Tour de Hongrie 2020: etap 1. Jon Aberasturi najszybszy

Jon Aberasturi (Caja Rural - Seguros RGA) wygrał w Esztergom pierwszy etap 41. Wyścigu dookoła Węgier i zdobył koszulkę lidera.

Bask na finiszu z czołowej grupy był szybszy od Kadena Grovesa (Mitchelton-Scott) i Adama Toupalíka (Elkov – Kasper). 4. miejsce zajął Kamil Gradek (CCC Team).

Kolarze na trasie trzy razy zmagali się na Dobokogo (4 km; 5,1%), po raz ostatni niespełna 20 km przed metą.

Wyniki 1. etapu Tour de Hongrie 2020 (2.1), Esztergom – Esztergom (117,5 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA2:48:04
2.Kaden GrovesMitchelton-Scott
3.Adam ToupalikElkov-Kasper
4.Kamil GradekCCC Team
5.David van der PoelAlpecin-Fenix
6.Itamar EinhornIsrael Start-Up Nation
7.Diego Pablo SevillaKometa Xstra Cycling Team
8.Aksel NommelaBingoal-Wallonie Bruxelles
9.Riccardo StacchiottiVini Zabù-KTM
10.Markus HoelgaardUno-X Pro Cycling Team
11.Charles PlanetTeam Novo Nordisk
12.Colin StussiTeam Vorarlberg Santic
13.Fabio van Den BosscheSport Vlaanderen-Baloise
14.Koen BouwmanJumbo-Visma
15.Tobias FossJumbo-Visma
16.Quinn SimmonsTrek-Segafredo
17.Damien HowsonMitchelton-Scott
18.Łukasz WiśniowskiCCC Team
19.Márton DinaKometa Xstra Cycling Team
20.Torstein TrÆenUno-X Pro Cycling Team
21.Antwan TolhoekJumbo-Visma
22.Franklin SixBingoal-Wallonie Bruxelles00:06
23.Omer GoldsteinIsrael Start-Up Nation
24.Roberto Carlos GonzalezVini Zabù-KTM00:09
25.Francjasco Manuel BongiornoVini Zabù-KTM
26.Ryan MullenTrek-Segafredo
27.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec
28.Attila ValterCCC Team
29.David LozanoTeam Novo Nordisk00:19
30.Laurens HuysBingoal-Wallonie Bruxelles00:20
31.Sander de PestelSport Vlaanderen-Baloise
32.Roland ThalmannTeam Vorarlberg Santic
33.Karel HnikElkov-Kasper
34.Matteo BadilattiIsrael Start-Up Nation
35.Marcel MeisenAlpecin-Fenix
36.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA
37.James PiccoliIsrael Start-Up Nation
38.David PerAdria Mobil
39.Andrea PeronTeam Novo Nordisk
40.Julian MertensSport Vlaanderen-Baloise
41.Michal SchlegelElkov-Kasper
42.Michael KukrleElkov-Kasper00:29
43.Gilles de WildeSport Vlaanderen-Baloise
44.Jonas AbrahamsenUno-X Pro Cycling Team
45.Kristian KulsetUno-X Pro Cycling Team00:32
46.Alexander KonychevMitchelton-Scott
47.Alexis GuerinTeam Vorarlberg Santic
48.Arturo Gravalos LopezKometa Xstra Cycling Team
49.Sam BrandTeam Novo Nordisk
