergő Orosz | Węgry | |
58. | Torjus Sleen | Uno-X Pro Cycling Team | |
59. | Mattia Viel | Androni Giocattoli-Sidermec | |
60. | Bert-Jan Lindeman | Jumbo-Visma | |
61. | David Lozano | Team Novo Nordisk | |
62. | Maximilian Kuen | Team Vorarlberg Santic | |
63. | Emiel Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | |
64. | Laurenz Rex | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
65. | Fabio van Den Bossche | Sport Vlaanderen-Baloise | |
66. | Gilles de Wilde | Sport Vlaanderen-Baloise | |
67. | Andras Szentpeteri | Team Novak | |
68. | János Pelikan | Androni Giocattoli-Sidermec | |
69. | Aksel Nommela | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
70. | Marcel Meisen | Alpecin-Fenix | |
71. | Rory Sutherland | Israel Start-Up Nation | 10:18 |
72. | Antoine Benoist | Alpecin-Fenix | 10:31 |
73. | David van der Poel | Alpecin-Fenix | 11:06 |
74. | Riccardo Stacchiotti | Vini Zabù-KTM | |
75. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | 11:22 |
76. | Carmelo Urbano | Caja Rural-Seguros RGA | 11:50 |
77. | Andrea Peron | Team Novo Nordisk | 12:10 |
78. | Luca Pacioni | Androni Giocattoli-Sidermec | 12:12 |
79. | Yegor Dementyev | Team Novak | 12:35 |
80. | Sander de Pestel | Sport Vlaanderen-Baloise | |
81. | Lukas Meiler | Team Vorarlberg Santic | 12:41 |
82. | Sasha Weemaes | Sport Vlaanderen-Baloise | 12:58 |
83. | Veljko Stojnic | Vini Zabù-KTM | 13:05 |
84. | Diego Pablo Sevilla | Kometa Xstra Cycling Team | 13:10 |
85. | Gašper Katrasnik | Adria Mobil | 13:38 |
86. | Erlend Blikra | Uno-X Pro Cycling Team | 14:45 |
87. | David Per | Adria Mobil | 16:17 |
88. | Will Clarke | Trek-Segafredo | 17:13 |
89. | Kaden Groves | Mitchelton-Scott | |
90. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | |
91. | Jakub Mareczko | CCC Team | 18:13 |
92. | Andrea Guardini | Giotti Victoria | |
93. | Riccardo Verza | Kometa Xstra Cycling Team | |
94. | Adám Kristóf Karl | Węgry | |
95. | Niels Vandeputte | Alpecin-Fenix | |
96. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | 19:15 |
97. | Itamar Einhorn | Israel Start-Up Nation | 26:04 |
98. | Rudy Barbier | Israel Start-Up Nation | |
99. | Joonas Henttala | Team Novo Nordisk | |
100. | Martin Meiler | Team Vorarlberg Santic | 27:32 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Attila Valter | CCC Team | 18:45:55 |
2. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | 00:12 |
3. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | 00:16 |
4. | Matteo Badilatti | Israel Start-Up Nation | 00:25 |
5. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | 00:26 |
6. | Janez Brajkovic | Adria Mobil | 00:27 |
7. | Alexis Guerin | Team Vorarlberg Santic | 00:30 |
8. | Laurens Huys | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
9. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | 00:37 |
10. | James Piccoli | Israel Start-Up Nation | 00:47 |
11. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 00:49 |
12. | Markus Hoelgaard | Uno-X Pro Cycling Team | 00:57 |
13. | Karel Hnik | Elkov-Kasper | |
14. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | 01:06 |
15. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
16. | Colin Stussi | Team Vorarlberg Santic | 01:13 |
17. | Kristjan Hocevar | Adria Mobil | 01:15 |
18. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | 01:16 |
19. | Jhojan Garcia | Caja Rural-Seguros RGA | 01:23 |
20. | Julian Mertens | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:41 |
21. | Márton Dina | Kometa Xstra Cycling Team | 01:51 |
22. | Michal Schlegel | Elkov-Kasper | 01:54 |
23. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 01:56 |
24. | Torstein TrÆen | Uno-X Pro Cycling Team | 01:57 |
25. | Francjasco Manuel Bongiorno | Vini Zabù-KTM | 02:06 |
26. | Omer Goldstein | Israel Start-Up Nation | 02:12 |
27. | Arturo Gravalos | Kometa Xstra Cycling Team | 02:21 |
28. | Michael Kukrle | Elkov-Kasper | 02:34 |
29. | Giacomo Garavaglia | Kometa Xstra Cycling Team | 03:01 |
30. | Leonardo Tortomasi | Vini Zabù-KTM | 03:04 |
31. | Chris Harper | Jumbo-Visma | |
32. | Alexander Konychev | Mitchelton-Scott | 03:14 |
33. | Péter Kusztor | Team Novo Nordisk | 03:22 |
34. | Loris Rouiller | Alpecin-Fenix | 03:42 |
