Max Sciandri reklamuje Marca Solera

Marc Soler

Marc Soler po kilku latach pracy na sukcesy kolegów w tym sezonie po raz pierwszy w karierze pojedzie na własne konto podczas Wielkiego Touru. Dyrektor sportowy Movistar Team, Max Sciandri, uważa, że jego zawodnika stać na dostanie się do najlepszej piątki Giro d’Italia.

Marc może być wielką niespodzianką wyścigu

– powiedział Scandri w „La Gazetta dello Sport”.

26-letni Soler kilka razy już pokazał, że potrafi jeździć po górach. Największym sukcesem Hiszpana jest zwycięstwo w Paryż-Nicea 2018, a w ubiegłym roku ukończył Vuelta a Espana na dziewiątym miejscu.

Posiada cechy dobrego kolarza, jest wszechstronny i choć nie dysponuje jakimś szczególnie mocnym atutem, to potrafi wspinać się i jeździć na czas. Nie jest wymieniany w gronie faworytów Giro, ale myślę, że może zaskoczyć. Bardzo chce zostać liderem i teraz otrzyma szansę pokazania ile jest wart. Wierzę, że może znaleźć się w pierwszej piątce „Corsa Rosa” i zakręci się przy etapowym zwycięstwie

– dodał Scandri.

Grupa Movistar w tym sezonie zbuduje drużynę na Giro właśnie wokół Solera, natomiast podczas Tour de France i Vuelta a Espana hiszpańską formację poprowadzą Alejandro Valverde i Enric Mas.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: