WorldTour

Trasa Il Lombardia 2020

Na klasycznej, rzec można, trasie przebiegnie 114. edycja włoskiego monumentu Il Lombardia. W nietypowym terminie, bo 15 sierpnia, kolarze pokonają drogę z Bergamo do Como.

Na dystansie 243 kilometrów wyrośnie sześć podjazdów, z tego na rozgrzewkę w pierwszej części Colle Gallo (55 km; 7,43 km; 6%) i Colle Brianza (113 km; 4 km; 6%).

Wyścig w zasadniczą fazę wejdzie z początkiem Madonna del Ghisallo (179 km; 8,58 km; 6,2%), zaraz za którą pojawi się bardzo stroma w ostatniej fazie przełęcz Colma di Sormano (192 km; początek – 5,1 km, 6,6%, końcówka – Muro di Sormano: 1,9 km; 15,8%, maks. 27%).

Po niebezpiecznym zjeździe pozostanie 15-kilometrowy płaski odcinek, następnie Civiglio (226 km; 4,2 km; 9,7%) – gdzie ostatnio miały początek decydujące akcje – oraz niespełna 6 kilometrów przed metą San Fermo Della Battaglia (2,85 km; 6,8%).

Do wyścigu zostały zaproszone 24 zespoły, wszystkie WorldTeamy plus Alpecin-Fenix, Androni Giocattoli-Sidermec, Bardiani CSF Faizane, Gazprom-Rusvelo oraz Vini Zabu KTM.

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

La Vuelta Femenina 2023: etap 2. Triumf Alison Jackson

Mistrzyni Kanady Alison Jackson zdobyła w Moncofar drugi etap La Vuelta Femenina.

29 kwietnia 2024, 17:23

28 kwietnia 2024, 17:29