Mistrzostwa Europy 2020. Uijen i Vacek złoci na czasówkach juniorów

Holenderka Elise Uijen i Czech Mathias Vacek zostali we francuskim Plouay mistrzami Europy w jeździe indywidualnej na czas w kategorii juniorskiej.

Srebrny medal w gronie juniorek zdobyła Francuzka Maeva Squiban, natomiast brązowy medal Włoszka Carlotta Cipressi.

Wśród juniorów Vacek o 4 sekundy pokonał Niemca Marco Brennera oraz o 18 sekund Włocha Lorenzo Milesiego.

Polskie zawodniczki nie znalazły się na liście startowej, która obejmowała tylko 24 zawodniczki.

W wyścigu juniorów Mateusz Gajdulewicz i Igor Sęk zajęli odpowiednio 18. i 20. miejsce, do zwycięzcy z Czech notując straty 2 minut i 2:11.

Juniorki i juniorzy rywalizowały na dystansie 25,6 kilometra. Po starcie czekała Côte du Lézot (1400 m; 3,9%, maks. 19%), kolejna część trasy była nieco pofałdowana, pojawiły się na niej dwa podjazdy o długości ok. 600 metrów i nachyleniu średnio nie przekraczającym 6%, zaś przed powrotem do Plouay wyrastała Côte du Pont-Neuf (1500 m; 4,2%, maks. 9%).

Wyniki Mistrzostw Europy w Kolarstwie Szosowym 2020 – jazda indywidualna na czas juniorek (CC), Plouay (25,6 km):

24.Kitija SiltumenaŁotwa07:12

Wyniki Mistrzostw Europy w Kolarstwie Szosowym 2020 – jazda indywidualna na czas juniorów (CC), Plouay (25,6 km):