35. | Viktor Filutas | Giotti Victoria | 04:05 |
36. | Kristian Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | 04:08 |
37. | Kevin Rivera | Androni Giocattoli-Sidermec | 04:10 |
38. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | 04:51 |
39. | Charles Planet | Team Novo Nordisk | 04:59 |
40. | Roberto Carlos Gonzalez | Vini Zabù-KTM | 05:14 |
41. | Ziga Horvat | Adria Mobil | 06:03 |
42. | Andras Szatmary | Węgry | 06:25 |
43. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | 06:29 |
44. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 06:56 |
45. | Roland Thalmann | Team Vorarlberg Santic | 08:17 |
46. | Adam Ťoupalik | Elkov-Kasper | 08:34 |
47. | Julien Mortier | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 08:58 |
48. | Emiel Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 09:48 |
49. | Gilles de Wilde | Sport Vlaanderen-Baloise | 09:49 |
50. | David Lozano | Team Novo Nordisk | 09:53 |
51. | Aksel Nommela | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 09:54 |
52. | Sam Brand | Team Novo Nordisk | |
53. | Torjus Sleen | Uno-X Pro Cycling Team | |
54. | Marcel Meisen | Alpecin-Fenix | |
55. | Fabio van Den Bossche | Sport Vlaanderen-Baloise | |
56. | Bert-Jan Lindeman | Jumbo-Visma | |
57. | Kamil Gradek | CCC Team | 10:49 |
58. | David van der Poel | Alpecin-Fenix | 11:11 |
59. | Riccardo Stacchiotti | Vini Zabù-KTM | 11:16 |
60. | James Mitri | Vini Zabù-KTM | 12:14 |
61. | Emil Dima | Giotti Victoria | 12:17 |
62. | Andrea Peron | Team Novo Nordisk | 12:20 |
63. | Sander de Pestel | Sport Vlaanderen-Baloise | 12:45 |
64. | Antoine Benoist | Alpecin-Fenix | 12:58 |
65. | Michał Paluta | CCC Team | 14:29 |
66. | Zsombor Palumby | Węgry | 15:31 |
67. | David Per | Adria Mobil | 17:07 |
68. | Kaden Groves | Mitchelton-Scott | 17:10 |
69. | Maximilian Kuen | Team Vorarlberg Santic | 17:18 |
70. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | 17:22 |
71. | Mattia Viel | Androni Giocattoli-Sidermec | 17:56 |
72. | Matěj Zahalka | Elkov-Kasper | 18:07 |
73. | Veljko Stojnic | Vini Zabù-KTM | 18:33 |
74. | Rory Sutherland | Israel Start-Up Nation | 18:51 |
75. | Simone Sano | Team Novak | 19:03 |
76. | Gašper Katrasnik | Adria Mobil | 19:12 |
77. | Luca Pacioni | Androni Giocattoli-Sidermec | 19:22 |
78. | Yegor Dementyev | Team Novak | 19:49 |
79. | Diego Pablo Sevilla | Kometa Xstra Cycling Team | 20:03 |
80. | Will Clarke | Trek-Segafredo | 20:49 |
81. | Adám Kristóf Karl | Węgry | 20:56 |
82. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | 22:05 |
83. | Sasha Weemaes | Sport Vlaanderen-Baloise | 22:37 |
84. | Gergő Orosz | Węgry | 23:08 |
85. | Laurenz Rex | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 23:09 |
86. | János Pelikan | Androni Giocattoli-Sidermec | |
87. | Andras Szentpeteri | Team Novak | 23:10 |
88. | Riccardo Verza | Kometa Xstra Cycling Team | 24:43 |
89. | Andrea Guardini | Giotti Victoria | 25:27 |
90. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | 25:29 |
91. | Niels Vandeputte | Alpecin-Fenix | 25:51 |
92. | Itamar Einhorn | Israel Start-Up Nation | 26:11 |
93. | Barnabás Peak | Mitchelton-Scott | 26:33 |
94. | Lukas Meiler | Team Vorarlberg Santic | 27:41 |
95. | Carmelo Urbano | Caja Rural-Seguros RGA | 28:17 |
96. | Erlend Blikra | Uno-X Pro Cycling Team | 28:34 |
97. | Rudy Barbier | Israel Start-Up Nation | 29:08 |
98. | Jakub Mareczko | CCC Team | 31:08 |
99. | Joonas Henttala | Team Novo Nordisk | 35:43 |
100. | Martin Meiler | Team Vorarlberg Santic | 45:07 |
Mischa Bredewold wygrała etap wyścigu w Kraju Basków. Thibau Nys z kolejnym sukcesem. Oto wyniki i informacje z 10 maja.
Zapowiedź 8. etapu Giro d’Italia 2024. 11 maja (sobota): Spoleto – Prati di Tivo (152 km ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️).
Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) wygrał siódmy etap wyścigu Giro d’Italia, jazdę indywidualną na czas i umocnił się na pozycji…
Mark Cavendish wygrał etap Wyścigu Dookoła Węgier. Pelayo Sanchez wyrwał etap Giro swojemu idolowi. Oto wyniki i informacje z 9…
Zapowiedź 7. etapu Giro d’Italia 2024. 10 maja (piątek): Foligno – Perugia (40,6 km, jazda indywidualna na czas ⭐️⭐️⭐️⭐️).
Pelayo Sanchez wygrał w Rapolano Terme szósty etap wyścigu Giro d'Italia.