50.Péter KusztorTeam Novo Nordisk
51.Janez BrajkovicAdria Mobil
52.Ziga HorvatAdria Mobil
53.Leonardo TortomasiVini Zabù-KTM
54.Alessandro BisoltiAndroni Giocattoli-Sidermec00:36
55.Kristjan HocevarAdria Mobil00:32
56.Jhojan GarciaCaja Rural-Seguros RGA00:42
57.Andras SzatmaryWęgry00:45
58.Luke DurbridgeMitchelton-Scott
59.Torjus SleenUno-X Pro Cycling Team00:55
60.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma00:00
61.Rory SutherlandIsrael Start-Up Nation01:34
62.Loris RouillerAlpecin-Fenix01:37
63.Giacomo GaravagliaKometa Xstra Cycling Team01:44
64.Chris HarperJumbo-Visma00:00
65.Will ClarkeTrek-Segafredo02:04
66.Viktor FilutasGiotti Victoria02:08
67.Michał PalutaCCC Team00:00
68.Antoine BenoistAlpecin-Fenix02:17
69.Lennard HofstedeJumbo-Visma00:00
70.Emiel PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
72.Kevin RiveraAndroni Giocattoli-Sidermec02:36
73.Rudy BarbierIsrael Start-Up Nation02:54
74.Niels VandeputteAlpecin-Fenix05:24
75.Gašper KatrasnikAdria Mobil
76.Xavier CanellasCaja Rural-Seguros RGA
77.Barnabás PeakMitchelton-Scott
78.Riccardo VerzaKometa Xstra Cycling Team
79.Veljko StojnicVini Zabù-KTM
80.Alex EdmondsonMitchelton-Scott
81.Alex KirschTrek-Segafredo
82.Julien MortierBingoal-Wallonie Bruxelles07:04
83.Andras SzentpeteriTeam Novak
84.Yegor DementyevTeam Novak
85.Andrea GuardiniGiotti Victoria
86.János PelikanAndroni Giocattoli-Sidermec
87.Luca PacioniAndroni Giocattoli-Sidermec
88.Maximilian KuenTeam Vorarlberg Santic
89.James MitriVini Zabù-KTM08:03
90.Mattia VielAndroni Giocattoli-Sidermec08:04
91.Gergely SzarkaGiotti Victoria
92.Balázs RozsaTeam Novak
93.Emil DimaGiotti Victoria
94.Lukas MeilerTeam Vorarlberg Santic
95.Matěj ZahalkaElkov-Kasper09:29
96.Sasha WeemaesSport Vlaanderen-Baloise
97.Joonas HenttalaTeam Novo Nordisk
98.Carmelo UrbanoCaja Rural-Seguros RGA
99.Marko KumpAdria Mobil
100.Mathias LarsenKometa Xstra Cycling Team
101.Zsombor PalumbyWęgry10:36
102.Emīls LiepinsTrek-Segafredo10:39
103.Martin MeilerTeam Vorarlberg Santic
104.Diether SweeckAlpecin-Fenix
105.Simone SanoTeam Novak12:55
106.Gergő OroszWęgry13:14
107.Jakub MareczkoCCC Team13:15
108.Matteo MoschettiTrek-Segafredo
109.Alejandro OsorioCaja Rural-Seguros RGA
110.Alois KankovskyElkov-Kasper
111.Boris ValleeBingoal-Wallonie Bruxelles
112.Laurenz RexBingoal-Wallonie Bruxelles
113.Erlend BlikraUno-X Pro Cycling Team13:43
114.Kamil MałeckiCCC Team00:00

Klasyfikacja generalna po 1. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA2:47:54
2.Kaden GrovesMitchelton-Scott00:04
3.Adam ToupalikElkov-Kasper00:06
4.Kamil GradekCCC Team00:10
5.David van der PoelAlpecin-Fenix
6.Itamar EinhornIsrael Start-Up Nation
7.Diego Pablo SevillaKometa Xstra Cycling Team
8.Aksel NommelaBingoal-Wallonie Bruxelles
9.Riccardo StacchiottiVini Zabù-KTM
10.Markus HoelgaardUno-X Pro Cycling Team
11.Charles PlanetTeam Novo Nordisk
12.Colin StussiTeam Vorarlberg Santic
13.Fabio van Den BosscheSport Vlaanderen-Baloise
14.Koen BouwmanJumbo-Visma
15.Tobias FossJumbo-Visma
16.Quinn SimmonsTrek-Segafredo
17.Damien HowsonMitchelton-Scott
18.Łukasz WiśniowskiCCC Team
19.Márton DinaKometa Xstra Cycling Team
20.Torstein TrÆenUno-X Pro Cycling Team
21.Antwan TolhoekJumbo-Visma
22.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma
23.Chris HarperJumbo-Visma
24.Michał PalutaCCC Team
25.Lennard HofstedeJumbo-Visma
26.Emiel PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
27.Kamil MałeckiCCC Team
28.Franklin SixBingoal-Wallonie Bruxelles00:16
29.Omer GoldsteinIsrael Start-Up Nation
30.Roberto Carlos GonzalezVini Zabù-KTM00:19
31.Francjasco Manuel BongiornoVini Zabù-KTM
32.Ryan MullenTrek-Segafredo
33.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec
34.Attila ValterCCC Team
35.David LozanoTeam Novo Nordisk00:28
36.Laurens HuysBingoal-Wallonie Bruxelles00:30
37.Sander de PestelSport Vlaanderen-Baloise
38.Roland ThalmannTeam Vorarlberg Santic
39.Karel HnikElkov-Kasper
40.Matteo BadilattiIsrael Start-Up Nation
41.Marcel MeisenAlpecin-Fenix
42.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA
43.James PiccoliIsrael Start-Up Nation
44.David PerAdria Mobil
45.Andrea PeronTeam Novo Nordisk
46.Julian MertensSport Vlaanderen-Baloise
47.Michal SchlegelElkov-Kasper
48.Michael KukrleElkov-Kasper00:39
49.Gilles de WildeSport Vlaanderen-Baloise
50.Jonas AbrahamsenUno-X Pro Cycling Team
51.Kristian KulsetUno-X Pro Cycling Team00:42
52.Alexander KonychevMitchelton-Scott
53.Alexis GuerinTeam Vorarlberg Santic
54.Arturo Gravalos LopezKometa Xstra Cycling Team
55.Sam BrandTeam Novo Nordisk
56.Péter KusztorTeam Novo Nordisk
57.Janez BrajkovicAdria Mobil
58.Ziga HorvatAdria Mobil
59.Leonardo TortomasiVini Zabù-KTM
60.Kristjan HocevarAdria Mobil
61.Alessandro BisoltiAndroni Giocattoli-Sidermec00:46
62.Jhojan GarciaCaja Rural-Seguros RGA00:52
63.Andras SzatmaryWęgry00:55
64.Luke DurbridgeMitchelton-Scott
65.Torjus SleenUno-X Pro Cycling Team01:05
66.Rory SutherlandIsrael Start-Up Nation01:44
67.Loris RouillerAlpecin-Fenix01:47
68.Giacomo GaravagliaKometa Xstra Cycling Team01:54
69.Will ClarkeTrek-Segafredo02:14
70.Viktor FilutasGiotti Victoria02:18
71.Antoine BenoistAlpecin-Fenix02:27
72.Adám Kristóf KarlWęgry02:43
73.Kevin RiveraAndroni Giocattoli-Sidermec02:46
74.Rudy BarbierIsrael Start-Up Nation03:04
75.Veljko StojnicVini Zabù-KTM05:28
76.Niels VandeputteAlpecin-Fenix05:34
77.Gašper KatrasnikAdria Mobil
78.Xavier CanellasCaja Rural-Seguros RGA
79.Barnabás PeakMitchelton-Scott
80.Riccardo VerzaKometa Xstra Cycling Team
81.Alex EdmondsonMitchelton-Scott
82.Alex KirschTrek-Segafredo
83.Julien MortierBingoal-Wallonie Bruxelles07:14
84.Andras SzentpeteriTeam Novak
85.Yegor DementyevTeam Novak
86.Andrea GuardiniGiotti Victoria
87.János PelikanAndroni Giocattoli-Sidermec
88.Luca PacioniAndroni Giocattoli-Sidermec
89.Maximilian KuenTeam Vorarlberg Santic
90.Mattia VielAndroni Giocattoli-Sidermec08:12
91.Lukas MeilerTeam Vorarlberg Santic
92.James MitriVini Zabù-KTM08:13
93.Gergely SzarkaGiotti Victoria08:14
94.Balázs RozsaTeam Novak
95.Emil DimaGiotti Victoria
96.Matěj ZahalkaElkov-Kasper09:39
97.Sasha WeemaesSport Vlaanderen-Baloise
98.Joonas HenttalaTeam Novo Nordisk
99.Carmelo UrbanoCaja Rural-Seguros RGA
100.Marko KumpAdria Mobil
101.Mathias LarsenKometa Xstra Cycling Team
102.Zsombor PalumbyWęgry10:46
103.Diether SweeckAlpecin-Fenix10:48
104.Emīls LiepinsTrek-Segafredo10:49
105.Martin MeilerTeam Vorarlberg Santic
106.Simone SanoTeam Novak13:05
107.Gergő OroszWęgry13:24
108.Jakub MareczkoCCC Team13:25
109.Matteo MoschettiTrek-Segafredo
110.Alejandro OsorioCaja Rural-Seguros RGA
111.Alois KankovskyElkov-Kasper
112.Boris ValleeBingoal-Wallonie Bruxelles
113.Laurenz RexBingoal-Wallonie Bruxelles
114.Erlend BlikraUno-X Pro Cycling Team13:53

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: